Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 каква батерия за Minolta SRT?
Автор: wet   
Дата:   04-03-16 10:47

Знае ли някой къде може да се намерят батерии за меренето на Minolta SRT.

Старите живачни PX-625 вече не могат да се намерят.
Тези не се намират в BG: http://www.kenrockwell.com/tech/wein-epx-625.htm

Ако пък се използват батерии 1,5V апарата май трябва да се пригоди за тази цел. Тук намерих нещо по въпроса, но ми се вижда доста сложно / поне за мен: http://www.rokkorfiles.com/conversion.htm

Ако има по-лесен вариант ще бъда благодарен на всякакви мнения по въпроса.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: каква батерия за Minolta SRT?
Автор: nikon_f2   
Дата:   04-03-16 11:19

Продават се и не са скъпи.
Китайска PX-625 е левче. Точно 1,35V.
Ако си в София ще ти дам една. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: каква батерия за Minolta SRT?
Автор: фотогаф   
Дата:   06-03-16 02:56

Да метна и мите 5 стинки по проблема.
И аз се сблъсках с тези батерии и сложих 1.5 волта и какво се получи, ми не доекспонирани снимки. Много бледи а снимани при много слънчево време. И тогава реших проблема като свалих АСА на камерата. Филма беше 400 АСА и аз врътнах копчето 4 стопа нодолу не помна вече колко бише ама нешо 80-60 АСА. Тогава получих добра експозиция на лентата. Така че връткаи 4 надолу и снимаи. Мисля че няма да имаш проблеми,и ако снимаш черно бяло със сигурност ще си в границите на филма.

Отговори на това съобщение
 Re: каква батерия за Minolta SRT?
Автор: MikeDimit   
Дата:   06-03-16 19:05

Снимах за малко с една подобна. Батерийки си взех от битака стандартни таблетки и не съм го мислил. Замерих с външен експонометър за да видя дали ми дава разлика ( апарата не бе работил доста време).Все пак това е елементарен стрелкови експонометър, а не диоден. Та нямаше разлика и си отснех няколко ленти. Разделих се с него заради отката - вибрацията от огледалото ми бе прекалено силен за моя вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: каква батерия за Minolta SRT?
Автор: ilcoin   
Дата:   06-03-16 20:51

Има едни батерии за слухов апарат, точно 1.35 волта са. Не знам как им е кода. Ако си сложиш едно приложение на смартфона ще получиш по-добър резултат така или иначе ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »