Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 хитрец във форума
Автор: S.Nikolov   
Дата:   09-03-16 21:18

случайно попаднах на обява във форума на наш колега.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=70578

обектива му го продадох за 400лв миналият месец.
това което видях, в обявата е " Обектива е купне за повече от 1000 лв нов".
Интересно ми е как при мен се пазареше да го продам под 400лв, а сега го е пуснал за 550.
Колегата има 2 акаунта във форума. Единият е "Mytronix " от който ми купи обектива (остави ми същият телефон както е от акаунта на Гайвер) , а другия е "Gaiver". Gaiver ми писа месец по-рано може би, за да снижа от цената на обектива, след което започна да се пазари и с 2рия акаунт докато не му го дадох на доста по-ниска цена от тази която му търсех.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Kateri4oka   
Дата:   09-03-16 21:24

може да е неморално, но не е незаконно... а при покупка втора ръка.. има ли значение за колко е бил купен преди това? Основно е моментното му състояние

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: GenaDP   
Дата:   09-03-16 21:25

Боже, каква трагедия...
Теб какво точно те яде - че го е купил за 400, а го продава за 550? Чувстваш се прецакан, а? И защо реши, че е лъжец? Обективът сигурно наистина е бил купен нов за над 1000лв. Тарикатчето просто е "забравило" да спомене, че не то го е купило нов от магазина...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: piknik   
Дата:   09-03-16 21:39

Нема лошо - Търговец е човека.
Аз като ученик ходих в "Лазаров рекърдс" - емблематична фирма за звукозапис 90-те години. Записвах Пинк Флойд, Лед Цепелин, J.J Cale и други разни...
От неговата фирма си купувах плочи на Флойд и Цепелин за по 7-8 лв, после отивах пак в неговия магазин в Подуене и ги залагах за по 15-20 лева.
И се продаваха... - хората в различните краища на София и Света се различават - егати тафталогиата...
Пазар се казва - всеки може да продава на каквато си цена иска...

Пресен пример ( работя в магазин ) - идва клиент:
"Тази брава колко струва при вас, и ми я показва? Казвам 29 лв. Той - "Ключарят отсреща току що ми я продаде за 90 лв."

Точка това е.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: crocodile   
Дата:   09-03-16 21:43

Темата трябваше да се казва " прекупвач в базара " , което е нещо като пожар в печката или наводнение в морето.
Цената най вече зависи от това дали ти трябват спешно пари или не ,забелязал съм че когато нв бързам винаги взимам желатата цена.



Публикацията е редактирана (09-03-16 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   09-03-16 21:53

Чак пък лъжец... Купил го за 400, ако ще да си го продава и за 1000.

Тейкитизи! Ти нали си си взел парите, които си му искал? [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Gaiver   
Дата:   09-03-16 21:54

Първо не съм прекупвач . Второ не правя нищо нелегално . Трето писал съм , че е купен за повече от 1000 лв нов защото толкова и е струвал нов . Четвърто обектива още не е продаден и едва ли да се продаде на тази цена . Ти също го беше пуснал на по-висока цена и от обявената от мен , така че недей рева , ако обичаш ! [smilie3]



Публикацията е редактирана (09-03-16 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: S.Nikolov   
Дата:   09-03-16 21:54

не ме грее че го е взел от мен или за колко от мен
Обектива е купне за повече от 1000 лв нов"

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: golded   
Дата:   09-03-16 22:02

Този е грамотен , та грамотен!

"цена и от убявената от мен , така че недей рева , ако убичаш !"


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: mmjm   
Дата:   09-03-16 22:07

http://vbox7.com/play:7095aa13

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: don_kolev   
Дата:   09-03-16 22:08

Няма неморално да купиш нещо евтино и да го продадеш по-скъпо. Неморалното е да ползваш два профила за да го направиш...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: vkk1   
Дата:   09-03-16 22:16

включването на Gaiver казва всичко ...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: golded   
Дата:   09-03-16 22:35

Gaiver, хайде оправи си и другото "У"


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   09-03-16 23:26

piknik: Хайде стига с обожествяването на "пазара"!

Това 90-та година минаваше.....

Неолиберализма към нищо добро не води.

Аман от тарикатчета в базара!

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: asahi   
Дата:   09-03-16 23:37

Ти пък щото знаеш какво е либерализъм и неолиберализъм, та го ползваш за какво ли не.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   09-03-16 23:39

как пък нещо не се промени в тоя ... форум

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-16 23:48

Не е толкова грешно, просто е леко безмислено (може и тъпо да се каже това препродаване)според мен трябва поне единия профил на препродаващия да бъде изтрит оттук...
Има и едно като проверовъчно във форума и най-вече базара и то се нарича Сериен номер. Аз лично не съм писал на никой обектив или апарат серийния номер при писане в обява, но ако човек го запише, поне който купува от втори, трети, десети прекупил и с няколко потребителски имена, може да засече. Много си е гледането, но си заслужава. Малко още може да се доизфини филтърът на техниката и да се добавят в Базар някои по-нови обективи, апарати и др. Може би това ще е занапред добрата практика. Колкото повече информация за продукта,който се продава, толкова по-добре.
Кофтито също е и, че такъв добър обектив се е продал за 400, което не е реалната му цена. Но пък Базара отдавна, от година поне има много нисък интерес, камо ли купуване.[smilie23]



Публикацията е редактирана (09-03-16 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-03-16 23:52

Тук стана като в OLX - всякакви търгашчета се навъдиха с двойни и тройни профили. Няма ли кой да ги деактивира?

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   09-03-16 23:56

Много усилия и малко мозък за 50 лв. Но щом за това мечтае човек и се бори с всички сили, кои сме ние да го съдим :)))

Един съвет към гения, който е оценил морала си и самия себе си толкова високо: Създай си още профили и пускай обяви "продава" със същия продукт, който искаш да купиш, но с много по-ниска цена [smilie5] да подбиеш тази на продавача. След като закупиш поевтинелия продукт и решиш да го продаваш пусни една-две с доста висока цена и тогава продавай.

Страшен хитрец си. Възхищавам ти се. Пожелавам ти до година две да се научиш да се подписваш

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   10-03-16 00:16

asahi: Що се заяждаш персонално и спамиш темата.....



Публикацията е редактирана (10-03-16 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-16 00:17

Коментарите под обявите също може да са задължителни, без да има опция за да ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-03-16 00:37

piknik, и аз съм правил записи там. Същите, като теб, плюс други от Прогресива ...

Ех, какво щастие беше да имаш нов запис .. 5 лв на касета.


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: darkonebg   
Дата:   10-03-16 01:21

Пазарна икономика бе пичове. Нали за това викахте през '89та и след това - за демокрация и свободна икономика. На ви. Да бяхте мислили тогава (тия които са участвали в процеса). Не е морално, ама си е пазарен принцип, купуваш евтино, продаваш скъпо. (основен лайтмотив на WallStreet - Buy low, sell high).
Само да ви светна - тия дето сте "загасени" в доста страни има базари за употребявана техника, продават се стоки на малко занижени цени от ниските (то и качеството често е такова) - идват тука, чистят се, калибрират се (чат-пат) и се продават на много по-висока цена. Процеса е автоматизиран по следният начин -> гледаш онлайн какво са пуснали, купуваш повечко бройки (заради отстъпка) - транспортираш сравнително евтино -> получаваш и пускаш обявите. Ако изходната цена примерно на една 85тица 1.8 на канон е 250 до 300лв с транспорт и т.н. тук се продава на 500? Не правят ли същото - правят. Сърдите ли им се? Не! Знаете ли защо го правят - защото в тоя базар маса продавачи са лишени от всякакъв усет за пазарна икономика (различно от тарикатлък!) "продават ми уникално перфектен обектив" (може и да е добър не знам,не коментирам ТОВА), на цена от 60-65% от нов, че и горница. Ама той е на 5-6 години, снимал е 30-40к кадъра с него. Няма значение. А реалната му стойност е 40-45% от първоначалната цена. Толкоз. И понеже е фул с такива с прекомерно високи цени и такива със средно високи цени, то хич не е трудно да се сетиш да купуваш на ниски цени и да продаваш тука относително скъпо. Човека го е направил, като просто се е пазарил и сега продава завишено, за да може след коментара да вземе 100лв горница и да заведе приятелката/жената някъде на вечеря. Това което той е направил е неморално, защото се появи ощипания, който се е "прекарал" (уж) да го даде евтино. Сега да очакваме всичките продавачи на едро на обективи по целия широк свят да дойдат и да пишат, еди кой си къв е лош, че купува от него евтино, пък го продава по-скъпо.
И още нещо - доматите от химермаркет Х пак са купени по-евтино, месото също. Ако се поровите можете да видите от къде ги купуват по-евтино, но на тях не им се сърдите (много!) и пак ходите. Щом не нарушава закони, значи всичко е ок. Макар че надали някой от 2мата е декларирал приходите от продажбата или може да издаде фактура :)))

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: uri64   
Дата:   10-03-16 01:29

ебаси....нек'ъФ селски тарикат, дет' не може да "спелва" като хората повече от три думи една след друга, го изкараха че е от ранга на Блумбърг...и в добавка цели студии по макро- и микроикономикс...форумЪТ и базарЪТ вдигат левъл до небесата [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: ludiakolio   
Дата:   10-03-16 01:56

Мисля, че в базара на фото форума би трябвало да се спазва някъв минимум принцип,а от тази гледна точка,наличието на тази практика разваля чара на сбирката.Иначе лъжец е пресилено.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 02:17

Пичове, живеем в свободна капиталистическа страна.
Всеки има право да печели, в рамките на закона.
Ако някой е купил нещо за 5 лева, а го продава за 10, това не е незаконно.
Кво му скочихте на човека? Я по-спокойно! Пийте по една бира... [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (10-03-16 02:23)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: piknik   
Дата:   10-03-16 02:39

"AndreyIst" - евала !!
А, "Музикална къща Джо" ?? От там си записах всичко на J.J.Cale
Само те имаха цялата дискография...

Поздрав към теб !!!!
https://www.youtube.com/watch?v=IaHxPi9dM7o


Страхотни времена бяха, после всичко се осра...

П.С. Да не съм толкова негативен - и сега има хубави неща, но не са толкова истински... [thankyou] [smilie24] [shtrak] [beer] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: S.Nikolov   
Дата:   10-03-16 05:36

"Gaiver : Ти си много зле чесно ! Не ми се занимава да ти пиша , но си много зле ! "

ако бях зле нямаше да ползвам 2 профила, за да купя стоката :)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 08:40

darkonebg и Slivenski, след като нямате достатъчно ресурс да следите разговора, е по-добре да не се намесвате. Възмущението на повечето, които са писали тук не е заради това, че някой купува евтино и продава скъпо. Виждам, че ви е трудно да го разберете това. Щом това не разбирате, едва ли разбитаре каквото и да е :))) Типичния развален телефон. Хора говорят за нещо, и други, които нямат потенциала да ги разберат се намесват и се излагат.

Да ви обясня. Възмущението е от начините, по които пълзи този търговец (като същевременно нарушава правилата във форума) за да спечели малка сума. Да създаваш повече акаунти във форум, в който са забранени "2. Всеки потребител има право само на една регистрация в сайта. Потребители с повече от една регистрация, се смята че нарушават правилата и ще бъдат деактивирани." само за да се докопаш до стотинките е жалко и неморално и не те прави търговец. Възмутен съм от степента на глупост на човек, на който му се налага така да печели. Съвсем малко мозък да има човек ще се справя доста по-добре от този "търговец" в живота. Тези, които подкрепят държанието му за мен също са неудачници.Само хора неспособни на креативно мислене биха одобрили подобно поведение.

Съжалявам, че тук е пълно

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: PR0davaiko   
Дата:   10-03-16 09:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 09:13

Аз пък не виждам на кого друг да се сърдя, освен на себе си, ако продам нещо под пазарната му цена.
Няма чак такава драма, хората са различни - добри, лоши, хитри по селски, хитри по градски и т.н.
На мен са ми се пазарели и доста арт дейци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 09:16

Живеем в свободна държава както се изказвате. Всеки има право да бъде неудачник [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 09:20

swqaz,
всеки е такъв в една или друга посока.
Ако ти си мислиш, че си удачен във всичко или си глупав или луд [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: sibirska   
Дата:   10-03-16 09:22

Човека го е купил не му е харесал. Сега го пуска за 500 лева за да смъкне на 400 лева. Така няма да е на загуба. Тези неща се учат в университетите, няма проблем. Това са основите на търговията.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 09:22

Silenciosas_Batallas, щом казваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 09:25

Не се научихте, да не лепите определения и етикети.
Определено не е признак на висока култура и удачност, подобно поведение. Направил си 3 кадъра и почна да раздаваш определения за живота на хората, аре нема нужда.

/определено/

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 09:33

Silenciosas_Batallas, това е мое мнение, което не е свързано с кадрите, а с интелекта. За мен всеки който пълзи за 50-100 лв като червей е неудачник. Аз докато мога да мисля трезво не бих го направил. Който мисли различно е свободен да сподели тук. Намесих се защото определено се набляга на покупката и продажбата като цена, като се избягва основното унизително поведение на търгаша. Нямам нищо против купуването с цел продажба. Против съм унизителните финтове за постигане на това. Та този умник обижда всеки като ползва два акаунта с един телефон, като че ли мисли, че всички тук сме умни колкото него :)))

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 09:35

Всичко, което си написал в последния си пост е вярно.
Просто бъди на висота и не обиждай хората.
На никого не е лесно в живота, сигурно и на този юнак не е, за да стигне до там. Няма да ги накърти толкова с тия гениални ходове.
Но, не е нужно да бъде обиждан.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-03-16 09:57

..Вън хитреците от Форума !!!...

...[smilie7] ...

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-03-16 09:59

..и неудачниците - вън!!!...

...[smilie5] ..

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 10:01

забрави тъпанарите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-03-16 10:14

..добре..и тъпънарите - вън!!...

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: PR0davaiko   
Дата:   10-03-16 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 10:21

Ще си измислят други самоличности, които да студуват, а те ще потриват доволно ръце, че са измамили природата. Може да си нарисуват мухи по себе си, за да се самозалъжат, че е топло. Мухите ще им ходят

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: stzz   
Дата:   10-03-16 10:42

...................[smilie18] [smilie18] [smilie18] ............тук е мястото да си призная, че препродадох купуван от базара копирен обектив с печалба!!!
Колегата който го купи обаче, беше изровил инфо за обявата от която аз го бях купил, но ми я сведе само за нфо и си плати исканата от мен сума - без драми!

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

ПП
ясно е, че загубата е за първия собственик и че при препродажба може да бъде обявена всяка цена.
Коректното за мен е, да се отбележи в обявата, че стоката е от втори-трети и т.н. собственик.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-03-16 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 10:47

Ся,
аз пък съм продал милион и едно неща на загуба.
Писнало ми е да искам 800лв и да ми предлагат 600, че и 500.
Включително от уважавани иначе съфорумци с регистрация от времето на сребърния нитрат. Така че, има логика и в такова поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Iguasu   
Дата:   10-03-16 10:51

"Обектива е купне за повече от 1000 лв нов ."
Това изречение казва всичко за морала на въпросния "Gaiver". [smilie18]
Той можеше да каже, че обективът е купен от тук, от съфорумец и
да не уточнява подробности, вместо да лъже така.
А и с тези два профила...Ганьовци...


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: imitev   
Дата:   10-03-16 11:09


Човекът не е писал, че той го е купил нов.

Пише, че е купен нов за повече от 1000 леа.

Всеки чете текстовете както му изнася.

Който го е страх от мечки - не ходи в гората.

Имате си глави на раменете - не бъдете наивни и не очаквайте някой друг да ви пази.

Ако продавачът е искал да вземе повече пари - да го е продал за повече. Сделката го е устройвала, а сега се възмущава. Бил прецакан.

Колкото една сделка е по-изгодна за едната страна - толкова е по-неизгодна за другата.

Аз ако се чувствам така никога нямаше да пусна тема, а щях да си закача една "незабравка" зад ухото и да не се прецаквам така повече.

Човек се учи от грешките си.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 11:13

imitev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 11:14

поздрав за всички в тая излишна тема


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 11:20

Супер! Изредихте се камара умници да обяснявате как купуването евтино и продаването скъпо е в реда на нещата, при положение, че никой не твърди обратното.

Някой ще каже ли дали е в реда на нещата да си правиш няколко акаунта на място, на което това е забранено?Някой ще каже ли че промяната на личността за постигане на материални цели е нещо недостойно и неморално? Иска ли някой детето му да е възпитано като този хамелеон?

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-03-16 11:27

Тия дето твърдят , че ЛЪЖЛИВА обява е ок, значи са доста зле ... Значи хора като този дребен тарикат ще измами са глупаци, а такива които са за действията на тариката са умници ... Както казват хамериканците: What is wrong with you?
В Норвегия хората нямат и опция тест и преглед, щото си вярват ... И мъжката дума или написаното в чат,форум и т.н се признава в съда евентуално ако се стигне до там ... А не да ми се криеш зад няколко профила ... Правилата са за да се спазват, а такива трябва да бъдат наказвани!

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: PR0davaiko   
Дата:   10-03-16 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 11:39

LorDDemoniC [beer]

Престави си само в някое нормално място, където достойството и морала са все още качества, а не пороци да се подвизава нещо като PR0davaiko, без каквото и да било самоуважение [smilie18] [smilie18] Ако утре приемат закон, който позволява на всеки да застреля децата на съседа ако вдигат шум дали ще се зароди някакъв морал в PR0davaiko, или пак ще каже "щом в бг е законно, защо не".

Ще е като експонат от зоологическа градина [smilie18]

Има хора родени за обслужващ персонал. Те винаги ще си останат такива според мен.

За съжаление тук масата го възприема като един от тях.[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-03-16 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: stzz   
Дата:   10-03-16 11:43

LorDDemoniC

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: uri64   
Дата:   10-03-16 11:49

Я направо ФФ да почне да прави сувенири тип "Те са наша гордост!" с ликовете на Гайвър, на Бонд и други бележити представители на фото-къмюнитито - тишъртки, снимчици в рамка, ключъдържатели и т.н. и да ги продава/подарява при тържествени случаи - ФФФест, фотоваканция...[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-03-16 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 12:02

Автор: swqaz
Дата: 10-03-16 08:40

darkonebg и Slivenski, след като нямате достатъчно ресурс да следите разговора, е по-добре да не се намесвате. Възмущението на повечето, които са писали тук не е заради това, че някой купува евтино и продава скъпо. Виждам, че ви е трудно да го разберете това. Щом това не разбирате, едва ли разбитаре каквото и да е :))) Типичния развален телефон. Хора говорят за нещо, и други, които нямат потенциала да ги разберат се намесват и се излагат.

Да ви обясня. Възмущението е от начините, по които пълзи този търговец (като същевременно нарушава правилата във форума) за да спечели малка сума. Да създаваш повече акаунти във форум, в който са забранени "2. Всеки потребител има право само на една регистрация в сайта. Потребители с повече от една регистрация, се смята че нарушават правилата и ще бъдат деактивирани." само за да се докопаш до стотинките е жалко и неморално и не те прави търговец. Възмутен съм от степента на глупост на човек, на който му се налага така да печели. Съвсем малко мозък да има човек ще се справя доста по-добре от този "търговец" в живота. Тези, които подкрепят държанието му за мен също са неудачници.Само хора неспособни на креативно мислене биха одобрили подобно поведение.




А ти кво го раздаваш тук прокурор, съдия и не знам още какво?

Да не са те наели да раздаваш справедливост по цял ден и във всяка тема?

Капацитет... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 12:16

Slivenski, и на двата ти въпроса отговора е Не.
Просто имам достойство и морал за разлика от теб както виждам. Мнението ми е такова, защото ти лично защити действията на Гайвър.

Персонал [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: mamata   
Дата:   10-03-16 12:16

LorDDemoniC [smilie24]

В България думата "принципи" никога не е значела нищо за болшинството от хората. Което е само жалко.
В страните в които, принципите са традиция от векове, хората са ходели и на война, заради принципите си.
Баща ми казваше "Един мъж струва точно толкова, колкото тежи думата му. Старай се твоята да тежи, колкото подписа ти."
Старая се.
Вероятно много малко от четящите ще разберат какво точно съм написал. Свикнал съм. Приел съм, че грешката е у мен и че не мога да обяснявам.

Поздрави на компанията.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 12:19

swqaz, защитих правото на някой да закупи нещо и да го продаде по-скъпо. Темата беше за това:

- Интересно ми е как при мен се пазареше да го продам под 400лв, а сега го е пуснал за 550. - цитат от първия пост.


Моралните съдници се появихте после.


Повече нема се занимавам с тебе. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 12:24

Разбрах, избираш си само част от темата и защитаваш само тази част. Останалото е незначително за теб явно. Ок [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: uri64   
Дата:   10-03-16 12:33

един ярък представител на пазарното мислене:

„… Да ти кажа ли правичката?- И едните, и другите са маскари!… Ти мене слушай, па се не бой! Маскари са до един!… Ама какво да сториш? Не се рита срещу ръжена!… Търговийка, предприятийца, процеси имам в съдилищата – не може...........Келепир има в тия работи. Хората пара натрупаха, ти знаеш ли?.........Тъй е! Аз съм врял и кипял в тия работи, че ги разбирам…“

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Бонд   
Дата:   10-03-16 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 12:56

В първия постинг, авторът на темата се оплаква основно от това, че е искал да продаде обектива си за повече от 400 лева, но се е появил купувач, който се е пазарил за по-ниска цена. А после се е появил и друг купувач, който също се е пазарил и в крайна сметка е успял да склони автора на темата да продаде обектива си за 400 лева. След което го пуска за 550. И авторът на темата осъзнава, че става дума за един и същ човек, може би, и се чувства леко прецакан, че е продал обектива си за 400 лева. Да си призная, аз също бих се почувствал така малко. Но в крайна сметка на кого да се сърдя, освен на себе си, че съм си продал обектива за толкова, за колкото съм го продал? Сделката е доброволна и за двете страни. Няма измама. Няма принуда. Няма нищо престъпно.

Има единствено нарушаване на правилото на Фото-форум за броя на профилите. Което също не е съвсем сигурно. Може другият профил да е на брат му, на жена му или на друг негов близък. Ако е нарушено това правило наистина - има си санкции.


Келепир, търгаши, мошеници - нищо такова. Човек като ходи на пазара, трябва да си отваря очите и да внимава повече.


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (10-03-16 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: venciwideo   
Дата:   10-03-16 12:59

Аз пък изрових една стара обява и купих ,купеното на по-восока цена, сигурно се прецаках, ама сега имам това което търсих, нека е щастлив продавача и аз съм щастлив

Що само ревете за пари и че сте прецакани ? Аре бегайте да работите

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Mihalaki   
Дата:   10-03-16 13:02

Иначе, хич да не е, поне се преброихте тарикатите в тая тема...:)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 13:11

Ако сключиш изгодна сделка - тарикат.

Ако сключиш неизгодна сделка - будала.

Ако не сключиш никаква сделка - наудачник.



Е, нема угодия! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 13:12

днес ме прецакаха със внос за хиляди ... аз кво да кажа ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: PR0davaiko   
Дата:   10-03-16 13:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Gaiver   
Дата:   10-03-16 13:21

Симеонов поне ми направи реклама на обектива . Има 2х преглеждания за 1ден , ако много ти липсва да ти го върна за 400 лв .Кажи на приятелката ти като идва пак до Свищов да ми носи парите и ще ти го върна за същите пари ! Нямаш никакви проблеми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Бонд   
Дата:   10-03-16 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Frenchev   
Дата:   10-03-16 13:31

Тази тема е абсолютно безумна и няма място във фотофорум!

Разбирам да пускате теми, които нямат нищо общо с фотографията. И на мен ми се случва, тъй като този е единствения форум в който членувам.

Но да се пускат подобни теми е просто безумие. Според мен админите просто трябва да започнат да трият подобни теми без да питат кой е крив и кой прав.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   10-03-16 13:55

PR0davaiko, не е ли ясно от постовете ми, че искаш да разяснявам. Имам си лично мнение за хора като Гайвер и техните защитници. За мен хора с подобно поведение са по-близко до червеите отколкото до хората. Предполагам ти имаш дори по-лошо мнение за мен, и си свободен да го споделиш. Не е незаконно, нали така разсъждаваш [smilie18] [smilie18]

Когато един плужек се подиграва с потребителите тук и се представя с няколко самоличности и пише измислици в реални обяви го приемате за морално и приемливо. Когато някой ви покаже какво мисли за вас обаче, вече не е приемливо и не е морално. Все по-нищожни ми се виждате [beer]



Публикацията е редактирана (10-03-16 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: PR0davaiko   
Дата:   10-03-16 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: radomarinov   
Дата:   10-03-16 14:53

swqaz , ти пък намери с кой да се заядеш??
Продавайко е един от най-коректните колеги в базара, ако не и най-коректният. Много бързо слагаш всички под общ знаменател[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Binjo_o   
Дата:   10-03-16 14:56

Така е безумна е от гледна точка на хитреците и тарикатите.
За съжаление май са поне 90% от тези които продават тука. А човек би си помислил че това е базар за фото-неща който на човек не му трябват нещо като битпазар, а то какво, сайт където тарикатите и търговците под прикритие препродават поизлъскани неща от кофите в европа. Ужасно[smilie9]



Публикацията е редактирана (10-03-16 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   10-03-16 16:00

Вие пък много на ангро изкарахте всички крадци, мошеници, тарикати, търгаши и прочие, само защото някой се е прецакал сам с 50-100 кинта!

[smilie23]


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 16:08

Аз не виждам все още някой да се е прецакал с каквото и да е.
Въпросния момък, дори и да има 15 профила, никой не му е тикал нещо насила в ръцете и съответно, той не си е тикал насила парите в на никого ръцете.
Всеки има нещо като кратуна на раменете, кой, колко често и как я използва е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Бонд   
Дата:   10-03-16 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Binjo_o   
Дата:   10-03-16 16:42

Точно така, човек като е шаран и на бастун ще се улови както се пее във фолклора
Всички не, но когато оставиш някоя врата отворена все се намира някой да влезе през нея. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: GenaDP   
Дата:   10-03-16 18:07

Само не вдянах що доста люде са на мнение, че е неморално да се купува евтино и да се продава по-скъпо? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   10-03-16 18:09

GenaDP хубаво изчети темата и конкретния случай и се абстрахирай от тези мнения извън случая.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: m.djorov   
Дата:   10-03-16 19:32

Проблема не е, че е купил евтино и продава скъпо. Проблема е, че първо в разрез на правилата има поне 2 профила, второто е, че ги ползва за да "напада" продавачи от няколко места, симулирайки фалшив интерес към стока, с цел да и смъкне цената.

Базара - вместо да е базар, на специализирана стока от и за фотографи, се е напълнил с търгаши, нямащи много допир с фотографията.

Мое мнение е, че трябва да може да се пускат обяви в базара, само от хора, имащи даден брой снимки с над определен рейтинг. И за да се избегне фалшивото гласуване - трябва новите акаунти да не могат да гласуват, докато не съберат и те определен брой гласове на определен брой снимки. Така няма да може да се създадат няколко фалшиви акаунта и да се наспямят един друг с оценки и сайта ще се ползва от тези, за които е предназначен. Слагаш снимки, оценяват те, отварят ти се портите за екстрите - гласуване, продаване.

Базара трябва да е като бонус функция на ползващите сайта фотографи, а не като подкатегория на продавалника/олх.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: radomarinov   
Дата:   10-03-16 21:04

Джоров, съгласен съм с първата част от мнението ти[smilie24]
Ама за втората не съм, тези с най-много точки според мен нямат нужда от базара. Като гледам колко снимки имаш в профила, май и ти няма да се класираш[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: uri64   
Дата:   10-03-16 21:19

> Проблема не е, че е купил евтино и
> продава скъпо. Проблема е, че първо
> в разрез на правилата има поне
> 2 профила, второто е, че ги ползва
> за да "напада" продавачи от няколко
> места, симулирайки фалшив интерес
> към стока, с цел да и смъкне цената.
>
>
> Базара - вместо да е базар, на
> специализирана стока от и за
> фотографи, се е напълнил с търгаши,
> нямащи много допир с фотографията.
>
>

Няма как по-ясно да се каже. [smilie24] Но сигурно пак ще се намери някой да попита "Защо да е лошо да купуваш евтино, а да продаваш скъпо". [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: unikalen88   
Дата:   10-03-16 21:24

аз го разбирам така,колегата го е купил за 400 и то със пазарлък,за да го продаде и тои около тая цена го е пуснал 550 и като се закелеши някои да има да сваля,както аз така и други се пазарят и то здраво,ако е от тази гледна точка подкрепям,не може да продавам нещо за 40 лева и да го искат за 10-15 лева.Ако е нещо за 500-600 да свалиш 20-50 лева но има такива търгаши които само пишат а аз ги игнорирам и не им и отговарям.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: GenaDP   
Дата:   10-03-16 22:28

"напада" продавачи от няколко места, симулирайки фалшив интерес към стока, с цел да и смъкне цената

Не виждам как наличието на повишен интерес към определена стока ще причини свалянето на цената ѝ...

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-03-16 23:24

Боже... колко мъка има на тоя свят...
Нямате ли си работа бе хора?! 4 страници с глупости.
Толкова енергия на халос... язък!

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: radomarinov   
Дата:   11-03-16 00:25

написа:

> Боже... колко мъка има на тоя свят...
> Нямате ли си работа бе хора?! 4
> страници с глупости.
> Толкова енергия на халос... язък!

Вярно! Ама явно и ти нямаш работа, щом си ги изчел[smilie18]

Последно от мен по темата- за търговци и схемаджии си има други сайтове. Ял съм дървото от тях- обикновено в обявата пише "като нов" и "в перфектно състояние" и добавка, че продавачът не разбира от тази техника и като получиш някоя гъбена плантация, ти казва " е нали ти казах, че не разбирам". Затова много хора ( аз включително) вземат неща от базара с повече доверие към продавача ( нали е колега все пак ). Когато ме прекарат в OLX, eBay го преживявам по леко, ама като е в базара мноооого се ядосвам[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Myth   
Дата:   11-03-16 00:37

Автор: GenaDP
Дата: 10-03-16 22:28

"напада" продавачи от няколко места, симулирайки фалшив интерес към стока, с цел да и смъкне цената

Не виждам как наличието на повишен интерес към определена стока ще причини свалянето на цената ѝ...



Взе ми го изпод пръстите :)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: agop4o   
Дата:   11-03-16 07:41

GenaDP [smilie24].Баш пък.Ще търсят много хората дадена стока и продавача ще си рече -Аман да я дам по евтино само и само да се отърва че много наплив много нещо.То като че ли няма човек да е прецакан в някоя сделка.Айде моля.Сега пък админите да седнат и да пазят някой да не го прецакат в сделка.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   11-03-16 08:31

Предлагам всяка сдела да минава през мониторинг ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Binjo_o   
Дата:   11-03-16 08:47

m.djorov
Базара - вместо да е базар, на специализирана стока от и за фотографи, се е напълнил с търгаши, нямащи много допир с фотографията.

Абсолютно си прав, за съжаление. Само че втората част от поста ти е тотална глуспост, съжалявам. Направете го направо със СМС поне ще е откровенно. [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-03-16 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: quazimodo   
Дата:   11-03-16 12:40

Пусната е обява за следния фотоапарат:


https://photo-forum.net/static/bazar/entries/191264_thumb.jpg



След изявлението на продавача, че апаратчето е в отлично състояние, защо липсва гумата на окуляра или тези Никони са така[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Бонд   
Дата:   11-03-16 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   11-03-16 12:52

Тази гума не присъства по подразбиране на окуляра. Не е задължително да липсва.

Но... може да го линчувате и него и да го наречете измамник! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Бонд   
Дата:   11-03-16 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: moto12   
Дата:   11-03-16 12:54

Купувача да намали 10 лв. и готово, 5 заради това че сам ще си купи гумата и 5 за самата гума (Nikon DK-16 Rubber Eyecup).
Офертата ми се струва идеална за някой малчуган. Да се учи.

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   11-03-16 12:54

Между другото, 5 лева струва една такава гума. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-03-16 10:10

Тая тема нема да умрЕ явно.
И това се намира във секция Аналогова, освен във съседната секция аксесоари.

Реторичен въпрос: умишлено администраторите толерират 10ната търгаши тук или просто им е извън нервите и са оставили почти всичко на самотек?
Фиксирам конкретно първата и последната във скриншота [smilie3]
Но и по надолу има поне 5 повтарящисе и такива който ги мятат навсякъде само и само да препродадат нещо за 5 лв отгоре.

планфилми, фотохартии, метол, плаки, светкавици, пръстени и още и още. И все от едни и същи мога да ги избороя, но мисля че са ясни на всеки. Втази връзка темата май е редно да се прекръсти на "хитреците във форума" [smilie3]


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1457770162_15.jpg




Публикацията е редактирана (12-03-16 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: хитрец във форума
Автор: imitev   
Дата:   12-03-16 13:51


Сто за Мимик https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/40.gif

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »