Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   10-02-16 08:23

Искам да попитам въпросното сони става ли за снимане на музикални клипове или късометражни филми.Според мене поне до колкото съм си играл с апарата във видео режим, качеството на видеото е подобно на това на мобилен телефон с VGA видео резолюция от преди 10 години.В чуждестранните форуми го хвалят като сериозен апарат от към видео заснемане.Вие какво мислите по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: StraightEse   
Дата:   10-02-16 08:40

Чак пък като на телефон отпреди 10 години звучи прекалено.
RX серията на сони си е правена предимно за видео.
Макар и чак за професионално снимане да ми се струва сънително.
Виж в сетингите да не си му задал да снима VGA.
Ето едно клипче със съвети за видеозаснемане с RX100:
https://www.youtube.com/watch?v=9rm4rxF1z1k



Публикацията е редактирана (10-02-16 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   10-02-16 08:50

На FullHD снимам обаче имам чувството че клиповете нямат детайлност.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   10-02-16 08:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: e-mil   
Дата:   10-02-16 09:06

Колкото и да му е добро видеото RX100 си е домашен апарат. Думата "професионално" няма как да присъства.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: goldstar   
Дата:   10-02-16 14:58

Всичко зависи от клиентите ти - Бих отговорил аз [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Bumerang   
Дата:   10-02-16 15:36

Малка му е матричката за да е професионален[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Emoxide   
Дата:   10-02-16 15:52

RX100 II vs RX100 III

RX100 II vs RX100 IV

НИКОЙ от модел от семейство RX100 няма вход за външен микрофон. Я стига глупави въпроси.
НЕ СТАВА ЗА ПРОФИ Видео. За любителски клипове или любителски филми без звук - става, RX100 III и RX100 IV.

Най-добре от маломатричките RX10 II;
ама за тези пари скоро ще може да се купи чудесната Alpha 6300 + обектив



Публикацията е редактирана (10-02-16 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: nyamago   
Дата:   10-02-16 19:50

Никой не даде дефиниция за 'професионално' [smilie11][smilie2]

'Професионален' (изкарват се кинти) е и кичът, произвеждан от самоуки селски сватбари.

Има и видео-продукции, направени с телефони - и в чийто професионализъм ниой не се съмнява, възхваляват ги и печелят награди.

Всичко е относително, т.е. правилният отговор е: "Зависи" [smilie6]

(А иначе Сони БПБ (Broadcast, Pofessional & Business) дивизията в Бейзигстоук ми бяха клиенти преди няколко години и добре знам разликата - 'от земята до небето' - между нашите апарати и тяхното оборудване, работещо в 2/3 от телевизиите по света. Но не за това иде реч.)
- - - - -

Emoxide написа:

> НИКОЙ модел от семейство RX100 няма вход за външен микрофон.

Това е без значение за декларираното приложение. Музикалните клипове почти винаги се правят с предварително продуциран студиен запис и нищо от музиката не се записва при снимане на видеото (освен някое маркиране, което после няма да се яви в крайния вариант). НЕ СЕ иска 'професионален' звукозапис и липсата на въшен микрофон не е кусур.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: e-mil   
Дата:   10-02-16 23:41

Декларираното приложение не е само клипове. Човекът пита и за късометражни филми. А те могат да бъдат не само игрални - корпоративните филми също често са късометражни.

Самоуките сватбари може и да са селски, но много от тях си носят и второ, резервно тяло. Пък редовно има и видео към снимките, така че евентуалната издънка може донякъде да се компенсира. Но най-вече - дори да се издъниш 2-3 пъти, то пак ще има достатъчно клиенти, които още не са чували за теб. При снимането на клипове, обаче 2-3 издънки ще те изхвърлят от бизнеса.
Отделно, че дори и евтините сватбари снимат с DSLR, а тук говорим за компактен апарат.

При професионалното снимане на клипове и филми работиш със срокове, при това времето за договор, подготовка и предаване на готовата продукция обикновено е много по-късо от примерно сватбата през август за която са те ангажирали. И обещанието да дадеш материал засяга сериозни интереси, както и труда на повече хора. Един провален снимачен ден ще е значително по-скъп от цената RX-100.

Но защо все говоря за провал?
Ами защото при професионалното снимане на клипове и филми умните хора си осигуряват застраховка. При събитийните снимки застраховката е второ тяло, втори фотограф, видеооператор и т.н. Все нещо от събитието ще остане на запис. При клиповете втори оператор не ти върши работа. Да, има кадри или сцени, които изискват снимане с няколко камери, но през повечето време действието се гласи да се случва пред една камера. Затова застраховката там е техника, която може да пише едновременно на две места. Един път изкарваш некомпресирано видео от камерата, което се компресира на външен носител и втори път пишеш бекъп върху карта (или както беше преди - на касета).
Нали знаеш онзи виц, дето компютърните потребители се деляли на два вида - такива които архивират важна информация и такива, които вече го правят? Е, като снимаш на терен е същото.

Другото основно изискване за професионална работа е да имаш достатъчно ток - тоест резервни батерии. RX100 обаче идва само с кабелче за зареждане през USB.

Значи първо,
нямаш сменяеми обективи. От самото начало се прощаваш с избора на оптика. Каквото са ти дали - с това "работиш".
Второ,
филтри можеш да ползваш чрез някакъв адаптер, на който не се закрепват с резба или държач, а се лепят с магнит. [smilie11]
Трето,
за достатъчно работно време трябва да търсиш допълнително зарядно, ако изобщо Сони предлагат такова за батериите на RX100. Или да търсиш неоригинално, като се надяваш, че няма да те издъни в най-неподходящия момент.
Четвърто,
закрепването на следящ фокус ще е доста трудно на тази тясна гривна долепена до тялото. А може би и невъзможно - аз поне не съм виждал такива модели. Вариант ще е само да се пригоди нещо саморъчно, като онези пластмасови дръжки за развиване на капачки. Но пак ще е много неудобно за ползване.
Пето,
отгоре на апарата не можеш барем една репортажна лампа да курдисаш за по-евтините продукции. Освен, ако не я залепиш, за да си остане там завинаги.
Шесто,
входът за външен микрофон наистина на пръв поглед не е голям проблем. Винаги може да си наемеш звукар за хубав запис. Но пак трябва да имаме предвид евтините продукции където това ще ти натовари бюджета. Затова хич не е лошо да разполагаш с такъв вход. Което обаче изисква и изход за слушалки за да можеш да правиш поне някакъв мониторинг на сигнала. Не видях апаратът да има такъв.
Седмо,
доколкото съм запознат от ревюта RX100 Mk1 не може да изкарва некомпресирано видео (или поне никой не го споменава). Записът в апарата не е нещо особено - най-много 28 мегабита. Липсата на хубав външен запис много ограничава възможностите за постпродукция. Доколкото бегло съм запознат такава възможност има в RX100 III и IV, но пак не разбрах дали могат да пишат едновременно и бекъп.
Осмо,
ако нямаш изход в реално време не можеш да си следиш кадъра през външен монитор, а само през апарата. Който обаче няма визьор, а само дисплей. При фотографията можеш да залягаш по корем за да щракнеш няколко снимки от ниското. При видеото е значително по-трудно, а често и невъзможно. Пробвай да легнеш на земята и да движиш камерата! Дори и да е на слайдер. Но ако и режисьорът легне до теб, трябва да внимавате да не се блъскате много. Знам, че тук повечето професионалисти са едновременно и оператор, и осветител, и режисьор, и сценарист, и мениджър локации, и директор на продукция, че и продуценти, но в реалния свят това невинаги работи. Значи хем при слънчево време трудно ще виждаш, хем не можеш да ползваш някои ракурси, хем апаратчето ще харчи доста ток - оттам пак опираме до батериите.

Наистина не съм запознат добре с апарата, но и само тези 8 точки са достатъчни. Професионалното снимане не се изчерпва само с качеството на картинката записана върху СД картата, щото клипът/филмът не е само битрейт, ами и съдържание. Остави ги ония с телефоните дето печелят награди! Това са еднократни забавления пък и много от тези филми са реклама платена от производителите. В останалото време рядко снимат с телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   11-02-16 00:28

Благодаря ти e-mil за изчерпателния отговор. :) :) :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-16 01:04

следящ Фокус на rx100? Какво точно ще въртиш с тоя Фокус бе момко...ти поне на снимка погледна ли апарата?

Какво видео Ще да заснемеш зависи предимно от майсторлъка ти. Помня как бяха дали некс-5, дето още нямаше и една настройка за видео на един оператор, да направи кратко клипче и беше снимал едно момиче футболист как дриблира по улиците на малък град......видеото беше сериозно над нивото на телевизионните продукции на нова телевизия или БТВ......

ПП ето ти видеото снимано с апарат който има само една настройка за видео - снимай видео, спри да снимаш видео......

http://youtu.be/qTpwlzvufs8


ППП Емил такива тъпотии ти е писал, че по-добре не ги чети. Външна записвачка на звук можеш да вземеш сигурно за 100-200 кинта втора ръка, но ще те натовари. А следящия Фокус, външния Монитор., външното записващо за видео, специалните филтри, допълнителните обективи дето струват колкото един апатрамент в Овча Купел не натоварват никой....



Публикацията е редактирана (11-02-16 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: e-mil   
Дата:   11-02-16 07:46

Айде, поредният умник, който е бързал да пише без да е чел.

Автор: hotsnail
Дата: 11-02-16 01:04
"... следящ Фокус на rx100? Какво точно ще въртиш с тоя Фокус бе момко...ти поне на снимка погледна ли апарата?..."


Ще въртиш гривната, която освен за всичко друго служи и за ръчен фокус. А ти погледна ли апарата?

http://i.i.cbsi.com/cnwk.1d/i/tim/2012/08/01/Sony_Cybershot_DSC_RX100_35326410_05_610x436.jpg



Автор: hotsnail
Дата: 11-02-16 01:04
"Външна записвачка на звук можеш да вземеш... но ще те натовари. А следящия Фокус, външния Монитор., външното записващо за видео, специалните филтри, допълнителните обективи... не натоварват никой...."


Не теб. За продукционния бюджет говоря. На никого не му пука дали си пестил от закуски за да си купиш външен хардуер. Даже въобще не е задължително да ги купуваш. Тези неща може да се наемат. Затова специално съм споменал евтините продукции, а не домашния ти хладилник.

Автор: hotsnail
Дата: 11-02-16 01:04
"Помня как бяха дали некс-5, дето още нямаше и една настройка за видео..."


Ако беше чел какво съм писал щеше да загрееш, че въобще не говоря за настройките на камерата. На Некс-5 най-малкото можеш да ползваш различни обективи - едни такива неща, които се сменят за да получиш желаната картинка. Които споменах още в първата точка и за които се пита във всяка трета тема на форума. Погледни описанието на филма, който си дал! Човекът е ползвал поне 5 обектива! Което при RX100 няма как да стане.

И специално говорих за това, че сравнението с клипчета в Тубата е безсмислено. Кое в думата "работа" не ти е ясно? Няма никакво значение дали някой си оператор е написал филмче и си го е заснел в свободното време. Въпросът е дали този оператор ще избере същия апарат за да се гърчи с него примерно пет снимачни дни по 12 часа? И дали ще е сигурен, че накрая ще има записан материал?

Автор: hotsnail
Дата: 11-02-16 01:04
"ППП Емил такива тъпотии ти е писал, че по-добре не ги чети."


Мисля, че стана ясно какви глупости може да изтърсят ако не четеш. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   11-02-16 07:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-16 13:31

емиле за колкo пари намеаш профи техника и защо по-дяволите ще ползваш подобна техника с RX100.....

как се съотнася цената на наема на нещата дето си описал дори в скромен вариант към цената на закупуване на диктофонче???? 100 лева викаш е скъпо за едно диктофонче, ама наема който неминимуемо ще е поне 500 лева е евтино и може всеки да си го позволи за евтинат апродукция. А диктофонче е забранено да се купува, щото е скъпо.....

Дали ако наеме всичкото филмово оборудване, дето изреди за 500 лева на ден, ще може да даде още 50-тина лева и да си вземе GH4, 5d mk3, А7см blackmagic или каквото още реши решение от много по-висок клас спрямо RX100.......

Не мислиш ли, че ако наредиш тия всичките неща RX100 вече ще е последна грижа....


Може би трябва човекa да си уточни въпроса, но аз както го рабирам той пита - "мога ли да снимам сравнително качествено семейно видео с RX100" - отговора е

"Да, би могъл ако малко поназнайваш как да го използваш и вероянто ще се справи по-добре от 10 годишен телефон."



На мен ми се вижда тотално безмсислено, това дето го пишеш. Защо ще ползваш апарат за 750 лева с оборудване на 10 000 лева. Това е горе долу минимум на изредените неща.....


ПП Е го и хруп пореден човке с неизживян пубертет .....


ППП Ще го илюстрирам по-дург начин. Това дето си написал е все едно в офроуд форум някой да пита "Мога ли с 5 годшен Дъстър да мина през големия кален гьол до Малко Тупаново за да карам банички на училището в съседното село", а ти му отговаряш "Ами дъстера няма хубав захват за въжета, иначе би могъл спокойно да го натовариш на един Белаз и да прегазиш цялото село и гьола до него..."



Публикацията е редактирана (11-02-16 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: nyamago   
Дата:   11-02-16 13:47

Не съм защищавал апарат(и) или марка, дори споменаването на телефони беше за друга (неспомената) марка. Само изказах мисли на базата на разбирането, че ще се правят нискобюджетни музикални клипове (а евентуалните 'късометражни филми' ще са от същия характер като бюджет и краен резултат).

Всяка марка би могла да свърши работа, някои модели са (малко) по-добри от други за подобни цели. Ключовата дума е ниско-бюджетни - всички екстри като външни микрофони и аудио запис, монитори, филтри и пр. - унищожават тая ключова концепция. Много по-полезно от всички екстри би било натрупването на знания и опит - с нулева инвестиция! (В пари, нужно е само време и желание за учене и практика).

Иначе всичко, написано от e-mil е вярно (по-вярно от написаното от други отрицатели на апаратчето), но - за други цели и потребители.
- - -

Въщност, НЕ ЗНАЕМ достатъчно за потребителя и целите му (и аз не знам - признавам) - и водим нелепи разговори на базата на педположения и догадки. Може пък човекът да има амбиции и ресурси за нещо наистина професионално като техника и продукция? За една-две читави камерки (поне една резервна) с напреднали функции и възможности? За нормална инфраструктура като системи за плавно движение на камерата, изкуствено осветление, качествен синхронен звукозапис, оптична модификация на образа, непекъсваемо захранване и пр. и пр.? И екип от подготвни сътрудници - за всички роли в продукцията, които 'по подразбиране' приехме, че ще ги върши 'и сам воинът е воин'?... ...

@deandimov : Имаш ли такива планове и възможности? Кажи малко повече за проектите си и себе си, за целите и даденостите - за да получиш (дай Боже) наистина смислени препоръки.

Както и да се развие тая тема - желая ти успех! [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Emoxide   
Дата:   11-02-16 13:48

Адаш, Киро стига сте се препирали, всеки има резон в думите си според зависи от контекста и според зависи от целите.

Просто автора не е достатъчно конкретен с първоначалното си питане.

късометражки може да снимаш и с телефона си ако ако има поне HD Video (720p @24к *.MP4) особено за нуждите на любителски конкурси за къси филмчета, какъвто е In The Palace.
Брат ми и екип ентусиасти от няколко човека режисират, играят, заснемат и монтират всичкото това за няма и 2дни. Следоватлено е възможно!
ползвали са най-различна техника в годините, от Айфон, през Канон и последно с OM-D M5 II. Никога не ползваха микрофони слушалки и прочее.

Ако говорим за качествено видео с добър микродетайл, директно от апарата, RX100 III и IV дават такова. Ако се търси качествен матреиал позволяващ сериозна постобработка, трябва по-сериозен модел фото-видео камера, позволяващ поне суров запис към външен източник.

Ако се търси истинско професионално изпълнение, тогава, е може би не е за тази тема изобщо. Тези, които могат да кажат компетентно мнение не са писали в тази тема все още.

В крайна сметка стана ясно само едно, качеството на клиповете @ FullHD 1080p от RX100 не са на нужното ниво, за deandimov
Деяне, ако очакваш качествено видео от фотоапарат при >ISO1600 направо се насочвай към SONY a7r II или a7s/a7s II и 5-7бона на ръка, има ги в базара на форума



Публикацията е редактирана (11-02-16 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-16 14:00

Emo и това дето твърдиш, че е ясно, не е ясно! RX100 по-спомен има съвсем прилични и стандартни за любителско видео параметри.

Обаче апаратa има разни настройки. Напълно възможно е да направиш гадно видео от незнание......по-скъп апарат само ще задълбочи проблема........аз си мисля че проблема най-вероятно е в ЗАУ.

Няма лошо човек да си купи по-нов или скъп апарат, но това вероятно няма да реши проблема.

Виж един по-модерен телефон би могъл да ги реши в известна степен.



Публикацията е редактирана (11-02-16 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   11-02-16 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: e-mil   
Дата:   11-02-16 14:11

Автор: hotsnail
Дата: 11-02-16 13:31
"... аз както го рабирам той пита - "мога ли да снимам сравнително качествено семейно видео с RX100..."


Е, очевидно е, че не разбираш прост български език. Човекът максимално ясно пита за "професионално снимане на музикални клипове или късометражни филми". Как от професионално успяваш да стигнеш до семейно... само ти си знаеш.

Автор: nyamago
Дата: 11-02-16 13:47
"Въщност, НЕ ЗНАЕМ достатъчно за потребителя и целите му..."


Всъщност знаем. То дори не е нужно да го познаваме лично. Темите във форума не са чак толкова много, всеки ден висите тук... що така не успявате да следите кой какво пише?
Потребителят купи този апарат миналото лято и оттогава на всеки няколко седмици пуска теми "Как се прави това" и "Как се прави онова". Даже наскоро питаше и за доли ефект.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1748904&t=1748897

Целите му достатъчно се виждат от заглавията на темите. Очевидно има кинаджийски мечти и сегашната тема го показва много ясно. Просто тепърва прохожда и е много объркан. Фактът, че половин година след покупка още пита за качеството на картинката на собствения си апарат е еднозначен.
Така че с тъпи съвети от сорта: "Снимай с телефон и пращай на фестивали!" изобщо не му помагате.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-16 14:17

Еми като ти е ясно какво иска напиши му каква техника за видео да си вземе, която да му свърши работа на първо време [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: georgioiv   
Дата:   11-02-16 14:19

на диандимов глупостите... [smilie18] личи си, че сте отскоро във форума.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-02-16 15:37

fz1000 :)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-16 15:56

pd тоя пада по точка първа от писанието на емил.....

човека иска явно творчество дда разива и да слага обективи.....

ако трябва аз да дам идея - някое евтино канонче, нексче 5n, 5R, 6, 7, 5T, A6000, панасoниче на м43 от GH серията - GH2?, Сони А58 може би...Никон Д5х00 дето снима видео....



Публикацията е редактирана (11-02-16 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: papadok   
Дата:   12-02-16 01:17

Горби, този деандимов е друг.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: catandgoddess   
Дата:   12-02-16 01:36

Какво означава "самоуки селски сватбари" ?

Срещнах го по-нагоре в постовете[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   12-02-16 07:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Бонд   
Дата:   12-02-16 07:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-02-16 08:15

Първо мислих да пиша после се отказах [smilie5]

Ама айде само няколко неща.
Детайлноста на видеото на RX100 серията не била добра, ами доста близка е до тази от 5Д3 с който се снима сериозно и все още. Малка била матрицата... повечето "професионалисти" снимат с едри камери на рамо чиито матрици са много по-малки от тази на RX серията, съответно дават и по-лошо качество ама се водят професионалисти. Звука може да се записва и външно. Всичко е въпрос на финансови възможности, желания на снимащия и умствени възможности.

RX100 са серия любителски джобни апаратчета, качеството на снимки и видео е едно от най-добрите за размерите им. Дори последния модел прави по-добро слоу моушън видео от доста скъпи видео камери. Ако някой смята, че ще му свършат работа за професионална работа - не виждам проблеми да ги ползва. Ако на някой космонафт ракетата му е крива...

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Бонд   
Дата:   12-02-16 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   12-02-16 08:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Бонд   
Дата:   12-02-16 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hrup   
Дата:   12-02-16 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: nyamago   
Дата:   12-02-16 15:06

> Какво означава "самоуки селски сватбари"

Не мисля, че има нужда от пояснение, но в педагогиката учат учителите да обясняват като за най-бавноразвиващото се дете в стаята. Ще кажа, в употребения от мене смисъл, какво НЕ Е всяка дума в съчетанието:

- Самоуки НЕ значи хора, които самостоятелно много са чели и учили, вложили труд в самоусъвършенстване. По-скоро онова мнозинство, дето 'всичко си знаят и акъл не щат'. (Дори дават акъл, понже са гледали един урок на Тубата и всичко им е ясно).

- Селски НЕ Е географско понятие. По градовете са дори повече, еле в най-големите градове. Нещо неясно тук?

- Сватбари НЕ са гостите на сватбата, нито самите младоженци и родителите им. В контекста на фразата и темата това са 'професионалисти', обслужващи сватби.

Друго?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: nyamago   
Дата:   12-02-16 15:10

А Simbon4o (нищо, че е доста самоук и понякога сватбар) знае много от първа ръка и като каже нещо за видео (че и за фото, едно на ръка) е добре да се вслушваме. [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: Бонд   
Дата:   12-02-16 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: KAPANECA   
Дата:   14-02-16 13:29

Здравейте, имам същата версия марк1. Аз съм начинаещ фотограф и нямам сериозен опит. В началото бях супер разочарован от към видео + това камерата има много проблем с фокуса, който обаче до голяма степен се превъзмогват (мисля). На моменти уцелвам видеос изключително високо качество .

Видеото има най-различни режими, като

File Format AVCHD (другият MP4 е по ниско качество, но пак бива)
Record Setting 50i 24m fx (най-доброто качество, подходящо за по статични моменти, изплюва клипа в 25р).
Ако се използва 50Р е подходящо за по динамични моменти. и двата формата дават добра картина.
Image Size - L:17m (докато S: 4.2m e качество подобно на VGA)



Относно видеото имам смесени чувства Това което обаче достигнах, като впечатление, е главно следното.
-----------------------------------------------------------

Когато се снимам видео не използвайте функциите А, Р, М, S и др.
Ако използвате тази функция апарата снима доста зле, понеже една от особеностите в случая е че обръща на и снима главно в F11
това си го обяснявам, че ИСО и скорост на затвора са прекалено назобани, и камерата сама редуцира тази неточност,

Много важно !
Изибирам от врътката иконката на "кино-лента" (вместо функциите А, Р, М, S) защото реално това е видео режима, вътре в него има 4 режима.

Аз харесвам режима Aperature Prioritу понеже си настройвам F, и ISO, докато апарата автоматично регулира шътър спийда (авмотатичния затвор който достига скорост 10 000)
така снимам в някакъв полуавтоматичен режим.

Другото, което регулирам е за светлината Мулти-метъринг функцията, понеже когато е в центъра и преминавам от тъмно на светло петно, постоянно се променя светлината в клипа,

И не на последно място, когато снимам доста често, поради силния контраст, и на моменти липсата на детайлност, използвам функцията DRO 1-4 е въпрос на вкус,

И на последно място :) когато снимам видео често цветовете са ми слаби и сухи и аз избирам нещо по наситено. Creative Style в менюто, Std. ми се виджа бледо и аз избирам Port. или Vivid което е още по силно.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   14-02-16 19:41

Благодаря за подробните обяснения колега. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-16 20:16

Бос съм във видеото, но не зацепвам как при режим А ще ти снима на ф11, освен ако ти не искат така?

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: KAPANECA   
Дата:   15-02-16 06:53

Пак трябва да обяснявам, в А режим не е режим за видео, апарата не снима адекватно ако не е обърнат от врътката на кино-лентичката, само тогава снима адекватно видео, или когато е на иконката с зеленото-апаратче (автоматик), но там видеото разбира се е колебливо (леко) написа:

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-02-16 20:50

И от кое се разбира, че видеото е "колебливо" - каквото и да означава това?
Големи бели могат да станат, когато аматьори обясняват на други аматьори за неща, от които нищо не разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: KAPANECA   
Дата:   16-02-16 00:08

Нашепва ми го вътрешния глас написа:

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: zbonev   
Дата:   16-02-16 11:49

Видеото е най-добре да се снима с в режим S като при 25 кадъра в секунда скоростта, трябва да е 1/50 (като в никакъв случай не трябва да пада под 1/25), а при 50 к/с - 1/100 (ако ще се гледа на слоу моушън с 25 к/с се снима на 1/50). Имам rx100m3 и съм ги пробвал тези неща. Може, да ти се наложи да ползваш ND филтър; при М3 има вграден 3-стопов такъв, което е голямо предимство при видеото.



Публикацията е редактирана (16-02-16 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: oolliivveer   
Дата:   25-02-16 16:25

Здравейте.Някой с rx100-1 би ли проверил дали когато апаратът е вкл. за зареждане може да работи в режим видео.Четох по някои сайтове че става,но при мен не се получава.Понеже наскоро му обнових фирмуера подозирам да не би от това да е проблема.За съжаление не съм пробвал със стария фирмуер.Опитах всякакви настройки които има за усб но щом вкл. буксата се прибира обектива и ми изписва усб моде.Ето за тази идея питам.
https://photo-forum.net/static/site_pics/146/1456409728_brandon-cams3.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: jivkojj   
Дата:   25-02-16 16:58

Абе дето ще се занимаваш с тея паласки и кабели, по-добре си вземи батерии.

Иначе на въпроса ти - може да заобиколиш проблема като вземеш "дъми" батерия с кабел.


http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/3B8AAOSwAKxWVgl5/s-l225.jpg



На мен ми се иска жично дистанционно, с което да мога да спирам/пускам записа, както и зум, при моторизираните обективи. Едно време самите Сони анонсираха LANC точно за да могат да се правят тея трикове, но напоследък се изкалпазаниха и не искат да го слагат, където му е мястото.


http://cdn.cvp.com/images/products/altimage/11%2011%202006sony_rm-1bp_1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: oolliivveer   
Дата:   25-02-16 18:42

Да,това с дъми батерията е вариант но ми е жал да пробивам капачето,а няма от къде да излезе кабела,а и нямам излишна батерия за да я преправя.По скоро ме интересува защо не се получава като при този човек на снимката.Дори зареждането от пауър банката спира след няколко минути не само че не може да се снима.Ако го вкл. към лаптопа си зарежда,а от външната батерия спира след 4-5мин.То е ясно че накрая ще се взима 2 батерия но ми е странно защо не се получава дали е софтуерен или хардуерен проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: KAPANECA   
Дата:   25-02-16 19:33

Моя е с фърмуеар 1.1
Изпробвал съм го да е прикачен към тока с оригиналното зарядно, и снимах в продължение на няколко минути предполагам (не си спомням колко точно може да са били и 10)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-02-16 19:43


http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx100-ii/ZUR_BOTTOM.jpg



Сигурен ли си, че трябва да се дупчи??? В магазините ги държат на "дъми"-та. На нексовете има една гумичка на капачето, която се маха много лесно. На снимката горе квадратчето дето е в средата на капака (в дясно от Х-а и над заключалката) ми мяза на подобна гумичка. Я виж дали се сваля лесно на твоя - би трябвлао с дърпане при отворен капак да се сваля



Публикацията е редактирана (25-02-16 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: oolliivveer   
Дата:   25-02-16 20:03

KAPANECA Аз също съм с 1.1 но нямам оригинално зарядно.Ако имаш възможност би ли проверил дали ще иска да снима ако е вкл. към лаптоп или пауър банка.Благодаря предварително. hotsnail Наистина лесно се маха явно за това е .Ти почти реши проблема ми,сега остава да сътворя имитация на батерия с кабелче.Ако имаш идея от къде може да се купи?Благодаря и на теб.



Публикацията е редактирана (25-02-16 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   25-02-16 20:38

Какво е предимството след като обновиш софтуера на sony rx100 m1.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: oolliivveer   
Дата:   25-02-16 21:07

Подобряване на вибрация и звук шум на лещата по време на автофокус,пишат от сони.При теб работи ли на видео докъто е вкл. за зареждане в нещо различно от оригиналния адаптер?

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: stef7   
Дата:   25-02-16 21:13

Новия firmware решава един странен проблем с шум при фокусиране

https://www.youtube.com/watch?v=pT_qBYADwzE


Моята си беше напълно наред. Докато в един определен момент не се появил този шум и то при евентуалния си бъдещ собственик, който ми я върна като преоблемна. След като сложиш новия firmware шума изчезва като с магическа пръчка и камерата си работи нормално както преди.

Проблема се появява при версия 1 и 2 незнайно как, по форумите четох и при практически нови камери. Тези бъгове са неизбежни при нарасналата сложност на софтуера с който е бъкана всяка съвременна джаджа.


Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: deandimov   
Дата:   25-02-16 21:18

Имам външна батерия така наречената powerbank и съм свързвал сонито с нея в режим видео и не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: oolliivveer   
Дата:   25-02-16 21:46

Даа,явно при мен нещо се е омазало,ще трябва да мина на вариянта предложен от hotsnail.Само да видим как ще намеря куха батерия.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-02-16 21:52

Цък!

Отговори на това съобщение
 Re: sony rx100 mark1 става ли за професионално снимане на клипове?
Автор: zbonev   
Дата:   25-02-16 22:21

Имам M3 и си работи с 1.5А или по-мощен (напр. такъв от таблет) адаптер включен за зареждане през буксата. С оригиналния малък 0.5А не става идва му слаб.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »