Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 хитрец във форума
Автор: S.Nikolov   
Дата:   09-03-16 21:18

случайно попаднах на обява във форума на наш колега.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=70578

обектива му го продадох за 400лв миналият месец.
това което видях, в обявата е " Обектива е купне за повече от 1000 лв нов".
Интересно ми е как при мен се пазареше да го продам под 400лв, а сега го е пуснал за 550.
Колегата има 2 акаунта във форума. Единият е "Mytronix " от който ми купи обектива (остави ми същият телефон както е от акаунта на Гайвер) , а другия е "Gaiver". Gaiver ми писа месец по-рано може би, за да снижа от цената на обектива, след което започна да се пазари и с 2рия акаунт докато не му го дадох на доста по-ниска цена от тази която му търсех.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Kateri4oka   
Дата:   09-03-16 21:24

може да е неморално, но не е незаконно... а при покупка втора ръка.. има ли значение за колко е бил купен преди това? Основно е моментното му състояние

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: GenaDP   
Дата:   09-03-16 21:25

Боже, каква трагедия...
Теб какво точно те яде - че го е купил за 400, а го продава за 550? Чувстваш се прецакан, а? И защо реши, че е лъжец? Обективът сигурно наистина е бил купен нов за над 1000лв. Тарикатчето просто е "забравило" да спомене, че не то го е купило нов от магазина...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: piknik   
Дата:   09-03-16 21:39

Нема лошо - Търговец е човека.
Аз като ученик ходих в "Лазаров рекърдс" - емблематична фирма за звукозапис 90-те години. Записвах Пинк Флойд, Лед Цепелин, J.J Cale и други разни...
От неговата фирма си купувах плочи на Флойд и Цепелин за по 7-8 лв, после отивах пак в неговия магазин в Подуене и ги залагах за по 15-20 лева.
И се продаваха... - хората в различните краища на София и Света се различават - егати тафталогиата...
Пазар се казва - всеки може да продава на каквато си цена иска...

Пресен пример ( работя в магазин ) - идва клиент:
"Тази брава колко струва при вас, и ми я показва? Казвам 29 лв. Той - "Ключарят отсреща току що ми я продаде за 90 лв."

Точка това е.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: crocodile   
Дата:   09-03-16 21:43

Темата трябваше да се казва " прекупвач в базара " , което е нещо като пожар в печката или наводнение в морето.
Цената най вече зависи от това дали ти трябват спешно пари или не ,забелязал съм че когато нв бързам винаги взимам желатата цена.



Публикацията е редактирана (09-03-16 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   09-03-16 21:53

Чак пък лъжец... Купил го за 400, ако ще да си го продава и за 1000.

Тейкитизи! Ти нали си си взел парите, които си му искал? [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Gaiver   
Дата:   09-03-16 21:54

Първо не съм прекупвач . Второ не правя нищо нелегално . Трето писал съм , че е купен за повече от 1000 лв нов защото толкова и е струвал нов . Четвърто обектива още не е продаден и едва ли да се продаде на тази цена . Ти също го беше пуснал на по-висока цена и от обявената от мен , така че недей рева , ако обичаш ! [smilie3]



Публикацията е редактирана (09-03-16 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: S.Nikolov   
Дата:   09-03-16 21:54

не ме грее че го е взел от мен или за колко от мен
Обектива е купне за повече от 1000 лв нов"

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: golded   
Дата:   09-03-16 22:02

Този е грамотен , та грамотен!

"цена и от убявената от мен , така че недей рева , ако убичаш !"


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: mmjm   
Дата:   09-03-16 22:07

http://vbox7.com/play:7095aa13

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: don_kolev   
Дата:   09-03-16 22:08

Няма неморално да купиш нещо евтино и да го продадеш по-скъпо. Неморалното е да ползваш два профила за да го направиш...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: vkk1   
Дата:   09-03-16 22:16

включването на Gaiver казва всичко ...

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: golded   
Дата:   09-03-16 22:35

Gaiver, хайде оправи си и другото "У"


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   09-03-16 23:26

piknik: Хайде стига с обожествяването на "пазара"!

Това 90-та година минаваше.....

Неолиберализма към нищо добро не води.

Аман от тарикатчета в базара!

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: asahi   
Дата:   09-03-16 23:37

Ти пък щото знаеш какво е либерализъм и неолиберализъм, та го ползваш за какво ли не.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   09-03-16 23:39

как пък нещо не се промени в тоя ... форум

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-16 23:48

Не е толкова грешно, просто е леко безмислено (може и тъпо да се каже това препродаване)според мен трябва поне единия профил на препродаващия да бъде изтрит оттук...
Има и едно като проверовъчно във форума и най-вече базара и то се нарича Сериен номер. Аз лично не съм писал на никой обектив или апарат серийния номер при писане в обява, но ако човек го запише, поне който купува от втори, трети, десети прекупил и с няколко потребителски имена, може да засече. Много си е гледането, но си заслужава. Малко още може да се доизфини филтърът на техниката и да се добавят в Базар някои по-нови обективи, апарати и др. Може би това ще е занапред добрата практика. Колкото повече информация за продукта,който се продава, толкова по-добре.
Кофтито също е и, че такъв добър обектив се е продал за 400, което не е реалната му цена. Но пък Базара отдавна, от година поне има много нисък интерес, камо ли купуване.[smilie23]



Публикацията е редактирана (09-03-16 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-03-16 23:52

Тук стана като в OLX - всякакви търгашчета се навъдиха с двойни и тройни профили. Няма ли кой да ги деактивира?

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: swqaz   
Дата:   09-03-16 23:56

Много усилия и малко мозък за 50 лв. Но щом за това мечтае човек и се бори с всички сили, кои сме ние да го съдим :)))

Един съвет към гения, който е оценил морала си и самия себе си толкова високо: Създай си още профили и пускай обяви "продава" със същия продукт, който искаш да купиш, но с много по-ниска цена [smilie5] да подбиеш тази на продавача. След като закупиш поевтинелия продукт и решиш да го продаваш пусни една-две с доста висока цена и тогава продавай.

Страшен хитрец си. Възхищавам ти се. Пожелавам ти до година две да се научиш да се подписваш

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   10-03-16 00:16

asahi: Що се заяждаш персонално и спамиш темата.....



Публикацията е редактирана (10-03-16 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   10-03-16 00:17

Коментарите под обявите също може да са задължителни, без да има опция за да ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: AndreyIst   
Дата:   10-03-16 00:37

piknik, и аз съм правил записи там. Същите, като теб, плюс други от Прогресива ...

Ех, какво щастие беше да имаш нов запис .. 5 лв на касета.


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: darkonebg   
Дата:   10-03-16 01:21

Пазарна икономика бе пичове. Нали за това викахте през '89та и след това - за демокрация и свободна икономика. На ви. Да бяхте мислили тогава (тия които са участвали в процеса). Не е морално, ама си е пазарен принцип, купуваш евтино, продаваш скъпо. (основен лайтмотив на WallStreet - Buy low, sell high).
Само да ви светна - тия дето сте "загасени" в доста страни има базари за употребявана техника, продават се стоки на малко занижени цени от ниските (то и качеството често е такова) - идват тука, чистят се, калибрират се (чат-пат) и се продават на много по-висока цена. Процеса е автоматизиран по следният начин -> гледаш онлайн какво са пуснали, купуваш повечко бройки (заради отстъпка) - транспортираш сравнително евтино -> получаваш и пускаш обявите. Ако изходната цена примерно на една 85тица 1.8 на канон е 250 до 300лв с транспорт и т.н. тук се продава на 500? Не правят ли същото - правят. Сърдите ли им се? Не! Знаете ли защо го правят - защото в тоя базар маса продавачи са лишени от всякакъв усет за пазарна икономика (различно от тарикатлък!) "продават ми уникално перфектен обектив" (може и да е добър не знам,не коментирам ТОВА), на цена от 60-65% от нов, че и горница. Ама той е на 5-6 години, снимал е 30-40к кадъра с него. Няма значение. А реалната му стойност е 40-45% от първоначалната цена. Толкоз. И понеже е фул с такива с прекомерно високи цени и такива със средно високи цени, то хич не е трудно да се сетиш да купуваш на ниски цени и да продаваш тука относително скъпо. Човека го е направил, като просто се е пазарил и сега продава завишено, за да може след коментара да вземе 100лв горница и да заведе приятелката/жената някъде на вечеря. Това което той е направил е неморално, защото се появи ощипания, който се е "прекарал" (уж) да го даде евтино. Сега да очакваме всичките продавачи на едро на обективи по целия широк свят да дойдат и да пишат, еди кой си къв е лош, че купува от него евтино, пък го продава по-скъпо.
И още нещо - доматите от химермаркет Х пак са купени по-евтино, месото също. Ако се поровите можете да видите от къде ги купуват по-евтино, но на тях не им се сърдите (много!) и пак ходите. Щом не нарушава закони, значи всичко е ок. Макар че надали някой от 2мата е декларирал приходите от продажбата или може да издаде фактура :)))

Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: uri64   
Дата:   10-03-16 01:29

ебаси....нек'ъФ селски тарикат, дет' не може да "спелва" като хората повече от три думи една след друга, го изкараха че е от ранга на Блумбърг...и в добавка цели студии по макро- и микроикономикс...форумЪТ и базарЪТ вдигат левъл до небесата [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: лъжец във форума
Автор: ludiakolio   
Дата:   10-03-16 01:56

Мисля, че в базара на фото форума би трябвало да се спазва някъв минимум принцип,а от тази гледна точка,наличието на тази практика разваля чара на сбирката.Иначе лъжец е пресилено.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »