Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с D90 и Nikon 50mm 1,8G
Автор: lord_kik   
Дата:   24-02-16 20:18

Здравейте,след като ъпдейтнах до последната версия на фърмуера стана така че фокуса ми избяга и вече не е там където искам а пада пред обекта.Правя снимка на бебе с външна светкавица и слагам фокусната точка на едното око и след това виждам че фокуса отива не там а малко отпред на дрехите,пробвах няколко пъти,но резултата е един и същ фокуса никога не е на мястото си.Дали е възможно да е от новият фърмуер ,защото досега несъм забелязвал такова разминаване,и евентуално дали е възможно да върна старият фърмуер.Ако някой знае някакъв солюшън на проблема моля да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D90 и Nikon 50mm 1,8G
Автор: virosh   
Дата:   24-02-16 20:55

Носиш го в Профайлд заедно с обектива да ти го калибрират.
Аз също съм имал подобен проблем преди време с моето старо D90 и два 50мм f/1.8 D и G серията. Оставих го в Профайлд и го калибрираха.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D90 и Nikon 50mm 1,8G
Автор: m.djorov   
Дата:   24-02-16 21:11

Няма ли микро настройка на фокуса в д90? Да се пипне, да се види дали може само с него, че да не се губи време по сервизи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с D90 и Nikon 50mm 1,8G
Автор: chepkata   
Дата:   24-02-16 21:16

Д 90 няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »