Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото студио
Автор: gogo359   
Дата:   17-03-16 22:47

Здравейте,

Реших да си направя собствено фото студио. Ще се използва главно за семейни и детски фото сесии, понякога и за продуктова фотография. При желаещи може да го отдавам и под наем. Помещението ще е съобразено с нуждите ми и ще е около 35 – 40 квадрата. Нещо от сорта 5 на 7 или 4,5 на 8. Няма да е по – ниско от 3 метра. Това за сега мога да си позволя. Ще се използва обикновена фонова система ( два статива и напречна тръба ). Не искам да слагам по – сложна за да може лесно да се мести и т.н. За реквизита и фоновете имам някаква идея и засега ги оставям на заден план. Идва и най – важният за мен момент – осветлението. Тук изпитвам видими затруднения и не знам какво да избера. Иска ми се да взема нещо хубаво което може да се надгражда евентуално и покрива нуждите на едно средно фото студио. Все пак идеята е ако се дава под наем, наемателя да плаща на нещо качествено и използваемо. Ще се радвам ако вие които имате вече фото студиo да споделите какво използвате и какво само събира прах. Чадъри, рефлектори, стативи, синхронизатори, светкавици, софтбоксове, спусъци, светломери и т.н. Фотоапарат, обективи и компютър са ясни. Смятам да затъмня помещението и да ползвам само изкуствени източници на светлина. Понеже ще се снимат и деца си мисля за някаква комбинация от постоянно и импулсно осветление, за да се избегне момента със страх от тъмното и т.н. Вие как мислите и как практикувате. Другото което не съм решил още е дали да предлагам услуги като печат на снимки, сувенири, календари, подаръци и т.н, но колкото и да не ми се иска моите наблюдения са, че трябва да ги има като услуги. За тази цел какво ще ми трябва .

Благодаря предварително за отделеното време.

PS. Въпреки, че остават 1 час до петък, въпроса ми е напълно сериозен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: asahi   
Дата:   17-03-16 23:41

За пари или за кеф ще го правиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: gogo359   
Дата:   17-03-16 23:55

То за да си правиш кеф трябват и пари от време на време, така че го има и комерсиалният момент :))

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: iasen2   
Дата:   18-03-16 08:02

Щом говориш за услуги значи ще искаш да изкарваш пари , значи трябва да имаш и клиенти.
В наШто село всеки трети прави студио за детска фотография и декори като за холивУдска супер продукция. Това е успешен бизнес модел. Наблягай на кича, фотографията на заден план. Важното е декора ...........

Та първо трябва да си отговориш на въпроса дали сси склонен да правиш компромиси с фотографията заради кича, след това да правиш студио.....
Нова мода е дефокуса при студийни снимки на деца. Дефокус навсякъде. Накой му казват бОке......... или бУке .............

моите 50 цента в темата . още петъчни теми в блога ми ........... вече е петък



Публикацията е редактирана (18-03-16 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: rostoshev   
Дата:   18-03-16 09:48

Може би е добре да дадеш някакъв ориентировъчен бюджет за оборудването, което смяташ да закупиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: jonkobg   
Дата:   18-03-16 09:56

Не е без значение и в кой град ще е студиото за успеха на бизнеса.
Скоро една дама от средноголям провинциален град, която е в "твоя" бизнес, ми призна, че през януари е изкарала всичко на всичко 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: chovecheto   
Дата:   18-03-16 12:25

Важното е да има ИКЕА наоколо. 99% от декора в детските фотосесии е от там.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: ivaivalito   
Дата:   18-03-16 13:17

и JUMBO

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: iasen2   
Дата:   18-03-16 13:48

предлагаха ми бебешки сетове за студиини снимки , мога да дам координати

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: gogo359   
Дата:   18-03-16 16:10

Благодаря за отговорите. Бюджет ще определя след като знам какво ми трябва. Относно декорите, кича и начина на снимане съм наясно какво се търси и ще се нагодя според пазара. Малко избягахме от темата, иначе нещата , които казвате са верни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-16 16:23

Зарежи. Отвори магазин за нещо вървежно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото студио
Автор: mkaraveloff   
Дата:   18-03-16 20:36

писах ти л.с.
Ще ми е трудно да напиша всичко тук, ако искаш може да се чуем по скайп тези дни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »