Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат втора употреба:търсене
Автор: ivi.ivanova   
Дата:   20-06-16 22:17

Здравейте.
Положението е следното.
Търся си фотоапарат, който ще ми е пръв купуван някога.
Имам много бегло разбиране от фотография. Снимала съм с чужди апарати и съм изучавала филмова теория, тоест имам някаква много обща представа за настройки на камера както и чувство за естетика, но за момента съм до там.
Реших да си купя апарат за да събирам материал за бъдещ документален анимационен проект, пък и паралелно с това да се понауча да снимам. Все още нямам идея точно как ще употребя снимките: дали ще са само референция или ще ги колажирам в анимацията. Целя да документирам предимно архитектура и пространства.
Но в общи линии не съм наясно точно какво искам. Дори не съм сигурна дали да се оповавам на нещо дигитално или лентово.
След търсене по магазини и консултации с приятели все още не мога да се ориентирам, та реших да се обърна тук.

За момента може би си представям апарат който да е компактен, но препоръчително със сменяем обектив (не е задължително) и тъй като съм със студентски бюджет: на минимална възможна цена (да речем най-много около 400 лева).

Питам за всичко:

Макар и обяснението ми да е много генерално и сигурно объркващо, някой би ли могъл да ми препоръча какъв апарат да си търся?
Някой би ли могъл да ми препоръча насока за места където да търся апарати втора употреба?
Има ли някой който да има интерес да продаде използвания си апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: bg2014   
Дата:   20-06-16 22:53

Прекрасна идея и добро начало е тази тема. Ето тук:
1. Има много предложения на разумни цени.
2. Може да се разчита на коректност между колеги.
3. Може да се обсъди конкретна обява и да се разнищи.
Ето тук: може да се разгледа този раздел на форума.
А ето тук може да се разгледа още информация.
Като гледам упътванията за избора вероятно един безогледален апарат със сменяеми обективи ще е най-добре.



Публикацията е редактирана (20-06-16 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: chefo111   
Дата:   20-06-16 23:04

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=76545

Дигиталното ще ти излезе по-евтино според мен, а има и други плюсове.Този като за начало е добре докато се орентираш, вписва се и в бюджета.
Успех :)



Публикацията е редактирана (20-06-16 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: batsali   
Дата:   20-06-16 23:08

Моята препоръка - задължително цифров и задължително с възможност за ръчни настройки. От там нататък каквото ти се вмести в бюджета. На този етап не мисля, че сменяемите обективи трябва да са ти приоритет. Хубаво ще е да имаш и ръчен фокус, но това май означава сменяеми обективи почти винаги. Фен съм на филма, но за учене цифровия ще ти е много по-полезен, защото можеш да коригираш веднага грешките.

Ако все пак имаш гъдел да пробваш да снимаш на филм, има много, ама много техника, която се намира за левчета. Малко повече играчка си е, особено ако ще си мокриш ръцете с химия, но е много възпитателно и ще започнат да ти светват лампички, които ако снимаш цифрово може да не светнат. Лично за мене е страшен кеф цялото занимание. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: batsali   
Дата:   20-06-16 23:14

Всъщност при такива цени на DSLR-ки като тази горе, направо се насочи към тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: bg2014   
Дата:   20-06-16 23:33

На първо четене ТОЗИ ми се вижда подходящ ?



Публикацията е редактирана (20-06-16 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: colorphoto   
Дата:   21-06-16 01:40

Със Самсунг няма перспектива за в бъдеще.....

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: mihalo   
Дата:   21-06-16 03:18

ivi.ivanova, обяснението ти не е "объкващо", напротив, сериозно си се постарала да опишеш за какво точно питаш. Това рядко се среща вече. Лошото е, че ние всички тук, а и навсякъде другаде имаме нерационалните си пристрастия към марки, модели, параметри.. много е трудно някой да ти влезе "под кожата", че да даде неоспоримо адекватен съвет. Пък и ти не знаеш какво тепърва ще ти изкочи като нужда...

Все пак да опитам /но с едно наум за това, дето го писах по-горе/: Доколкото познавам различните системи /гледам да нямам "фен(ски)" предразсъдъци/ - Сони. Бързо пускат нови модели и на по-старите им пада цената направо неадекватно за възможностите им.

То, колко да е сложно, човек винаги се учи, в крайна сметка от грешките си. Пиши ми на "лични" ако решиш, че разговорът може да ти е от полза!


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: georgioiv   
Дата:   21-06-16 09:45

mihalo [smilie24]

Със Сони Некс, за около 250 лв. с комплектуващия го обектив + няколко стари ръчно-фокусни обектива за още 100 лева и можеш да снимаш всичко което си пожелаеш... Вмества се в бюджета и изпълнява 80% от всички фотографски задачи, че и за хубаво видео става...

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: e-mil   
Дата:   21-06-16 10:14

Автор: ivi.ivanova
Дата: 20-06-16 22:17
"Все още нямам идея точно как ще употребя снимките: дали ще са само референция или ще ги колажирам в анимацията... Дори не съм сигурна дали да се оповавам на нещо дигитално или лентово."


Приеми, че засега с много малко изключения ще ползваш снимките за референция. Щом имаш само обща представа ще ти е трудно да постигнеш повторяем резултат при снимане на обектите така, че да изглеждат едно цяло в анимацията.

При нисък бюджет разбира се цифрово, а не филмово. Цифровото снимане дори със скъп апарат ти дава ниски разходи на време и средства.
Филмът в случая няма предимства, които да ти помогнат. Точно обратното - ще са ти необходими един куп допълнителни знания, които вероятно не си учила с филмовата теория. Ще вложиш в проекта много повече пари. Обработката ще отнема повече време. И за капак понеже нямаш собствена лаборатория ще разчиташ на външни хора да ти проявяват филмите, което неизбежно увеличава риска от загуба на материал.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   21-06-16 10:48

Като сравнително скоро преминал по същия път, мога да кажа, че и аналоговия апарат си има предимствата в такъв случай. На него щеш не щеш, ще ти се наложи да научиш как функционира една камера и как да работиш с нея "правилно".(Стига да не е някоя по-модерна, защото те не се различават много от дигиталните си събратя.) Филмова камера, която да свърши работа в случая може да се намери за 20-тина лв. А що се отнася до обработка, на мен ми излизаше 11лв с цветен филм, проявяване и сканиране.
Иначе бюджета може да ти купи прилична, дигитална камера втора ръка. Примерно канон 550д, но ти трябва да си прецениш какво те влече повече. Успех! [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-06-16 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: vkk1   
Дата:   21-06-16 11:07

И аз се присъединявам към горните мнения за некс, ако сега трябваше да купувам, бих взел сони безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: ivi.ivanova   
Дата:   21-06-16 11:54

Уау!
Не очаквах такава бърза и полезна реакция, благодаря много на всички за полезните съвети както и за офертите. : )

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: tako   
Дата:   21-06-16 12:56

В базара се намират и олимпуси разни, които имат стабилизация в тялото и са идеални за снимане със стари обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-06-16 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: photographist   
Дата:   21-06-16 21:43

И още една идея Fuji-тата, не ги забравяйте, особено тия без сменяемата оптика от серията "Х" - влизат в бюджета, а не са лоша алтернатива [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат втора употреба:търсене
Автор: lamerko   
Дата:   21-06-16 21:59

Те и със сменяемата от време на време влизат, ама трябва да се дебне :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »