Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-03-16 00:39

Абе аз ли не разбирам нещо, или това е някакъв феномен?

Апарат купен за 200 лв. втора ръка микро система има матрица 4/3.
Видеокамера, да кажем Panasonic AG-AC8 с актуална цена 2,400 лв: Размер на сензора 1/4.5". Да не говорим за един дслр с АПС-Ц сензор.

Има нешо объркано тука. Наред с + на голямата камера, възможно ли е да се каже, че един 4/3 с подходящ обектив може да 'бие' в качеството на видеото и какво ли още не една профи камера с такава разлика в цената? Май има някаква уловка, нали?!

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: pdimitrov   
Дата:   28-03-16 02:21

Тази тема изразява желанието петък да идва по-бързо или?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-16 03:29

Няма никаква уловка. Има малко знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: iasen2   
Дата:   28-03-16 08:17

Питай някоя жена дали размера има значение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: ivceto   
Дата:   28-03-16 08:42

Двете камери нямат нищо общо, освен това че и двете снимат видео :). И двете имат своите предимства и недостатъци, човек просто трябва да прецени каква работа иска да свърши. Аз лично ползвам Sony NX5 и Panasonic GH4, когато снимам репортажи и човек трябва да може да реагира бързо в различни ситуации, трябва ти "зуум", няколко канала звук тогава избора ми е камерата на Sony. Когато обаче искам нещо малко по-така вадя GH4 слагам твърдите обективи Nikon и нещата стават съвсем различни.
И ако трябва да съм искрен, Sony NX5 е на светлинни години като качество и детайл на изображението сравнен с GH4, но това не го прави лоша камера, при все че струва два пъти по-скъпо от панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-03-16 17:36

chrisnoch

Обогати ни малко, за да спрем неуките да задаваме тъпи въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: iavorski   
Дата:   28-03-16 19:16

Гледам по битиви-ту реклама. Форд Мустанг. Гледам в сайта на Мото пфое 400 коня за под 100 хиляди лева. АААААААА Тука има нещо гнило. Един автобус с 300 коня е половин милион. Викам си защо така а?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: cvetanov95   
Дата:   28-03-16 20:36

Никой не казва нищо съществено а само ме бъзикате...

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: sohk   
Дата:   28-03-16 21:31

Отговора ти може да намери във въпроса ...
Фотоапарата ... видеокамера. Ябълки и круши ли сравняваме?
Фотоапарата е предназначен за правене на снимки и може да снима видео, но с ограничени възможности (особено този дето си стиснал ти за 200 лв). Видеокамерата е предназначена за снимане на видео, но може да прави и снимки ... също с компромис и ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: iavorski   
Дата:   28-03-16 21:31

Cvetanov какво е общото между видеокамера и фотоапарат?

Не те бъзикам, сериозен съм. За мен общото между фотоапарат и камера е същото като общото между автомобил и автобус. Тоест доста малко!

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: jorro_z   
Дата:   28-03-16 21:48

Цветанов, четеш ли по английски? Ако да - прочети това, желателно цялото:

https://luminous-landscape.com/kidding/





.... Всъщност не е зле и голяма част от отговорилите да го прочетат.


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: Sasko_stamatov   
Дата:   28-03-16 21:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: jorro_z   
Дата:   28-03-16 22:08

Добре, казвам с 2-3 думички (основната идея, извадена от контекста):

Когато имаш две камери (една за 200 лв, и една за 3000), и с двете камери се опиташ да заснемеш нещо, с което И ДВЕТЕ КАМЕРИ могат да се справят - тогава няма абсолютно никаква разлика между тях, и няма никакво значение коя ползваш.

Когато се опиташ да заснемеш нещо, с което САМО ЕДНАТА камера може да се справи - тогава има значение.

В дадения по-горе пример с автобуса и автомобила:

Имаш задача: да стигнеш от град А до град Б. Обаче е важно единствено да караш с 30 км в час, и нищо друго не е важно - то и двете превозни средства ще ти свършат еднакво добре работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: iavorski   
Дата:   28-03-16 22:12

Jorro, какво да ти кажа - видях снимки на исо максимум 200. Толкова от мен за сравнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: jorro_z   
Дата:   28-03-16 22:27

Автор: iavorski
Дата: 28-03-16 22:12

Jorro, какво да ти кажа - видях снимки на исо максимум 200. Толкова от мен за сравнението.


Да се повторя:

Когато имаш две камери (една за 200 лв, и една за 3000), и с двете камери се опиташ да заснемеш нещо, с което И ДВЕТЕ КАМЕРИ могат да се справят - тогава няма абсолютно никаква разлика между тях, и няма никакво значение коя ползваш.

Толкова от мен.

Врабче може да се убие с атомна бомба. Може и с прашка също.


Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: Sasko_stamatov   
Дата:   28-03-16 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   28-03-16 23:43

Точно така! Апарат за 200 лева, може да свърши много по-добра работа от видеокамера за 3000 лева, но с много условности. Скъпи обективи, различни обективи, повече време, несгоди със звука и вариото, повече умения и знания. Ако снимам в Кербала на бойното поле не бих използвал фотоапарат, ако снимам режисирана арт-публицистика не бих ползвал класическа видеокамера. и т.н.



Публикацията е редактирана (28-03-16 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: cvetanov95   
Дата:   29-03-16 13:21

Хайде сега пък ми кажвте, кое е това нещо, което апаратчето не може да заснеме с мъничко повече усилия, с подходящ обектив и с необходимите знания, което само камерата може да заснеме, имайко предвид и по-голямата матрица...

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: vladopetrofff   
Дата:   29-03-16 14:34

По-горе има колега, който ти е дал точния отговор:

Автор: ivceto
Дата: 28-03-16 08:42

Двете камери нямат нищо общо, освен това че и двете снимат видео :). И двете имат своите предимства и недостатъци, човек просто трябва да прецени каква работа иска да свърши. Аз лично ползвам Sony NX5 и Panasonic GH4, когато снимам репортажи и човек трябва да може да реагира бързо в различни ситуации, трябва ти "зуум", няколко канала звук тогава избора ми е камерата на Sony. Когато обаче искам нещо малко по-така вадя GH4 слагам твърдите обективи Nikon и нещата стават съвсем различни.
И ако трябва да съм искрен, Sony NX5 е на светлинни години като качество и детайл на изображението сравнен с GH4, но това не го прави лоша камера, при все че струва два пъти по-скъпо от панасоника.[smilie24]

За пробата: опитай с апарата и с кой да е обектив да заснемеш бягащ срещу теб човек.....



Публикацията е редактирана (29-03-16 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат за 200 лв срещу про, камера за 3, 000 лв. Що е то?
Автор: iavorski   
Дата:   30-03-16 09:38

Cvetanov - на последнията ти въпрос:

извадка от спецификациите на Panasonic AVCCAM AG-AC8:

Lens System: 21 x zoom lens - 2.82 - 59.2 mm - f/1.8-3.5

Ако врътнеш на апаратчето обектив с 21х който в дългия край е 3.5 да знаеш че цената на видеокамерата ще ти се стори като джобни пари - за семки :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »