Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Ghost4o   
Дата:   19-05-16 23:26

Приятел иска да си вземе този апарат. Чуват се неща, като проблеми с фокуса? Ще се радвам, който го има да изкаже мнение от ползването :) Като гледам май няма алтернатива с подобен зум и един инч сензор? Най вече ще се ползва за снимки :) Чакам мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: radikyokushin   
Дата:   19-05-16 23:27

Перфектен е [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Nikolcho555   
Дата:   19-05-16 23:34

Супер е. Но мнението ми важи за видео, не съм направил нито една снимка с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: crocodile   
Дата:   20-05-16 08:10

Има алтернатива ,Sony RX10 III

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: sigmadelta   
Дата:   20-05-16 08:29

Цената на алтернативата Sony RX10 III е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-05-16 08:40

RX10 III и II са по-силно видео ориентирани. Имат слоу моушън като хората, но цените са безумни все още :). Панасоника обаче има по-яка стабилизация и аф.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: bestlap   
Дата:   20-05-16 11:28

Аз имах тази машинка за видео е мега добро решение, но за смимки не чак толкова особено ако се гони плитък доф.На исо се представя задовошително предвид и размера на сензора бих казал отлично.Приятелят ти трябва да прецени за какво ще го ползва преди да скача и да го купува.Аз проблем с фокуса не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-05-16 11:45

Мда плитък ДОФ няма да гоним толкова, то това е ясно :) Става въпрос като цяло, като универсален апарат и видео няма много да се снима:)



Публикацията е редактирана (20-05-16 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-16 11:52

Който е снимал или я има тая машинка FZ1000, нека сподели как се държи на високо исо, аджеба кое му е максимално използваемото такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Emoxide   
Дата:   20-05-16 12:38

щом аз на m4/3 максимално си позволявам ISO800 (при Auto ISO го оставям до ISO1000), ползвайки FZ1000 бих се старал да не вдигам често над ISO400. Но това съм аз. Шумнички са ми малките сензорчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-16 12:47

Бе аз питам конкретно някой дето го ползва да каже как е, че един колега обмисля за него и ми се ще малко инфо от първа ръка някой да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Emoxide   
Дата:   20-05-16 15:07

chrisnoch го ползва

ревю на Panasonic Lumix DMC-FZ1000 от Георги Величков
сигурно сте го чели, но все пак...



Публикацията е редактирана (20-05-16 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: guciguci   
Дата:   20-05-16 16:00

Е това ревю ме отказа напълно да си го купя. Не можах да намеря кадър сниман навън,който да има точен фокус. Кълвачът е ужасен,момиченцето на въжетата не се разпознава отблизо като се гледа,мъжът със синята блуза също е зле,момичето на жълтата катерушка,което е снимано отблозо няма никакъв детайл в окото,а е на ISO 125!! И този апарат за 1400 лева. Мерси. Sony HX300 го утрепва отвсякъде. МОЕ МНЕНИЕ подчертавам!



Публикацията е редактирана (20-05-16 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Pac   
Дата:   20-05-16 17:15

Снимките в ревюто са си сапунерчести. За същите пари едно Фуджи Х70 вади страхотни кадри. Вярно, няма грам зуум, което го прави фундаментално различна концепция, ама аз лично без изобщо да се замислям бих се спрял на Фуджито.
Да не говорим за техника втора ръка, колко потентна система може да се сглоби за тая цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: steeens   
Дата:   20-05-16 18:45

Алтернативата на тоя апарат я има, даже 2, ама цената е солена. Един Некс с подходящи обективи може и да е по добър вариант, но не е съвсем сигурно. В ревюто много добре е описано за какво става най добре. Та твоя приятел трябва да си знае какво търси и дали тоя апарат е подходящ за тия цели. Проблеми с фокуса е явно, че няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Nikolcho555   
Дата:   20-05-16 18:47

Аз както споменах по-горе снимки не правя с апаратчето, но за видео си го ползвам безпроблемно до исо1600 и картинката си ми харесва, за фокуса скоро снимах просто за проба една сватба с него и вечерта в ресторанта нямах никакви проблеми, после не открих място където фокуса да играе напред назад. Снимах на автоматичен фокус. Относно стабилизацията, снимах от ръка през цялото време, който е снимал сватби знае какво движение има около дансинга по време на играенето, после сравнявах със записа на фотографа който си снимаше сватбата с неговата голяма камера за рамо и почти нямаше разлика относно трептенето. За слоу моушъна също само добро мога да кажа, снимах хора и танци пак на дансинга и за мен поне е отлично, никакво замазване при движенията, никакви проблеми от каквото и да е естество. За мен лично най-изненадващо беше справянето на автофокуса, все си мислех че при тези светлинни условия ще има проблеми. Естествено имаше две допълнителни светодиодни лампи разположени около дансинга, но при цялото въртене и снимане от всякакви посоки не забелязах някакво разфокусиране на образа. И да уточня, всичко това се отнася за широкия край на обектива при бленда 2.8, когато го закарам там където вече е на бленда 4.0, там вече има видим шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-05-16 21:00

Търсим алтернатива с зуум без сменяеми обективи :) Некс съм имал, снима добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: Tonidi   
Дата:   20-05-16 21:08

Sony RX10 II

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: radi_nrj   
Дата:   20-05-16 21:18

Точлкова го обичам тоя апарат, че...

https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/qaef3844.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/E0/A9/3fa830b8dd87e0a9.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: steeens   
Дата:   20-05-16 21:18

Sony RX10 II и Canon G3 X, но и двата са по-скъпи, без да го превъзхождат особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: radi_nrj   
Дата:   20-05-16 21:31

Сега по-сериозно, 2-та ги ползвам аз, а третия тъста. С 2-та се снима основно видео, а третия основно за снимки. Като осъзнаваш, че това е просто една турбосапунерка с пластмасов корпус и малко по-голям сензор няма да те разочарова.

Единствено по-стария ми апарат ми е правил драми при снимане на видео в дългия край на обектива да излезе от фокус и да не иска да префокусира докато не върна малко назад към широкия край. След флашване на firmware до последна версия се оправи.

Тук на 1:01 се вижда проблема с фокуса
https://www.youtube.com/watch?v=Ry_6tsw4ohQ


Искам да го заменя за RX10 III само заради 2 неща:
1. Не е влагозащитен
2. Мястото на картата и батерията и невъзможността да ги смениш без да свалиш плочката на статива [smilie9]

На тоя етап обаче гроздето на Sony ми е много кисело.



Публикацията е редактирана (31-05-16 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-05-16 02:19

Кой е следващия по цена, но с по-голям сензор, ултра зуум с добра картинка на пазара в момента?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: piknik   
Дата:   21-05-16 03:09

"PhotoBo" аз така си купих първия апарат - сапунерка с ръчни настройки...
Отваряш наш магазин - друг прозорец "дпревю" и сравняваш...
Друго не мога да се сетя...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: steeens   
Дата:   21-05-16 08:17

С по-голям сензор няма ултразум. Следващи по цена са: Nikon DL24-500, Sony Cyber-shot DSC-RX10 , RX10II , RX10III.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 мнения?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-05-16 08:39

Офф, извинявам се, че ви занимавам! Не съм чак толкова бос, за колкото ме мислите явно. Самия аз имам и ДСЛР и безогледалка, което разбира се не ме прави фотограф, но все пак знам как да боравя, сравнявам и избирам техника, че чак да ме учите как да отварям нов прозорец... Не става въпрос за мен, даже всъщност не ме интересува чак толкова много, но разбира се не исках да затруднявам никой и да сяда тепърва заради мен да търси! Попитах ей така, ако знае някой и на примависта да отговори, каквото е направил steeens, за което благодаря! Ама не е нужно някой да ми говори снисходително, като на бавноразвиващ! Извинявам се за лошия си сутрешен тон и че занимавам форума с глупости в чужда тема както и ако нещо не съм разбрал, но още кафе не съм пил и "полезни" съвети рано сутрин на гладно не преглъщам особено добре!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »