Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 17:22

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 17:27

Та проблема ми е,че получавам доста различни и нереални цветове при снимките си...попринцип това е проблема,който най ме измъчва...пробвах доста неща като белия баланс,но не става...
Когато пробвам да снимам кучето или котката белите им цветове илизат доста странно...
Сега като снимам лилави минзухари ми излизат чисто сини...
Има ли начин за поправка във лайтруум или по-добре за поправка още по време на снимката?
За калибровка не намирам нормално обяснена статия,а някакви доста дълги и увъртяни...та възможно ли е и калиблирането в домашни условия лесно и бързо без допълнителни уреди за калибровка?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   26-02-16 17:46

Може със сива карта, ако ти се занимава. Снимаш нея на мястото и със светлината, която после ще снимаш(в RAW) после си снимаш там каквото искаш. След това в лайтруум цикаш с пипетката за бял бяланс върху сивата карта и синхронисизаш тази настройка за всички снимки от серията.

Другия вариант просто цъкаш с пипетката за бял баланс на място от снимката, което е бяло или сиво. Това често е сполучливо.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: kefalcho   
Дата:   26-02-16 17:51

С passportcolorchekcer... имаше хубава статия на съфорумец как се използва. Предполагам, че в нета ще намериш достатъчно инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   26-02-16 17:54

kefalcho аз до колкото разбирам човека иска да не купува допълнителни неща и да бъде лесно и просто. С passportcolorchekcer трябва за всяка ситуация да прави цветови профил. За това не го и споменах този вариант.
На него проблема му е колор баланса.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: kefalcho   
Дата:   26-02-16 17:56

Ами не пише какво ще снима и затова го пратих на малко по дълбоко. Ако ще му трябват " вярни " цветове - товае това е пътят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 18:00

Да това с картата бях на ръба да го направя ама доколкото разбирам ако стана рано и изляза да снимам изгрева,след това по обяд снимам реки и цветя,а вечер ако снимам залези,то като ги сложа във фотошоп накрая ще излезе,че ми трябват отделни настройки за всочко,защото е на различно място и светлина...поправете ме ако греша.
Иначе калибровката е най-близка до тази размяна на цветовете за която говоря,на мен лилавото става синьо,а жълтото оранжево и т.н. ама калиблирането у дома пак е скъпо и май искаше отделни настройки за всяка комбинация фокусно разстояние/бленда...така че голям зор пак...та това другото ще го разгледам малко по-късно,но иначе не съм го чувал...

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 18:01

Ами ще снимам всичко [smilie5] от пейзажи и портрети до улична фотография,макро и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   26-02-16 18:09

Пускаш си белия баланс на авто, снимаш в RAW, после коригираш на око.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 18:15

Хах традиционната практика :)
Иначе коя точно настройка да барам за това?
Тази стратегия мислех да я ползвам...ама като забравя кое какъв цвят е било??
Вече не помня колко цветове на кои снимки трябва да оправям :(

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   26-02-16 18:26

Color Balance.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: vbTheKing   
Дата:   26-02-16 18:30

Снимай на Auto WB и това е. Но така като чета, проблемът може и да е в монитора, на който ги гледаш. Трябва да се калибрира, а това не става на око - трябва си уред. В базара предлагат калибриране срещу 30 лв. с посещение на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-02-16 18:31

Снимай в черно бяло [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 19:08

Ок мерси много на всички [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 19:10

Ами ще видя...иначе монитора трябва веднъж да се калиблира или става само ако го ползваш с 1 обектив?
Иначе това с черно-бялото съм го чел като идея на Скот Келби,ако нищо друго не подейства ама не мислех,че ще ми се случва постоянно хД
Иначе не харесвам особено черно-бяло...харесвам го може би само за градски пейзажи на сгради с бавна скорост и бързи облаци...

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-16 19:19

Монитора не се калибрира към обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mro.marvel   
Дата:   26-02-16 20:43

Тоест веднъж като се калиблира е готов за постоянно с всеки обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-02-16 21:08

Монитора се калибрира за правилно цветопредаване, няма общо с обектива, но пак трябва да разчиташ на себе си. Просто монитора ще ти показва цветовете по близки до действителните.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: idivanov   
Дата:   26-02-16 21:16

Ако искаш по-точно цветопредаване, мониторът трябва периодично да се калибрира. И имай предвид, че винаги ще има известна разлика с реалните цветове.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-02-16 00:19

черно-бяло...харесвам го може би само за градски пейзажи на сгради с бавна скорост и бързи облаци...

[smilie24]

Става и бавна скорост и бавни облаци и Motion Blur във Фотошоп. Дефиницията е велика[smilie7] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: asahi   
Дата:   27-02-16 00:27

Мониторът се калибрира към стандартни стойности на цветовете. Това няма общо със снимането.

За правилно цветопредаване е необходимо обектът да е осветен с качествена светлина - слънчева дневна или от светкавица. В другите видове светлина има малки или по-големи проблеми.

Следващото нещо е правилната настройка на белия баланс. За стандартна светлина - стандартни настройки. За неизвестна светлина - custom white balance. Как се прави пише в юзер менюала на апарата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: Lycan   
Дата:   27-02-16 00:40

Нещо преигравате с калибрациите ми се струва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: serjy   
Дата:   27-02-16 09:42

не, че нещо, но всички теми за сбъркани цветове ги пускат никонаджиите. повярвайте, никога няма да ги оправите тия цветове! и, ако някой ви казва, че никон имат най-извъртеняшкото цветопредаване, земете се вслушайте, че смяната на система излиза солено. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: mogila   
Дата:   27-02-16 10:35

serjy така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешни цветове
Автор: compur   
Дата:   27-02-16 17:39

в новия ФотоШоп ще сложат бутони за бърза корекция на цветовете на отделните марки. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »