Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за монитор или телевизор
Автор: ivaivalito   
Дата:   04-04-16 15:12

Налага ми се да взема лол кост телевизор ето този съм харесал http://brosbg.com/ARIELLI-LED-3219HD-product-9713
обаче видях ,че продават и някакви монитори с вграден тунер което ми се струва много гот ето пример http://www.techmart.bg/products/product_details/34316
някой да зне нещо повече за тези в тунер ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: Emoxide   
Дата:   04-04-16 15:15

Ариели са ненадеждни боклуци. За LG - не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: lamerko   
Дата:   04-04-16 15:18

Тунера е за ефирна DVB-T телевизия. В България има 8-9 канала, включително 2 HD (поне последно, когато гледах преди около година). Само дето не съм много убеден, че това е монитор - нещо не ми се връзва резолюцията с големината...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: ivaivalito   
Дата:   04-04-16 15:57

Идеята
е да го закача към виваком тв има и по добри модели така като гледам
http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/lg/27mt46d-pz-p223023856/#opisanie

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: Jk.freeman   
Дата:   04-04-16 18:14

Имаме 32ка срещу 28ца...няма място за чудене. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: venelinvvv   
Дата:   05-04-16 12:00

Да ти кажа 32 за телевизор (да не говорим за монитор) е перфе. Аз съм с LG 32 и когато го взимах всички казваха "недей толкова малък след време ще ти малее" миии не не ми е малък вече 2ра година, но съжалявам, че не си взех монитор с тунер... но тогава още не се бях зарибил по фотографията и дори да ми беше минало през главата щях да си кажа "да бе сега да давам повече пари при условие, че лаптопа ми е екстра". :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-16 13:32

Имах 40" LG HD взет от грандомания, ами подарих го на нашите и си взех 32" Samsung HD, защото не пасва на размера на стаята. Често хледам снимки на него, предимно пейзажи...и няма място за сравнение с монитора на който и да е от лаптопите вкъщи. Ако ще е монитор, трябва да е доста над лоу коста, така поне аз разсъждавам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: petrov88   
Дата:   05-04-16 14:11

^това нямаше да го повярвам ако не го видях вчера.
Качих си монитора LG (от кухнята, защото се ползва като телевизор от около 2 години) за редакция на снимки,а когато го свързах останах доста неприятно изненадан, и набързо го свалих обратно. Цветовете бяха доста далече от това, което показваше телефонът ми или телевизора ( 32" Philips)



Публикацията е редактирана (05-04-16 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: roumen6   
Дата:   05-04-16 14:26

3 устройства - телевизор, монитор, телефон... и кое показва верни цветове?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   05-04-16 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-16 15:25

...ако е MAC или супер висок клас според мен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: venelinvvv   
Дата:   05-04-16 15:47

Roumen6 и аз бях наскоро в тази главоблъсканица. Калибриране на монитора и готово,НО ако ще качваш във facebook имай предвид, че 90% от хората влизат главно през телефоните си. За това аз като правя снимка я прява единпът за форума и единпът за facebook. За facebook, като я правя гледам я на моя телефон и на приятелката ми и тогава пускам :) а вече ако ще я изкарваш снимката още единпът я правиш ... Слооожни схеми има в таз фотография бе хора ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-16 16:54

Венелин с какво се различава обработката ти за фейса и тази за нормален сайт? В смисъл шарпиш повече ли, мажеш с четките, контраста засилваш/намаляваш...съвсем грубо сподели, моля! Че наскоро имаше тема за компресията за фейса и какъв размер да се качват, че да се отразява най-малко на изображението...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: compur   
Дата:   05-04-16 18:34

обработката се прави за да изглежда снимката по този начин, по който авторът иска да е... и няма никакво значение от изхода, където се правят други неща [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: lamerko   
Дата:   05-04-16 19:18

Какво точно ще калибрираш на у-во, дето има капацитет да покрие около 50-60% от sRGB-то :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: venelinvvv   
Дата:   05-04-16 21:36

идеята ми е не, че я качвам във facebook, а че потребителите във facebook главно влизат през телефона си ... четете през редовете и се заяждате. Сега photobo с този хаплив тон кАжи ми, че на монитора ти и на повечето телефони излизат еднакво снимките ти... и сигурно даже като ги разпечаташ на всички носители е едно и също... УМрте да се заяждате може да съм начинаещ ама не съм кьорав

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: compur   
Дата:   05-04-16 22:18

venelinvvv, като начало прочети за Color Management System и за какво се използва...

а после... що е това цвят?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-04-16 23:46

Venelinvvv, нещо си се объркал пич! Попитах от чисто любопитство, дори мислех да опитам метода ти във фейса - визия за телефон и т.н. От къде на къде пък реши, че някой се заяжда с теб, че така да подскачаш. Я прочети пак какво съм написал и тогава се прави на ощипана мома! Аман от докачливи люде, то да не попиташ някой нещо тук, че веднага на другарката... [smilie23]

ПП: И никъде не съм казал, че няа разлика между визията от телефон, компютър, телевизор...даже напротив...ама както и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: venelinvvv   
Дата:   06-04-16 00:14

Photobo, ok,извинявай не съм те разбрал.Тъй като на телефоните са по-малки (и няма да обяснявам пикселите на по-малки размер дисплей, как се отразяват, цветове и т.н) дават по-ярко, светло и т.н. изображение всичко му е "по". Поне при мен е така. Когато правя снимка, която ще се гледа на телефона просто всички корекции ги друпвам назад с няколко идеии и гледам на телефона докато не ми хареса.Първоначалните корекции ги правя за форума и тъй като предполагам, че потребителите тука повечето гледат на монитор са едни, а за телефона намалям всичко докато не ми хареса. Това е. Мн. аматьорски го обясних и явно аматьорски го правя, но аз съм такъв. Споделям просто аз как го правя.
Поздрави
Велинов

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за монитор или телевизор
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-04-16 01:08

Приема се, Велинов [beer]
Дай пример на една и съща снимка обработена за телефон и за монитор едновременно. Ако ти се занимава де, просто искам да видя разликите една спрямо друга, иначе е ясно, че това е личен субективен метод според лични възприятия, но на мен ми стана интересно. [smilie8]

ПП: може и на лично съобщение, ще омазахме на човека темата! [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-04-16 01:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »