Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кумство
Автор: silvesar   
Дата:   11-05-16 07:52

Как трябва да се държи един кум?

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sherbit   
Дата:   11-05-16 07:56

Чувал съм че трябва да може да играе с хладилник, минимум цветен телевизор.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: realnoncho   
Дата:   11-05-16 07:57

Кумът трябва да се държи на положение и да изглежда най-пиян от всички гости [smilie5]

Сега сериозно - зависи каква е сватбата като големина, място и гости, и какво очакват младоженците.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: silvesar   
Дата:   11-05-16 08:14

Сватбата ще е на попска щерка кето означава 350 гости като от тях поне 50 ще са попове и един владика[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: Gecata   
Дата:   11-05-16 08:45

Добре е кумът да може да чете гладко (без да срича) написаната му от кумата реч.[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-05-16 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   11-05-16 09:09

Да запази любимите си мръсни вицове за младоженци/първа брачна нощ/тъщи за себе си и да не пощипва булката. Ако има начин и да е трезвен при речта си - отличник!

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: bg2014   
Дата:   11-05-16 09:11

Кумът трябва да е център на незабележимия контрол на ситуацията СВАТБА.
Има много странни и инфарктни моменти по време на ритуалите. Кумът трябва да ги разсейва, тушира и владее. Трябва да гледа в страни от младоженците, да предвижда предстоящ конфликт, невидимото объркване на плануваното ритуално празненство. Той трябва да вижда всичко. Освен, че е пример за младоженците, техен най-добър приятел и съветник. За подаръците и подобни.... едва ли те са водещи при определянето на "кой да е кум".
Кумовете са повече от роднини. Те знаят дори и тайните на младоженците.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-05-16 09:38

Като цяло, добре е да може да пие, да се бие и да е закусил добре сутринта. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: agop4o   
Дата:   11-05-16 10:39

И да каже в приветственото слово-Обещал съм на младоженика на следващата му сватба пак да му кумувам-[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: MarinY   
Дата:   11-05-16 10:40

Старото правило е, че кум е Кръстникът на младоженеца. Т.е. Неговия духовен баща. Готов за пример, съвет и подкрепа.
За пиенето, танците и лафовете има друго лице и в различни краища има различно име - носи петела, обръща бъклицата, говори на табу теми ... Шута,
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sibirska   
Дата:   11-05-16 13:07

Кумът не трябва да пие (ДА СИМУЛИРА ЧЕ ПИЕ), да научи речта наизуст (ТАКА ЩЕ ИЗГЛЕЖДА ЧЕ Е УМЕН) и най вече да контролира сватбата от ексцесии (въргал, напиване нежелани гости и е****не в тоалетните). [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-05-16 14:21

По принцип кумът е човекът който ръководи целия парад. Нищо не се случва докато той не каже. От домът на кумовете се тръгва когато той каже, може да реши че му се яде и пие два часа и никой не може да го вдигне от масата. Същото е при булката. Хорото след вземането на булката продължава колкото кума реши...абе изобщо така е през цялото време. Но когато кумът е някоя шматка сватбата тръгва в една друга посока. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: realnoncho   
Дата:   11-05-16 14:24

Лелеее, гледай ти колко задължения съм спестил на моя кум [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: burningice   
Дата:   11-05-16 18:21

Пропуска се най-важното: когато кумът си чете речта, след първия танц и хвали младоженеца, в никакъв случай не бива да издава, че тя е написана от последния.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: pe.yankov   
Дата:   11-05-16 20:50

Според мен и скромният ми опит(2 пъти кумуване) мога да дам съвет:
- нека речта ти не е дълга и отегчителна(по възможност недей да я четеш). Имаш ли добра дикция и комуникативност по-добре импровизирай с нещо на момента.
- не говори никога само за единият младоженец
- отпусни се и не се притеснявай въпреки,че всеки се е втренчил в теб,не се притеснявай от родителите и хората, които не познаваш(ако има такива)
- ако не си добър с хорото, научи поне едно право преди сватбата и потренирай малко,че иначе после горко ти. Най-добре според мен да потренираш като излезнете с приятели в някое заведение,така поне ще отшуми "сценичната треска"
- не се напивай
- бъди активен във цялата сватба(нямам в предвид на масата :) )

- Забавлявайте се като за последно и най вече бъди естествен,бъди себе си.

Успех!!![cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (11-05-16 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sherbit   
Дата:   11-05-16 21:02

Аз се ожених за 12 лева. Вечерта заведох на вечеря свидетелите, след седмица събрах семействата в ресторант. Плюя на панаирите описани по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: bg2014   
Дата:   11-05-16 21:31

Колега sherbit, като демонстрираш колко си над нещата в тази тема какво искаш да ни кажеш?
Защо искаш да ни го кажеш?
Защо плюеш на всички нас?
С какво сме го заслужили - с това, че сме нормални?
И като плюеш на всичко в тази тема.... какъв го търсиш в темата?
Срамна работа, нискомозъчна и изключително обидна за автора на темата, и за всеки участник в тази тема. Поправи се, ако си наистина колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sherbit   
Дата:   11-05-16 21:45

Ще ти отговоря. Тази бедна пълна с мозъчни тръстове като теб, което е видно от умните изказвания и каручките, се продават ниви за немски возила, плащат се 20 заплати за завършване на средно, дори развода е минал, а родителите още плащат за купона.

Щурмуването на панелката да се вземе дебела, бременна булка...някакви костюми, лимозини пред панелни гета, мазни лели с пристегнати цици друсащи хора....не ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-05-16 21:55

Шербита е от Габрово нищо че се прави на варненец [smilie18]

[beer]
Остава и да обясни какво е почерпил в ресторанта за 12 лева

за справка и аз не съм женен, официално и имам две деца, живеем щастливо - повече или по-малко вече 10 и нагоре години...
Сватбата не я приемам изцяло като ритуал , но като реверанс към жената която си мечтае поне веднъж да бъде принцеса / или поне облечена така / я приемам... Доста от познати и приятели които даже са вечавани в църква са вече разведени, така че всичко е относително, както беше казал оня евреин Айнщайн

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sherbit   
Дата:   11-05-16 22:00

12 кинта бяха документите от "съвета". На бате 2014 ще му кажа пак да прочете темата... пиянство, бой, неканени гости, егане в тоалетни....традицията да се обявява кой какво и колко е дал си е покъртителна. Аман от принцеси пред BMW-та пред сиви, гнусни панелни блокове.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: kvakioh   
Дата:   11-05-16 22:02

sherbit-a хвърли анцуга отдавна, но корените му си остават дълбоки... Няма начин да не се навре. Пък и плюе на обществени места.[smilie2]
ЗА кумуването има много и различни маниери и всичко е според сватбата. За някои е кратко и бързо в гражданското и стоене прав, за други е дълга и сложна процедура oт няколко институции до закарване на двойката до вкъщи след ресторанта. Важното е да подкрепя младоженеца и да има как да отчете подобаващо една от най-важните си роли в подобни събития.

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: bg2014   
Дата:   11-05-16 22:06

Покажи интелект и уважение към твоите колеги. Мен ме остави с моите каручки. Аз не съм важен.

sherbit написа:
Дата: 11-05-16 22:30
Пропуснах шанса да съм ти колега...не сме на едно ниво.


Слава Богу! Благодарен съм поне за това.
Бих се срамувал да съм на твоето ниво.



Публикацията е редактирана (11-05-16 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: bg2014   
Дата:   11-05-16 22:22

Самият факт, че вече са те избрали и поканили за кум показва, че имаш нужните качества да бъдеш опора на младите. Затова бъди себе си по време на ритуала и това ще е достатъчно за всички.
Успех!
Извинявай за СПАМа!



Публикацията е редактирана (11-05-16 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: sherbit   
Дата:   11-05-16 22:30

Пропуснах шанса да съм ти колега, даде ми шанс но уви.[smilie18] Снимай си пасторалнатa селска идилия, която те заобикаля....не сме на едно ниво.



Публикацията е редактирана (11-05-16 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Кумство
Автор: asahi   
Дата:   11-05-16 23:00

И на мен ми е чужда тази суета по сватбите, а съм се нагледал на не една.

По темата: Ако сватбата се организира от фирма част от кумските задачи са поети от тях. Ако ли не кумът трябва да е наясно със сценария, да е в пряк контакт с управителя на ресторанта и музикантите/диджея. Ако всичко това не се натрапва на очи ще е още по-добре.
В публичните изяви трябва да е достоен и умерен. Никой не му оспорва важността, но има и по-интересни от него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »