Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   23-06-16 12:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   23-06-16 12:44

Здравейте на всички,
интересува ме кой е Никонския еквивалент на 6D+24-105/4 L

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   23-06-16 12:50

Пишеш canon vs nikon camera lineup в гугъл и ти изкарва хиляда що-годе верни отговора. Voila - http://henyopinoy.com/wp-content/uploads/2015/11/canon-nikon.png
С уговорката, че 5D Mk III и D750 не са баш в един и същи клас и че вече има нов конкурент на 7D Mk II, както и че D7200 вече се бори с 80D и такива ми ти работи - в твоя случай обаче си е в сила сравнението. Никон имат 24-120 F4 VRII обектив (задължително втората версия), който по мое мнение отстъпва на 24-105 F4L IS.



Публикацията е редактирана (23-06-16 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   23-06-16 12:53

И сигма имат 24-105 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-16 12:59

DF+24-105 Sigma...
D600/610+24-120 VR2

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   23-06-16 13:53

Добри, аз много не вярвам на такива сравнения от нета,но в тоя случай може би наистина 6Д=Д610, незнам.... аз за това питам,някой който е имал допир с двете тела и с тия обективи да искаже мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: deandim   
Дата:   23-06-16 13:56

6D=D610, тествал съм ги при еднакви условия , че имах дилема за смяна на система.И двете са орязани откъм фокус , но на исо държат.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: guciguci   
Дата:   23-06-16 13:57

smilen_k ,ти полудя ли? Недей да правиш глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   23-06-16 14:07

guciguci, спокойно!!! Знаеш че във вените ми тече Канонска кръв[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: Guciguci   
Дата:   23-06-16 14:11

А,дано...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: kvakioh   
Дата:   23-06-16 14:16

Аз най-много искам един Df, но цената ме възпира...Имам 3 обектива, които ползвам с успех на 36Мпикс Сони, но и на Никонско тяло искам да видя как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   23-06-16 14:17

smilen_k
Аз само казвам кой модел от едната марка на кой модел от другата отговаря. Доколкото разбрах това е въпросът, а не кой е по-добър. Там няма еднозначен отговор.
Те са си ентри левел ФФ-тата на двете марки. По това, което съм чувал от хора, на които вярвам - хубави сензори, като за мен цветовете на 6D са по-добри, докато динамиката на D610 е далеч по-висока, телата са лек компромис откъм build quality спрямо големите батковци, и на двата автофокус модулът е орязан яко по йерархични причини, носят яко на ISO - 6400 не е проблем за използваеми файлове. Като цяло доста сходни тела, изборът трябва да се прави само и единствено на база обективи и налични аксесоари.
Сигмата наистина я забравих, но си мисля, че при Канон тя не е по-добра от 24-105 F4L - макар и "арт", тази сигма май не постига hype level-а на събратята си. Разбира се, ако някой има лични впечатления ще съм много доволен да ги сподели [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-06-16 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: colorphoto   
Дата:   23-06-16 17:12

Д-610 е никонския еквивалент и като си го настрои човек табиетлийската върши добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   23-06-16 17:24

Dobromir_Kalenikov -[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: roburt48   
Дата:   24-06-16 12:52

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-6D-vs-Nikon-D610

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   24-06-16 13:12

Този сайт е дрън-дрън-ярина, животът ми да зависеше от това нямаше да му се доверя. Съвет от мен - обмисляй цялостна система - разлика кой-знае каква няма да видиш в телата - да, едното е с по добър динамичен обхват (на базово ИСО с доста, на ИСО 400+ с пренебрежимо малка стойност) , другото има по-добри цветове -в общи линии обективите накланят везните към дадена система. Виж какво снимаш, какво ти трябва, виж кой и на каква цена го предлага, как върви 2-ра ръка и намира ли се лесно и направи сериозен про-кон лист. Не искам да обиждам колегата, но snapsort-а е доста несериозен сайт и може да доведе до сериозен гаф в избора.
Може от Никон сектата да ми скочат, но за мен нямат достатъчно добър еквивалент на 135 F2L - ако снимам портрети на открито, заради този обектив бих избрал Canon. Подобни примери има и в обратната посока.
Успех! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: guciguci   
Дата:   24-06-16 13:17

Чета,чета с голям интерес и съм съгласен с разумните и обективни коментари на колегата Dobromir_Kalenikov . И двете марки са достатънчо добри- най-добри. Колегата просто искаше да разбере кой е еквивалента на посочения модел,а не кой да избере. Аз поне така го разбрах

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   24-06-16 13:22

guciguci

Аз също мислех, че това е темата, до този момент:

Автор: smilen_k
Дата: 23-06-16 13:53

Добри, аз много не вярвам на такива сравнения от нета,но в тоя случай може би наистина 6Д=Д610, незнам.... аз за това питам,някой който е имал допир с двете тела и с тия обективи да искаже мнение

Тук вече разбрах, че колегата иска мнение за двете тела, иначе чисто класово кое на кое отговаря не търпи субективно мнение от различни потребители.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: test1011   
Дата:   24-06-16 14:04

Перфектна камера - НЯМА , нито в един клас - по-добра една от друга.. такова жиУотно няма, има подходяща камера за определени категории/жанрове на снимане.. аз за снимане в дискотеки ползвам 6д защото фокуса му е резачка на тъмно, ако снимам птички ще си взема 7д, ако снимам сватби ще си взема 5д3 .. казваш какво снимаш и ти помагаме с избора. Тези неща като сравняване на никон и канон трябва да ги преживеете не трябва да сте залепени за една марка а да използвате тази която на ВАС ви върши най-добра работа. Ако снимам на естествена светлина ще си взема д750, ако искам да правя и ретуш - д800 заради повечето пиксели... кажи какъв ти е приоритета за да ти може хората да ти дадът мнение спрямо опита си с съответни камери

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   24-06-16 16:37

Момчета нещо не сте ме разбрали правилно, само guciguci май ме е разбрал.Аз имам 6D+24-105 и ми беше много любопитно кой-му е Никонския заместител.От време на време ме обхващат някакви налудничави идеи,като да потдържам 2 системи...[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (24-06-16 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: deandim   
Дата:   24-06-16 18:03

Че какъв е смисъла да подържаш още една система сходна само да пише Никон?Ако имах парите щях да заложа на канонски обективи[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е Nikon-ския еквивалент на Canon 6D
Автор: smilen_k   
Дата:   24-06-16 18:16

deandim -много си прав човек, но всеки понякога нещо му испушва в главата, и хора като теб и guciguci ме връщат в правилния път[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »