Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: fotorafi   
Дата:   14-03-16 18:26

Едно държавно ведомство ме извика да бракуваме работещи киномашини:
2 бр. 16 мм "Плевен" и 2 бр. 35 мм стационарни,руски,звукови от близкото минало прожектирали игрални филми. Машините са надлежно прибрани в оригиналните им сандъци и поради липса на кино салон и променен предмет на дейност не се ползват. Ако не се намерят купувачи, на цена, малко по-висока от цената им за скрап, ще отидат за вторични суровини...
Могат да се монтират в читалище, училище, селско кино, домашно кино за 16 мм
Помогнете, заслужава си да ги спасим
София, 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: lamerko   
Дата:   14-03-16 18:53

В този случай не трябва ли да се направи оценка на стойността? Става малко омотана работа, понеже оценитела може да вземе повече, от колкото струва техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: bg2014   
Дата:   14-03-16 19:18

Каква е цената?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: da.fo   
Дата:   14-03-16 20:51

Колекционирам фотоапарати, но не бих отказал и киномашини стига да са наистина "... на цена, малко по-висока от цената им за скрап ... "


Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: terminator   
Дата:   14-03-16 23:35

Ако цената едо 100-тина лв. - мога да взема 1-2.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: fotorafi   
Дата:   15-03-16 10:16

До болка познавам психиката на българския фотограф. Готов е да види във всичко,винаги конспирация. Работата не е никак омотана. Една стока струва толкова, за колкото може да се продаде. Една ще бъде цената за кино машина 35 мм , когато е за селско кино, по-ниска за колекционери. Вече се обадиха и прекупвачите от И бей, има търсене и пазар за обективите
Има виждане и цени:
- за 16 мм за машина Плевен..150 лв
- за 35 мм машина около 800 лв

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-16 11:03

Няма никаква конспирация - просто казваш, че става въпрос за държавно ведомство, а там си имат разни нормативи и по принцип никой не го интересува друго. Канили са ме за подобна дейност, но за компютърна техника и видях малко бюрокрация. А и ти в първия си пост не каза нищо конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: PieroBG   
Дата:   15-03-16 22:29

Аз с болка на сърце изхвърлих от моите си кина кинотехниката за скрап! Купувал съм я, не съм я крал или приватизирал! Дори и Политехническият музей не се заинтересува, имали си всякакви вехтории в хранилищата. Тези киномашини и читалище няма да ги вземе, защото и огромно желание да имат, просто няма да има какво да пуснат на тях! Без значение дали е на 16мм или 35. А и никой няма да им предостави филмово копие, ако се намери в някой затътнтен склад на някой от разпостранителите, защото не се знае какво ще стане с филмовото копие след преминаването му през тези киномащини![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: bg2014   
Дата:   15-03-16 22:47

Хубава тема.



Публикацията е редактирана (16-03-16 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: Onakava   
Дата:   18-03-16 20:36

Аз съм за [smilie24] Телефонът твой ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: shampoanta   
Дата:   21-03-16 12:02

преди година време попаднах на 20 киномашини КН20А - 35мм в склада на един завод , купих две и щото не можех да взема всичките поради липса на място и впредвид очертаващото се разкостване пуснах тук обява с идея да посреднича, ако някои иска да купи ... купиха се две машини и ... останалите отидоха за скрап, сега гледам 35мм нова, като тия дет бех намерил е 800лв,а аз ги бях намерил за 160/180/лв комплект , нова абе готова за работа и интереса бе незабележим ... останаха ми 30-на ролки, едни гоолеми бели и щот са от пластмаса не ги аресаха скрабаджиите ... та така ако някой се жертва да купи машина и иска ролки ще му пратя, без пари - заради каузата [beer]
http://prntscr.com/ahz4v6

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: deerstalker   
Дата:   21-03-16 21:10

Подобно ведомство назначава комисия, която да оцени [smile] след това се обявява търг, подават се документи и т.н.

fotorafi - тази дилема ще стой и при мен след някоя и друга седмица (предстой бракуване на три кино машини), просто няма как да се спаси неспасяемото.



Публикацията е редактирана (21-03-16 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: PieroBG   
Дата:   22-03-16 10:16

От киномашини до киномашини разликата е като от Лом до Лондон. От тия передвижки КН нищо не става. Прототипа им са едни Цайс-Икони, които са разнасяли по фронтовете на Втората световна война, да въртят филми, укрепващи бойният дух на армията. Единственото интересно от тях са анаморфотите и дървените стативи, ако са окомплектовани с тях![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: shampoanta   
Дата:   22-03-16 12:39

PieroBG ... абе да ти кажа , добре направени изглеждаха тия киномашини мислех да ползвам една КН20 за светлинни постановки при фотоексперименти ала поради липса на място не си оставих баре една,пък и филми не намерих инак щех да си гледам филми на вилата летоска[smilie7]

...относно обективите към тях имаше едни черни с ф р 80-110-140мм като този по долу

http://prntscr.com/aife4a


и по големи - така наречените анаморфни приставки , руснаците са ги преработвали за ДСЛР за панорамни снимки ... има в нета инфо

http://prntscr.com/aiffjo


покрай киномашините пусках ги тука в базара и тия обективи на символична цена , но без особен интерес и повечето заминаха при един скрападжия , та ако на някой му трябват лупи (така им казва на лещите скрапмастера)- лупи има в изобилие .....

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: deerstalker   
Дата:   22-03-16 22:36

Не е трябвало да ги разваляте, [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: PieroBG   
Дата:   23-03-16 01:52

На такива КН съм слагал и dolby оптични четци и предусилватели... Колкото до анаморфотите, продал съм десетина на колеги от форума. Обективите не са кой знае какво. Това са елементарни киномашини и човек може да си скъса нервите с тях. А и с тези лампи не могат да направят прилична картина дори на 7-8 метра!Стават за интериор, ако човек има място. Преди години мислех да направя малка експозиция с киномашини в фоайето на киното ми в Зимния дворец в Студентски град. И е само с руски киномашини. Има и няколко модела български и то не лоши. Голяма част от кината в страната бяха оборудвани с такива. Темата е много дълга...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОГНЕТЕ ! Да спасим работещи киномашини 16 и 35 мм
Автор: fotorafi   
Дата:   23-03-16 07:51

Колекционер купи 2 машини "Плевен"-16 мм. Щастлив съм,че не отидоха за скрап.
Остана една работеща машина "Плевен-М"-16 мм с обектив "Kiptaron-1,3/50 мм на Gottingen за 150 лв
Останаха и 2 руски машини 35 мм. Мисля да се свържа със Сдружението на българските кметове. Все някой малък град или село имат кино салон в читалището.
Чуждите културни центрове в София имат филми и безплатно ги предоставят за прожекции
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »