Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: crocodile   
Дата:   17-05-16 00:34

Обръщам се към Sony с молба да извадят подобрен вариант на стария R1.

Искам да добавят....

1. СТАБИЛИЗАЦИЯ
2. СЪВРЕМЕННА МАТРИЦА
3. ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ВИДЕО(4K или поне Full HD)
4. БЪРЗ ФОКУС
5. ПО ГОЛЯМ БУФЕР.
6. Вграден ND филтър (ако може)

ДА НЕ ПИПАТ !

1.ОБЕКТИВА.
2.НИЩО ПО КОРПУСА
3.БАТЕРИЯТА.

Мисля че тези изисквания не са кой знае колко трудни за изпълнение, особено при наличие на готов обектив и вобще налична концепция , въпрос на смяна на няколко чипа е . Смятам че много хора биха си купили подобен апарат особено ако не се престараят с цената.

Свикнал съм с R1 и не ми пречи че му липсват доста от съвременните функции но ако ги има ще е просто супер апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: SLR   
Дата:   17-05-16 00:53

Може, одобрявам го!!!
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: batsali   
Дата:   17-05-16 00:57

Далеч няма да стане само със смяна на няколко чипа, ако искаш всичко после да работи коректно. Systems engineering-а е пипкава работа.



Публикацията е редактирана (17-05-16 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: steffo   
Дата:   17-05-16 08:41

Ан така! Ама го напиши директно на Сони, че те много не четат тук ;)
Преди години аз писах с подобни въпросителни, към Олимпус ( за 8080). И те ти - след 2г моето желание се изпълни! Появиха се безогледалните системи, а по-късно и качествени компакти със светли обективи.
Ще стане и твойта работа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 10:18

[smilie10] [smilie18]

наследници на R1 и сега си ги имаш, дори два варианта:

1) безогледален системен -> а6000(6300) + 16-70/4 ,

2) бридж камера всичко в едно -> SONY RX10 II

дори и в базара тук се намират на оптимални цени [smilie3]

По-добри предложения от това, здраве му кажи! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-16 10:34

С молба не става - давайте директно заповед... пари не струва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: stzz   
Дата:   17-05-16 13:26

Ами донякъде има съвременни аналози - с малко по-дребни сензори, с вариации в диапазона на вариото и светлосилата.
Обаче цената се запазва, даже е и мръднала леко нагоре.

...........та не ми е логично някак си, техническия прогрес и технологичното развитие да не доведат до поевтиняване на продукта - ако това че са набили софтуерен боклук, с идеята да го рекламират като екстри............ми не съм аз в тяхната таргет група!

[smilie21] [smilie7] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 14:10

stzz за теб специално трябвало да произведат RX10 редуциран на софтуерни и хардеурни екстри, без видео и в евтин пластмасов корпус и без горен дисплей, без надпис Zeiss та да ти е тамън за 500лв. втора ръка на 1000 кадъра от базара [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-05-16 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-16 18:32

RX серията е много близо и е малко странно, че не щат да пуснат АПС-Ц модел в тая гама. Имат фул фрейм и 1".....RX10 не е много по-компактен от R1....

Сони сега имат малко проблеми заради земетресението и ще трябва да ги почакаме, но вярвам, че както и до сега ще пускат много интересни апаратчета

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 19:36

би било добре наистина да има и RX20, примерно с APS-C сензора на a6300 и обектив 16-80mm F2.8-4.0

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: steeens   
Дата:   17-05-16 20:07

И цена 4000-4500? Благодаря, ама ми е кисело това грозде...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 20:10

Не. Само 3799лв. [smilie3] то а6300 + 16-70/4 е пак около таз сума [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: steeens   
Дата:   17-05-16 20:29


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/mmbs3967.JPG


С тази ретро-комбинация и китака съм ОК. Даже и малко напред, щото имам и доста други обективи... Теглото с трите обектива е 848 грама...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: crocodile   
Дата:   17-05-16 22:16

RX 10 че дори и втората версия е далеч като крайна снимка от R1 нищо че ги дели 10 години технологичен напредък.

Emoxide
Дата: 17-05-16 10:18

[smilie10] [smilie18]

наследници на R1 и сега си ги имаш, дори два варианта:

1) безогледален системен -> а6000(6300) + 16-70/4 ,

2) бридж камера всичко в едно -> SONY RX10 II

дори и в базара тук се намират на оптимални цени [smilie3]

По-добри предложения от това, здраве му кажи!

Emoxide... дори и а6000 и 16-70/4 не мисля че ще дадът по добра снимка. За цени вобще и не говориме като сравнение.

Мисълта ми беше да направят нещо като RX10 но с ергономиката на R1 и с поне АПС сензор, базата я имат в лицето на R1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: stzz   
Дата:   17-05-16 22:47

Аз темата за отказ от развитие на R1 си я предъвквам периодично, обаче дизайна на това тяло предполагам е дошло от някаква отхвърлена работна версия за плей стейшън - беше ме гнус да го гледам ве!

........иначе, едно R2 в корпус от фрезовано месингово блокче за 1000 лева, на 1000 кадъра от базара, с 1000 пазарлъка, бих го купил!

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-16 23:01

и къде е логиката R1 с нова матрица като на а6000 да даде по-добро качество спрямо а6000 + 16-70/4 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: crocodile   
Дата:   18-05-16 01:09

Заяждаш се , много добре знаеш че имах в предвид в определени условия,логиката е че матрицата и обектива са правени един за друг и са идеално компановани. Растоянието помежду им е 2 mm по спомени.Мисля че е излишно да обяснявам защо ппдобна комбинация е по добра от обектив с подобни характеристики но на байонет. Едно е да ти ушият кустюм по мярка и друго е да купиш който най не ти стяга.
Аберации, кривене и тн са много по малки.
Просто искам да възродят модела но със всички съвременни екстри. А отностно дизайна...да , малко е смел и футуристичен но тогава такава бе модата , сега модата е ретро. За сметка на това пък има изнесени бутони за всяка една важна настройка , малко от съвременните топ безогледалки и дслр в средния клас могат да се похвалят с подобна ергономика.

Имат готовия обектив , имат готов корпус , параметри на матрица и тн.... т.е. не трябва да се разработва от начало апарата. Сложете съвременна матрица и бърз автофокус, буфер за поне 5 кадъра и нормално видео, дори стабилизацията бих жертвал стига да ги има горните неща. Липсата им обаче не ми пречи да се наслаждавам при ползването на този апарат и благодаря на sony че са го направили толкова издържлив и безотказен.

Аз проблема с бавния автофокус на по тъмно на R1 го реших за мен...просто съм задобрял в ръчния фокус а там реакцията му е мигновенна.
Дори от ISO 1600 се вадят страхотни кадри с лека обработка.
Жалко че сони няма да си заплюят безогледалките и да извадят наследника на R1



Публикацията е редактирана (18-05-16 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   18-05-16 10:03

"Жалко че сони няма да си заплюят безогледалките и да извадят наследника на R1"

Много вярно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: joyride   
Дата:   18-05-16 10:26

R1 е с 24-120 Ф2.8-4.8 обектив...
16-70 Цайс не е никак лош, ама на Р1 е по-хубав и удачен като диапазон. С нов сензор (по-високо ИСО), панорама, видео и читав дисплей R2 може да е доста добър апарат, ама... няма да го има вероятно никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   18-05-16 10:36

16-70 x 1.5 = 24-105mm еквивалент и светлосила f/4
при R1 обектива е 14,3-71.5mm еквивалентен на 24-120mm и има светлосила f/2.8-4.8
____
Аз лично предпочитам F4 @ 105mm

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-16 10:37

Не мисля, че има технологичен проблем да се сглоби подобен апарат.

А6000 има 40 кадъра буфер. 24МП кроп сензор на А6300 е невероятен меко казано. Ергономията на RX серията е светлинни години напред - имат всичко което може да и хрумне, дори бутона за затвора работи с механични жила..... просто 1" сензор при RX10 понякога е леко недостатъчен - базирайки се на тестовете Сони правят страхотна оптика и особено в RX серията са изригнали RX1 има най-добрия 35 обектив може би с изключение на някоя лайка за 10-20 бона, RX100 IV е някакво чудо на оптиката и той - въоще как съществува подобен обекитв в подобен размер е малка загадка подобна на черната материя. RX10 са малко странни, но не съм видял лоши отзиви и от двата обектива. Аз не виждам смисъл от хипер зумове и RX100 IV ми изглежда като най-смислен от фамилията. Други хорам оже да са на друго мнение.

Та така де RX10 със стария обектив и АПС-Ц 24МП сензор, 4 К видео, новите менюта, приложенията, WiFi и т.н. би бил страхотен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: Emoxide   
Дата:   18-05-16 10:42

Hotsnail: "RX10 със стария обектив и АПС-Ц 24МП сензор, 4 К видео, новите менюта, приложенията, WiFi и т.н. би бил страхотен вариант"

Да, съгласих се, накрая [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: realnoncho   
Дата:   18-05-16 10:50

RX100 IV е някакво чудо на оптиката и той - въоще как съществува подобен обекитв в подобен размер е малка загадка подобна на черната материя.

Да бе, а този 24-100 еквивалент със същата светлосила в Canon G7X е направо чудо на трансценденталната неохуманистика, Дарт Вейдър и илюминатите [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: gchokov   
Дата:   18-05-16 11:09

R1 е допотопна техника.. за какво изобщо им трябва? Изобщо не им трябва наследник.

Има прекрасни RX10 и RX100 .. И аз снимах с R1 (за кратко, бяха ми го дали за ремонт, защото работих във фото в предишният ми живот), и не бих искал никога да имам нещо подобно отново. Голямо, неудобно, грозно...сбъркано изобщо.



Публикацията е редактирана (18-05-16 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony - R2 ! ! ! ??
Автор: crocodile   
Дата:   20-05-16 08:20

Хаха явно си объркал модела, апарата не снима сам ![shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »