Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Gecata   
Дата:   09-06-16 22:45

Голяма сага с това 6D (https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=76136)
Преди три дни се уговорих с този човек, да купя въпросния канон. Сделката трябваше да стане вчера (8.06). Не съм се пазарил за цената (тя беше по висока от обявената в момента). Миналата вечер към 19 часа ми пише - "Прецаках те, продадох апарата за 2400, извинявай!" ....ами хубаво каквото -такова. В 23 часа ми пише отново - " Лоша съвест ме подгони, ако не си много сърдит може да направим сделката - да видиш, че си държа на думата"... Ок, казвам, става. Сутринта вчера преди да тръгна за София гледам ново съобщение: "Дядо ми почина, пътувам извън града, всички уговорки отпадат!"....... Е луд станах. Това да не му е OLX и да се ебава с хората както си иска?... Та с една дума - човекът е объркан и тотално неадекватен на фотофорум. Внимавайте с wauu ще ви подведе, не се доверявайте!

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Gecata   
Дата:   09-06-16 22:59

Апропо, на мен ми каза, че апаратът е купен в Германия, сега пише Япония :) Браей тая география за нищо я няма!

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-06-16 23:00

Единствено съжалявам за дядото! Другото са бели кахъри, ако не този - друг... потребител, докато не се намери коректен и адекватен! Аз още сле първото съобщение да не съм се занимавал въобще...

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-06-16 23:03

ПП: съмнявам се въобще да продава нещо този човек, само не разбирам за чий му е да се е@@ва с хората... Но си спомням и преди някой пускаше фалшиви обяви, с ква цел не се знае...

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Gecata   
Дата:   09-06-16 23:03

Е, естествено, че няма починал дядо, поне не вчера [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: tema   
Дата:   09-06-16 23:04

И аз имах веднъж уговорка за сделка с него. Обаче в моя случай той изчезна даже без да опита да обясни нещо. Просто повече не гледам неговите обяви.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: iliyanb   
Дата:   09-06-16 23:05

Щеше да ми продава едно тяло преди време. След 5 мин. разговор по телефона го разбрах колко струва и го отсвирих.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: roburt48   
Дата:   09-06-16 23:07

Добре, че не търся Канон [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-06-16 23:20

Базара си плаче за рейтинг :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Gecata   
Дата:   09-06-16 23:26

Целта е ясна - измамна схема:
Първият (зарибител) пуска евтино техника, уговаря се с теб (колкото да те закачи на въдицата) и в последния момент се оттегля от сделката. Клиентът изведен извън контрол от некоректността на търговеца започва да се оглежда за друга оферта каквато обикновено веднага се появява, но с 20-30 % по-висока - направена от втория в схемата. В 8 от 10 случая клиентът се хваща купува на по-високата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: iliyanb   
Дата:   09-06-16 23:29

Сладурът има статистика на продадени неща в базара за към има няма 60 - 70 000 лв. от септември до сега. Играч [smilie18] И не се шегува - само премиум продукти, неразпечатани, в кутии с гаранции са повечето.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Добре че не съм си изгубил времето тогава, а го усетих.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: lamerko   
Дата:   09-06-16 23:38

Добре е телефонните номера на всички изтрити по тази причина обяви да се запазват в някакъв списък - те се сменят по-трудно от профилите, а и са връзка с други профили в този и други сайтове :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-06-16 23:46

И къде я гледате тази статистика, обявата изчезнала [smilie5] , такъв автор няма? И си траете, а Гецата ни светна [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Gecata   
Дата:   10-06-16 00:13

Страшно бърза реакция от страна на админа (wauu e деактивиран).
Е за това го обичам тоя форум и вече 14 години съм в него![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: colorphoto   
Дата:   10-06-16 00:39

Ами ако може да се коментират обявите както беше,ще им се налага на такива хитряги да отговарят на неудобни въпроси пред целия форум и базар и няма да смеят така нагло да прилагат схеми ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: spotter84   
Дата:   10-06-16 03:23

Горещо препоръчвам между другото да се обърне внимание на обяви на обективи или тела, "закупени преди месец, два от Англия, като нови, но без..гаранция" :( А би трябвало да има гаранция, макар и само европейска. Дотук мисля има поне 3-4 такива, наскоро колега от алфафорум алармира именно за крадена такава :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: lamerko   
Дата:   10-06-16 03:29

Често сивия внос няма международна/европейска гаранция (личен опит) - по задължение, самия търговец дава обикновено 1 година "своя" гаранция, която може да е реална, но може и да не е. Във всеки случай е доста усложнено ако се стигне до нея :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: 798099   
Дата:   10-06-16 08:44

Ето и друг вид обяви - такива, чийто автор изобщо не комуникира с потенциалния купувач.

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=BAZAR&view=favorites


Писах му три пъти, нито веднъж не получих отговор. Не казвам, че е некоректен, ама ако наистина продаваш и 4 месеца не си погледнеш ЛС, определено ми звучи несериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: rimohit   
Дата:   10-06-16 08:55

[smilie5] 798099 - линка , който си дал води до "любимите" обяви на всеки логнал се потребител

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: sibirska   
Дата:   10-06-16 09:11

Аз щях да купувам едно Фуджи от него. Така и не го продаде. Май още се продава.



Публикацията е редактирана (10-06-16 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Тед   
Дата:   10-06-16 09:21

Опита да се вдига цената / наричам го помпа / от първоначалната има елементарни разновидности.
Ето една, която ми се случи през 2013г:
Обобщение на това, което му казах. : "Преди да отговоря дали го искам или не нека ти напиша нещо:
1/ Допусна някои грешки в продажбата, които ме усъмниха още от самото начало, че не си коректен:
- първоначално обеща да го изпратиш непосредствено. /писах ти събота, понеделник бе готов да го пратиш и потвърди, че ще го пратиш/.
- след това промени условията с глупаво обяснение, че трябва да се прибираш и с 1 седмично отлагане на пращането.

Искаше да спечелиш време и не ти се продаваше на тази цена. Беше продал същия фиш ай декември 2013 за 1300лв.
- писа ми в събота, дали го искам още. Аз ти казах, че го искам твърдо, без да ми споменаваш за чужд интерес.
- на следващия ден неделя, ми пишеш за интерес на двама - като единия предлага 1200 лв. Малко трудно за обектив, който седи два месеца в базара.
При положение, че цената си я определил и приел сделката, подобен род ситуации не правят чест. Имай предвид, че има коректни продавачи в базара.

Отговорих, ти сделката за мен е чиста - имаше цена, ти прие, каза че пращаш, дадох ти координати.
Целта на всичко, което направи е да направиш изнудване на купувача, като вкараш мним интерес от трето лице, за да получиш по-висока от обявената цена. Идеята бе да се ошашкам и да платя. Уви, явно не случи на купувач.
Вече пътува друг към мен: http://s28.postimg.org/p9ddckt7h/Lens.jpg

Съветвам те да бъдеш коректен продавач. Пиши си цената, която искаш. Когато се появи нужда и купувач - сделката ще е приятна и за двете страни.
"

Преди това опита за помпа: "Здравей,
имам още 2-ма клиенти за обектива и единият иска да ми даде 1200лв, за да го дам на него. Знам, че не е много коректно така спрямо теб, защото ти първи го поиска, но аз все пак си гледам интереса а той е да го продам за добра цена, а в случая ми предлагат повече. Ако случайно на теб ти се дават 1200лв. кажи ще го пратя на теб. Аз утре се връщам и в сряда ще го изпратя все на някой :)"
Това е най-травиалният случай. Мним конкурент ти вкарва, за да можеш да платиш по-високата от първ. исканата дори приета преди това от него и уговорена за изпращането на стоката.

Ако някой се интертесува от потребителя: progo



Публикацията е редактирана (10-06-16 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-06-16 09:50

Я, тук ме има и мен в някаква категория... 798099??

Не намирам ЛС от теб, мисля, че преди около година трих стари съобщения, но обявата е спряна 2013?? Знам, че стоя доста време без да се обади никой.

Възможно е да съм я оставил активна след като вече съм намерил обектива[smilie8] :) Не го познавам добре Базара, може и късно да съм открил опцията със спиране на обявата[smilie5]

798099 не е голяма драма, надявам се, мога да черпя една напитка,когато...[smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: ZENON   
Дата:   10-06-16 09:56

Аз не мога да разбера на админите играта тука. Кво им пречи едно поле за коментари към обявата? Полето да не може да се редактира от потребителя и толкова.
Тоя базар е за нас си. Разни пишлемета нямат работа тука. Има си женски пазар с цигани - да ходят там.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: lamerko   
Дата:   10-06-16 09:58

Поле има, но се менажира от собственика на обявата, като в повечето случаи се избира да няма коментари :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: cardin   
Дата:   10-06-16 10:30

За тази обява:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=73629

и аз писах два пъти лично съобщение за обектив за 2000лв., но няма никакъв отговор, а се вижда че човека влиза във форума. Тъй като писах на трима души където продават въпросния обектив 35 1.4 Канон, предполагам че един човек има 2 профила и като не отговаря от единия предполага, че ще избереш другия. За което не съм сигурен и се извинявам, ако не е така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »