Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   02-06-16 04:41

Здравейте съфорумци,до преди няколко дни имах Никон Д90 с
18-105 обектив,но тъй като започна в някаква степен да ме
ограничава го продадох и реших да взема един от двата:
Никон Д7200 или Никон Д750.Любител съм,не си вадя хляба
с това ,но се е случвало понякога да снимам събития на
познати и приятели,срещу минимално
заплащане. Главно снимам за удоволствие,семейството си,
пейзажи,макро,архитектура,птици и животни - в общи линий
всичко ковто ми допада.Молбата ми към вас е за съвет кой от
тези два апарата да си взема; Никон Д7200 с 16-85 35/1,8
и 70-300 или Д750 с 24-120 ,50/1.8 и 70-300.За повече
нямам бюджет.Обектива 35/1.8 го имам.Имам и прилична
светкавица-СБ800.Разликата в цената не ми е непосилна,но
никога не съм снимал с фулфрейм и не зная какво повече
би ми дал Д750 от Д7200 (в случай че се наложи да принтирам
нещо да речем в размер А2.В 80% от случаите снимам от статив
и се старая снимките ми да са максимално остри.Изчетох много
неща в нета и не можах да реша дали си струва разликата
от близо 1700лв.и поради тази причина реших да се обърна към
вас.Искам предварително да благодаря на отзовалите се да
ми помогнат и да се извиня на тези за които темата ми е
банална.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: quazimodo   
Дата:   02-06-16 07:24

Щом можеш да си го позволиш, вземай 750-ката. Всички уважаващи себе си сватбари снимат с ФФ[smilie3] . Само дето 24-120 не е точно "репортажен" обектив. Всъщност, щом сам не си отговаряш на въпроса, значи може да минеш и с Д7200[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 08:26

Тъй като и аз съм изправен пред подобна дилема, ще споделя размислите си.
С D750 получаваш малко по-добри цветове на снимките, около 1 стоп по-малко шум, и по-плитък DOF. Освен това подвижен дисплей, по-голям визьор, и фокусни точки, скупчени в центъра [smile] . Губиш една сериозна сума в пари, възможността да ползваш повече и по-евтини кропски обективи, и 70-300 ще ти стане 1.5 пъти по-къс [smile] .
Като цяло, според мен не си заслужава. D7200 е достатъчно добър за любителски цели (аз съм с D7100), както и за случайно снимане на някое събитие. Неща като светлина, умения на снимащия, обективи, също са от значение. Купуването на фулфрейм не означава автоматично по-добри снимки.
Но пък ако толкова имаш желание и излишни пари - кефът цена няма [shtrak] [smile]



Публикацията е редактирана (02-06-16 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: bg2014   
Дата:   02-06-16 08:48

Аз не разбирам, не съм профи и нямам претенции да снимам добри снимки. Ето ОБАЧЕ реакция на млад човек (моя син- запален да снима с кроп) когато взе да снима с Никон Д3, въпреки по-стария модел:
" Е.... няма такъв кеф! Това няма нищо общо с апаратите до сега.
Защо до сега съм си мислел, че няма разлика междиу ФФ (12МП) и кроп (24 МП)? Защо по-рано не съм пробвал за какво става дума?... и т.н. "
Няма да казвам нищо повече.
Успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-06-16 09:01

Разликата е само дефокуса. Шума, динамика и т.н. разликите са много малки и не си струват разликата в парите. Това, което дава фул фрейма е дефокус, ако си падаш по него. Също така дава по-тежки и по-скъпи обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: lord_kik   
Дата:   02-06-16 09:24

и аз съм пред същата дилема,но май ще е 7200 защото не мисля че финансово мога да си го позволя D750 след като не е за професионална употреба.На твое място бих взел 7200 с един Sigma 18-35 1.8f и Sigma 50-100 1.8f и евентуално един твърд Nikon 50 1.8g



Публикацията е редактирана (02-06-16 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: vinse   
Дата:   02-06-16 09:47

За да си отговориш на въпроса какъв "апарат да си взема" си отговори първо на въпроса "с какво ме ограничава в момента D90" и после избираш апарат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: Nako   
Дата:   02-06-16 09:59

Вземи този който можеш да си позволиш който е с най-голям визьор. Не говоря за процентно покритие на кадъра, а за големина на визьора, тоест да виждаш повече и по-ясно и по-светло това което снимаш.

Мога да ти препоръчал и да обмислиш и варианта за D500.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: quazimodo   
Дата:   02-06-16 10:00

Eто тук, на недолюбвания съвеЦки език, нещо по въпроса. Те тия там, поне'е не могат да снимат, са развили темата на 700 страници[smilie5] [smilie5] [smilie5] :

http://club.foto.ru/forum/11/395016

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-06-16 10:01

До тук лошо мнение няма, обичам да чета смислени и аргументирани коментари!
Аз минах през D90, което с нищо не ме ограничаваше и тогава, но от четене и размисли за ъпгрейд взех D7000, сега съм с D750.
D7200 според мен е отличен вариант, който се доближава и спокойно може да бъде опция за човек, който не си вади хляба с фотография! Разликата във визията на крайния продукт за мен е ясно различима, заради по-плиткия ДОФ, но доколко това има смисъл за теб - не мога да преценя... В твоя случай съм повече за кроп тялото, като обективите не бих ги наредил като теб. Бих гледал за D7200 + въпросната сигма 18-35/1.8 или някакво основно светло варио от сорта на 17-55/2.8, Тамрон или Сигма 17-50/2.8 + да речем пак светло теле- 70-200/2.8 или новата Сигма 50-100/1.8! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: lamerko   
Дата:   02-06-16 10:08

Кропка срещу фул фрейм - два актуални модела... не мисля, че някой може да ти отговори на този въпрос. Вероятно щом си стигнал лимита на D90, ти много добре знаеш основните разлики между двете, също така вероятно си се запознал със спецификациите на двете тела. Сам трябва да решиш какъв тип фотография те влече - дали към широко или дълго. За ДОФ-а малко се преекспонира - с малко повече въображение може да се докара всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-06-16 10:57

Ето ТУК малко преекспонирано инфо и надявам се полезно четиво за автора на темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: goldstar   
Дата:   02-06-16 12:09

Моето мнение ,е че рано или късно се минава на ФФ тяло ! В момента и аз снимам с 7100 кропка и виждам ограниченията ясно , но поради финансови причини още се бавя за ФФ тяло. Действай смело и си купи ФФ , ако не снимаш диви животинки и птички ! [beer] Очакваме да се похвалиш с новата придобивка , която и да е ! [cool] PhotoBo ти е казал серията обективи за кроп. Успех![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: uzsree   
Дата:   02-06-16 14:13

goldstar [smilie24]

рано или късно се минава на ФФ тяло [smilie24]

По-добре започни отрано да си градиш ФФ система, ако можеш да си го позволиш. Кеф цена няма. С времето ще се съберат стъкла.

Ако си вземеш Д7200, всеки път като го хванеш, ще се чудиш дали с Д750 е нямало да стане по-добре снимката. Като си купиш Д750 ще знаеш, че снимката е точно такава като на Д7200, но ще си сигурен в това!!!![smilie3]


Говоря от опит. Сега Никона ми ФФ си седи в шкафа, а аз разхождам едно Фуджи (кроп).[smilie25]

По добре се замисли за обективите за ФФ.
Евтин твърд за ФФ е само 50мм ф1.8.
Тъмните зумове са компромисни, може да те дразнят ако търсиш острота, или пък не...
70-300мм е евтин сравнително, на 300мм е мек и тъмен но пак стават потрети читави.
24-120мм/4 е бая големичък, дали ще го разнасящ е под въпрос. Не е евтин.

35мм/1.8 за фф е сума, 85мм/1.8 e същата.

От там нагоре 105мм и 135мм са още по-големи суми.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: nevermess   
Дата:   02-06-16 18:30

Разликата в парите м/у телата не е никак малка.
Моето мнение е да наблегнеш на обективите. D7200 с хубави обективи като sigma 18-35 1.8 ще ти даде повече според мен.
За парите които би дал за D750 и китови обективи си вземи D7200 с по-хубави обективи.
За пример:
D5300/18-35/50-150 vs D750/24-1120
Вярно, че обективите не са с еднакви дължини, .но двете сигми заедно покриват 24-120 дължините на ФФ и определено на D5300 се справят по-добре отколкото D750 с китака..... Аз бих тръгнал по този път. Поздрави и успех с решението

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   02-06-16 20:25

Благодаря на всички съфорумци за отзивчивостта.Ще се радвам да видя и още мнения.Поздрави на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-06-16 12:24

Ако позволиш, моят съвет е да направиш всичко възможно да пробваш D750, само така ще разбереш за себе си каква е разликата с кроп и дали си заслужават повечето пари и пасва ли на целите за които ще го ползваш. Ако избереш Д750, комбинацията 24-120 и 70-300 вместо с 50/1.8, при положение че имаш чудесен 35/1.8 можеш да я допълниш с 85/1.8 и ще имаш възможност за много комбинации в зависимост от конкретната ситуация. Аз лично за същите пари бих обмислил комбинацията 24-85 + 70-200/4 + твърди.За кроп камерите си относително наясно,тъй като не си новак и там не бих коментирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: lord_kik   
Дата:   03-06-16 13:28

С цел да се повторя аз бих заложил на 7200 със Сигма 18-35 и 50-100 и двата са светлосилни а особеннто вторият на кроп тяло ще е 75-150 което е много добре на 1.8 и евентуално една Токина 11-16 и си готов резултата ще е на ниво единствено е че малко тежат,но пълно щастие няма.С ъдейки че 7200 е със същата фокусна система като Д750 много качествена матрица аз бих заложил на по нисък клас тяло,но с качествени обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-06-16 14:02

И някой някъде беше казъл ... със стоп разлика в исо-то, но за кроп - не виждам кусури в D7200!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: DX   
Дата:   04-06-16 01:41

Човече, ако ще правиш компромис с обективите, само за да си вземеш по-доброто тяло, а после ще се вайкаш за избора и резултатите си, съветвам те - по-добре недей! Вземи два-три обектива, които възнамеряваш да ползваш максимално, които да са най-качествените, възможно по-светлосилни и каквито пари останат си вземи тяло с тях. Разбира се подредбата не трябва да е покупка и после мисли, ами предварително сметни за какви обективи ще ти стигнат парите и за какво тяло след това, като гледаш максимално добрите обективи според това, което ще снимаш. Голяма част от тях вече са споменати в темата! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: colorphoto   
Дата:   04-06-16 16:34

Фулфрейма купувай,Д-750 е прекрасно балансиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: Lightbender   
Дата:   06-06-16 08:36

А D600 като по-достъпен или D700 не ти ли допадат? А с останалите пари можеш да си купиш някой добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: L_Clan_Frodo   
Дата:   07-06-16 15:38

i az tochno tva se chudq d7200 ili d750 ... i mislq da vzema sredniq variqnt d610 , 2650 lv , ne e tolkvoa zle ff aparat i e s 1000 lv po evtin ot d750 , ako nqkoi e izpolzval d610 i d750 i ako moje da kaje kakvi sa sashtestvenite razliki shte e mngoo dobre :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-06-16 15:56

Продадох моя D610 преди година и малко за 2000лв, с което искам да кажа, че втора ръка също е вариант. Разликите за мен са основно по-доброто покритие на фокусните точки при D750 (при D7200 са още по-добре), повечето на брой такива, по-високото използваемо исо пак при D750, по-добрия АФ, както и по-бързия и нов процесор. Дисплея също е по-добър и е подвижен. Единствения недостатък на D750, който аз лично намирам е скопения горен дисплей и странния му шрифт, ако мога така да се изразя. Лично аз мисля след време да взема още един D750 или да мина тънко с един D7200, като второ тяло за събития. И за Бога хора, нямате ли кирилица, че пишете като в чат за пубери?!? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за ъпгрейд
Автор: Komitoff   
Дата:   07-06-16 16:56

D7200 и качествени обективи.

Или си остави 90-ката и купувай най-качествените обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »