Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax и Cactus V6
Автор: rasmus   
Дата:   22-03-16 08:28

Искам да си купя всеткавица, която да има поддръжка на TTL и HSS, когато се използва с безжичен тригер. Но понеже използвам Пентакс, изборът е силно ограничен и не мога да намеря никъде информация за светкавица и тригер, които да са съвместими с Пентакс К-3.

И докато търсех из интернет, попаднах на тригера Cactus V6:
"The Cactus V6 is the World’s First wireless flash trigger that works ON ANY CAMERA (with a standard hot shoe or PC Sync port) to control power output, wirelessly, of Canon, Nikon, Pentax, Olympus and Panasonic’s system flashes ALL AT THE SAME TIME."

Някой има ли представа дали тези тригери наистина работят за Пентакс?

Та ако си купя Yongnuo 568 EX II за Никон (или Канон), ще мога ли с помощта на Cactus V6 да управлявам безжично силата на светкавицата и дали ще се запази поддръжката на TTL и HSS?


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-03-16 08:34

Йонгата е канон/никон и вероятно се управлява безжично само от йонги тригери. Силно се съмнявам кактуса да може да я управлява.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: marrio31   
Дата:   22-03-16 09:10

Според мен няма как да стане това което искаш:) трябва поне да си купиш препоръчаните светкавици и то за пентакс.
Pentax Compatibility
The Cactus V6 can control the following models using its pre-programmed Pentax software:
Pentax AF 360FGZ, AF 540FGZ
Cactus AF45P, AF50P
METZ 36AF-5, 44AF-1, 50AF-1, 58AF-2

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: rasmus   
Дата:   22-03-16 10:50

Добре, явно това, което бях намислил, няма да стане.

В такъв случай променям параметрите на търсенето. Трябва ми тригер, който да позволява HSS да се задава ръчно, а да не се предава през апарата?

Т.е. да речем слагам апарата на приоритет на скоростта/напълно ръчен режим и задавам скорост 1/1000. Тригерът ръчно го настроивам и него на 1/1000. И дефакто пак HSS да си работи, но за мен да е неудобството аз ръчно да трябва да променям настоиките на тригера, когато променя настройките на апарата.



Публикацията е редактирана (22-03-16 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: Vanu   
Дата:   22-03-16 11:07

аз имам кактус v6 и може да управлява всяка ttl светкавица, но така или иначе си купих фабричната на кактус, RF-60. Вече за HSS не знам как стои въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: anjsan   
Дата:   22-03-16 11:35

....



Публикацията е редактирана (22-03-16 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: DesoRG   
Дата:   22-03-16 11:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: simbon4o   
Дата:   22-03-16 11:41

Ако светкавица няма хсс няма и да има. Хсс не е къс импулс, а много такива един след друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: anjsan   
Дата:   22-03-16 11:43

Да , той човека не пита за това и аз си изтрих мнението . Объркал съм .

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: rasmus   
Дата:   22-03-16 11:45

Ако светкавицата няма HSS, дори и да успееш да ѝ подадеш сигнал по някакъв начин, винаги ще имаш парче от кадъра, което няма да е осветено (ако снимаш по-бързо от максималната синхронна скорост, разбира се).

За да се получи номерът и тригерът, и светкавицата трябва да поддържат HSS.

Всъщност, нека да си преформулирам въпроса си: съществуват ли светкавица или тригер, на които ръчно да можеш да им зададеш HSS, вместо да получават настойките от апарата?


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax и Cactus V6
Автор: jorro_z   
Дата:   22-03-16 13:23

Всъщност, нека да си преформулирам въпроса си: съществуват ли светкавица или тригер, на които ръчно да можеш да им зададеш HSS, вместо да получават настойките от апарата?

Ей това:

https://fstoppers.com/gear/priolite-gives-pentax-users-high-speed-sync-73428


Със сигурност работи със Pentax 645z, за к-3 не съм сигурен, обаче не виждам причина да не работи.

Обаче, светкавицата е тип "студийна". Въпреки че от друга страна е със вграден акумулатор, и може да се ползва автономно навсякъде. Само не и върху апарата [smilie5]

Цената й вероятно няма да ти хареса [smile]

За повече информация потърси в Ю-туб клипчето на Алекс Муньоз (Alex Munoz), в което той описва как работи и демонстрира работата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »