Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: stoenjo   
Дата:   02-03-16 21:37

Здравейте,

Както от темата разбирате искам със 6д да задействам светка 430 безжично. Та въпроса ми е да ме светнете как става и ако може да ми препоръчате тригер. Знам, че 430 може да е само слейв, но 6д няма билт ин светка, та остава вариант кабел и безжично, но относно безжичното не съм запознат. Благодаря много на тези от вас, които ще дадат мнение по въпроса ми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-16 21:50

Yongnuo RF603CII/RF603I, това ползвам аз, може и да тръгне и на 6Д, на 100Д, 60Д и 5д върви. Трансмитер, който се закачва на апарата, другият е със светкавицата отделно. Това като най-евтин вариант за безжично предаване на сигнала.



Публикацията е редактирана (02-03-16 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: darkonebg   
Дата:   02-03-16 21:53

Колега, аз сега смятам сега да си играя със 70D и 430 EX II точно с wireless-a и като го разбера ще драсна. Мисля , че при 6D трябва да е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: stoenjo   
Дата:   02-03-16 22:02

Благодаря, ще чакам отговор; относно youngnuo, не мога да открия в нета къде се продава. Рових в алиекспрес и попаднах на един китаец, и се чудя дали ще върши работа - PT-04GY 4 Channels Wireless Remote Studio Speedlite Flash Light Trigger for Canon for Nikon Camera Phote Kit

9 долара е някъде. предавател и приемник;

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-16 22:10

E, youngnuo е към 25-30 евро за двата и се водят едни от най-евтините, но сигурни решения, според мен всяко нещо по-евтино от това или ще работи на магия или нещо няма да му е като хората...
Купих от амазон.



Публикацията е редактирана (02-03-16 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-16 22:42

70D пали през вградената светкавица, но 6D няма такава - трябват тригери. Лично аз ползвам тригери YN-622C и YN-622C-TX за контролер. Честно да си кажа - толкова време нито веднъж не са ми направили и един номер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 6д и безжично пускане на 430ех ii
Автор: darkonebg   
Дата:   02-03-16 23:49

А някаква представа дали през вградената светкавица мога да настроя външната да снима на 2ра заведа (когато не е на тялото, надявам се се подразбира). С приемник сигурно може, питам през wireless-a на тялото?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »