Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Външен качествен монитор
Автор: fpor   
Дата:   25-02-16 15:39

По фирмите ги имаше съвсем доскоро и нови HP LP2475w за ~350 лв, пак с 6 месеца гаранция, в някои фирми бяха с неоригиналните стойки, обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-02-16 15:51

За повдигане на монитора ако не се лъжа, се натиска един бутон отпред на централния "крак" на стойката - под монитора - натискаш го, задържаш и дърпаш нагоре монитора.
А за фабричната настройка на контраста - по принцип е 80 %.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   25-02-16 15:55

Спайдър не съм ползвал.

Процесът е в две части:
1. Калибриране на монитора (вкарването му в оптимален режим на яркост, цветна температура и т.н.)
2. Профилиране (измерване на контролни цветове и тяхното коригиране)

Не е логично и правилно да те кара да слагаш яркост и цветна температура каквато на теб ти харесва...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: plamenski4   
Дата:   25-02-16 17:48

Благодаря на всички , натиснах централното копче и монитора тръгна , много съм доволен от избора на монитор невероятни цветове показва !

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: enduro   
Дата:   25-02-16 17:59

Колегата който питаше за софтуер за спайдер 4
Аз тествах този и работи що годе добре комбинират се двете
http://www.argyllcms.com/
и
http://displaycal.net/

Поддържа голям набор от сензори за калибриране
Аз имам Spyder 4 expres и X-Rite i1Display 2
По съм доволен от калибрирането с Ексрайта , калибрирал съм си HP 2475 и Dell 2010w и двата са с CCFL подсветка.
Поздрави [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: rlk   
Дата:   28-02-16 07:14

Някой има ли впечатления за Аsus VP239НР , заслужава ли си?


Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: kjey   
Дата:   28-02-16 10:34

Този монитор си грее и има доста висока консумация от около 90W на 100% яркост, но все пак в монитора има цели 14 лампи W-CCFL с разширен цветови обхват(100% покритие AdobeRGB и sRGB).
Трябва да ти кажа че EIZO-то ми в къщи също грее, не колкото HP-то но все пак много повече от лъскавите боклуци с LED подсветка.

Както се казва пълно щастие няма[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: nikton1954   
Дата:   28-02-16 11:08

От вчера притежавам един чисто нов DELL U2415.Не знам доколко би задоволил професионални изисквания за обработка на снимки, ама идва калибриран от завода и съм много доволен!Проверих го за изгорели пиксели и всичко е ОК.Единствено при напълно черен екран долу в дясно леко изсветлява, което го имат всичките доколкото четох преди да го купя.Силно го препоръчвам, ама все пак аз съм го купил за обща употреба.Със сигурност ще става и за обработка на снимки, освен ако не сте много големи професионалисти.


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: pavel1983   
Дата:   28-02-16 14:27

Здравейте.Искам да ви попитам защо моя монитор ми товари очите толкова.При четене на текст белия фон отзад товари,при работа от 2-3 часа вече се чувствам уморен.Може би не успявам да го настроя правилно...Можете ли да ми препоръчате програма за настройка на цветовете и калибрация?Монитора е LG 23MP67VQ-P.

Можете да ми препоръчате и някой друг модел.Забелязвам че,мониторите на Ейпъл са с едни меки и приятни цветове....какви матрици ползват?

Дали с този ще усетя разлика Dell P2416D 24?

Благодаря.



Публикацията е редактирана (28-02-16 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: kjey   
Дата:   29-02-16 20:07

Монитора ви товари очите заради "модерната и икономична"LED подсветка и по точно заради шим регулирането на яркоста.Най вероятно вашия монитор има неприятно трептене дори и при 100% яркост(като гледам цената му).
Ако ви трябва монитор който да не ви товари очите си купете нещо втора ръка от класа на HP LP2475w - при 85% яркост липсва шим, освен това е с лампи W-CCFL които са инертни и дори със шим(под 85% яркост) не се усеща трептенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: alext   
Дата:   01-03-16 16:25

А как ползвате wide gamut дисплеите извън програмите за обработка? Някои цветове в windows и интернет са доста по- наситени. Как се оправя това? Дисплея в sRGB или конфигуриране на windows color management за adobe RGB или?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   01-03-16 16:51

Страдат...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »