Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: deandimov   
Дата:   06-03-16 00:04

Ето това стедикам теста.https://vimeo.com/157867879 Има ли начин да се подобри техниката на снимане без да има видимо поклащане на камерата в самия клип.Да бъде плавно заснемането.Снимано е със стедикам Мини С-40 с включена активна стабилизация на апарата.Когато е на стандартна стабилизация картинката е леко трагична.Може би трябва да се тренира начина на ходене или държене на стедикама или може би по прецизен баланс.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: itilien   
Дата:   06-03-16 01:56

Регулирал ли си му времето на падане от хоризонтална до вертикална позиция да е около 2.5-3 секунди? Пробвал ли си след като си балансирал с дръжка вдясно, да я преместиш вляво, или като цяло да я завъртиш, за да видиш дали стои балансирано?

Аз съм си играл малко с глайдкам и не беше добре центрован, което водеше до разбалансиране при завъртане на дръжката. Но като цяло би трябвало с правилна походка да постигнеш по-малко люлеене.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-03-16 04:00

deandimov,
Техниката е само средство за осъществяване на идеи.
И най-съвършената техника не може да компенсира липсата на идеи.
Това не е "Стедикам", а някакъв китайски "стабилизатор". Ефективността му отговаря на цената му.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: vladopetrofff   
Дата:   06-03-16 07:50

Добре е да потърсиш клипчета относно това, как се балансира стедикам, последователност, начин по който го държиш и т.н. Иначе не е проблема в китайския му произход :) Не става с две думи да се обясни... трябва и опит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: deandimov   
Дата:   06-03-16 08:32

Играл съм си с баланса бая и с различни комбинации на противотежестите.Резултат нулев.Може би крисноч може би е прав за това че стедикама е много нисък клас и не конструиран както трябва.Гледал съм много тестове със тоя стедикам като резултатите са подобни на моя.Ясно и че примерно един Dji Ronin или дори Glidecam са в пъти по-добри системи.Има някой след такива клипове със стедикам минават видеото с Warp стабилизатор в постпродукцията за по добре изглеждащо балансирани кадри което по този начин води до кроп на кадъра.Забелязъл съм също, че след пускане на активната стабилизация на апарата кадара се кропва и се получава някакъв цифров шум в тъмните области на картината както
ако сте забелязали има такэв лес шум на гърба на момчето на самото яке.Възможно ли това да е от тая включена стабилизация? Исото е 125.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: vladopetrofff   
Дата:   06-03-16 10:06

Ползвам С 120 което е по-големия модел на твоя и по лични впечатления, мога да кажа че си иска товар... Сонито може и да е леко и за това да ти играе... Другото - ти как точно държиш стедито, втората ръка къде я слагаш? Между другото, ако сериозно си решил да снимаш със стедикам, може да се позаинтересуваш от някой курс или мастерклас :) Пак казвам, че обикновено не е проблема в техниката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: MixMike   
Дата:   06-03-16 10:18

Снимам със същия стедикам. Качвам и продавам видеа в сток сайтове. Даже ми е малко малък понеже го товаря с 5Д3.
Работил съм с много добри видеографери, които при липса на стедикам си захващаха монопод за колана и снимаха така. Виждал съм и други как нарочно клатят леко стедикама, за да не изглежда прекалено стабилно сякаш снимано от статив.
Не се втелясвайте за глупости.
Видеото си е идеално. С малко повече тренировки ще е и още по-добре.

на падане от хоризонтална до вертикална позиция да е около 2.5-3 секунди
Това е което трябва да се спази! След като направиш добър баланс, си си свършил работата поне наполовина.

Снимай, упражнявай се и ще задобрееш.

chrisnoch - уважавам познанията ти, но за непрофесионално снимане, тези стабилизаторчета са идеални.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: MixMike   
Дата:   06-03-16 10:25

P.S.
Ако имаш различни модове на стабилизацията в апарата е хубаво да изключваш хоризонталната, когато правиш движение (ляво-дясно)...и обратното - ако правиш панорама (горе-долу)-съответно вертикалната[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: deandimov   
Дата:   06-03-16 10:47

Владо Петров а втората ръка къде трябва да е?Би ли обяснил по-подробно.Снимам с едната ръка само.Те първа започвам да се занимавам със снимане със стедикам (макар самия стедикам да не е професионален)и не съм наясно с техниките на стабилизирване и движение със системата.Извинявай ако въпроса ми е глупав. [smile]



Публикацията е редактирана (06-03-16 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: MixMike   
Дата:   06-03-16 11:35

Втората ръка леко придържа стедикама близо до ръкохватката, за да не му позволява прекалено резки движения от заклащане, вятър и т.н.
Има хиляди видеа в тубата относно нивелирането, воденето и т.н.
Моля, направи си труда да ги изгледаш първо...
Нормално е да попиташ нещо във форум, чак след като си си направил труда да научиш елементарните неща и нещо не си разбрал, или не си намерил информация
Не карай хилядите потребители на форума да играят ролята на google вместо сам да си разучиш нещата.

Моля не го приемай като укор. За мен видеото е прилично за начало. С достатъчно практика ще се научиш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: victory13   
Дата:   06-03-16 11:40

Утежняването на апарата и планката му е проста с всякакви подръчни средства...
Имам подходящи лагерчета, търся материал за рамката, и мисля за подобрение в конструкцията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: itilien   
Дата:   06-03-16 12:33

За мен основния проблем на тия стабилизатори е, че са тежички и изморяват страшно бързо, дори и с не много големи камери. Отделно дето си иска времето да се научиш да ги контролираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: deandimov   
Дата:   06-03-16 13:02

Благодаря за съвети Микс Майк.[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-03-16 16:47

MixMike написа:
"chrisnoch - уважавам познанията ти, но за непрофесионално снимане, тези стабилизаторчета са идеални."

Пак казвам, че непрофесионалистите не могат да впечатлят никого с техника. Техният основен "капитал" са оригиналните идеи. Там могат да блеснат с нещо невиждано и стойностно. Упражнения от сорта "как да наподобим визията на Стедикам за 10'000 долара с помощта на някакъв стабилизатор за 100 долара" нямат никакъв смисъл. Чиста загуба на време!
И на професионалистите много често се налага да правят компромиси с техническото изпълнение - най-вече заради ограничения в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: vladopetrofff   
Дата:   06-03-16 18:15

@Деан Димов - видеото ти ми изглеждаше, все едно втората ръка държи здраво стедито в долната му част, но от това което ти писа явно не е така... Няма как в един форум да научиш всичко за перфектна работа със стедикам. Аз лично съм посетил доста форуми и лекции на НАПСФВ, освен това съм бил на мастерклас на Загапродукшън ( според мен Далибор Митковски е един от най-добрите стедикамисти в Европа) и в никакъв случай не претендирам, че знам ТОЧНО КАК да си конфигурирам железата. Въпреки всичко ако наистина искаш да си изкарваш хляба с това, може да потърсиш хора като Иван Иванов ( не знам дали има регистрация тук, може да видиш slideman.net мисля, че има нещо общо) за евентуален курс... Нищо не е по-полезно от практиката при подобен вид занимания... всичко друго, което очакваш при запитвания във форум е... на вятъра :) Надали ще получиш информация, за която аз и много други сме похарчили много време и пари, на готово, смляна в едно изречение. Плюс това стедикама не е като новите триосни стабилизации, където едва ли не всеки може да направи смислен кадър, тука си е до ... много неща :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: deandimov   
Дата:   06-03-16 19:37

Владо благодаря ти отново за информацията и насоките които ми даваш.[smile]Наистина е важна практиката която аз нямам за да се получи нещо що годе прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете си мнението за този стедикам тест.
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-03-16 02:33

Що-годе прилично? Много ниско се целиш!
Човек трябва да си поставя високи цели, за да успее да напредне поне малко. Техническото съвършенство е самоцел, която не води до никъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »