Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: marinhaker   
Дата:   14-05-16 07:14

Здравейте приятели! Ударих на камък, в Стара Загора няма студио да ми сканират лентата (IX 240 )и на практика не мога да си изкарам снимки!
http://www.lifetimeheritagefilms.com/wp-content/uploads/2014/12/IX240_Cartridge-Fuji.jpg



Лентата е проявена в Казанлък, но и там не могат да я сканират!
Някой ако има идея къде могат да ми я сканират в БГ моля да ми прати координати на студиото! Може и на Л.С. за да не е реклама!
Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: pliska   
Дата:   14-05-16 08:45

гр.София ул."Г.С.Раковски" 86а (до SDI)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: marinhaker   
Дата:   14-05-16 10:16

Студио ли е това? Ако може на Л.С. фирмата?

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: i_v   
Дата:   14-05-16 10:49

Eййй, от къде я намери тази екзотика, аз не съм барвал APS лента на живо, от преди да се разпространи изобщо сканирането на ленти [smilie5]

А по темата разбира се най-добре студио, стига да предлагат прилично качество на прилична цена [smilie24]

Ако много закъсаш, разполагам с един CanoScan FS-4000 (това е филмов скенер, не плосък) сканира на 4000dpi, има IR канал за чистене на прах и драскотини, по една случайност има и касета за сканиране на APS-и, която аз никога не съм я ползвал. Купих скенера, точно защото в Пловдив не намерих място, дето да сканират читаво. Качеството на този скенер е сравнимо с идентичните coolscan-и, тоест достатъчно добро е.

По принцип не се занимавам с това, а скенера не е от най бързите, така че не мога да гарантирам бърза реакция от днес за утре, освен това съм от Пловдив и ще ти се наложи най-вероятно да ползваш куриери.

Но както казах, ако закъсаш и изчерпаш вариантите, пиши ми, ще се разберем.

Успех!



Публикацията е редактирана (14-05-16 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: marinhaker   
Дата:   14-05-16 11:00

i_v

Eййй, от къде я намери тази екзотика, аз не съм барвал APS лента на живо, от преди да се разпространи изобщо сканирането на ленти [smilie5]


Не ме питай :)
За сега имам едно предложение на Л.С., ще се опитам да не натоварвам някой друг!

Но ако нещо се обърка, ще те имам предвид ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: i_v   
Дата:   14-05-16 11:14

Оффф, аз имах кофти преживявания със сканирания в студия, и накрая случайно ми попадна този скенер (точно след един опит за сканиране, дето операторката се бореше с лентата, като мангуста с кобра :).... и разбира се това не се отрази добре на лентата).

Но, pliska съм виждал и друг път да си рекламира сканирането, надявам се ще се постарае [smilie24]

Засичал съм още няколко човека, тук във форума, да предлагат такава услуга.


Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: colorphoto   
Дата:   14-05-16 16:42

i_V: pliska есента ми съсипа един филм - по цялата дължина има черта - паднала била мушица уж.....

А в студиото на Раковска ми отказаха скан на вече проявени филми.

Толкова за Плиска и Раковска и агресивното има рекламиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: colorphoto   
Дата:   14-05-16 16:44

i_V: pliska есента ми съсипа един филм - по цялата дължина има черта - паднала била мушица уж.....

А в студиото на Раковска ми отказаха скан на вече проявени филми.

Толкова за Плиска и Раковска и агресивното има рекламиране.


А иначе има и други студия в София.....

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: i_v   
Дата:   14-05-16 16:55

Ами сподели къде е ок сканирането, хубаво е който има позитивен опит със сканиране да споделя. Аз преди време търсих, само че в Пловдив, и не успях да открия, като резултат ми останаха няколко надрани ленти и неизползваеми сканове.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: Станчев   
Дата:   14-05-16 17:49

Каво ги правите тези ленти та ги дерете?
Скенерът ги поема и придвижва само по перфорацията, оптиката няма как да драска.
Надраното най-вероятно е при проявяването, тогава филма е най-уязвим, а скенера после вижда много...
Повечето от скенерите на химичните лабове са достатъчно добри когато се работи на висока резолюция. Недостатък /поне при мен скенера е Imagus поръчков Епсън заDKS/ е, че когато не се правят снимки а само се свалят файловете всички екстри като чистене на прашинки, драскотинки и замърсявания се губят защото са записани като отделни текстови файлове.
Друг недостатък е сканиране на прекалено плътни кадри.
Ако някой иска да му пусна проба да пише на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: i_v   
Дата:   14-05-16 17:54

Станчев , ние сме от потърпевшата страна, така че не ни питай какви ги правим.

П.П.
Предполагам си в София?

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: fotorafi   
Дата:   14-05-16 18:03

При Здравко Деков, Фото Деков ул. Цар Иван Асен, даже и копира от АPS
Във ФФорума- dekov-

Отговори на това съобщение
 Re: Сканиране на лента IX 240 ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-05-16 09:19

Доволен съм от сканирането във фотото отстрани на НДК зад трамвайната спирка срещу хотела.

Не писах понеже не съм питал за този АПС–С формат филми дали обработват.

Ако е за проявяване във фотото на бул. Мадрид - Ралица е оптимално като цена - качество.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »