Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся мнение за избор на обектив
Автор: lomidol   
Дата:   27-02-16 23:19

Здравейте, съфорумци, отскоро имам тяло на сони А-77 с обектив 16/50 на 2,8 и сега си търся нещо дълго и се спрях на тези обективи изредени по долу.
SAL 55-300 SAM 4,5/5,6
SAL 18-135 F3.5-5.6 SAM
Minolta AF 70-210 F4 (beercan)
Моля за съвет кое е по добро от трите

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   27-02-16 23:35

Втория не ти трябва.

Не знам как е бирата на такава гъста матрица.....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: lomidol   
Дата:   12-03-16 11:28

За втория добре, ама от другите два кой ли ще е по-добър

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: dimidumi   
Дата:   01-04-16 14:08

Minolta AF 70-210 F4 (beercan) не е зле за парите си, аз бих заложил на него здрав и надежден обектив. Друга алтернатива е Sigma 70-300 APO DG Macro или същия на Тамрон , добри са оптически и се намират за по 100-150 лв. в зависимо от състоянието, но са калпави механично, бързо се износват и дават дефекти. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: petrov88   
Дата:   01-04-16 14:21

Tamron-а съм го тествал и не ми допадна много, да не говорим, че и този, който ми дадоха от витрината излезе дефектен, и не искаше да потвърди фокуса, а само си въртеше небрежно :) Сонито си е най- добре според мен, а май- фокусира и по- бързо

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: 798099   
Дата:   01-04-16 14:53

Добре би било този въпрос да го поставиш в http://www.alphaforum.net/

Аз вероятно ще пусна в продажба един TAMRON SP 70-300/4-5.6 USD, но ще е след 10.04. До тогава е запазен.
И не става дума за Тамрон-а от поста на petrov88. Този е по-близък до SONY 70-300 G SSM, само дето е по-евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение за избор на обектив
Автор: tomaraya   
Дата:   02-04-16 18:49

Значи 55-300 е чудесен за парите си , но... Бавен автофокус и малко игра на тото , в сервиза казаха да се примиря - такъв си бил по принцип . Бирата е добра , малко лилавее като всички стари стъкла и е тежичък . От Тамрона нямам лични впечатления , хвалят го . Бюджетно решени е Сигма 75-200 2,8-3,5 - остър , тежък , прилично светъл , работи и с конвертори , но за не много подвижни обекти . Ако намериш читава бройка - скачай , няма кой да го бие на цени около 150 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »