Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: da.fo   
Дата:   14-03-16 11:35

Ще бъда много благодарен( [beer] ) ако някой напише тук адреси на магазини за фототехника(втора употреба) в посочените градове. Предстои ми едно пътуване и естествено бих "начесъл" крастата с някоя покупка на нещо за колекцията. Преди години като обикалях Европа попаднах на случаен принцип в Прага на един много зареден в тази област магазин. Сега бих искал да съм подготвен с адреси. Благодаря на отзовалите се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: EvaJor   
Дата:   14-03-16 14:17

А дали пазиш адреса на магазина в Прага? П.С. Знам един много готин в Аахен-ако ти върши работа, мога да обясня къде е, защото не съм записала адреса, но е много лесно откриваем.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: da.fo   
Дата:   14-03-16 16:58

Магазина в Прага се намира в пресечка(на дясно поглед към паметника) на Вацласки площад(Vaclavske namesti). Мисля , че улицата е "Краковска"(Krakovska). Tова е магазин на 3 етажа , че и мазата напълнили с нещо фотографско. Там видях на куп толкова много стара техника, че спокойно може да се направаи музей на фотоапарата ;)

Ако нещо съм объркал улицата на площада има фотолаб в което може да се пита - те са наблизо.
Пиши тук или на лични за магазина в Ааахен.


Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: hose   
Дата:   14-03-16 17:33

2010 като бях в Брюксел ми бяха дали адреса на две магазинчета, но не го намирам… те са почти в идеалния център, на една малка уличка и кръстовище едно срещу друго… помня обаче че ми ги казаха в международния сайт - photo.net - там има много подобни теми [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: EvaJor   
Дата:   14-03-16 17:43

Намерих аахенския магазин в Интернет: това е сайта му:
https://www.photoboerse.ac/

Намира се на ъгъл на две улички и до него може да се паркира- временно или постоянно със заплащане. Имаше цяла огромна витрина с разни фототехники втора употреба, книги, албуми и много обявления и брошури за уъркшопи, обучения и т.н. Нещо като мини общество.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: da.fo   
Дата:   15-03-16 21:32

Благодаря на EvaJor !!! [beer] Никой друг ли не е обикалял из този район на Европа по фотомагазини [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: hose   
Дата:   15-03-16 22:46

ето го:

15 rue Boniface in Ixelles, B-1050, Brussels

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: nikon7   
Дата:   15-03-16 23:50

Хубава тема. А някой да знае в Германия от къде може да се купи на прилична цена апарати, обективи и да се доставят до бг? Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-16 00:22

Amazon.de или фото коч (foto-Koch.de) или https://www.foto-erhardt.de calumet и сигурно много други доставят до България. Коча и амазона са доста добри. От амазон внимавай стоката да се продава от амазон а не от друг търговец. Амазон ако и а проблем си ги взимат обратно без много разправии. Немския амазон спря да доставя по скъпи продукти но с английския няма грижи


ПП темата за фото магазини в Амстердам е по-популярна от тази за локации във България. Нещо странна ми се види ценностната система на родния щракач



Публикацията е редактирана (16-03-16 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: sohk   
Дата:   16-03-16 11:11

В Амстердам съм ходил във Foto Nivo Schweitzer - http://www.nivo-schweitzer.nl/
. Приятен магазин с доста неща втора ръка от висок клас (Лайки и т.н.). Цените са сравнително високи, но в повечето подобни магазини са такива. Ако искаш да не се охарчиш прекалено ти трябват разни Flea Market местенца. В Амстердам такова е Waterlooplein Market - http://www.waterloopleinmarkt.nl/
... продават се разни вехтории като има и фототехника. Не работи в неделя! Вече ако държиш на проверена и работеща безупречно техника втора ръка в Ниво Швейцера ще те оръсят добре по случая (както и на всички други подобни места).



Публикацията е редактирана (16-03-16 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: egoucm   
Дата:   16-03-16 11:52

Автор: hose
Дата: 15-03-16 22:46

ето го:

15 rue Boniface in Ixelles, B-1050, Brussels

--------------------------------------


имай предвид, че този се премести 1-2 номера надолу по улицата:

Rue Ernest Solvay 22, 1050 Ixelles
някъде там

две магазинчета са, едното е за нова техника - точно на кръстовището, другото с/у него е това за старата. Доста добре заредено, но в БГ е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: geokar   
Дата:   16-03-16 14:32

В Германия пазарувам от www.fotobrenner.de и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: TheBossBG   
Дата:   16-03-16 20:01

точно щях и аз да препоръчам 15 rue Boniface in Ixelles, B-1050, Brussels. От там си купих Д300 с 35/2Д на 7К кадъра за 600 евро. Преди три години. Дядката е много готин, щракнахме кадри, прати ми ги на мейла, погледнах си ги на компа, върнах се и го купих.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: da.fo   
Дата:   16-03-16 21:54

Благодаря много на отзовалите се [beer]. Ще си запиша адреси и линкове и ще ги потърся. А някой няма ли да сподели нещо за Париж. Там ще бъдем 4 дена и все ще остане половин ден за шляене по фотомагазинчета [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-16 22:04

Амстердам из центъра има доста скрити магазинчета, в които може да се намери ударно, но по-рядко нещо ценно и готино. Но не липсват оферти.
CAmex, Peeters, Oosterbaan са едни от интересните места, с гаранции понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: virosh   
Дата:   17-03-16 09:14

Другият месец ще имам едно ходене до Амстердам. Май ще има какво да поразгледам там. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: realnoncho   
Дата:   17-03-16 10:02

Да бе да, в Амстердам ще гледате за фототехника, така ли му викат вече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: virosh   
Дата:   17-03-16 10:10

Отиваме с жената на гости на едни приятели. Проблема е че жената ще ме следи изкъсо и най-вероятно няма да мога да похарча нищо за техника но поне ще оплакна окото.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-16 10:13

Нещо за Лондон по темата? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Магазини за фототехника втора употреба в Брюксел, Париж, Люксембург и Амстердам.
Автор: SME   
Дата:   17-03-16 13:47

за da.fo

Ето в Париж по този булевард има много магазини
50 Boulevard Beaumarchais, 75011 Paris, Франция
www.lemoyenformat.com
Le Grand Format. 54, boulevard Beaumarchais 75011

http://www.revoirfoto.com/pr/index.php?lg=&pg=97&c=13

http://www.leica-stores.fr/paris-boulevard-beaumarchais
а срещу този малко по диагонал се намира и един оказионен пак
апарати

и още
Odéon Occasions Photo
73 Boulevard Beaumarchais, 75003

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »