Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бели продукти на бял фон.
Автор: EmZo   
Дата:   09-03-16 16:14

Здравейте,
Много се чудих дали да пускам тема във форума, но все пак реших. :)

Снимам обувки. Разполагам с 3 светаквици, 2 от тях на бели дифузни чадъри, които съм разположил от двете страни на обекта близо до фона и един отражателен чадър-бокс, който съм разположил отпред и отгоре. С черните кожени неща, включително лачени/лъскави и т.н. успях да постигна задоволителен резултат, но имам проблем с обувките с бяла висока подметка. Не успявам да постигна задоволителен резултат. Постасвям обувката максимално далече от фона, от едната страна е едната светкавица през дифузен чадър. От другата слагам бял катастрон за отражател, а отрпед и отгре си остава отражателния бокс чадър, с намален интезитет. Втората светкавица, с дифузния чадър я слагам централно отгре и зад продукта, който леко повдигам за да има лека и плътна сянка точно под него. Така, обаче получавам подметка около 220 и фон около 230-235. Има го варианта, във фотошоп после да селектирам обувката от фона и да изчистя фона до 255, но има разни дантели отгоре и т.н., което прави това доста трудоемко, а и не са 2-3 артикула, освен това нямам опит с тези операции. Въпроса ми е за някакъв съвет, дали може да стане, с минимално постобработка свързана с ограждане на обекта и взиране в монитора. :) А и да попитам, какво да позлвам за фон, тъй като по книжарниците намирам само актастрон А0 който е малък и когато искам да отдалеча обекта от фона, отстрани излиза от кадър.
Последно за което се сетих, е да правя по два кадъра, при които единия да е недоекспониран и псоле във постобработката, да налагам подметката от него.

Без да искам да се заяждам, стандартния коментар на iasen2, че по-добре да не се занимавам, а да се иде при професионалист ми е ясен, чел съм го вече, та ако е възможно да помогнете с конкретни идеи, ако не здраве да е. :)
Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: iasen2   
Дата:   09-03-16 16:24

благодаря, че ме спомена :)


покажи резултат, и кажи точно какво те притеснява
и какво искаш да получиш
под светкавица какво имаш предвид - моноблок или ръчна светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: sayman   
Дата:   09-03-16 19:13

Основното осветление (бокса) трябва да ти е директно отгоре. Ако не е достатъчно голям го свали максимално близо до обувките.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: axlastro   
Дата:   09-03-16 20:19

Човек може да полудее докато ти прочете поста. Дай снимните и снимай постановката да я видим и нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: victory13   
Дата:   09-03-16 20:44

Best Book Ever – LIGHT: Science And Magic [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: asahi   
Дата:   09-03-16 21:42

Основен трик - фонът се осветява отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: emo99   
Дата:   09-03-16 22:54

асахи - не видя ли, че фона му е по-бял от подметката. Ти искаш да го освети отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: swqaz   
Дата:   09-03-16 23:10





Публикацията е редактирана (09-03-16 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: EmZo   
Дата:   09-03-16 23:21

Ами ето кадър почти без обработка, искам да постигна достатъчно добре осветена обувка, чиято бяла подметка да се разграничава по-добре от фона, а самия той да е по-бял. За съжаление не мога физически да отдалеча повече обувката от фона за да


http://store.picbg.net/pubpic/CC/41/9de634f63a9fcc41.jpg




Нещо такова примерно


http://store.picbg.net/pubpic/85/2F/ccaa6ef14e3c852f.jpg





Публикацията е редактирана (09-03-16 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: asahi   
Дата:   09-03-16 23:35

Ще се наложи да отдалечиш обувката от фона. Можеш да я повдигнеш на нещо, което после с фотошоп да изчистиш. Може и на прозрачна подложка да снимаш. Най-бялото в картинката ще ти е фона, а бялото на обувката ще е с 1 стоп по-слабо осветено. Добре е да му нарисуваш контура с по-насочено осветление - точков източник или пчелна пита.

Виж това:


http://www.new-daily-fashion.com/wp-content/uploads/2016/01/white-shoes-2.jpg



Дръпни си файла, отвори го във фотошоп и премери с пипетката бялото на фона и в различни части на обувката. Стреми се към такъв нюанс на бялото.
Тези обувки са тифецвани (отрязани) от фона, но с добра постановка можеш да си го икономисаш.

...

Емо99, дали мислиш, че съм пропуснал да видя нещо?


Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: emzo   
Дата:   10-03-16 02:45

Благодаря!
Идеята ми е без ТИФЕЦ, каквото може да стане.
Поиграх си още малко - издърпах още обекта от фона насочих светкавиците от двата дифузни чадъра по към фона и бокс чадъра го разположих над обекта. Има леко подобрение :)


http://store.picbg.net/pubpic/64/8D/82b2288c3b0e648d.jpg





Публикацията е редактирана (10-03-16 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: Murnau   
Дата:   10-03-16 02:48

според мен е тъпо да се тифецва в такива случаи - резултатът винаги крещи - изкуствено

горните ти резултати спрямо бялото са си добре, аз дори бих засили сенките по-скоро.
освен ако не работиш за клиент поискал точно смотаното тифецване

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: iasen2   
Дата:   10-03-16 06:46

В снимките в профила ми 8-мата предпоследна е снимка на фоновите ми рефлектори, при 2/3 до един стоп всичко е на границата на изгаряне
Може да си конструираш рефлектори с картон много лесно

Трябва ти по голяма динамика на свелината, както казаха колегите по горе, за да се получи усещане за обем

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: ogi100   
Дата:   10-03-16 09:14

Отдолу има сянка, така че проблема е от двете страни. Защо не пробвате с два черни флага отстрани точно извън кадъра. Например два листа черен катастрон, поставени така, че да не блокират светлината. Така самия контур на подметката ще е малко по тъмен и обувката като цяло ще се отдели от фона

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: xm_style   
Дата:   10-03-16 10:04

Няма да стане само с три светкавици. Трябва да купуваш още + модификатори и още аксесоари те в магазина ще ти обяснят всичко [smilie5]

Между другото и без фотошоп няма да стане така, че запиши и някой курс.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: iasen2   
Дата:   10-03-16 10:40

xm_style [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: Frenchev   
Дата:   10-03-16 10:42

Без да съм чел коментарите по нагоре и да съм гуру в предметната фотография, според мен най-добрия вариант е фона да е надалече от обувките и да се ползват различни сетове за осветление на двете.

Примерно една светка за фона и две за обувките. По този начин ще имаш пълен контрол върху светлината на двете поотделно без те да се смесват.

Поне за мен това е правилния начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: camelasign   
Дата:   10-03-16 22:12

белвай фона с авточетка в lightroom и си готов, за по 2-3 минути става и го правиш само там където е нужно

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: GenaDP   
Дата:   10-03-16 22:35

Не се излагайте бе, разбирачите. Това, дето го иска човекът, се постига елементарно. Обувките се слагат в/у полу-прозрачен фон, който се светва отдолу. Другите светкавици осветяват самите обувки.

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-16 00:50

Да кажа и аз една глупост - широкия обектив ми се вижда доста неадекватен избор за предметна фотография, особено ако тия кадри са за продуктово представяне. Виж как кеца в последната снимка е изкривен от това, че апарата е прекалено близо. За да прилича на снимката на асахи и продукта да е пропорционално представен е нужно апарата да се отдалечи и ще ти трябва по-голямо фокусно разстояние.

Струва ми се, че първия чифт ботуши са доста изкривени от перспектива. Защото апарата е бил близко до горния им край и така изглежда, че ботуша се разтваря доста много в горния край, което вероятно не е така.

Та може би освен по-дълъг обектив малко да обмислиш и гледната точка и наклона на апарата спрямо обектите.

На мен персонално ми допада сянката под обувката, защото придава някакъв готин ефект. Освен това по мрежата виждам, че често използват плексиглас под обувките за да се получи отражение на целия продукт


ПП аз разбира се снимам за удоволствие и макар да имам обувки, светкавици, плексиглас, че дори и фотоапарат не изгарям от желание да ги събирам заедно



Публикацията е редактирана (11-03-16 01:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: dimidumi   
Дата:   11-03-16 01:15

hotsnail написа:

> Да кажа и аз една глупост - широкия
> обектив ми се вижда доста
> неадекватен избор за предметна
> фотография, особено ако тия кадри
> са за продуктово представяне. Виж
> как кеца в последната снимка е
> изкривен от това, че апарата е
> прекалено близо. За да прилича на
> снимката на асахи и продукта да е
> пропорционално представен е нужно
> апарата да се отдалечи и ще ти
> трябва по-голямо фокусно
> разстояние.
...
Въобще не е глупост, а е азбучна истина, предмети се снимат с 50мм нагоре, най-добре 70-90 мм / ф11-13, професионалистите задължително тифецват и то майсторски, после се правят маски, цветово отделяне по канали , добавяне на сенки, обем, ефекти и др. работи [beer]

Разгледай брошурите на големите търговски брандове в http://broshura.bg/



Публикацията е редактирана (11-03-16 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: quazimodo   
Дата:   11-03-16 09:19

dimidumi написа:

> hotsnail написа:
>
> > Да кажа и аз една глупост -
> широкия
> > обектив ми се вижда доста
> > неадекватен избор за предметна
> > фотография, особено ако тия
> кадри
> > са за продуктово представяне.
> Виж
> > как кеца в последната снимка е
> > изкривен от това, че апарата е
> > прекалено близо. За да прилича на
> > снимката на асахи и продукта да е
> > пропорционално представен е
> нужно
> > апарата да се отдалечи и ще ти
> > трябва по-голямо фокусно
> > разстояние.
> ...
> Въобще не е глупост, а е азбучна
> истина, предмети се снимат с 50мм
> нагоре, най-добре 70-90 мм / ф11-13,
> професионалистите задължително
> тифецват и то майсторски, после се
> правят маски, цветово отделяне по
> канали , добавяне на сенки, обем,
> ефекти и др. работи [beer]
>
> Разгледай брошурите на големите
> търговски брандове в http://broshura.bg/
>

>
> Публикацията е редактирана (11-03-16
> 01:30)

Аз пък съм виждал, как в "голяма" търговска верига се снима с палатка 60/60 и светкавица държана с ръка почти отгоре, направо върху едно пале с консерви[smilie5] [smilie5] [smilie5]
П.П. Истинските професионалисти работят и с истински професионалисти в предпечатната подготовка, защото времето е пари, поне в малко по-белите държави. Ако се снимат 1000+ артикула обикновено снимача снима а фотошопера фотошопва, за да се свърши работата в срок. Не се познавам лично с Темелко Темелков или Дилян Марков, но съм чувал, че работят така[smilie5] [cool] [smilie5] [cool] [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: emzo   
Дата:   11-03-16 10:22

Още веднъж, благодаря за полезните коментари. Хубаво е когато става продуклтивна дискусия. :)
Поздрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: CaracolStudio   
Дата:   11-03-16 10:55

Клиента харесва ли снимките които му показаваш или снимките са си за теб.Относно въпроса ти както са ти писали по-нагоре няма еднозначен отговор .Единият вариянт логичният е да отдалечиш фона ,другият както пак бяха написали да снимаш светнеш полупрозрачен фон и третият да избелваш фона на шоп .Ако артикулите които трябва да снимаш са 2-3К сам се сещаш че няма да си заслужава времето което ще губиш за ФШ и ще трябва да си нагласиш по-добре осветлението .Гледал съм много уоркшопи в нета и еднозначен отговор няма всеки снима по свой собствен си начин .Но почти никой не ползва така прехвалената палатка .При каталожното снимане всичко е проба грешка .
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Бели продукти на бял фон.
Автор: sayman   
Дата:   11-03-16 11:39

Изобщо не виждам нужда от още светкавици.
emzo посъветвах те основното овсетление (бокса) да е отгоре и това няма как да не остави сянка под обекта, но за мен това е по естествената картинка и сянката е ок освен ако клиента не я иска. В такъв случай GenaDP го е казал точно. И наистина ... задължително смени обектива с по-дълъг.
Вземи под внимание и дребните детайли. На черния кец си личи, че е пълен с хартия и на места го издуват неестествено.

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »