Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 19:59

Здравейте, желая да споделя за проблем, който забелязах.Закупих преди три месеца никон д5300 с обектив Nikon 18-140.Забелазах, че на 18 има фронт фокус, като към 70 се оправя и на 140 вече е бек фокус.Принуден съм да снимам от 50 нагоре, за да имам що годе фокус.Нормално ли е за тези обективи да нямат фокус на всички фокусни разстояния или трябва калибрация.Мога да кача и снимки, но утре при желание на някой за по професионален съвет. Ползвах -Andy's Handy Focus Calibration Chart- за тестовете.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:13

Направих около 5000 кадъра, като постоянно търсех проблема в мен, но фокуса особено на 18 е най-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: lamerko   
Дата:   01-06-16 20:19

Общо взето - нормално е... Канон точно затова направиха калибрация в двата края при зуум-овете :)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:23

Значи и да го занеса за калибрация няма да стане......



Публикацията е редактирана (01-06-16 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   01-06-16 20:28

Ако ти е гаранционен, не е зле да опиташ. Ако не могат да ти го калибрират, да сменят обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 20:32

Гаранционен е.Купих го на 25 февруари.Тялото или обектива се калибрира.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: piknik   
Дата:   01-06-16 20:52

Обектива, а тялото се калибрира с Канон [smilie5] Шегувам се.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: steeens   
Дата:   01-06-16 20:53

Не знам, но са длъжни да ти го оправят. Или ако не могат, да ти дадат нови, без тия проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   01-06-16 21:05

Утре ще звънна до ПРОФАЙЛД ......

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   01-06-16 23:30

В Профайлд ще го нагласят.

Занеси тялото с обектива.

В Никон не коригират стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 07:53

Благодаря, че ми дадохте някаква надежда-бях се отчаял.....

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 10:41

НЕ звъни на Профайлд. Отиди при търговеца, от който си го купил. Да ти даде протокол за рекламация, който при евентуално забавяне от 30 дни да го поправят ти дава право да си искаш парите. Директното звънене на сервиза автоматично те лишава от доста права като клиент. Търговеца е длъжен да го вземе и той да намери начин за негова сметка да го прати до сервиз. От теб не се иска повече от това да идеш до магазина и да подадеш рекламация. И не се връзвай на номера от сорта - вие звъннете, вие го пратете. Закона ги задължава те да го правят и те да си плащат разноските по транспорт до сервиз. И вече по протокола от сервиза, ако каже, че не става, търговеца трябва или да го смени със същия или да ти върне парите. Няма такива като избери си друг и доплати примерно разликата. Не си длъжен по никакъв начин да си взимаш друга техника. Може само тази да те кефи и нищо друго. Това си е проблем на търговеца, не твой.



Публикацията е редактирана (02-06-16 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 10:45

m.djorov, това, което написа, са пълни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 10:50

А обосновката ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 10:57

За съжаления наистина са глупости. Аз имам даже пусната жалба към КЗП за такъв случай. Нямаха същата стока и ми предложиха да си взема каквото искам,като споменаха бойлер или ютия. Аз се изцъклих. Бях си купил фотоапарат. От комисията отговориха,че всичко е на добра воля и по преценка на търговеца. Ако той реши,може да ми върне парите!!! От тогава техника от Технополис не купувам,защото и те,както и Техномаркет НЯМАТ политика за връщане на пари в каквито и да са случаи
В Метро връщат пари,а аз съм връщал и един фотоапарат във Фотопавилион. НАдявам се тази информация да ти е полезна



Публикацията е редактирана (02-06-16 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 11:00

Обосновката ми е неколкогодишен опит в сферата.
Клиентът си има права по закон, и те не се нарушават, независимо къде е подал рекламацията.
Вярно е, че търговецът е длъжен да изпрати рекламираната стока до сервиза. Но срокът по закон, докато си я получи клиентът обратно, е един месец. Сервизът (знам от опит) работи доста по-бързо. Така че е за предпочитане да се занесе направо там, ако разстоянието не е от значение.
"Няма такива като избери си друг и доплати примерно разликата." О, има го [smile] , по принцип. Какво става с модел, който вече не е наличен, и търговецът не може да го осигури?
И конкретно в случая не може да се твърди със сигурност, че има дефект. Възможно е и тялото, и обективът да отговарят на заводските спецификации, и въпреки това да не се сработват помежду си. Но за това - сервизът ще се произнесе.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 11:01

Ще изчакам още няколко коментара от вас, за да избера как да действам , а не да ме прецакат нещо с гаранционното обслужване.На никой ли не му се е налагало да ползва гаранционно обслужване, за да посочи правилния път.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: lamerko   
Дата:   02-06-16 11:04

Без протокол от търговеца, всичко остава на "добра воля". Всъщност може да се стигне до отказ на гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   02-06-16 11:07

На мен ми се е налагало, доста пъти. Най-добре е да звъннеш един телефон до сервиза, да ти кажат как да процедираш:

Тел. 02 8500350
office@profiled.net
1404, София
бул. България 49А
ет. 4, офис 29
Профайлд ООД

Можеш и да се свържеш с търговеца, ако ти е по-наблизо.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   02-06-16 11:07

Това, че нарушават закона е отделна тема. Те разчитат, че няма да искаш да се занимаваш със съдилища.

По закон нещата са както ги казах - рекламация през търговеца, протокол, търговеца се разбира със сервиза. От там или замяна с нова или връщат парите ако не може да се оправи.

Занасянето директно в сервиза им дава право да си те мотат колкото искат без никакво
задължение от тяхна страна. Не казвам, че тези ще го направят, но е добре, човек да знае как стоят нещата като цяло. Защото некоректни сервизи бол.

Отделно, че ако се закучи рабоата и върне обектива 3 пъти за корекция и има 3 протокола за рекламация от магазина, после може пак да предяви искане за разваляне на сделката.
Както казах, магазините разчитат, че няма да се занимаваш. Но ако си упорит хем ще стане на твоето, хем ще плащат и разходи после.
НО трябва да се научим да си търсим правата. Като колегата с телевизора.



Публикацията е редактирана (02-06-16 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 11:14

Живея на 50 км. от София-близо е ще действам.Благодаря за бързите отговори и насоки.[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 15:13

Звънях в Профайлд ООД-пренасочиха ме към магазина/ФотоСинтезис/, но звъня на няколко телефона от 2 часа и никой не вдига.......ЧУДНА РАБОТА[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 15:30

Сподели после какво е станало,че мен ме интересува политиката на работа на Фотосинтезис. Не съм купувал засега от там. Да знам за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   02-06-16 15:49

ок-в момента пиша имейл, че не отговарят на телефоните, за да ми кажат, къде да го занеса в София, че съм го купувал онлайн...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   02-06-16 16:15

Много ми се искаше да видя един кадър на 18 мм,където смяташ ,че има бек фокус. Защото ако гледаш снимката на 100% увеличение на монитора,не трябва да очакваш много от този обектив на тези милиметри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »