Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: slyn4ogled   
Дата:   04-07-16 18:31

Здравейте, знам че не е много фотографска темата, но търся мнения относно качеството на интернета и цифровата ТВ на МТел в Пловдив.
За нета чувам само добри неща, но нямам идея как им е ТВ-то. Coolbox са идеални откъм нет, но много оплаквания срещам в мрежата относно качеството и надеждността на тяхната ТВ.

МТел, както и Coolbox, предлагат оптично влакно до устройствата в дома, но ме притеснява факта че от входната точка до мястото, където са моите ТВ и РС, ще има твърде много чупки на по 90 градуса - а знаем, че това не е желателно.

С други думи - всяко мнение за и против услугите на МТел (и за coolbox може) са добре дошли.
А най-добре е, ако някой има съпоставка между тия два оператора и N3 (сегашния ми доставчик).

Благодаря предварително на всички отзовали се! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: ani_im   
Дата:   04-07-16 18:43

Ние сме на N3,вече 5-та година и сме много доволни.Услугите са страхотни,а следпродажбеното обслужване е номер 1.Сменя ли са ми приемника на връх нова година, в друг оператор това няма как да се случи!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-07-16 19:58

Чупките се взимат не е проблем. Аз съм правил сърварното на Мтел в Пловдив. За кой квартал става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: m.djorov   
Дата:   04-07-16 20:12

Ще пиша за операторите с които съм имал и имам досег в Пловдив.
Виваком и Евроком(Близуу) ги махам директно. И като съпорт и като цени, и като услуга не съм доволен въобще.

Като абонат на н3 от 6-7 години мога да кажа, че са много добре като ъптайм на услугата. Поне в Тракия. За обслужването може да поспорим, че са единствените, които ми се е случвало по-често да не намирам в събота/неделя когато са ми трябвали чат-пат. Но пък съм получавал компенсации като безплатни месец когато бяха решили един проблем с моя рутер по сталински.
Като цяло 90% съм доволен от тях.
Минусовите канали с 1,2,3 и 6 часа на 20+ канала обаче им е голям плюс. Имат страшно много спортни канали, за който го интересува това.
За 35 лв - най-скъпата тарифа нета е около 80 мегабита сваляне и получавате HBO 3-те канала и в HD. Имат доста HD канали като цяло. Дали са легални или не, не знам, но кода ми за HBO Go е валиден и го използвам.

Най-добрия съпорт в града е на cooolbox. За това две мнения няма. Ако не беше простотията да ползвам външен приемник с допълнително дистанционно, вместо само това на телевизора както съм с Н3 щеш да им е само в плюс. Но с тези приемници освен допълнителните галимации с дистанционното маи чат пат имат проблеми. Нета им е номер 1 според мен. В офиса сме с тяхна оптика вече над 5 години. Много е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: slyn4ogled   
Дата:   04-07-16 21:42

@ koleto.spasov : В Кичука съм, до сервиз "Формула" - тук наскоро прекараха нова оптична мрежа. Оператор от сайта на МТел потвърди, че оптиката при мен ще влезе вкъщи, а не е просто до блока - както е при N3.

Както m.djorov каза - на coolbox проблемите с ТВ-то са сериозни, и много хора се оплакват повсеместно в нета. Няма толкова мнения за МТел обаче, и затова исках да разбера нещо повече...

Иначе качеството на телевизията при N3 с САМ-модула е доста добро в сравнение с външните устройства, но coolbox твърдо не предлагат такава карта, а МТел май искат много пари ... От N3 ми я сложиха без пари заради абонамента, на който съм включен.

В общи линии доста питанки станаха :(

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: agop4o   
Дата:   04-07-16 21:58

От ДСС по добро няма[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-07-16 22:36

Кючук, мрежата е ок, в Тракия е малко първобитна :) Оптиката влиза до приемника във вас и ти гарантирам, че е доста здрава :) не си мисли, че при огъване медните кабели са по-добре. Съпорта преди беше на ниво .. сега е средна работа. Лично съм мерил влакната за Кючука :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: vkk1   
Дата:   05-07-16 20:07

минал съм през абсолютно всички доставчици в Пловдив, от куулбокс по-добро няма в момента. На тях съм от 7 години вече, какво те притеснява в телевизията им? Почти всички проблеми са отсранени отдавна и има по-скоро дразнещи неща, отколкото проблемни.
Да не говорим, че има тайм шифт седмица назад на доста канали, нещо, което никой не предлага.
Ако те интересува нещо конкретно за тях и услугите им - питай.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: slyn4ogled   
Дата:   06-07-16 07:36

Благодаря, vkk1 - тия дни ще ги поканя за оглед на жилището, че наистина ще има много чупки по оптиката вътре.

Благодаря и на всички, които споделихте мнение! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: deandim   
Дата:   06-07-16 13:11

Прегледа ли добре какви канали предлагат по ТВ на М-тел?Повечето са "плява"Глас за N3.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: slyn4ogled   
Дата:   06-07-16 17:48

@ deandim : [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: smilen_k   
Дата:   06-07-16 18:08

N3-За Пловдив най много ми харесва.Сменял съм почти всичко.За 30 лева всички канали са ми отключени-HBO,Cinemax.... абе всичко,връщаш назад канали със 1,2,3,6 часа.Вали гърми имам телевизия и интернет със страхотно качество.Също така има и доста HD канали,включително и много(забранени за деца).Интернета ми го водят 50 мегабита,но винаги като го тествам е поне 70,абе перфектно.
П.С.-На всички останали телевизори в къщи,където няма цифрова върви аналогова телевизия със 50 канала,която изобщо не е с лошо качество-БЕЗПЛАТНО[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: vkk1   
Дата:   06-07-16 20:40

хах, сега видях, че си до формулата, ние сме направо комшии [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: ipolit   
Дата:   07-07-16 11:10

Мтел са добре. Аз не съм в Пловдив, а в Търново, но предполагам, че няма разлика. Телевизиите са ОК, нетът е бърз. Не ми харесва само как са монтирани конекторите на оптиката - правят студен сплайс и вкъщи идваха 3 пъти, докато се закрепи. Но оттогава не ми е спирало. Другото, гадно, което забелязах е, че има някакви простотии с ДНС сървърите и откакто минах на тях, телефоните ми взеха да показват нечовешко количество адове като съм през WiFi. Но аз си имам мое рутерче и почнах да се връзвам към него, като съм го сетнал да дава ДНС сървърите на Google, та оттогава си реших и този проблем.
Иначе ако досега си бил на кофти кабелна, може да установиш, че искаш да си купиш по-добър телевизор, та да виждаш всичката хубост от телевизията.
Лошото е, че няма хубави евтини телевизори.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: slyn4ogled   
Дата:   07-07-16 19:20

Не колега, бях на хубава ТВ и стабилен нет, но ме изкушават по-големите предлагани скорости ... затова и проучвам как е конкуренцията :)

За мен единствените алтернативи са МТел и Coolbox, но клиентите на coolbox масово се оплакват от кофти крайни устройства - по-специално за ТВ (което не ми е особен приоритет). При Мтел пък се жалват от кофти съпорт и често некачествена ТВ ... И двата оператора към момента не предлагат CAM-модули за ТВ (мтел май ще дават, но срещу сериозна сума).
За сравнение :

- от N3 получавам 300 канала ТВ и 50 Mbps нет за 30 лв (ще стане 60 Mbps при преподписване);

- от МТел ми дават за същите пари 120 канала и 75 Mbps;

- от cooolbox дават за същите пари 150 канала и 100 Mbps.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за ТВ и I-net от МТел - Пловдив
Автор: m.djorov   
Дата:   07-07-16 22:44

Аз например не мога да уплътня толкова бърз нет. Единствения плюс е, че даден торент ще го сваля по-бързо, като реша да го свалям. Нито за поща, нито за сайтове виждам разлика между 50, 60 -100 мб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »