Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимка на случаен човек
Автор: J0R0   
Дата:   16-02-16 17:52

Една много интересна история отпреди няколко дни.
Някакво момиче - Зоела, прави снимка на плажа и я кръщава "Случаен човек и неговото куче"





След като публикува достижението на своя "стрийт", профилът и буквално се подпалва от коментари и момичето се превръща едва ли не в звезда.
Защото се оказва че е снимала един от най-великите музиканти на нашето съвремие - Дейвид Гилмор от Пинк Флойд.
Снимката става толкова популярна че стига до колегата на Гилмор - Ник Мейсън, който предлага на Дейвид, следващия му албум да се казва "Случайният човек".

Историята е много хубава, като за мен е интересна с две неща.
Първо с огромните различия в културния код на поколенията.
Тази история е почти като историята с Ринго Стар, който участвал в някакво ТВ детско предаване и водещата съвсем сериозно го попитала, г-н Стар, с какво се занимавахте преди да се отдадете на детските предавания?
И второто нещо с което ме впечатли историята е как звезди от калибъра на Гилмор се движат сред обикновените хора и не се възпаляват когато някой ги снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Sassho   
Дата:   16-02-16 17:59

Не е лоша снимката , Гилмор съм го виждал преди 20 години, сега и аз не бих го познал а Големите хора се познават по Големите дела и не е нужно да се надуват като балони като помиярите в нашата родна гротеска.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: ivansky   
Дата:   16-02-16 18:02

Много хубава история, а Гилмор е гений :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Slivenski   
Дата:   16-02-16 18:07

Преди няколко дни показаха репортаж за някаква жена, която видяла скитник да рови в кофите в Ню Йорк... И му дала пицата, която си носила за вкъщи... И се оказало, че това е Ричард Гиър, на сета на някакъв филм, който снимали в момента. Но ето - и тя не го познала... :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: AndreyIst   
Дата:   16-02-16 18:14

Аз имам всичко, което Гилмор е издал. За мен е любимец. И аз бих го снимал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: шдфдшд   
Дата:   16-02-16 18:31

..ами , Гилмор просто е земен човек...това съм си мислел винаги , когато съм го слушал да говори...
...и за мен е гений...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: itilien   
Дата:   16-02-16 18:33

Това за Гиър и аз съм го слушал, ама малко ми се вижда малко невъзможно да не разбереш, че си на снимачна площадка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: camelasign   
Дата:   16-02-16 18:34

тук си спомням за горчивата история с Асен Кисимов, който направил забележка в трамвая на младежи и те го пребили...изобщо не са го познавали кой е.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Ivan_A   
Дата:   16-02-16 20:11

Спамя:

Faces Of Stone

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: mmjm   
Дата:   16-02-16 21:05

Бате Асен беше много фин човек, тогава и аз не повярвах, че някой би му посегнал. За съжаление сега доброто възпитание, толерантността и финесът се считат за непростима слабост, а простотията, арогантността и ненужната грубост - водещи добродетели, жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Frenchev   
Дата:   16-02-16 21:06

Уникален е. Няма друг като него. Слушайки тяхната музика се потапям в друг свят.

https://www.youtube.com/watch?v=opuzm5rvNig

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Danhill   
Дата:   16-02-16 22:05

Просто Пиа.Ра. в онези държави е на светлинни години от тук и затова им се връзвате на глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: jingov   
Дата:   16-02-16 22:06

Цитирам-"Автор: mmjm "
Дата: 16-02-16 21:05
За съжаление сега доброто възпитание, толерантността и финесът се считат за непростима слабост, а простотията, арогантността и ненужната грубост - водещи добродетели, жалко.
Директно и общоизвестно описание на БГ действителност , за съжаление май и на по зле отиват нещата ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: piknik   
Дата:   16-02-16 22:38

Флойд са ми любима група, а Дейвид е толкова деликатен, фин и земен човек...
Както не може Човек да разбере времето и пространството, така и с
Пинк Флойд - извънземни. Няма такива хора, може би няма и да се родят в бъдеще.
Може много да се напише, но няма смисъл.

https://www.youtube.com/watch?v=l5C4A11aVdc



Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: colorphoto   
Дата:   17-02-16 00:38

Хубава история,а Флойд са ми любими от ученик до сега!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: beya   
Дата:   17-02-16 11:26

Историята ако беше в България щеше да е по различно.На плажа ще срещнеш Милко или Фики.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: Slivenski   
Дата:   17-02-16 11:30

А всъщност какво е „случаен човек“? Не сме ли всички ние случайни хора? Кое ни кара да си мислим, че сме специални? И всъщност на кого му пука за нас, освен на най-близките ни? За непознатия всеки от нас е случаен. На мен много ми харесва това, че момичето, направило снимката, всъщност е видяло момента, а не човека. А повечето хора първо виждат човека.

Вчера седя на Витошка. Времето беше хубаво. Пия бира с приятели. И минава една известна личност. Последвалите реакции на хората наоколо ме втрещиха! То не бяха погледи, обръщания, изкривени и удължени вратове, подигравки, язвителни коментари… Не можех да повярвам как така самият факт, че някой известен е минал по улицата, при това съвсем непарадиращо и анонимно, може да предизвика такива реакции…

Всички ние сме случайни и за малко. Но повечето от нас го забравят. [smile]


[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: codcdbp   
Дата:   17-02-16 12:14

Моралът на историята е да се поучим - това че сме постигнали нещо, не ни дава право да се величаем излишно. Както и реципрочното - великите не са длъжни да ни търпят изцепките и коментарите, по повод на това че са известни. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: мара   
Дата:   17-02-16 13:47

бреееей...кво ли щеше да стане, ако момата беше тукашна и не беше представила писмено разрешение от модела...мъка страшна!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
щото тука, кат гледам нашего брата - все по-католик от папата, на запад пръднат - той се насере, имаитативната култура, морал и право ква веселба цепят - нема подобна!
не знам не си ли давате сметка, че темата е направо трагикомична, като я отвъртим на фона на темите с "крадените" фотки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: мара   
Дата:   17-02-16 13:48

опа, жоро, нещо липсват мнения от темата за боян добрев?
кво съм изтървала? [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: murrey   
Дата:   17-02-16 13:55

Преди години като се мотаехме с един приятел из центъра на Мюнхен, се разминахме с една дребна женица, която си вървеше кротко усмихната. Чак след 20-30 метра се усетихме и се спогледахме - абе, това не беше ли ... Йоко Оно?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: мара   
Дата:   17-02-16 14:06

хм...тука гилмор мяза на жан рено.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка на случаен човек
Автор: hrup   
Дата:   17-02-16 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »