Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-16 23:15

Мойта марка е МАКРО всякакви и широки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 23:27

написа:

> radomarinov: Ти прочете ли заглавието на
> темата и част от съдържанието или
> пишеш тук, само щото ти е омръзнало
> да си бъркаш в носа?
>

Да, прочетох я внимателно, ама не видях снимки.
И специално твои снимки с този апарат и за това за мен темата е куха, а дървен философ май си ти.
Ще се радвам ако публикуваш хубави кадри, с кеф ще ти се извиня!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fotograf123   
Дата:   27-02-16 23:41

Автор: gorbi
Дата: 25-02-16 16:18

Една година по-късно след анонса, камерите на Canon са все още най-доброто което може да намерите на пазара на достъпни фотоапарати от клас любителски DSLR.

Точно поради този факт някой прибягват към едни други камери дето тук няма кой да се похвали с подобна ....................

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 23:42

radomarinov: темата не е за хубави снимки, не виждам да съм писал нещо такова, поправи ме ако греша.
Темата е в раздел техника, обсъжда се и се сравнява цена, параметри, системност и функционалност. Ако исках да показвам снимки с камерата или да гледаме снимки направени с тази техника, щях да пусна тема - снимки с Canon 750/760D.
Понякога е хубаво човек ако не може да се включи по същество в някоя тема, просто да не го прави.



Публикацията е редактирана (27-02-16 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: nyamago   
Дата:   27-02-16 23:43

Уводният пост ми прилича на превод от руски, да няма нещо подобно? [smilie11] (Нищо лошо в това, аз самият съм расъл в руско-говоряща среда, може би затова така ми прозвуча...)

А "най-добро съотношение цена/качество" - че дори и "/системност" - е дефиниция за компромис. Колкото повече променливи вкарваме в съпоставката, толкова по-голям става компромисът. Компромисите са неизбежно зло - животът всеки ден ни ги налага, но... не са хубаво нещо. [smilie8]

Харесаха ми именно безкомпромисните съчетания по-горе: "Едно Фуджи с един 56/1.2" (или един 5Д3 със 100/2.8Л) - "и нищо друго не ми трябва!"

Хем така, пък хем иначе, пък... е малко никаква работа. Бъдете безкомпромисни!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: radomarinov   
Дата:   27-02-16 23:52

написа:


> Понякога е хубаво човек ако не
> може да се включи по същество в
> някоя тема, просто да не го прави.
>

Сори Горби, и аз не разбрах какво правя в тема, която реално не ме интересува. Disregard my message, както се казва.
Лека, не се стягай[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 00:52

.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/jwfg1806.JPG


14-24/2.8G & 7-14/4.0G



Nikon AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED го купих 2007, което ще рече преди 8-9годинки за 1425доларес крайна цена, мисля с 5 години гаранция от BH.

Panasonic Lumix G Vario 7-14mm f/4 Asph. ми го доставиха пак от BH за 780доларес крайна цена, 2009 има няма 6-7години оттогава.

Sony E 10-18mm f/4 OSS ми излезна мааалко над 1000доларес от нагъзина до нас, няколко месеца след излизането му на пазара.


на цена от 1000доларес е жива подигравка сравнен с обективите по-горе от картинката, на половин цена 400-450доларес е O.K.


миналата година исках да дам някакви пари на SONY, еми в крайна сметка кинтите отидоха при FUJI, 4 твърди Fuji обектива плюс тяло за маааалко над 1800доларес + 4 години гаранция и си струват всеки цент, в сравнение сонешките за NEX са недоразумение с малки изключения, например Sony Sonnar T* E 24mm f/1.8 ZA,…



Публикацията е редактирана (28-02-16 07:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   28-02-16 07:05

nyamago: на мен руския ми е матерен, има повече информация по техните фоеуми и сайтове и я ползвам.

thor: "Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.4G го купих 2007", предполагам си искал да напишеш - 14 - 40 ?

Какви обективи купи на фуджи ? Че само фуджи нямам в колекцията... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 07:40

.




от мързел съм копирал 85-тицата вместо 14-24/2.8G…


търсех някакъв широк обектив за картинки надвечер, батиса 25/2.0 ми се стори огромен, по същото време FUJI пуснаха намаления и направих пазарлък за 14/2.8, 27/2.8, 35/1.4, 56/1.2 + Fujifilm X Pro-1, полакомих се, като си мислех, че ще продам трите обектива и ще си оставя само 14/2.8.

но знаеш, понякога става не това, което би трябвало, та така нащраках по няколко десетки кадъра с всеки обектив иииии останаха…. сега Loxia-та 20/2.8 ще излезне по скъпо, но пък тялото за Loxia-та, ще ми струва по евтино…. танто за кукуриго… общо взето съм доволен…




.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   28-02-16 08:15


.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/iswt5175.JPG


Fujifilm X-Pro1 + EXIF


пробвай, вземи от някой едно FUJI с обектив за няколко дена, поиграй си, на мен ми хареса повече X Pro-1, по различно е, бавен е, но пък за който бърза има канон….




.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   07-03-16 22:35

Много добра комбинация се получава между Hybrid CMOS AF III и STM обективите...


https://www.youtube.com/watch?v=ho0hOhRSuHk

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: aldygreen   
Дата:   07-03-16 23:40

gorbi написа:

> Много добра комбинация се
> получава между Hybrid CMOS AF III и STM
> обективите...

Резултатът с STM задвижване е впечатляващ и като бързодействие, и като безшумност, и като простота на конструкцията. Но прави впечатление, че първото позициониране е сравнително доста бавно, докато последващите са около 5 пъти по-бързи. Вероятно управлението на стъпковия мотор помни текущата позиция и само извършва корекция в необходимата посока.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 13:01

Днес пробвах 760D - фокуса е значително подобрем и дори на следящ се справя прилично с 30 1.4 Сигма арт и 85 1.8 - с втория по-добре. На единична снимка е още по-добре. Фокуса в лайв вю е доста приличен и на нивото на повечето безогледалки.

Но визьора пак е шпиьонка, няма възможност за микроаджъстмънт и канон упорито не искат да сложат така важната опция за изключване на симулация на експозицията в режим на лайв вю - много удобна опция ако се снима в студио на режим М. Буфера в RAW е 4 кадъра някъде, после става бавен. Има опция за снимане в "тих" режим серийно със следящ фокус, което обаче намаля скоростта на снимане и звука е доста гаден, не е никак тих.

Не бих казал, че е супер изгодната покупка това тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 13:06

хайде, хайде, по-добре шпионка, отколкото да ти прожектират старо видео...
В режим лайвю и без това Канона не пуска синхронизацията към светкавиците или поне 6Д то не пуска, този не съм го пробвал, но си имаш "шпионка " да си кадрираш спокойно...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   10-03-16 13:33

"по-добре шпионка, отколкото да ти прожектират старо видео."

Пак казвам, зависи какво ти трябва. На мен примерно не само, че не ми трябва шпионка, ами дори и най-големия възможен оптичен визьор пак не ми трябва. Трябва ми прожектирано старо видео, с хисторграма, нивелир и де що има информация там.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 13:43

Прожектираното старо видео го имаш на лайввюто, така или иначе. Искаш видео - лайвю, искаш природата, така както бог я е създал - шпионка... В ДСЛР има за всекиго по нещо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   10-03-16 14:09

Що не снимате а се занимавате с глупости? Всеки ще снима с каквото му е кеф и му е най удобно. Глейте си кефа и снимайте повече [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 14:16

Темата е за да си чешем езиците, няма как.
Лайвю добре, ама хайде снимай в студио на лайв вю - бой на негри в тъмна нощ. През шпионката трябва. Синхронизация си има.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-16 15:08

Синхронизация горе на обувката, специлано за 6Д категорично няма при лайв вю, или е въпрос на някаква настройка която не съм открил. За 750/760Д ще пробвам довечера...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 15:15

Нямам 6D, но пробвай с това:

Silent LV shoot: [Disable]
Flash will not fire if set to [Mode 1] or [2].

Иначе този проблем със симулацията на експозиция с канон го има от доста време и май не само при моделите в нисък клас - доста неудобно ако се снима с ръчни обективи в режим лайв вю и не само. Добре, че е меджик лантерн...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: aldygreen   
Дата:   10-03-16 19:43

Понеже стана дума за шпионката и LiveView, ще напомня за една тема, свързана със зависимостта на шума на матрицата от температурата й.

Шумът при DSLR-и и безогледални камери

Хората ясно показват, че в режим на LiveView температурата на сензора е доста по-висока и като резултат скачат нивата на шума, като променят динамичния диапазон. Ако снимам през "шпионката", т.е. с DSLR, сензорът ще е практически нагрят до околната температура, дори при серия от снимки през, примерно 10 сек.
За някои критични ситуации това може да е важно.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: axlastro   
Дата:   10-03-16 20:00

Голяма работа малко шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: asahi   
Дата:   11-03-16 10:29

Здрасти на Thor [beer]

Що така няма снимки в тази тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-16 10:41

Те каноните не са за снимане, само за хвалба стават[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-16 15:29

те па щото на сони теоретиците темите са само снимки... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »