Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   26-02-16 13:15

Никога [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-16 13:39

Използвал съм го когато искам фиксирана скорост в приоритет на апературата.Получава се един приятен автоматичен мод на който може да задаваш конпенсации. Ако сцените не са много контрастни работи добре иначе понякога мери грешно както при типичен приоритет на апературата. Просто променливата там е исо-то не скороста. Ползвам го с дистанционно за да имам по голяма гъвкавост. Тъй като там нямам контрол над камерата когато съм на 100 метра от нея. [beer] Като цяло е добро решение за подържането на една скорост. Особено с новите тела които до 3200 исо имат чудесна картинка. Задаваш минимална 1/400 примерно и тялото вдига до 3200 исо за да я подържа тази скорост след ,което намаля скороста. Ако не си на авто исо просто ще ти пада скороста и ще вдигнеш ръчно исо-то... така че е една приятна екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 13:44

80% от случаите съм на автоматично ИСО.
Защо ли? Защото не намирам за нужно да преценявам неща, които апаратът може сам да си прецени.

Задаването ръчно на даден параметър за мен трябва да е обвързано с ясното осмисляне от нуждата той да бъде точно такъв.
Почти винаги параметърът, който искам да контролирам е блендата, защото с нея определям дълбочината на фокуса или пускам повече светлина при слаба осветеност. А другите неща оставям на преценката на апарата.

В настройките на автоматичното ИСО разбира се задавам минималната скорост, с която съм ок да снимам, за да не падам под нея. Нямам нищо против ИСО-то да си ходи където иска, за да ми даде правилна експозиция. Даже много се радвам, че не се налага да го мисля постоянно.

Има 3 случая, в които не ползвам автоматично ИСО:
1) Когато снимам от статив.
2) При снимане в контролирани светлинни условия (студийно осветление). Тогава така или иначе всичко е на ръчни настройки.
3) Когато искам да снимам в екстемно тъмни условия на ИСО над 6400. Поне на моята камера автоматичното ИСО не може да ходи над 6400.

Предполагам при снимане със светкавица закачена отгоре на апарата също е добре да зададем ръчно ИСО-то, но аз така или иначе никога не ползвам светкавица върху апарата. Не ме кефи.



Публикацията е редактирана (26-02-16 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-02-16 13:46

Със светкавица - никога.

При спорт - M + AutoISO, ако светлината е много динамична. Ама сега с D7200 няма разлика дали ще светиш от апарата или софтуерно, тъй че не го пускам.

При разходки в режим A с Auto ISO (обикновенно си е 100). Последно време гледам да снимам и на M при такива случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: quazimodo   
Дата:   26-02-16 14:12

Maлко преводна[smilie5]литература. Който може да се възползва от нея да заповяда[smilie18]:

http://dox.bg/files/dw?a=16d9d066c8



Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 14:14

Определянето на минималната скорост зависи от много фактори.
1) Колко дълъг е обектива. При по-дълги обективи са нужни по-високи скорости.
2) Има ли стабилизация.
3) Доколко са подвижни обектите, които снимаш.
4) Колко светло е. При добра светлина обикновено се презатраховам с по-висока минимална скорост, поне 1/200.
При слаба светлина си позволявам да смъквам дори до 1/40 примерно. С ясната идея, че ще имам много брак. Но което не се е размазало, няма да има прекален шум. В такава ситуация ползвам и серийни снимки. Като щракне 3-4-5 пъти апарата, все някоя от серията няма да е размазана.

ПП: На последния концерт, на който снимах, толкова серийни снимки плющях, че си направих приличен таймлапс с тях. :D



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: ceco   
Дата:   26-02-16 14:16

Сложиш ли светкавица, скоростта ти автоматично се ограничава до максималната синхронна скорост на затвора, независимо какви настройки си задал! В противен случай не би се получил равномерно осветен кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 14:17

ceco, този проблем го няма с HSS светкавици доколкото ми е известно.



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: nsirakov   
Дата:   26-02-16 14:39

При снимане на сватби задавам скорст минимум от 1/125 или 1/180 и Ауто исо - резултатът - неразмазани от движението хора в ресторанта или на закрито

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: nsirakov   
Дата:   26-02-16 14:47

с тия високи и качествени ИСО дет ги слагат в новите камери не е проблем да се снима вече дори на исо 6400 (нещо което преди смятахме за невъзможно)...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: aldygreen   
Дата:   26-02-16 15:11

Казано накратко - ауто ISO ти дава максималната възможна скорост при минимално възможното ISO, стига да си настроиш правилно апарата.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   26-02-16 15:41

Ползвам само при приоритет на бленда и давам компенсации взависимост от обекта на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Slivenski   
Дата:   26-02-16 16:00

И това зависи много от стила на снимане. Един предпочита да сменя настройки постоянно, друг да задава автоматични някои, а други да сменя. Може да се спори много кое и дали е правилно или грешно.

Ако трябва да гледам прагматично, автоматичното ИСО е доста удобна функция, особено в по-новите камери, където може да му се зададе висока стойност. Така че аз бих го ползвал. Но не винаги.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-16 16:32

Гледам повечето да са на ниско, под 400, но понякога се налага и до 5000. Гледам и тази стойност да не превишавам, в зависимост от апарата. За нощно небе и други, с макро понякога ползвам между 1000 и 4000 като някаква статистика. Колкото по-малко шум, толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: Бонд   
Дата:   26-02-16 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога и защо използвате авто ИСО
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-16 16:50

Ми трябва да има апарат, който да трябва само бленда, скорост, фокус и исо да му се сменят, това е за мен, другото всичко е изгъзици и натоварващи неща. Един екран, визьор задължително и нищо повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »