Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Focus Breath - при телеобективите, мнения?
Автор: aldygreen   
Дата:   22-02-16 14:36

PhotoBo написа:

> ...и всъщност на какво се дължи
> подобен неясен феномен за мен
> [smilie11]

Доколкото си спомням, този ефект се наблюдава при обективи с вътрешно фокусиране (IF). Затова пък, като фокусираш близък обект, не се променя мащабът на изображението. Което си е предимство за обективи, използвани за видео.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Focus Breath - при телеобективите, мнения?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-02-16 05:27

Поизясниха се нещата,благодарение на последните постове,обаче в началото се изказаха с недомлъвки дежурните отегчени "капацитети" без да има полза от постовете им.


enduro: [smilie24] Най ясно описа "дишането" на стъклата според мен.



Публикацията е редактирана (23-02-16 05:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Focus Breath - при телеобективите, мнения?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-02-16 10:05

Мда, последните постове са по темата, линка в началото от статията на Боб също е полезна! Вече се чувствам по-уверен в бъдещата си покупка, ще трябва с компромисите дасе свиква. [smilie3]
Благодаря и на всички, които ми писаха на лични, вместо да се изцвръкат мощно в темата [cool]
Не всички сме родени научени. Сетих се навремето за един друг неясен за мен проблем, за който бях питал, а именно при светлосила от ф2.8 защо даден прайм обектив понякога не пада под ф/3 например моя 105/2.8 ВР. И още тогава се почувствах като в небрано лозе, но пак, че се намират и хора дето да обяснят на невежите [thankyou]

Как и да е, хайде със здраве! [smitten]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »