Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с обектив
Автор: rossen76   
Дата:   24-02-16 19:29

Здравейте съфорумци .Искам да ви попитам дали има решение следният проблем .
Обектив канон 50 мм, 1,4 дава проблем с автофокуса .
Имам на тялото донастройка с микро аджусмент.
Скалата свърши за калиброване на обектива към тялото но се оказва че продължава да дава фронт фокус.
Пускам го в позиция лайвю фокуса заспива.
Има ли начин да се коригира този проблем

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: Pavlov   
Дата:   24-02-16 19:50

Има решение - продаваш обектива [smile] .
И ако искаш да си коректен, позволяваш на новия собственик да го пробва, дали пасва на неговото тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: rossen76   
Дата:   24-02-16 20:19

Това решение е най- лесното .Закупил съм го в е-маг , чудя се понеже е в гаранция дали ще могат да го оправят , ама сигурно в Япония ще го пращат ще мине месец два и не съм сигурен какво ще направят .

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: Jonini   
Дата:   24-02-16 21:44

Голега, ти нямаше ли проблем и с 85/1.8 ? Снимай повече. Стига гледа къде ти цепи фокуса. Тая 50-ка пробва ли я на друго тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: m.djorov   
Дата:   25-02-16 09:05

Те емаг където искат да си го пращат(не вярвам да е чак в Япония). На 31 ден след получаването на обектива от тях за рекламация и ако не са ти го пратили обратно по закон имаш право да си получиш парите на 100% без никакви забавяния и обяснения - ма той идва, изчакайте още 2-3 дни и така нататък. Ако им го пращаш виж как стои точно въпроса с рекламация, как може да получиш документ че имаш такава. И задължително направи така, че да имаш документ, че са получили обектива, за да знаеш от кога ти текат 30 дни време за отремонтиране на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   25-02-16 12:06

Рекламацията в Емаг става от самият сайт! Има раздел за рекламации,в който описваш проблемът на стоката ,която си закупил от тях. Изпращаш заявка за рекламация,която се отчита електронно и чрез имейл адресът на който си регистриран в сайтът им ,получаваш отговор ,че рекламацията ти е приета,с дата,час и прочие!После ти пращат същият куриер ,който ти е доставил стоката, за да я прибере за ремонт или връщане,пак безплатно! За връщане на парите вече е писано! Успех! [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-02-16 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: kristiyan   
Дата:   28-02-16 16:41

http://www.reikan.co.uk/focalweb/

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: hristov2256   
Дата:   28-02-16 16:52

Имах същия проблем с 50ката ми. Няма да ти я пращат в Китай, а в ПанСервиз, където ще те боли много повече главата.
Вместо да ми оправят проблема, тотално ми досчупиха обектива.
Вярваш или не, може и да съм единичен случай (което ме съмнява), но съм ходил 11 пъти! до сервиза, за да се обяснявам какъв ми е проблема и че всъщност нищо не са оправили.

Имам и още една 50ка, с която нямам никакви проблеми, но счупи ли се нещо с тия обективи... после не си заслужава просто.

Продадох го, направи същото и си събери пари за Сигмата и не се занимавай. След време може да си вземеш и USB док към нея и си чук.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   29-02-16 13:06

Не съм сигурен,че в Румъния имат Пан сервиз и че трябва да ходи до там 11 пъти за да му го поправят! Стандартната им процедура ,както казах по-рано е да ти вземат стоката с куриер и да ти я върнат пак с него поправена до 30 дена.Ако е непоправим или фабричен дефект ти връщат парите по желан от теб метод! Всичко това е записано в условията за ползване на услугите на Емаг,от където разбрах че е купен обективът! Не съм им обществен защитник,нито рекламен агент,но излагам факти,които са написани(не с малки букви) и които никой не чете! Няма никакви Пан,Фавн или други Сатиристични сервизи,за отремонтирване на фототехника в репертоарът им!

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обектив
Автор: hristov2256   
Дата:   29-02-16 17:29

ПанСервиз има в Младост, къде го прати да ходи 11 пъти в Румъния не знам. Точно в Младост ми "оправиха" обектива след сумати ходения.

Първо бяха на море, после командировка, след това забравили на 2пъти и т.н да не продължавам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »