Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: m.djorov   
Дата:   09-02-16 13:39

Последните дни, забелязвам, че, а някой е попитал какво да си купи и хоп в темата почват да се пускат линкове към собствените обяви в базара. Направо пик в тоя похват тези дни. Всеки си има глава на раменете, като реши какво да си купи, ще търси в базара или другаде. Какво е това спамене не знам.
Та се чудя някаква нова тенденция, мода ли е излезнала? Вместо съвет - направо готово оферта. Следващата стъпка може да е като попита някой и направо да получава нещото по куриер, без да го питат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-02-16 13:42

Тенденцията и похвата не са никак нови, отдавна сме свидетели на такива, но както казваш има пик напоследък, сигурно януари-февруари е кофти период за търговия. Поне са прями, не е като да се рекламират с други профили и да не можеш да им хванрш спатийте [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: dibat   
Дата:   09-02-16 13:57

Какъв е проблема?
За мен това е много по-смислено поведение от колкото пускането на обидни и заядливи коментари! А и това е форум все пак, основната му идея за мен е споделянето на опит и ресурси, не виждам проблем да дам или да ми се даде бърза връзка до ресурс та дори и да има финансова изгода от това.

.......

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: Emoxide   
Дата:   09-02-16 14:07

... продавам си жената [smilie5]
[smilie8] Почасово...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: bam-bam   
Дата:   09-02-16 14:09

То е същото и със съветите относно покупка/мнение.
Пита се за някакво фото и всеки "помагащ" започва да си предлага неговото с което снима, неговото виждане, неговото мислене за "най-доброто", а не се вниква в нуждите на питащия.
Зум не ти е нужен, това не било нужно, вземи си тяло на 120 години с 16 обектива за всичко, сякаш всеки има нужда да е ПРО и да прави мега яки снимки и да изкарва пари от тях, а човека пита за някаква сапунерка за екскурзии [smilie5]
Почват едни спорове и скандали, а човечеца горкия сигурно се чуди в какъв филм се е вкарал с един простичък въпрос [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: Бонд   
Дата:   09-02-16 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-16 14:50

Аз забелязвам, че много малко се купува, това е от поне година тук...Базарът, колкото и да се пусне, все застоява. Аз лично не бих пуснал обява, която ще стои 3-4-5 месеца, пък съм ги пуснал на по-ниски цени заради самият форум и хората тук. А пазаренето с намаления за 20-25лв не коментирам...
Тенденцията хич не ми харесва, но поне 90% от каквото не ми трябва продадох коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: hrup   
Дата:   09-02-16 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   09-02-16 14:59

kvakioh;hrup: Именно,гледам да е с най-ниската цена това което продавам и се изреждат разни младежи с мераци да се смъкне цената до 1 лев.....



Публикацията е редактирана (09-02-16 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: quazimodo   
Дата:   09-02-16 15:14

Леле, разплакАхте ме[smilie5]! Тука било пълно с последователи на майка Тереза[smilie5] [smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-02-16 15:15

Мен ме пазариха през годините 2-3ма блокирах ги , ма и аз 3-4 неща да съм продал и толкова да съм купил ... За мен не е проблем пускането да линкове в теми, въпреки че самият аз не го правя ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: hrup   
Дата:   09-02-16 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: io_bs   
Дата:   09-02-16 15:29

Мен пък ме дразни как си пробутват старите Д300 на цени от по 700 лв [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-16 15:30

Няма значение кой и как се пускат линкове в разни теми. Не е лошо препращане. Примерно някой пита какво да купи втора ръка като техника и няма да му дават линкове от Продавалник или ебей директно, по-скоро тукашни обяви ако има попадения ще се дадат първи. Не е нещо лошо човек да си промотира каквото има. Аз не съм го правил в теми, може примерно да съм продавал обектив и същия (но не с линк и обявата ми) да го дам като пример за някакво питане и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: hrup   
Дата:   09-02-16 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: джъмбо   
Дата:   09-02-16 16:25

когато е откровен търговец се дразня...
но когато е на колега (то си личи) не виждам никакви проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: zotto   
Дата:   09-02-16 16:50

Продавам едно апаратче за 200лв. и като видях тема с въпрос какъв огледално рефлексен апарат да си взема за бюджет от 300-400лв., пуснах линк към моята обява, като коментирах че марката не е определяща как ще се научиш да снимаш и в един клас телата имат изравнени възможности.Авторът на темата ми отговори, че не му допада апарата или по-точно портретите които иска да се научи да снима, няма да се получат с този апарат. Въздържах се да му пожелая да се научи да снима все пак[smile] и не намирам нищо непочтено в тази ситуация.Какви съобщения получавам на обявата изобщо не си струва да коментирам, за първи път съм от страната на продавача, а почти всичко си купувам от базара, така че хората които са си продали техниката на мен са късметлии. [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: georgioiv   
Дата:   09-02-16 16:57

Абсолютно никакъв проблем няма, ако не е търговец да си рекламира човека стоката по този начин. И въобще не е вярно, че базарът е застоял... И от към купуване и от към продаване, специално при мен има силна динамика... [smilie5]
Има стоки които не стоят и час, толкова горещи оферти са. [shtrak] Пуснете Сони А7 за 1000 лева, да видим колко ще седи... Или 70-200/2.8 L за 1500 ... Пуснете де.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: victory13   
Дата:   09-02-16 18:18

Това е изцяло положителна тенденция [cool]

Показва, че и откровените търговци са взели да четат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: tattoos   
Дата:   13-02-16 02:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: colorphoto   
Дата:   13-02-16 05:12

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   13-02-16 05:45

И какво лошо има? Някой пуснал тема, че търси нещо, но се колебае точно какво. Друг го продава. Това е нормално за мен. Не всеки виси по цял ден в базара, особено ако не е активен търговец или купувач.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (13-02-16 05:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: countgeoff   
Дата:   13-02-16 10:04

Мен пък ме дразни как хората не си променят/трият обявите след като са си продали нещата. Преди месец търсих нещо и звъннах на поне 4-5 обяви ... "За кое? Ааааа, то се продаде отдавна".

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: kolev68   
Дата:   13-02-16 19:50

Филмово снимащите си ползваме фейсбукhttps://www.facebook.com/groups/271837206353621/

Отговори на това съобщение
 Re: Нова мода ли има за продаване във форума
Автор: Sticky   
Дата:   15-02-16 17:38

tattoos написа:

> Мен пък ме дразни, че като цяло
> храма се е напълнил с търговци

Малко ми стана обидно честно да си кажа...
Аз съм от хората, които повече продават във ФФ, отколкото да гледат снимки. Признавам си без бой.
Но не мисля, че това ме прави някакъв търговец или ловец на "шарани". Занимавам се като хоби с това повече от 16 години и продължавам да снимам и да ми харесва. Това, че си купувам техника и после я продавам какъв грях точно е, следвайки препратката Ви към Библията и как това разваля първоначалния облик на ФФ?
Смятам, че всеки човек има различни интереси в сферата и ФФ за мен е място, където има всякакви. Обединяващото е това, че всички обичаме фотографията. Така го разбирам аз.
А това, че някой си поства обявите, че някой не гледал снимки, че някой задавал глупави въпроси... Това е нормално. Както едно време нямаше банери с реклами на Фотосинтезис във ФФ.
Дай сега да недоволстваме и за това...
Аз бях спрял да чета и във форума, ама ето защо.... Защото хората не се фокусират върху това, че изкуството е тръпката, ами -кой какво бил направил, кой как нищо не разбирал и т н... клюкарщини...
Аз да ви кажа честно от срещите с хора, купуващи си от мен съм научил много неща. И постоянно уча.. Харесва ми и го правя за кеф. Няма да си постна обявите, защото не ми харесва като държание.
Но няма и да размахвам пръст на тея, които го правят.
Фокусирайте се върху градивните неща. Ако не ви харесват темите във ФФ, пускайте такива, които ви кефят. Глупавите теми винаги ще остават назад...
Вярвам, че тук все пак има основно интелигентни хора и не бива да се поддаваме.

Peace!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »