Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възможност за филтри за TOKINA 16-28mm f/2.8
Автор: EvaJor   
Дата:   18-04-16 12:55

Каква е възможността да се използват филтри на TOKINA 16-28mm f/2.8? Държачът и адаптерът същите ли са както при Никон 14-24/2.8 или има и по-бюджетни варианти? Има ли възможност за CPL?

И бих се радвала и изобщо на мнения за самия обектив, ако някой го има. Доволни/недоволни, има ли нечитави бройки и т.н.
Ще се използва (най-вероятно) на Никон 750.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за филтри за TOKINA 16-28mm f/2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   18-04-16 13:43

Ползвал съм го на Канон като съм го заемал само. Достатъчно добър като представяне обектив, и с добра цена.
Държачите са от по-големите и скъпите точно като за 14-24. Бюджетни варианти има от ZOMEI (аз такива ползвам и са добре като качество) през ebay и/или amazon, които са на ниво и прилични като цени. По принцип там се следва и при скъпите марки- колкото по-голям филтъра и държача, толкова по-скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за филтри за TOKINA 16-28mm f/2.8
Автор: EvaJor   
Дата:   18-04-16 13:50

Благодаря, kvakioh.
За филтрите -това означава, че стъклата, които ще се използват са 150/150, нали? Т.е., Lee big stoppera (100/100) не върши работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за филтри за TOKINA 16-28mm f/2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   18-04-16 14:07

Може и да стане. Но може и да има пролуки отстрани и да не покрие.
ДА подчертая коректно- ZOMEI е държача, филтрите примерно като LeeBig stopper ползвам NiSi ND1000, но сега са малко скъпи. Има LeeBigstopper 150mm, но той е още по-скъп. Като цяло евтино няма толкова като стъкло-филтър, зависи какво човек има впредвид под евтино. zomei 100x100mm ND1000 може би е най-евтиния, който е достатъчно добър-50-60 евро.
Fotodiox последно пуснаха добър и качествен и на добра цена държач.
Иначе има някакви "направисисам" държачи, но не е сигурно.
Cokin-X pro държач 130мм или някакво копие може да свърши работа също. Но е до проба.
Това знам по въпроса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »