Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: no-logo   
Дата:   09-03-16 05:27

Здравейте!

Апарата ми падна от високо и обектива се откъсна :)

Щетите са отчупени парченца от пластмасата за захващане към байонета на фотоапарата.


http://kaludov.net/DSC_9566.jpg



http://kaludov.net/DSC_9568.jpg



Въпроса ми е къде в БГ могат да подменят счупената част.

Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-03-16 07:46

Ако не си съвсем скаран с фините ремонти, си поръчваш частта от Профайлд, беше 50 лв. преди 2-3 години, взимаш едни отверки за фина механика и внимателно следваш стъпка по стъпка клипче от youtube, което описва смяната (по-късно ще го намеря и пусна тук). Преди време аз така се справих, а цялата оферта ми беше 70 лв. със смяната, но тъй като съм от Пловдив трябваше да пращам обектива до там и ставаше по-сложно. Избрах да рискувам и всичко се получи перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   09-03-16 07:49

75лв струва ремонта в Профайлд, 25лв труд и 50лв байонет. Бавят те няколко седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: iasen2   
Дата:   09-03-16 07:57

то обектива не струва толкова, колко ремонта му :)
поръчай си байонет от Китай си го смени сам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   09-03-16 08:09

iasen2,
не си съвсем коректен, на старо е около 300лв, нов, можеш да провериш колко е ;)
Обектива не е толкова лош и 75лв за ремонт е приемливо.
Аз лично, бих го дал в сервиз.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: iasen2   
Дата:   09-03-16 08:17

Silenciosas_Batallas , прав си - реагирах емоционално заради пластмасивите байонети, които пробутват на хората :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-03-16 08:32

Ако беше метален щеше да е за хвърляне обектива. Певецето е обрало удара и сега си го сменяш за без пари и си готов. Хубаво е да се види все пак бачка ли обектива преди да се влагат пари в него де... може и друго да му е заминало.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: bg2014   
Дата:   09-03-16 08:48

Колега, от къде си?

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-03-16 09:27

Елементарен ремонт, за който не си заслужават не толкова 25-те лева (макар, че и те са фактор), колкото времето, през което няма да можеш да си ползваш обектива. Ако си от Пловдив свиркай, ще ти го сменя без пари.
Ето и видеото как да си го направиш сам (обещах го в първия си пост):
https://www.youtube.com/watch?v=tOcKMVtBRm4


Поздрави.



Публикацията е редактирана (09-03-16 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: arnaudov   
Дата:   09-03-16 10:07

А някой да е пресаждал метален байонет на този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-03-16 10:32

Мой съвет - не се вкарвайте във филми. Ако случайно се счупи (надявам се, че не се случва чак толкова често да си изтървавате камерата с обектива, все пак[smile] ) и е единствената щета по обектива, ще си го подмените евтино и бързо. Всичко останало е излишна драма. Аз избрах Профайлд пред китайските от и-бей за 5 $ с идеята, че може китайските да имат разни дефекти и да не паснат както трябва. Истината обаче е, че може и Профайлд да са ми продали китайски, купен за 5$, за 50 лв. [smilie3]. Който е по-смел да си поръча китайче и да каже после как се е получило.
Отделно, че енергията от удара трябва да се освободи някъде. Ако "бушонът" не е пръстенът на байонета, ще бъде нещо друго. А каквото и да е друго, е по-скъпо и по-неприятно, тъй че си сменете пластмасовия пръстен с нов, пак пластмасов. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: fotorafi   
Дата:   09-03-16 10:56

Всичките тези байонети са китайски, не мислете, че в Япония ги правят. Наско техникът, Бог да го прости беше поръчал от И бей десетна, сменяше ги без проблем за минути. Поръчай си от И бей!
Късмет и успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-03-16 10:59

fotorafi написа:

> Всичките тези байонети са
> китайски, не мислете, че в Япония
> ги правят. Наско техникът, Бог да
> го прости беше поръчал от И бей
> десетна, сменяше ги без проблем за
> минути. Поръчай си от И бей!
> Късмет и успех.


Аз по-скоро имах предвид китайче от ибей срещу китайче, което идва от оторизирания дилър на Никон за БГ. Може да са еднакви, може и да има разлика и второто да е все пак произведено под по-стриктен контрол, ужким. А че няма да е японско е повече от ясно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: iasen2   
Дата:   09-03-16 11:02

fotorafi [smilie24]
Направо си поръчай няколко, и останалите ги продавай в базара :)
нито си първия, нито последния със счупен байонет
На мен постоянно някой ми се жалва от счупени такива и то от съвсем леко напъване :)



Публикацията е редактирана (09-03-16 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: no-logo   
Дата:   09-03-16 11:43

Здравейте!

Благодаря за съветите. Когато вкарам обектива във фотоапарата, придържайки го с ръка да не падне си работи. Само пластмасата е за смяна. Бих си я сменил сам изглежда елементарно.
Ако бавят ремонта тук няколко седмици, по-добре да си поръчам частта сам от ebay, стига да намеря такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: no-logo   
Дата:   09-03-16 11:51

И така в Ebay - плaстмасовия байонет е $1.30.....
Има и метален за $6. Направо ще поръчам и двата, който стане :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: m.djorov   
Дата:   09-03-16 12:50

Тази пластмаска и искат 50 лв?! Смятайте за каква надценка става дума. Няма как останалата част от обектива - една камара лещи, електроника и пластмаси да образуват останалата стойност до 500лв, в която е забита и печалбата. Интересно колко ще струва един обектив, ако може да му поръчаш отделните части и се сглоби :) Ще мине сигурно 2-3К лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: ilcoin   
Дата:   09-03-16 20:58

Преди време купувах едни подобни пластмаси от Китай. Поръчах 6 по 1.5$, от тях само един ставаше. В магазина същия чарк беше към 15-ина лева.

Искам да кажа, че тия неща от китайците не винаги са достатъчно качествени и една от причините за високата цена може да е точно това - просто някои е седнал и е хвърлил боклуците в коша. На твое място бих поръчал поне 3 детайла с идеята единия да е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Счупена пластмаса към байонет Nikkor 18-105
Автор: juslen   
Дата:   09-03-16 21:19

Скоро купих същата част от базара тук за 15лв, пуснах обява и двама човека ми предложиха веднага-та пусни и ти една обява и все някой ще има.
Подмяната е елементарна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »