Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: ivaivalito   
Дата:   14-05-16 15:31

Здравейте

Четох по доста форуми ,че 5д класик и 1дсмк3 само сервизно можело да се проверят сработванията на затвора .Добре де те в сервиза така или инъче най вероятно го -правят с програма някой знае ли как се казва тая сервизна програма или някакъв начин аз да си ги проверя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: mantano   
Дата:   14-05-16 18:21

Пробвай с http://www.shuttercounter.com за Canon 1Ds Mark III, аз имам Canon 1Ds Mark II и проверявам с тоя сайт - файла трябва да е в RAW, дава доста информация.

Ако при Canon 1Ds Mark III е същото като при Canon 5D не можеш да намериш или измериш броя кадри. За последно преди година питах в Зентекс за едно 5D, вече не проверяват тъй като софтуера бил много стар и работел само с Windows 98 или нещо подобно несъвместимо, така ми обясниха тогава и вече и при тях не можеш да провериш броя кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: GZS   
Дата:   14-05-16 18:27

Много тъпо оправдание!
Софтуера бил стар...
Една виртуална машина уиндоус 98 не коства нищо - конфигурира се за по малко от час, да не говорим че един стар компютър с тази операционна система е толкова пари колкото сигурно ще взимат за услугата.

Да дадът тогава софтуера и ние ще се оправим.

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: test1011   
Дата:   14-05-16 19:10

Имаше един сайт в който плащаш 1 долар или нещо такова и ти изкарва кадрите понеже какво ли не пробвах на моя 5д2 и не ги изкарваше колко са и викам дай да пробвам и ми изкара точния брой

Отговори на това съобщение
 Re: Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: JohnyWalker   
Дата:   16-05-16 16:03

Ето http://www.direstudio.com/shuttercount/
Не е точно долар, но почти.


Отговори на това съобщение
 Re: Проверка кадри 5Д и 1дсмк3
Автор: misho   
Дата:   16-05-16 20:58

JohnyWalker TNX[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »