Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Serbezov   
Дата:   14-04-16 16:46

Здравейте всички, пускам тема понеже се оказва че проблема не е само при мен при тези светкавици,и ще се радвам ако някой сподели мнение или съвет!
Моята я ползвам много рядко и е на не повече от 500 -600 святкания,но уви спря китаецо!
След разглобяване установих че едно съпротивление има опечено[smilie2]


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/feon6456.JPG


http://prikachi.com/images.php?images/17/8752017Z.jpg



Намерих цяла тема със схеми на различните модули при руснаците с този проблем и не само до колкото разбрах сменят смд кондензатора и съпротивлението,но до колкото виждам при мен те са здрави и съпротивлението въпреки че е опечено си е 51кома и кондензатора 0,47нано фарада,не съм замерил само 1000 микрофарадовият кондензатор понеже уредът ми е до 20 само!При слагане на батериите и пускане съпротивлението моментално нагрява,което за мен означава че има и причина за това,така че ще се надявам някой да каже нещо повече по въпроса,или се е сблъсквал с този проблем.
Ето линк от темата при руснаците със схемите и доста написано по въпроса,цялата не остана ред да я прочета но и да я просто руският ми е малко труден и не всичко схванах от прочетеното въпреки че го разбирам ако така мога да кажа
http://impulsite.ru/viewtopic.php?t=527


Благодаря предварително на всички които ще споделят мнение по въпроса[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: iasen2   
Дата:   14-04-16 17:42


Провериси високоволтовия кондензатор дали е здрав

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Serbezov   
Дата:   14-04-16 23:50

Не е високоволтовият,с още малко ровене открих поне част от проблема,и греенето вече го няма и имам високото напрежение от 320 волта на главата.Проблема е дефектирал термо прекъсвач,след запояване на захранването на батериите след него се възстанови високото но все още не пали светката,тия дни ще гледам да сменя смд-то и съпротивлението и ако е без резултат най вероятно и лампичка ще трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: iasen2   
Дата:   15-04-16 08:12

лампата ако не се е пръснала няма как да изгори според мен
имам бобина за запалване на лампата - тя дава към 5000в. може тя да не работи или транзистора, който я задейства.
Може и кондензатора, който се разрежда през тази бобина



Публикацията е редактирана (15-04-16 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Fifata   
Дата:   15-04-16 09:37

До колкото помня. Моято 565ex II имаше подобен проблем и като говорих с този от който съм я купил и той ми каза, че си имат дефект в някакъв транзистор на платката, ама точно кой беше... Ще опитам да се свържа по късно с него и да го питам и ще ти напиша ако имам резултат точно кой транзинстор дава проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: sik4o   
Дата:   15-04-16 10:42

Аз имах проблем с две YN560 светкавици, проблема и при двете се оказа кондензаторът преди високоволтовата част.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Fifata   
Дата:   15-04-16 14:19

http://uu-tech.blogspot.bg/2012/01/fixing-not-working-yongnuo-yn565ex.html

Това е тема за смяна на бубинка като гледам е описана, че дефектира.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   15-04-16 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Serbezov   
Дата:   15-04-16 23:21

Спокойно все още нищо не съм сменил понеже нямам необходимите елементи но се надявам в понеделник или вторник да ги имам и да започне смяната!

Другото което ми направи впечатление е че всички описани напрежения по модулите ги има но след като зареди и светне червеният диод за готовност на светката съпротивлението пак леко грее и след няколко секунди още като замеря нямам вече 330 волта на главата нито на точка А1,на Д402 имам 30 волта ,транзистора който задейства бобинката трябва да е IT401http://impulsite.narod.ru/yn/565ex/igbt-pcb-side-a_v2.jpg


Мисля че преди да продължа с търсенето на проблема трябва да подменя C301 и R301,а бобинката ще видя някъде пише ли колко е индуктивността и да я замеря ако се наложи,транзистора мисля на платката няма как да се замери,но пък изваден ще стане ясно става ли[smile]
Така че борбата с китайчето продължава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Serbezov   
Дата:   20-05-16 02:18

Да драснем някой ред за светката!!!
От днес вече си работи [shtrak]
проблемът беше транзисторът IT401, RJP4301,поръчах такъв от китай,не ми се експериментираше със подобни,пристигна преди десетина дена но днес намерих време да го сменя,оставих изолиран и термичният предпазител както е показано на този клип https://www.youtube.com/watch?v=qfw3skJh48g
съпротивлението е сменено с два вата понеже такова намерих вместо един,смд-то е заменен и той[beer]

п.с. смяната на транзистора е елементарна но трябва да се има в предвид че платката е двуслойна и при разпояването и запояването изисква да се внимава!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Binjo_o   
Дата:   20-05-16 08:35

Я да попитам, от къде е купена и няма ли някакъв вид гаранция?
Тука имаше разни продавачи които се пъчеха с гаранция а и аз съм купувал от тях и за това. Макар че... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Serbezov   
Дата:   20-05-16 14:11

Купувал съм я от Китай,не се сещам точно колко гаранция имаше но тя е към продавача,тоест ако съм имал проблем и е в гаранция трябва да я пратя за моя сметка до китай и да чакам да я върнат,така че няма как да имате гаранция за такава освен око не е купена от бг но тогава те ви дават такава за тяхна сметка и колко ще е коректна зависи от продавача или магазина ако е от такъв!При купуване на такива китайски продукти които са на доста по ниски цени трябва да се има в предвид че гаранции нямат,поне аз купувам с такава нагласа предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: obscureman   
Дата:   20-05-16 15:23

И аз имах Yongnuo и на всеки втори кадър синхронизацията се губеше и кадъра беше черен. По тази причина я разкарах и нямам никакви забележки с 2 броя Nikon SB 600 :) Да не говорим, че цената им е вече доста близка (Нова Yongnuo срещу втора ръка SB 600 в топ състояние)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Yongnuo YN565EX
Автор: Binjo_o   
Дата:   20-05-16 16:51

Ясно, така си и помислих. Имам две 565ЕХ и съм супер доволен, всичко си работи и синхронизира. Продавача точно това ми обясни тогава че дава лична гаранция. Мерси



Публикацията е редактирана (20-05-16 16:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »