Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   19-02-16 22:57


Бих искал да ми препоръчате качествен външен монитор с истинско цветоподаване , ползвам стар но железен лаптоп - HP - ProBook 6460b, Core I5, 8GB RAM. Като марка от високия клас монитори, съм се спрял на HP и DELL, но, не знам кой модел да избера, колко голям е желателно да бъде за да обработвам приятно и спокойно снимките, каква резолюция, мат или гланц, каква матрица и най-важното, въпросния ми лаптоп има HDMI изход но е по-старата версия, т.е. само видео сигнал, звука е отделно от за слушалките, много е важно в случая доколко би предал качествен сигнал към съответния избор на външен монитор, който и изпълни капацитета си, спрямо качеството на изходящия видео сигнал от лаптопа?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: boni   
Дата:   19-02-16 23:09

Зависи колко пари ти се дават. Ако не ти се дават много, но искаш хубав монитор за фото обработка от висок клас, препоръчвам :

http://shop.itema-pg.com/product/1703/hp-lp2475w-24-incha-profesionalen-monitor.html

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Бонд   
Дата:   19-02-16 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   20-02-16 00:02

Монитора от линка наистина е професионален, с по-хубавата матрица е, мат екран и за цената си е наистина супер, може да отскоча до офиса им направо с моя лаптоп за проба и ако стане го отнасям, междувременно ако реша да е нов какъв би ми препоръчал и съответно по-висок бюджет?

Какво мислите за Eizo Foris - FS2434-BK -
Дисплей 23.8 инча / 60.45 см FullHD 1920x1080 матов LED с IPS матрица Яркост 250 cd/m2
Контраст 1000:1 статичен
Съотношение 16:9
Ъгли на виждане 178°/178°
Време за реакция 4.9 ms
Стъпка на пикселите 0.2745 мм
Поддържани цветове 16.77 милиона
Портове 2x HDMI, 2x USB 3.0, Аудио изход и вход, 1x DVI-D
Говорители 2x 0.5W
Движение на стойка и екран Корекция на наклон от -5° до 25°
Екстри Flicker Free ?



Публикацията е редактирана (20-02-16 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: boni   
Дата:   20-02-16 00:32

От подобен клас, нов модел е : Dell U2413H
Около 1100лв

Сравнително евтин вариант : HP Z24n около 750лв

Много хубаво Ейзо на добра цена : EIZO ColorEdge CS240 , около 1500лв

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: lamerko   
Дата:   20-02-16 00:34

То много хубаво, ама що си мислите, че с вграденото интелско видео в процесора на пробук-а тия монитори за 1500 лева ще си струват?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   20-02-16 01:07

Точно за това ми е важно, какъв Монитор ще е най-удачен предвид вградената интелска видео карта?



Публикацията е редактирана (20-02-16 01:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Lycan   
Дата:   20-02-16 01:28

:)) по-дебел кабел да сложиш, за да потече хубав чист ток... така казваше един майстор

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: mitpis   
Дата:   20-02-16 02:35

Хареса ми предложението на Бони за профи монитор EIZO ColorEdge CS240 с ips матрица, който e с 5 години гаранция, този лаптоп до тогава ще се издуха тотално, а монитора ще си бачка и нищо няма да му има и след петте години и има DisplayPort, което е по добре от HDMI, а и се калибрира отлично, което си е инвестиция отвсякъде. Разбира се мат, няма да си гледаш физиономията... Вземи го смени този лаптоп с мощен настолен компютър с хубава видеокарта и няма да се мъчиш.
Иначе EIZO, което си харесал също става.



Публикацията е редактирана (20-02-16 02:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   20-02-16 16:21

Автор: boni
Дата: 19-02-16 23:09

Зависи колко пари ти се дават. Ако не ти се дават много, но искаш хубав монитор за фото обработка от висок клас, препоръчвам :

http://shop.itema-pg.com/product/1703/hp-lp2475w-24-incha-profesionalen-monitor.html

-------------------------------------------------------------------------------------------

Привет Бони, купих си вече въпросния монитор от линка, много съм доволен имам чуството че очите ми са с широкоъгълна оптика и стабилизация ;):):), направо все едно съм с космически компютър, невероятни цветове и за цената си от 290лв е просто без конкуренция, страшно ти благодаря за линка, има останала още една бройка от същия монитор и за същата цена, ако някой друг колега реши да си вземе, хич да не се чуди:) [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-02-16 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: kjey   
Дата:   20-02-16 17:07

Задължително си инсталирайте HP Display Assistant, както и драйвери за монитора от тази страница:
HP Display Assistant
Можете съвсем прилично да си калибрирате монитора чрез този софтуер(не е хардуерна калибрация но става).


Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   20-02-16 17:31

Благодаря колега, Kjey, свалих HP Display Assistan и цветовете станаха една идея по-меки и топли цветове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: alext   
Дата:   20-02-16 19:28

Мониторът гледам, че е минал профилактика при фирмата. Има ли някакви забележки? иначе изглежда страхотно

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: enizvk   
Дата:   20-02-16 19:36

Много се чудех и аз. Поръчах си същото LP2475w и го върхан същия ден. Сега съм с http://desktop.bg/displays-iiyama-XB2483HSUB1
Много съм доволен. 24 bit, няма PWM, върти се навсякъде :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   20-02-16 20:11


Re: Външен качествен монитор
Автор: alext
Дата: 20-02-16 19:28

Мониторът гледам, че е минал профилактика при фирмата. Има ли някакви забележки? иначе изглежда страхотно.

-------------------------------------------------------------------


Да чукна на дърво, засега монитора работи отлично, а и има 6-месечна гаранция, но дано си работи дъълго време, монитора е бил на 5000 часа, което не ми се вижда много и е сравнително запазен и на външен вид, няма изгорели пиксели и си е ОК засега :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: alext   
Дата:   20-02-16 20:44

Супер! За такъв монитор това е нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   20-02-16 20:54

5000 часа са ок. До към 10000 ще държи изображението, после бай...

Но за 290 лева е супер сделка.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: studiottt   
Дата:   21-02-16 02:21

Поръчах го , вторник е при мен :P [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Ivan_A   
Дата:   21-02-16 06:53

" ... До към 10000 ще държи изображението, после бай..." не е задължително.
Моят е от 2009, сега е на над 18000 часа:


https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/ibxn1517.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/HPLP2475W.jpg



Преди две години (на над 14 000)се появи петно, като сянка. От сервиза казаха - скапал се е, няма шанс за ремонт. Петното дори намаля и си стои в зоната на инструментите. Калибрира се нормално.

Т.е. има още доста живот.
Чудесен е мониторът, честито!

[smilie24]

/Снимката на екрана е с телефона - гадните цветове не са от монитора! [smilie5] /



Публикацията е редактирана (21-02-16 06:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   21-02-16 07:28

Калибрира се, но яркостта му е доста вдигната.

Заминават си с времето за съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   21-02-16 21:53

Привет колеги, монитора е супер, забелязах, дори и след софтуерната калибрация, специално червения цвят, ми идва леко ярък, нормално ли е това или трябва да му се направи истинска хардуерна калибрация, и ако да, какъв калибратор трябва да купувам и лесно ли се прави настройките му?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: imitev   
Дата:   21-02-16 22:10

Къде се намира мониторът?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-02-16 11:25

Благодаря на колегата "imitev" че предлага да ми помогнеш, намерих общ познат който ми калибрира монитора и червеното пак си е по-ярък но по малко.

Бих искал да реша друг проблем, както знаете, всички вие, които ползват или са ползвали въпросния монитор - HP LP2475w, знаете че фабрично много грее, сутрин като го включа и като поработи два-три часа, вече е загрял дотолкова, че от самия екран на монитора почва да затопля лицето ми, като че ли съм включил инфрачервена печка :), за зимата ще е добре, но сега като дойде лятото не ми се мисли какво ще е, самия монитор има от всички страни вентилационни отвори, чудя се дали в задната си горна част, да сложа вентилатори за процесори които да спомогнат, като всмукват допълнително топлия въздух и така да подобри топлинния въздушен поток, самите вентилатори ще взимат ток от USB портовете на самия монитор?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   24-02-16 11:28

Това сериозно ли е? Един такъв работи пред мен от 2-3 часа. Не грее. Ползвам въпросния монитор и НЕ ЗНАМ, че фабрично много грее.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен качествен монитор
Автор: Павел_Василев   
Дата:   24-02-16 11:55

Пипни самия екран след като е работил 3 часа, и ми кажи дали е топъл, при мен си е доста топъл не горещ и като съм на един метър от екрана усещам как ми топли лицето :)



Публикацията е редактирана (24-02-16 11:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »