Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nik Collection вече безплатни
Автор: Monochrome   
Дата:   25-03-16 12:38

Заглавието казва всичко.
https://www.google.com/nikcollection/

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: Monochrome   
Дата:   25-03-16 12:39

Вече имало такава тема. Извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: jk.freeman   
Дата:   28-03-16 14:58

Едно хубаво нещо да измислят тия хора, да го пуснат free...а само от чисто любопитство някой знае ли каква е му е била цената иначе? [smilie11]

edit: намерих я - $150



Публикацията е редактирана (28-03-16 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: PR0davaiko   
Дата:   28-03-16 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: sibirska   
Дата:   28-03-16 15:26

Важни са патентите който е придобила Гугал.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: djovani   
Дата:   28-03-16 22:54

Дали наистина е така? " You can take the whole collection for a spin with a 15-day free trial.(Можете да вземете цялата колекция с безплатен пробен период 15 дни.) "

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: lamerko   
Дата:   28-03-16 23:01

текст

Starting March 24, 2016, the latest Nik Collection will be freely available to download: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, HDR Efex Pro, Sharpener Pro and Dfine. If you purchased the Nik Collection in 2016, you will receive a full refund, which we’ll automatically issue back to you in the coming days.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-16 09:12

Един вид каквото са изстискали Гугъл от ник софтуер изстискали са го и сега оставят трохите за без пари. От 4 години тия софтуери не са мръднали и на един мм. В момента са яко безсмислени и почти всичко което правят става по-добре в лайтрум и capture one. Може би пресетите в различните инструменти да дават и телесни идеи, но качеството на обработките е меко казано жалко към настоящия момент

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   29-03-16 09:16

Жалко е за който незнае как да го използва и само цъка на пресетите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-16 15:07

SteliyanStoyanov написа:

> Жалко е за който незнае как да го
> използва и само цъка на пресетите
> [smile]

Пробвай последния CaptureOne или поне виж какви хитрини има преди да сипеш бисери с кофата,....

а кой какво цъка явно нямаш идея ....


ПП За обиди подобни на твоята дали има вариант за краткосрочен бан???



Публикацията е редактирана (29-03-16 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: realnoncho   
Дата:   29-03-16 15:45

Това беше намек.
Обиди са неща, които ти сипеш с кофите, когато не си си изял сникърса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   29-03-16 15:51

Интересно е защо се чувстваш засегнат и обиден лично от това което казах? Смятам, че не съм обидил никого персонално, но явно ти така се чувстваш, това обаче не е мой проблем [smile] Софтуера е инструмент, а това кой как може да работи с него е друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-16 17:37

Да и като всеки инструмент има такива дето работят добре и такива дето са леко овехтели и не се спрвят на ниво.

Например Ник софтуера инструмнтите им за подостряне на снимки и чистене на шум просто не са на нивото на модерните РОУ редактори. Възможностите за корекция на цветовете във вивеза вече е смешно остаряло като концепция - отварях наскоро снимка тамщото едно време беше лесно и просто ми стана зле колк е дървено - изглежда жалко сравнено с цветния селектор на CaptureOne и възможносттие за корекция които предоставя. Ефектите във колорефекс, аналогефекс и силърефекс по качество са близки на нещата, дето можеш да направиш в снап сийд (дори снап сийда май е по-удобен и бърз) и нямат нищо общо с нещата, които можеш да постигнеш дори без плъгини с фотошоп, лайтрум или Ц1.

Може би ХДР софтуера им е все още интересен с анализа на движеши се обекти, но честно казано не гледам много конкуренцията в тои сегмент. Гледам че във фотошопа и лайтрума имам ХДР вече в менюто и горе одлу добре се справя.....

от 5-6 години ги ползвам Ник нещата и съм си ги купувал на дебелата цена. Да ми философстваш тъпотии кой ползва само пресети е меко казано неадекватно.....

Мен ме е яд, че Гугъл опропастиха един набор от сравнитлено готини програмки, които навремето вършиха много добра работа и можеха да са конкурентни и сега ако имаше и малко внимание към тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-16 17:53

Ансолютно съм съгласен с Киро.Ползвам НЯКОИ от нещата в Ник софтуер, но като не е добър.Някои от филтрите са направо смешни.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: spotter84   
Дата:   29-03-16 19:09

Във връзка с думите на Киро за CaptureOne, един, надявам се, приятен полу_оффтопик от мен именно за тази програма. Един от най-добрите (поне за мен) руски портретисти Александър Виноградов използва именно нея, а тук дори обяснява стъпките в един свой ретуш:

http://sony-club.ru/entry.php?b=972&s=050d985e0e24efee39b4ccc69d5612b2


П.С. Вероятно примерът е от една доста по-стара версия



Публикацията е редактирана (29-03-16 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-16 19:55

От известно време и аз я ползвам.За сони юзърите е безплатна.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-16 20:53

Аз гледам напоследък на този г-н видеата. Има за фотошоп и за CaptureOne. Особено от както излезе 9-ката

https://www.youtube.com/user/vibrantshot/videos



Лошото е, че има и платени уроци и много внимателно пропуска разни май важни неща....

ПП Безплатната Сони версия за съжаление има някои важни пропуски - слоевете май ги няма, белия баланс по кожа, изравняване на цвета на кожата, тетъринга.....ама платената за сони е 50-60 евро и не е тотално невъзможно да се купи.



Публикацията е редактирана (29-03-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-16 21:52

50 е ок за мен, при положение, че ще получи и профилите на новите ЕФ обективи.Вече има профил за 28/2. Ако искам това от лайтрум, трябва да се откажа от 5.7 версията, която ми е налична в момента, защото тя няма да получи повече ъпдейти и да се изръся за лайтрум cc, която клко струва?И къде е гаранцията, че адоби няма да я заебат и нея след половин година или една?

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: compur   
Дата:   29-03-16 22:29

не се излагайте... Фотошоп и Лайтрум са на цената на сметката ви за мобилен интернет - около 300 лв. за година...

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-16 23:59

А С1 за 50 кинта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: Lycan   
Дата:   30-03-16 02:15

Хайде пак малко история, щото има недоразумения, гледам [smile]

Уникална и днес, U-Point технологията, разработена от NIK Software вижда бял свят за първи път в никонския конвертор Capture NX.
Преди 10 години.

На следващата година се появява като Standalone app и Adobe Plugin - Viveza.
Следва развитието на NIK Collection, Viveza2 и т.н.

През 2011 NIK пускат Snapseed за iPad, и скоро след това iPhone версия. Apple обявява Snapseed за iPad App of the Year 2011.

2012 се появява и Snapseed версия за Windows (вече няма такава). Гугле пикаят газ и решават да придобият NIK.

2013 излиза Андроид версия. Всичко на NIK Software се ребрандира. Интерфейсът на мобилните апликации се вговнява, за да е в тон с Андроид Ос.
Тук развитието замира и след добавката Analog Efex в NIK collection всичко спира.

На гугле им е през дедовия за фотографията. Пускат безплатно овехтял софтуер, за да се разпространят максимално, пък софтуера да работи ако иска. Борят новите GPU технологии, както Кирил казва


Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-16 03:44

Хора,тука като Ви чета как подробно и в дълобочина обсъждате софтуер се шашкам направо предвид че мен разните програми никога не са ми били в сферата на интересите макар да ползвам това-онова по необходимост.

Мислех си че само на мен не ми харесва как никонския софтуер шарпи и чисти шум,но след като прочетох че и Кирил има такива впечатления разбирам че явно това е слабост на програмата.

Във Фотошопа резултатите при шарпене и чистене на шум ми харесват повече,но пък всички останали неща са ми по-добри с никонския софт.

Е,да обработвам един кадър с два софтуера нямам нерви и време.

Ако Никон имаха по-добър джепег нямаше да ползвам РОУ вобще.



Публикацията е редактирана (30-03-16 03:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: burningice   
Дата:   30-03-16 07:57

Nik Collection [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: zlatko_zlatev   
Дата:   30-03-16 08:11

Интересни хора сте.
Кусур и на безплатното намерихте.
Някой ви натиска на пъпа да го ползвате?
Или...пак някой на балъци ще ни прави, ще пуска безплатно овехтял софтуер.
Не на нас тия, ние сме от Ходжовите патки.
Пак патки ама спешъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Nik Collection вече безплатни
Автор: reason   
Дата:   30-03-16 10:25

Всички сме ПРО капиталисти ама когато видим капитализъм в действие започваме да негодуваме [smile]

Практика на всички ИТ гиганти е да купуват малки фирми за да придобият права върху патенти и права върху програмен код, така е и така ще бъде и за напред.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »