Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   20-05-16 18:25

Понеже гледам че проблема с hot shoe-то на а6000 е глобален направих всичко което е оказано навсякаде и послушах всички съвети...
успях деликатно да махна черната боя по металната пластина на hot-shoe-то за по добро заземяване.. и от долу и от горе и всичко каквото е писано навсякаде... и скапаната светкавица неще и неще да захапе...
знам че проблема не е в нея понеже в същото време работи безупречно на Sony a7....

та някой сблъсквал ли се е с този или подобен такъв проблем и чувал ли е за някакво решение което мога да пропускам...

примерно някакви настройки в апарата.. или в светкавицата... нулиране някакво... или да върна фирмуера на а6000 че сложих най новия или да ъпдейтна нов за nissin i40 въпреки че не намирам такъв хм...

та ако имате някакви съвети бих бил много благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: steeens   
Дата:   20-05-16 18:53

Странна работа. На снимки ми изглеждат еднакви hot shoe-тата.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   20-05-16 19:34

идентично еднакви...
в ръчен режим ужким я разпознава и излиза иконката осветлява се компенсацията и до тук...
в никакъв друг режим не реагира вообще само като пусна от апарата опцията за защита за червени очи само тогава премигва 3 пъти предварително от светкавицата но главното светване не го прави...
даже като е вклщчена в обувката неще и тест светването да направи... все едно е окъсила някаде неще и да презареди ако я светна ръчно някак си...
мн странна работа...
докато на а7 всичко си работи идеално...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: kiten   
Дата:   21-05-16 02:21

имаш изкривени пластини на а6000

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   21-05-16 06:52

в какъв смисъл изкривени?
за да махна боята по пластината за по добро заземяване на светкавицата не съм бъркал в обувката, а направо извадих пластината и внимателно със водна шкурка финно съм свалил всичко и върнал пак на мястото му... разлика в вида няма освен че просто няма боя нито се е деформирала по някакъв начин...

взех да си мисля че е от новия 3.1 фирмуеър са си сложили някаква тъпня да не може да се ползват други светкавици понеже четох че на който да му се е случило като се е свързал с сони за проблема на всички са отговорили да си ползват само тяхни светкавици...
скрили са навсякаде стария 2.0 фирмуеър но все пак го намерих и като се пробвах да го инсталирам него - не ми дава че бил по стара версия... днеска мисля да мъча някак си с фабричен ресет да върна до най-стария фирмуеър и пак да ъпдейтна до 2.0.. или нещо подобно .. нз..
идеална малка светкавица и да не мога да си я ползвам на малкия апарат... ако са го направили от фирмуера тия от сони са ебати дебилите...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: zbonev   
Дата:   21-05-16 08:31

За съжаление ми се струва, че така няма да стане. Ъпдейтите на фърмуера обикновено не позволяват доунгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   21-05-16 10:22

Странното е че и двете камери и а6000 и а7 са на един и същ принцип...
На а7 няма никакви проблеми докато в момента в който я сложа и все едно светкавицата забива...
Не мога са я изключа дори...
Само в М режим я разпознава като качена на обувката но дори и тогава неще да захапе...
В М режим като пусна и hss също ми отключва скороста на снимане но при самото снимане когато съм пуснал защитата за червените очи... светка 3 пъти и за самото осветяване не светка...
За това ме навежда на мисълта за несъвместимост на фирмуерите с а6000
Докато на а7 която е май с 2.0 няма проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: hotsnail   
Дата:   21-05-16 10:29

Ами няма нужда от сваляне на боята, защото светкавицата е направена за а6000 и си работеше перфектно на моя преди да го продам. Това с боята беше нужно за Китайските светки, дето нямат странични контакти. I40 има контакти на стълбчето на светкавичката отстрани, както явно трябва да е по спецификация. Пък и къде повече да контактува пластмасовото краче на i40, когато пилнеш боята?

Пробвай друга светкавица. Подозирам, че нещо не е наред с апарата. Стемарк са твоите хора в този случай ако си в България.

Може да ресетнеш апарата за всеки случай от менюто ако преди е работила и сега отказва след новия фърмуер (нов ...Май вече остаря)

Нали твоето i40 е за Сони? Ако не е за Сони пробвай на ръчните му режими, макар тотално да се обезсмисля. Може и да запали ама може и да не ......



Публикацията е редактирана (21-05-16 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   21-05-16 17:17

И както винаги на някви скапани проблеми решението се оказва най-простото като се замислиш...
или както се казва... маалко акъл.. ама да ти дойде на време...
по всичко което изписах и хиляда пъти казах че ми се струва че окъсява някаде и то си беше така...
и чак сега усета ми подсказа че е възможно двете странични пънчета които правят заземяването на светкавицата в обувката да са свързани и с единственото метално краче на и40 и при допира на двете крачета в пластината на обувката и когато плъзна светкавицата в обувката и тя се позиционира точно в средното метално кръгче на Hot-shoe-то... и се замислих че ако има някакъв проблем (окъсяване) по заземяването от hot-shoe-то към тялото или по точно металните болтчета с което е захванато към апарата.. си е живо късо съединение и от там - проблем !
не можах да измисля с какво тънко и здраво и неметално да изолирам страничните пънчета а и отстоянието им от обувката е някви микрони... и си викам дебилската ауе я да сложа едно парче хартия да служи за изолатор на метално краче на светкавицата да докосне металното кръгче на Hot-shoe-то... пък те предните пластинки на буксирането на светкавицата ще свършат цялата останала работа...

и ти да видиш.. проста работа... всичко тръгна и работи перфектно...

споделям моя проблем и задължително решението което открих защото може да се случи подобно нещо с някой друг и дано този коментар успее да му помогне ;)

поне при мен успя ;)

поздрави на всички и благодаря че не останахте безучастни в ситуацията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: steeens   
Дата:   21-05-16 17:48

Изолирал си централния пин, така ли? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   21-05-16 18:06

Да, и всичко работи идеално... ттл, хсс... всичко...
сега си направих по перманентно решение от хартийката с което открих решението на проблема...
извадих голямата метална пластина която беше боядисана в черно и която по рано разказах че полирах с водна шкурка.
след това от опаковка от детска играчка ползвах прозрачната пластмасова много тънка част от опаковката (която е доста здрава на износване и трудно се къса)
изрязах си формичка която да покрива изцяло централната метална кръгла точка на Hot-Shoe-то, но в същото време да не изолира всичко останало когато сложа пак пластината върхо нея за да може пак да си прави заземяване светкавицата.
поставих тънката пластмаска под пластината внимателно и заедно пак ги пъхнах по местата им така че хем да изолира точката от пина и хем цялата пластина да си прави заземяването.

и вече хиляда пъти я вкарвах и изкарвах и всичко си работи идеално.
даже понеже е прозрачна и много тънка(но здрава) пластмаската вообще не си личи че я има.
и всичко е 6 и спи града :D

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с sony a6000 + nissin i40
Автор: Светльо   
Дата:   29-11-16 23:41

Супер! На Sony NEX 6 изолирах пина на светкавицата и то взе че тръгна. Благодаря много, изваждам светкавицата от кофата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »