Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   02-03-16 10:06

Колеги от 2 месеца немога да направя правилния избор МОЛЯ ЗА ПОМОЩ !Занимавам се от година и до сега ползвах samsung nx2000 преди седмица вече го продадох та мисля да скачам на по висок клас цената в момента на на Sony a7 със китовия 28-70мм е 990euro в Брюксел смъкнат о 1200 знам какво е фулл фрейм,но и Samsung nx1 е доста добър от към видео и 15к/с Имам доста стари запазени MF обективи на м42 пентакс минолта/роккор на 1,4 ,канон и т.н. и мисля да ги позлвам с тялото което ще купя имам и всички реходници за NX серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: pstoev   
Дата:   02-03-16 10:10

Наскоро гледах пак Матрицата, та в този стил ще ти отговоря:
Тук отговор няма да получих, ти вече знаеш какво да направиш:)



Публикацията е редактирана (02-03-16 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: rimohit   
Дата:   02-03-16 10:10

Aко ще ползваш предимно ръчки , мисля че А7 е по доброто решение , защото ще използваш по пълноценно обективите.
Иначе ако решиш да правиш система с автофокусни , определено бих избрал самса ...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-03-16 10:19

rimohit [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   02-03-16 10:20

ами как да кажа само ръчни няма да се позлват много ясно и видео ще правя,но прочетох че самсунга спират с фотопроизвоството но незнам да ли официално са изявили това а някой чакат нх2

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-03-16 10:32

Не бих се хвърлил към система с неясна переспектива

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-03-16 10:39

Дори да решат да запазят системата и да разработят нови модели, обемът на продажбите ще е по-скромен и изключително за азиатския пазар. Така, че за европейците вече не съществува бъдещо развитие за NX.
Не е изключено дори да са продали технологиите на NX на друга компания, лансираща аналогични продукти под съвсем друго име.
Така и не излезе в продажба NXmini 2, който видно от снимки е бил почти завършен продукт...



Публикацията е редактирана (02-03-16 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   02-03-16 10:53

Имам 2 дена понеже промоцията в Медиа Маркт е толкова,а този китовия за сони 28-70 за фулл фрейм ли е или кроп,понеже цената със него е 990 а без него 800евра струва ли си? Нензам колко е цената само на обектива,защото понякога е на далавера тяло с кит, но не всеки път

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-16 11:00

Ако човек има доста ръчнофокусни обективи и те покриват по-голям диапазон от мм, по-добре е поне един автофокусен зуум. 28-70 е добра идея за А7, не е кой знае какво, но поне за стабилизация, автофокус и прилична картинка е ОК. Твърдите с автофокус са все още малко с високи цени.
За видео не мога да кажа, защото не снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: axlastro   
Дата:   02-03-16 11:02

990 евро с китака не че не си струва, ама не е и голямата далавера. Има го A7II втора ръка за малко повече се намира - примерно 1100 евро и даже ще е с 6 месеца гаранция. Китовия е за фулфрейм, защо иначе да ти го пробутват. После може да се продаде за 200 евро. А7II е много по-камера от А7 и за видео и за всичко останало.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-16 11:09

Да, и после ще трябва като се насменят толкова много обективи, адаптори с различни показатели и байонета на този А7 да се смени и нещата си стават в повече. А7 мк2 може и под 1100 да се намери, но само втора ръка.
Може би доброто решение е само А7 тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: ATHOM   
Дата:   02-03-16 11:12

Самсунга не дава никаква перспектива за развитие. Ще поискаш по-читави обективи, ще искаш да продадеш старите и няма да има кой да ги купи.

Иначе ако ще си стоиш със системата доста време, нищо не пречи и Самсунга да вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: tema   
Дата:   02-03-16 12:07

Няма никаква дилема тук, NX вече е умряла система

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   02-03-16 12:31

Разбрах Благодаря ви ! Но между а7 и а7 марк2 относно до това колко позлвам мисля че ще ми е достатъчен а7 с китовия,разликата е 100 евро.До скоро :) ще се завърна във форума с а7мицата :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-03-16 12:43

Съгласен с горните изказвания.
NX е добра алтернатива, ако си от хората, които купуват техника веднъж на 6-7 години. Определено не си струва да се купува нещо, което все по-рязко ще губи от ликвидността си като стока втора ръка, освен ако не го купуваш да го ползваш докато се скапе. Това важи за всяка марка техника, разбира се.
Samsung NX е полу-завършена система с това което до момента се е появило на пазара. Имат към момента, все още, най-добрият кроп APS-C модел NX1, имат и прилична оптика подходяща за него. Хубави твърди обективи и 2 висок S-клас светли зуума.
Ако се търси конструктивно-механична прецизност, материали и качество на изработката - тук няма да ги откриеш. Но чисто оптически нещата им са категорично над средното ниво, а и смея да твърдя над проуктите за SONY NEX(кроп формат) имащи аналогични цени./не става дума за високия клас оптика проектирана за ФФ а7 серията/

За ползване с преходници и ръчнофокусни обективи - всяка друга безогледална система предлага повече удобство и функционалност, най-малкото защото при увеличение на екрана за прецизно фокусиране NX не ти позволява да местиш зоната от кадъра, а си забит само в средата. Другата причина е, че за всички останали - m4/3, FUJI-X и SONY-E /във възходящ ред/ има ужасно много адаптери, аксесоари и преходници към други байонети и обективи.

[smilie24] Към момента най-гъвкава и перспективна безогледална система е такава, базирана на SONY FE-байонет



Публикацията е редактирана (02-03-16 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-03-16 14:20

"SONY FE-байонет" няма. Има SONY E-байонет. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: motif   
Дата:   02-03-16 14:23

Sony A7 с 28-70 в момента нов е 2099 лв в павилиона :) Няма такъв евтин фул фрейм на пазара...Офертата не е за изпускане...



Публикацията е редактирана (02-03-16 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-03-16 15:02

chrisnoch , мисля, че това е всеизвестен факт. /подсказката е, че става дума за пълноформатните тела E-байонет/

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   02-03-16 21:15

Най сетне след дъъълги четения и допитвания се здобих със а7 и китовия 28-70, но понеже ми се струва, че доста на дълбоко бръкнах в джоба си още не съм го разопаковал :) [smilie25] утре ще продам някоя техника и след като възстановя сумата от 900 евро ще го отворя ! До скоро :) !

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: hotsnail   
Дата:   03-03-16 00:13

енес да ти е честито. [smilie24] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   03-03-16 02:02

Благодаря ! Dank u ! така е на фламански тук в Брюксел :) неможах да се сдържа и сложих да се зареди поне до утре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: h_bio   
Дата:   03-03-16 07:22

Професори, то е ясно, че повечето от даващите акъл тука не сме пипали ни NX1, ни А7 ама човека спомена 5 пъти видео. Толкова ли не се намери един да каже, че NX1 e по-добрата камера в това отношение. Дори и само като резолюця - снима 4К vs. hd 1080 при А7. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   03-03-16 08:25

Да може би за видео е по добрия избор но всепак не само резолюцията има значение, фпс при 1080 на а7 не е никак малко,както и да е вече съм го купил! Днес отворих и направих няколко снимки без карта този визиор адски много ми хареса

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: enes_rs   
Дата:   03-03-16 22:26

Има доста да се уча обаче.. със самсунга бях на ти.Незнам от къде да започна,ъбдейт,ауто фокус, мф , фокус пийк.. трябва много добре да ги разуча нещата :) липсва ми тъчскриина..



Публикацията е редактирана (03-03-16 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung nx1 или Sony a7
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-03-16 05:26

http://www.alphaforum.net/forum/

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »