Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 19:59

Здравейте, желая да споделя за проблем, който забелязах.Закупих преди три месеца никон д5300 с обектив Nikon 18-140.Забелазах, че на 18 има фронт фокус, като към 70 се оправя и на 140 вече е бек фокус.Принуден съм да снимам от 50 нагоре, за да имам що годе фокус.Нормално ли е за тези обективи да нямат фокус на всички фокусни разстояния или трябва калибрация.Мога да кача и снимки, но утре при желание на някой за по професионален съвет. Ползвах -Andy's Handy Focus Calibration Chart- за тестовете.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:13

Направих около 5000 кадъра, като постоянно търсех проблема в мен, но фокуса особено на 18 е най-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: lamerko   
Дата:   01-06-16 20:19

Общо взето - нормално е... Канон точно затова направиха калибрация в двата края при зуум-овете :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:23

Значи и да го занеса за калибрация няма да стане......



Публикацията е редактирана (01-06-16 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   01-06-16 20:28

Ако ти е гаранционен, не е зле да опиташ. Ако не могат да ти го калибрират, да сменят обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:32

Гаранционен е.Купих го на 25 февруари.Тялото или обектива се калибрира.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: piknik   
Дата:   01-06-16 20:52

Обектива, а тялото се калибрира с Канон [smilie5] Шегувам се.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   01-06-16 20:53

Не знам, но са длъжни да ти го оправят. Или ако не могат, да ти дадат нови, без тия проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 21:05

Утре ще звънна до ПРОФАЙЛД ......

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   01-06-16 23:30

В Профайлд ще го нагласят.

Занеси тялото с обектива.

В Никон не коригират стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 07:53

Благодаря, че ми дадохте някаква надежда-бях се отчаял.....

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 10:41

НЕ звъни на Профайлд. Отиди при търговеца, от който си го купил. Да ти даде протокол за рекламация, който при евентуално забавяне от 30 дни да го поправят ти дава право да си искаш парите. Директното звънене на сервиза автоматично те лишава от доста права като клиент. Търговеца е длъжен да го вземе и той да намери начин за негова сметка да го прати до сервиз. От теб не се иска повече от това да идеш до магазина и да подадеш рекламация. И не се връзвай на номера от сорта - вие звъннете, вие го пратете. Закона ги задължава те да го правят и те да си плащат разноските по транспорт до сервиз. И вече по протокола от сервиза, ако каже, че не става, търговеца трябва или да го смени със същия или да ти върне парите. Няма такива като избери си друг и доплати примерно разликата. Не си длъжен по никакъв начин да си взимаш друга техника. Може само тази да те кефи и нищо друго. Това си е проблем на търговеца, не твой.



Публикацията е редактирана (02-06-16 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 10:45

m.djorov, това, което написа, са пълни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 10:50

А обосновката ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 10:57

За съжаления наистина са глупости. Аз имам даже пусната жалба към КЗП за такъв случай. Нямаха същата стока и ми предложиха да си взема каквото искам,като споменаха бойлер или ютия. Аз се изцъклих. Бях си купил фотоапарат. От комисията отговориха,че всичко е на добра воля и по преценка на търговеца. Ако той реши,може да ми върне парите!!! От тогава техника от Технополис не купувам,защото и те,както и Техномаркет НЯМАТ политика за връщане на пари в каквито и да са случаи
В Метро връщат пари,а аз съм връщал и един фотоапарат във Фотопавилион. НАдявам се тази информация да ти е полезна



Публикацията е редактирана (02-06-16 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 11:00

Обосновката ми е неколкогодишен опит в сферата.
Клиентът си има права по закон, и те не се нарушават, независимо къде е подал рекламацията.
Вярно е, че търговецът е длъжен да изпрати рекламираната стока до сервиза. Но срокът по закон, докато си я получи клиентът обратно, е един месец. Сервизът (знам от опит) работи доста по-бързо. Така че е за предпочитане да се занесе направо там, ако разстоянието не е от значение.
"Няма такива като избери си друг и доплати примерно разликата." О, има го [smile] , по принцип. Какво става с модел, който вече не е наличен, и търговецът не може да го осигури?
И конкретно в случая не може да се твърди със сигурност, че има дефект. Възможно е и тялото, и обективът да отговарят на заводските спецификации, и въпреки това да не се сработват помежду си. Но за това - сервизът ще се произнесе.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 11:01

Ще изчакам още няколко коментара от вас, за да избера как да действам , а не да ме прецакат нещо с гаранционното обслужване.На никой ли не му се е налагало да ползва гаранционно обслужване, за да посочи правилния път.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: lamerko   
Дата:   02-06-16 11:04

Без протокол от търговеца, всичко остава на "добра воля". Всъщност може да се стигне до отказ на гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 11:07

На мен ми се е налагало, доста пъти. Най-добре е да звъннеш един телефон до сервиза, да ти кажат как да процедираш:

Тел. 02 8500350
office@profiled.net
1404, София
бул. България 49А
ет. 4, офис 29
Профайлд ООД

Можеш и да се свържеш с търговеца, ако ти е по-наблизо.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 11:07

Това, че нарушават закона е отделна тема. Те разчитат, че няма да искаш да се занимаваш със съдилища.

По закон нещата са както ги казах - рекламация през търговеца, протокол, търговеца се разбира със сервиза. От там или замяна с нова или връщат парите ако не може да се оправи.

Занасянето директно в сервиза им дава право да си те мотат колкото искат без никакво
задължение от тяхна страна. Не казвам, че тези ще го направят, но е добре, човек да знае как стоят нещата като цяло. Защото некоректни сервизи бол.

Отделно, че ако се закучи рабоата и върне обектива 3 пъти за корекция и има 3 протокола за рекламация от магазина, после може пак да предяви искане за разваляне на сделката.
Както казах, магазините разчитат, че няма да се занимаваш. Но ако си упорит хем ще стане на твоето, хем ще плащат и разходи после.
НО трябва да се научим да си търсим правата. Като колегата с телевизора.



Публикацията е редактирана (02-06-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 11:14

Живея на 50 км. от София-близо е ще действам.Благодаря за бързите отговори и насоки.[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 15:13

Звънях в Профайлд ООД-пренасочиха ме към магазина/ФотоСинтезис/, но звъня на няколко телефона от 2 часа и никой не вдига.......ЧУДНА РАБОТА[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 15:30

Сподели после какво е станало,че мен ме интересува политиката на работа на Фотосинтезис. Не съм купувал засега от там. Да знам за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 15:49

ок-в момента пиша имейл, че не отговарят на телефоните, за да ми кажат, къде да го занеса в София, че съм го купувал онлайн...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 16:15

Много ми се искаше да видя един кадър на 18 мм,където смяташ ,че има бек фокус. Защото ако гледаш снимката на 100% увеличение на монитора,не трябва да очакваш много от този обектив на тези милиметри.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 16:22

Ще кача снимка малко по-късно, но на 18 фокуса е пред обекта и е доста.Не е 1-2 сантиметра, за да ги преглътнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   02-06-16 17:38

nokoniko , на 18 мм се снимат пейзажи предимно, при това на затворена бленда. Не е тежък проблем. Ти с таблица и статив ли прави тестовете?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 17:42

Ето тук една бърза снимка на 18, като апарата се намира на 1 метър от таблицата.Щракнах от ръка, но от статив с дистанционно е същата работа.Нарочно удължих страничната линия, за да се види, че чак долу е добре.Ако греша нещо дайте акъл.... http://kuslink.com/ar7

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 17:46

На 18 се снимат пейзажи, но компания в тясно пространство няма как да снимам на 70, за да са на фокус.А в описанието на апарата и обектива никъде не пише такива подробности, а само суперлативи и е нормално един фотоапарат да снима на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 17:55

Тестовата снимка си я правил на единичен фокус, на централна точка, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   02-06-16 18:05

Пусни и един JPG, не всички имаме програми за отваряне на NEF.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 18:24

@steeens - FastStone Image Viewer върши идеална работа .

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: ararat   
Дата:   02-06-16 18:27

http://www.dofmaster.com/dofjs.html


Задаваме следните параметри:

Camera, film format, or circle of confusion: Nikon D7000, D5100, D5000
Focal length (mm): 18mm
Selected f-stop: f/3.6
Subject distance: 1 meter

Резултата е:
Depth of field
Near limit 0.82 m
Far limit 1.28 m
Total 0.45 m

In front of subject 0.18 m (39%)
Behind subject 0.28 m (61%)

Hyperfocal distance 4.56 m
Circle of confusion 0.02 mm

На монитора на който съм в момента не мога да преценя дали снимката, която си качил е ОК, но 45 сантиметра ми се струва доста дълбок DOF, че да говорим за видим и дразнещ фронт/бек фокус.


Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 18:28

Снимката е правена на една централна фокусн точка[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 18:41

http://kuslink.com/ar8 - тук е JPG - Нищо не казвате за барбекюто зад основната тема на разговара.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 18:46

Тъпото е , че имам сони и фуджи доста по-евтини и имам идеален фокус при същите условя.ДРАЗНЕЩО Е....

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 19:11

тук по-лесен път до снимката



Публикацията е редактирана (02-06-16 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   02-06-16 19:18

Разгледах снимката, има си доволно фронт фокус!



Публикацията е редактирана (02-06-16 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   02-06-16 19:19

ararat, доста видим си е фронтфокуса. И явно е дразнещ достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 19:22

Последните два коментара ме амбицират за рекламация.[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   02-06-16 19:31

Фокуса е на ръба на масата, но може би с централната точка трябваше да целиш центъра на големия кръг. Д5300 има опция да се включат и околните точки да помагат при фокусирането, пробвал ли си с тях? И другия въпрос е от статив ли снима?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 20:11

Когато целя центъра на големия кръг е още по-зле.Снимал съм съм със статив и диставционно....същата работа.Ето 5 снимки, който са снимани на 2 метра разстояние от таблицата.Снимани са на 18-35-50-70-140.При 70 е горе доле добре, при 18 най зле... тук

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 20:34

Но на 18 мм е най-зле и пак ми се струва,че ще ти кажат,че е нормално,защото другите снимки са приемливи.



Публикацията е редактирана (02-06-16 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   02-06-16 20:46

Според мен, на всичките има фронт фокус. Аз мисля, че ще го оправят лесно.



Публикацията е редактирана (02-06-16 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 20:59

Последна снимка и спирам да досаждам.Сетих се, че имам един хелиос-44м-4 от един зенит, който ползвах още в ученическите години преди 25години.Снимах на бленда 2 на разстояние 1 метър от таблицата.Качеството е зле ,но фокуса е ок.Означава ли, че проблема е в обектива 18-140, който струва 850лв. НОВ.снимка тук

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   03-06-16 14:03

Хелиоса автофокус ли има? В сервиза предполагам ще мръднат малко нагоре/надолу сензора за фокус в апарата и ще се оправят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   03-06-16 14:33

Хелиоса няма автофокус, но никона /тялото/ си има потвърждение на фокуса и ръчно се постига идеално фокусиране.Между другото пробвах на 18-140 да направя снимката с ръчен фокус на 18-още по-зле от автоматичния въпреки, че тялото ми го потвърждава.



Публикацията е редактирана (03-06-16 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-06-16 15:35

Имаш силен ясно изразен фронт-фокус, колкото по-бързо го изпратиш в сервиза заедно с тялото, толкова по-бързо ще си го получиш обратно калибриран. Това е предимството на по-високите класове че имат микро-настройка и щеше сам да си оправиш нещата, но и така ще стане пак.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: smilen_k   
Дата:   03-06-16 15:56

Подкрепям мнението на m.djorov ,работил съм дълги години в търговските вериги,това че те къпят с различни мурафети в магазина е търговска практика,на никой не му се връщат пари и не му се занимава със сервизи.Наистина ако се свържеш със сервиза директно ще ти отстранят проблема по бързо,но по не си защитен.За всичко останало m.djorov го е написал.Така трябва да бъде по закон.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: lamerko   
Дата:   03-06-16 16:37

Стига това "директно в сервиза" ве хора. Това е "рай" за търговеца - директно ви слага "намеса" и анулиране на гаранцията, ако тя е издадена от търговеца...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   03-06-16 16:45

Работя в съдебната система и са ми ясни закони и закончета....Утре отивам в Photosynthesis и си правя рекламация.Сега съжалявам, че не си купих д7200, но здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   03-06-16 17:01

lamerko, "ве",
Защо трябва да пишеш глупости, за да се излагаш?... Какво анулиране на гаранция, какъв рай?
Гаранционната карта има печат на вносителя - "Профайлд". Той се явява и гаранционен сервиз. Освен това, трябва да има и печат на търговеца ("Фотосинтезис" в случая), както и издаден от него финансов документ - касова бележка или фактура. Това я узаконява.
Как така едно отиване директно в сервиза ти анулира този документ?...

Независимо къде се предяви една рекламация, тя се вписва в специален дневник, с номер и дата. Така е по закон. Оттук нататък тече едномесечен срок. Ако се отиде директно в сервиза, и той не може да отстрани дефекта, издава протокол за брак. С този протокол отивате при търговеца, и той ви компенсира - със замяна на уреда, или връщане на парите (да, възможно е). Замяната също се оформя с писмен документ. Няма такива понятия "слага ви "намеса"", и др. подобни бисери.

Четете малко закона, преди да пишете в публични форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   03-06-16 17:33

Сега като чета на @smilen_k поста, се сетих за една случка в Техномаркет. Брат ми купи на майка една тошиба32" тв, че стария Панасоник на 20 години решихме да го сменяме. Обаче тошибата изпляска подсветката след месец и отиваме да го носим за рекламация. 5 минути оня на "гишето" за рекламации искаше да ме връща, че се падаха 3-4 почивни дни нещо такова.
- Ама ние няма да работим 4 дена.
- Ми добре, но какво от това?
- Ми то няма никой в сервиза и няма да ви го погледнат?
- Добре, и?
- Ама няма да работят, ние имаме 30 дена да го оправим, а те сега 4 дена няма да работят?
- Добре, аз продължавам да не разбирам защо това е мой проблем?
- Ми те не работят, елате след 4 дена!
- Ама аз сега нося телевизора. Да разбирам ли че ми отказвате да ми приемете рекламацията?

Упорито искаше да ми прехвърли неговия проблем със сервиза на мен. И така. Приеха тв, и след 4 дена брат ми отиде да вземе друг - едно сони, че все пак телевизор му трябваше.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   03-06-16 22:57

Доколкото съм имал опит, а също и съм чел из форума през годините, Профаилд са големи пичове и няма да го прецакат с гаранцията. В крайна сметка те поемат сервиза и от тях зависи дали ще ти сервизират никонските джаджи или не. Ще му поискат касова бележка за да удостовери дата на купуването и тва е. Ако е падал или удрял апарата, ще му откажат без значение нищо друго, ако е производствен дефект ще му го отстранят и толкова. Имат и телефони, ако nokoniko не го е направл до сега, го съветвам да се обади, може цялата работа да се реши за минути.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   03-06-16 23:12

На мен пък в Техномаркет ми върнаха парите за ползван от мен 2 дни вариообектив,след като не ми се разбра с Д-7000 като АФ на всички дължини.

Мениджърката там така и не разбра какво,защо и как не ми уйдисва и не върви с тялото ми.

Това в Павилион и Синтезис няма да мине.....[smilie3]

По принцип лично съм решил нищо повече да не купувам от тукашните фотомагазини,освен дреболийки и аксесуари.



Публикацията е редактирана (03-06-16 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-16 00:38

colorphoto ,това нещо не го вярвам. Техномаркет ПАРИ НЕ ВРЪЩА. Нека всеки,който е работил там,да потвърди. Точно път Техномаркет...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: boiski   
Дата:   04-06-16 12:13

По темата да споделя малко личен опит.
Преди време си купих едно малко апаратче Фуджи, още на първия месец ми направи проблем с запаметяването на снимки, да речем на около 20 с имки една -две ги нямаше. Отидох до ФотоПавильон от където го купих, първо ми подмениха СД картара и ми казаха ако не се оправи да им го занеса за ремонт....... Точно 1 месеца преди да изтече гаранцията реших да го занеса на ремонт. Приеха го и казаха че до 30 дни ще ми дадат отговор. След 30 дни ми се обадиха и ми казаха да отида до магазина, - апарата не може да се отремонтира, предложиха ми друг да си избера на тази цена понеже бях го платил с дебитна карта и нямало начин да доплатя .... нещо такова. Точно тогава имаше един канон 120 сапунерка за същите пари 290лв без да му мисля го взех и си го ползвах още 4 години без никакви ядове. Преди няколко дни си купих никон Д5500 и реших че на канончето ще се учи детето да снима. Тя е на 5г. ходихме на разни места на деня на детето тя направи страхотни снимки, но без да я видя като сме се прибирали ми каза че го е усетила да се сурка по земята с калъфа. Нещо се прецака, екрана беше черен но апарата работеше. Видях че са по 80лв. в OLX и реших че няма да го карам на сервиз, едва ли щеше да си заслужава. Разглобих го и после хо хвърлих. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: smilen_k   
Дата:   04-06-16 12:22

guciguci -не си прав,първата опция е замяна с нов уред,ако го нямат ти предлагат да си избереш нещо друго на същата стойност(това е политика на повечето фирми) и накрая като се опъваш ти връщат парите,виждал съм го много пъти,единствено ако е платено с карта през постерминал става по-бавничко,чакаш няколко дни да ти ги преведат по сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   04-06-16 12:56

Здравейте, занесох обектива и тялото в Photosynthesis и направих рекламация.Момчетата, който работят там бяха много учтиви и без излишни увъртания приеха обектива, като казаха, че той се ремонтира и тялото не е нужно.Дано това е проблема,а не е нещо от тялото.Хареса ми, че отношението беше европейско и не започнаха да увъртат нещо и да те убеждават, че не можеш една снимка на фокус да направиш.От тук нататък дано сервиза си свърши работата.Ще се борим докрай....[cool] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: victory13   
Дата:   04-06-16 13:27

[cool] Туй с борбата е в уникален дисонанс с широко застъпеното тук мнение, че в днешно време се не борим за нищо... [smilie18]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   04-06-16 15:04

guciguci:Какво вярваш и какво не си е твой проблем.

Според теб аз пиша лъжи.....

Защо ми е да пиша неистини?

По какви причини?

Нито работя в Техномаркет,нито съм акционер там,а още по-малко съм фен на въпросните магазини и техния некомпетентен и ленив персонал!

Пиша фактите.

Преди 5 години се случи в Техномаркета в МОЛ-а на бул.Стаболийски в столицата.

Сигма в лицето на Светльо Драгиев са ми сменяли обектив,чаках за нов,но и той след известно време се оказа че има децентрирана оптика и човека ми върна парите - респект за което.

Това да ползваш обектив повече от седмица и да ти върнат парите защото замазва отляво на отворени бленди в Павилиона и Синтеза трудно.

Дано греша.....



Публикацията е редактирана (04-06-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 16:09

Темата още не е приключена.След като оставих обектива/18-140/ и тялото /д5300/ за калибрация, поради проблем с фокуса, днес от "Профайлд" ме уведомиха, че обектива е изпратен в Холандия за настройка, която не могат да извършат тук.Означава ли, че калибрацията се прави в Холандия или проблема е по-сериозен и затова е заминал там.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   21-06-16 16:14

Ако не ти го върнат работещ до 30 дни от как си го занесъл в магазина, може си искаш парите и да си купиш друг, какъвто ти харесва. Не знам каква е обаче работата ако обектива е част от комплект. интересно е тогава как се процедира.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 16:19

Взех ги на промоция тялото и обектива за 1550лв, но бяха в отделни кутиии. Плащал съм обща цена.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   21-06-16 16:29

Т.е на касовата бележка има 1 ред апарат ххх и 1 ред с обектив ууу?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 17:47

На един ред са и двете. Цената е обща.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: horrible   
Дата:   21-06-16 17:51

m.djorov е напълно прав за правилата на рекламация, ако до 30-тия ден не го върнат са ДЛЪЖНИ да ти дадат НОВ! Аз преди 3-4 години имах проблем с един телефон... отнесох го, дадоха ми протокол и на 30-тия ден отидох, не бяха оправили телефона и ми дадоха чисто нов!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 17:58

Ако се стигне до там ще го сменим с нов. Но ми е чудно, защо е пратен за Холандия, като съм чел във форума, че калибрират тук в България. Явно попаднах на куца бройка. Абе късметлия съм...[cool] [cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   22-06-16 10:33

След 30-я ден имаш право да си получиш парите обратно, дори и да искат да ти го заменят. Ако решиш, че си ги искаш де. Не може да ти откажат тогава. Затова питах дали има някаква индикация колко струва така отделно. Но пък щом те урежда и нов обектив, лошо няма. Просто го казвам да знаете какви са ви правата. Защото търговците много обичат да се правят на луди. Разчитат, че хората масово не са запознати с правата си и правят номера.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   22-06-16 11:10

Автор: m.djorov
Дата: 22-06-16 10:33
След 30-я ден имаш право да си получиш парите обратно, дори и да искат да ти го заменят. Ако решиш, че си ги искаш де. Не може да ти откажат тогава.


Ооо, може [smile] .

ЗЗП, Чл. 114. (2)
Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.

Джоров, айде пак да те помоля да прочетеш закона, преди да даваш такива изявления?...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Станчев   
Дата:   22-06-16 11:19

m.djorov е абсолютно прав. Рекламация се прави при търговеца и задължително се вписва в дневник за рекламации.След 30 дн. срок в специална графа се посочва как клиента е удовлетворен/ремонт, замяна, връщане на парите/.Когато преди няколко години клиент занесе гаранционен апарат направо в сервиза и му отказаха гаранция заради повреден при падане зуум, КЗК ме глобиха 500лв. че не е вписан при мен в дневника.
Обжалвах,но клиента беше адвокат, намери трима свидетели,които да напишат в жалбата, че апарата външно не е имал преди сервиза никакви проблеми.Аз ги попитах защо веднага не са му отказали рекламация и те ми върнаха половината-250лв.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   22-06-16 11:44

Pavlov хайде направи разлика между в "рамките на един месец" и след това. Моля те. Аз говоря за СЛЕД 30-я ден.
Ето ти предишния член.
Чл. 113.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114

Ти говориш за случая в 30 дневния срок. Обаче обектива му е бил тук някакво време и е пратен в Холандия. Колко време ще пътува до там, кога ще го гледат, кога ще го оправят и ще върнат становище не е ясно. Но минат ли 30 дни от момента да предаване на търговеца, има законно право да развали сделката и да си вземе парите, без да приема каквото и да е предложение на търговеца. След 30-я ден

Ако мога да те цитирам:
>> айде пак да те помоля да прочетеш закона, преди да даваш такива изявления?



Публикацията е редактирана (22-06-16 11:56)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »