Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 07:30

Представете се, има много нови членове на този форум - ако имате желание, да се запознаем.

Днес май нещо съм с добрите, което не означава, че докато се върна, темата няма да се е превърнала в ....ох, дано не стане [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 08:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-02-16 08:24

Добро утро, тьма

Казвам се Антон и съм любител. Обичам да снимам градски пейзажи, понякога хора на улицата или портрет. Обичам класическата фотография. Любими автори - Надар, Атже, Кертес, Картие-Бресон, Дуано, Брасай, Абот, Модел, Кена, Джулия Камерън, Жанлу Сиеф, Ронис и много други.
Обичам да се разхождам и да си водя бележки с фотоапарата. Част от снимките можете да видите в профила ми.
Обичам геометрията, страничната или насрещната светлина. Харесвам сенките.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 08:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 09:01

Прави сте - трябваше да съм първа.

Не съм фотограф, всъщност щракам от малка, в този форум съм от 2003 г. и бях много запалена да снимам, мисля, че имах добри попадения - обичам много репортажната фотография и всичко, в което няма особено намеса - нито режисьорска, нито фотошопска.

Даниела - зодия Овен - името ми означава - *само Бог е мой съдник* :)

Две големи вече деца, съпруг - любещ и обичан.

Благодаря на представилите се!

Тони, защо криеш,че имаш много красива жена и невероятна малка дъщеря?

Никола - дай малко повече инфо - чудесно име - Никола - много мъжко, много силно звучащо, неслучайно със значение - *победител на народите*


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   02-02-16 09:38

Здравейте,
Ивайло е моето име ... Кypт на старобългарски означава "вълк", а Въло, Въил, Иваил, Ивайло са по-късни негови славянски транскрипции. Църквата се опитва да го сложи при Ивановците, но аз лично не съм никак съгласен :)

Любител, който по някакво не толкова странно обстоятелство снима Баскетбол , любимия си спорт. Снимам и пейзажчета от време на време, но най много обичам да снимам диви животни с приоритет птици ...
35 годишен с прекрасна жена и очарователна малка дъщеря :)

Наблюдавам форума от самото му начало , но се регнах когато почнах да снимам за да се уча от Вас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 09:46

така е, лорде Вълк, добри познания в старобългаския[cool]

между другото, Везни са чудесна зодия [smilie3] особено в сравнение с Овен [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   02-02-16 09:48

А как са в комбинация? [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: iavorianev   
Дата:   02-02-16 09:50

Ха,от колко години съм във форума,все известни никове и сега за първи път ви научавам имената. Поздравления Тъма за темата!
Нов ред,два пръста навътре[smile] . Казвам се Явор,от град Варна.
Винаги ме е привличала фотографията,но истински се запалих когато си купих първата безогледалка Panasonic GF1 и палачинката 20/1,7.Тогава си помислих че нещо е повреден обектива ,защото на заден план обектите бяха дефокусирани [smile] [smile] [smile] .Определения като скорост,бленда и исо бяха понятия,които не съществуваха за мен.
Обичам да снимам всичко според настроенията ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 09:53

Диди, везни и овен са една от най-добрите комбинации. На лудия овен му трябва някой да го възпира, премисляйки нещата предварително.

Яворе, здравей, градски![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-02-16 10:12

Голям праз за овена, че мислел, като не се слуша после какво приказва : ) Царе са на режещия език. И понеже много ги критикувам, се окомплектовах с комплект овни доживот. Жална им майка : )

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: БОНД   
Дата:   02-02-16 10:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: rimohit   
Дата:   02-02-16 10:21

Като изсъскат от устата им камшици плющят. Пък иначе ми е добричка женичката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 10:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: tonal   
Дата:   02-02-16 10:44





Публикацията е редактирана (02-02-16 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-02-16 10:47

Е, как... репликата "Играй си с храната!" за какви деца е предназначена???

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Станчев   
Дата:   02-02-16 11:23

Здравейте! Аз съм Стилиян.Не съм от новите членове, по-скоро от "старите", в буквалния и преносния смисъл...Зодия рак.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chukov   
Дата:   02-02-16 11:35

В стила на един мой виден съгражданин - Бачо Киро - ще кажа:

Бен бир Пенчо Чуков им
простак коркмаз комита им
Фотоапарат умузума тактъм
Фото форум от 2003-та булдум

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: cTpaHHo   
Дата:   02-02-16 11:42


Хубаво :)

Георги са ме именували родителите ми, а Вигнешвара ме нарече гуруто което ме инициира и ръкоположи.
С фотография се занимавам от има няма 8-9 години, половината полу-професионално. Хептен професионално никога няма да стане, щото съм Овен и ако не искам да направя нещо, каквито и цифри да посочват, показват, изкушават със - все ми е тая.
Йога-учител съм, фото-учител съм, пък мене ме учи живота :)
На 33
Дъщеричка си имам
Пътувам. Много. Като за справка 2015г бях 6 месеца в Шотландия, 5 в Индия и един в родината.
Но и сега съм в родината. За поне още 2 месеца ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 11:55

Типично за Овена - обича да пътува и да среща ново *стадо*, над което да господства - не сме толкова лоши овните - имайте предвид, че ние сме най-добрите ПРИЯТЕЛИ - никога няма да ви предадем.


Между другото, честит Петльовден на всички, които си имат синове!

Да си признаят веднага [smilie3] , тоест да се похвалят[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   02-02-16 12:22

[cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   02-02-16 12:27

Аз съм на 30, от 10-на години "щракам", но първите 8 са с телефон и евентуално стават за спомен.
От 2 години съм собственик на DSLR. Преди 15-на месеца се престраших да се регистрирам тук.

Името ми го пише горе, работя в сферата на информационните технологии. Родом съм от Разград, през студентските си години живях в Русе, а последните няколко работя и живея на майната си (Пловдив).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-16 12:31

Владо се казвам. Прякорът ми произлиза от (случайно) съвпадение по първо и фамилно име с един бележит сънародник и ми го лепнаха навремето само за това (да не мисли някой, че съм си повярвал да съм някакъв майстор). Беше вече заето като ник при идването ми във форума, затова избрах 'синонима' от народната фраза "Няма го майстора" - тъкмо приляга и на отсъствието ми от страната.

Дърт, женен, с двама нехранимайковци - единият вече далече, другият все още в къщи (уж), но пърха да отлети... Подробности, които имат твърде неясна и непряка връзка с присъствието ми във форума, но за всеобщото (нездраво ;) любопитство не ги крия.

По-близо до форума: снимам от вътрешна потребност, вероятно от подсъзнателни угризения че не рисувам. Резултатите не са нищо особено, но за мен пътят е по-важен от дестинацията, процесът - от резултата. Като несъвършен простосмъртен грешник - и аз имам его, криво ми е задето не ме боготворят като най-велик фотограф - но не позволявам това да ми развали живота или (пази Боже) да ме направи жалък и смешен пред всички.

Мразя да се взимам твърде сериозно, иначе - мразя да мразя.

Харесвам тази общност и ми е приятно да се мешам из нея -
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-02-16 12:59

Чудесна тема! Правя асоциация с някогашните лексикони, но тук е по-сбито и са включени само първите въпроси (съдейки по отговорите до момента).

Та да дам и аз моите:

Казвам се Борислав (името само говори за себе си, не съм сигурен за притежателя му само), всички ми казват Боби, в чужбина просто Boris (по-лесно им е [smilie3]).
На 33 съм, хубава възраст, любимо число ми е 3, edit: дори съм роден на 03.03 (3-ти Март), телефонни номера до момента завършващи на 033003, 339333 и 919393 [smilie5] Като се замисля освен ТРИ, обичам числата и цифрите като цяло, винаги влагам някаква символика, често броя, гледам номера на коли, табели, телефони...и други. И до там - не съм изучавал номерология, не вярвам във врачки, предсказания, черни магии, 666 и други подобни. [smilie6]
Семеен, с красива съпруга, фигурира в голяма част от портретите ми, въпреки, че много трудно я склонявам за снимки.
С две момчета, много енергични - на 3 1/2 и 3 месеца - Кристо и Матео.
Обичам да пътувам, но рядко ми се отдава възможност вече. Живял съм няколко години в САЩ и Англия (по настоящем), не съм типичния емигрант, по-скоро голям родолюбец, обичам Родината, възпитаваме децата си и ценим корените си най-вече на български и като българи. Навън сме заради системата, за това, че се уморихме в непрестанната борба с институции, хора, престъпници, измамници, закони, правна система, здравна с-ма, работодатели, сива икономика, нрав, напрегнат живот, злоба....и какво ли още не! Не ме съдете сурово за това, моля! Това е моят избор и макар да ме боли, искам децата ми да не минат по пътя, по който минахме ние и продължаваме да вървим и в момента!

Снимам предимно портрети и пейзажи, но харесвам още чуждия арт, стрийт и Ч/Б!

Тайно се надявам до няколко години да започна да се занимавам с фотография, не само като хоби.

Това е, от мен. Благодаря за дадената възможност да кажа няколко думи за себе си [smile]



Публикацията е редактирана (04-02-16 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: iavorianev   
Дата:   02-02-16 12:59

nyamago,photoBo, вие сте ми в топ 5 от присъстващите в форума. Винаги уравновесени и мъдри изказвания,ясна мисъл[cool][cool] undefined ....от вас за толкова време една простотия не съм прочел. Бих искал да мога да го кажа и за други....



Публикацията е редактирана (02-02-16 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   02-02-16 13:21

Везната е сила бре (Нали съм аз Везни!) щом жена ми е Лъв и аз съм шефа хахахахха

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: adorable   
Дата:   02-02-16 13:22

Казвам се Дилян. На 27 години (почти). По образование - учител по изобразително изкуство. По призвание - артист. Във всеки смисъл на тази дума. През годините съм опитвал много различни видове изкуства. В момента се интересувам предимно от съвременни форми на изкуство. Харесвам експериментите с материала - метал, дърво, пластмаса, стъкло, хартия и др. В изкуството най-много ценя идеята, креативността и оригиналното мислене. Много харесвам концептуалното изкуство като направление, но попивам всичко, което успее да ме провокира - да мисля, да чувствам, да създавам.

Не обичам да правя планове. Събуждам се сутрин от съм и правя това, което ми се прави днес. Понякога рисувам, понякога снимам. За мен творческия процес е синоним на думичката свобода. Аз вярвам, че всеки човек трябва да намери своето призвание, и всеки трябва да остави нещо след себе си за другите. Изкуството дава смисъл на съществуването ми тук. Без него бих се чувствал празен и живота ми би бил лишен от съдържание.

Във форума съм от 2009. Прякорът ми - adorable означава прелестен, очарователен. Избрах го от реплика в един филм. [smilie5] Много неща съм научил тук и съм получил много полезни съвети. Някой от авторите тук ме вдъхновяват изключително много, за което съм благодарен.

Дразни ме понякога това, че дискусиите минават границата на добрия тон. Поради тази причина част от любимите ми автори напуснаха този форум, за което съжалявам... Но хората сме различни и всеки има право на избор. Опитвам се да уважавам мнението и гледната точка на другите.



Публикацията е редактирана (02-02-16 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fuji   
Дата:   02-02-16 13:53

Аз съм Антоанета...и както е прието всички ми викат Тони:)
Fuji - ами, просто ми хареса...и аз не съм от най-новите тук, да не използвам старички:))))))))))))
Зодия - Везна:)на 100%

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 14:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-16 14:06

Казвам се ХристиАн. Зодия Лъв. Току-що прехвърлих половин век.
Роден съм в Пловдив, живял съм в Бургас, а през последните три десетилетия и кусур миткам по софийските сокаци.
Започнах да снимам на девет, когато татко ми подари старата си Бейрета, за да поощри интереса ми към фотографията. После се записах на фотокръжок към окръжната станция на ТНТМ в Бургас. Така се запознах с другарката Пройнова. Изумителна жена! Лявата й ръка беше полупарализирана, но това не й пречеше да снима, копира, бърка "чорби" и проявява по-чевръсто от всички. Кипеше от енергия и желание да "предаде нататък" своите знания и умения. В моите очи снимките й бяха съвършени. Научих много от нея.
След няколко години светът на неподвижните изображения ми стана тесен, та се записах и на кинокръжок, че и на втори (към ТНТМ и към "Дом на нефтохимика"). Лентата, с която разполагахме (Супер8 и 16 мм - Свема и Орво), беше оскъдна и често с изтекъл срок на годност, но това не ни пречеше да снимаме, проявяваме, монтираме ... Получих няколко национални, че и две международни награди от любителски кинофестивали. Продължавах да се занимавам и с фотография, участвах в няколко изложби. Случайно попаднах на снимките на няколко епизода от филма "Ако те има" на Иля Велчев и това окончателно наклони везните към киното.
Приеха ме кинорежисура във ВИТИЗ от раз - въпреки всеобщото мнение, че това няма как да се случи поради липсата на връзки. Румен Георгиев (лека му пръст!) ни преподаваше фотография и фотокомпозиция и ни гърчеше наравно с операторите - същите задачи, същите изисквания, същите безкомпромисни оценки. Тогава мрънкахме срещу тази тиранична несправедливост, но сега съм му дълбоко благодарен.
Режисьор съм. Правя телевизия за пари и кино за кеф. Фотографията е любимото ми хоби. Ще ми се да имам повече свободно време за него. Снимки по принцип не публикувам - нито тук, нито някъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 14:09

...Тома Томов от Варна – псевдопатриот , мракобесник , расист , фашист и некадърен архитект...

...в свободното си време – наемен убиец...

...състудент съм на ИванА ,който тогава беше много напред във фотографията , а сега е още по-...и оня ден го питах дали има глоу ефект в един негов кадър и той не ми каза...

...братовчед съм на alsash (трети или четвърти) , чийто баща – арх.Марин Маринов , навремето беше лауреат на Димитровска награда за комплекса Русалка...

...жена ми е кротка , което прави общия живот възможен...
...големият ми син излезе нехранитатко....изгониха го от Англия (няма да ви казвам за ко) ,където изхарчи пари за двустаен апартамент и стана анархист – против държавата и полицията ....машините щяли да работят , а хората само да ядат!
...сега яде , само когато му сипва майка му , а той преди да почне , мижа към тавана и благодари за храната на Вишну , понеже е зен-будист...

...малкият ми син имаше свръхестествени музикални способност и в музикалното ме гледаха със завист , и му предричаха бъдеще на блестящ пианист , абаче той каза „н-н-нИмъ да свиря“ и сега учи за котешки доктор в Стара Загора , понеже , като малък имаше коте и понеже коня от който трябвало да вземат кръв по Практика , макар и вързан , се опитвал да хапе и той не ходел при него...

...във Фото-форум съм заради точките ( покачва ми се адриналина , като вземат да се трупат ... получавам тременс и сърцебиене!) , и заради Мара!...

...и заради есетата та Нямаго..

...начи - зариди Точките , Мара и Нямаго....

...не...заради Точките , Нямаго и Мара!..

...това е...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: klun4o   
Дата:   02-02-16 15:25

Аааа, аз ли съм единствената Дева тук :)Здравейте, Иво съм от Благоевград.Миналата седмица изкарах първите си няколко лева с фотоапарата :)въпреки, че съм на 46....Харесвам форума и чета сравнително редовно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 15:41

klun4o , виж...хората пишат повече...кажи сега...как ги взе тез "няколко лева"...?..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chukov   
Дата:   02-02-16 16:34

Не знам за Клунчо, ама аз ще ви кажа как изкарах на шах 50 лева от Каспаров.

Бяхме се обзаложили на 50 лв. при реми и 100 лева при победа.

Играта започна. Аз мислих 45 минути на първия ход и Каспаров се съгласи на реми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-16 16:40

шдфдшд : Нещо ме вземаш за мезе, но имаш облекчаващи вината обстоятелства, понеже се оказваш архитект (а това прегешение не ми е съвсем чуждо) [smilie5]

А за Мариелка ще се караме, може и да се биеме ако се изисква по протокола [smilie22]

[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-16 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   02-02-16 16:43

тьма, получи ти се темата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   02-02-16 16:48

hrup : Ти нали не беше от Перник, бе? [smilie10]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 16:49

...аз , в казармата , имам една победа срещу Владимир Дабков (неофициално)...преди казармата е бил републикански шампион за юноши...
...карахме заедно Обучение...играеше с всички желаещи в помещението и ние мислехме , като патки на тояги , а той разбира се играеше блиц...и в един момент , ко стана ..не знам ...обаче го матирах [smilie5] ...и той почна да иска да върнеме хода , обаче аз .не!...и повече не играх с него...щото втори път едва ли щях да го бия...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 16:54

Автор: nyamago
Дата: 02-02-16 16:40
...А за Мариелка ще се караме, може и да се биеме ако се изисква по протокола [smilie22]


...бе , ко има да се бийм...ние с нея бяхме любовници , но това беше отдавна...споко...[smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-02-16 16:54

Даниела, браво на теб.
Това ти е попадение като тема.

Казвам се Андрей Чорбанов, на 48 г. Роден съм и живея в София.
Доцент по имунология в Институт по микробилогия - БАН, гост-професор в няколко наши и чужди университета.

Хе, зодия Близнаци, пък и на първи юни. Обичам да се надувам и да се снимам с хубави жени. Ах, да - снимам основно гореспоменатите хубави жени и покриви на градовете, които посещавам. Пътувам по цял свят - основно по работа.

За бившите съпруги - по-добре нищо. Имам трима сина - Алексансър, Андрей и Слав-Самуил съответно на 22, 15 и 11 години.

Забравих, снимам от 9 годишен и минах през всичко - Вера, Смяна, Зенит, Практика, Пентакс и сега Никон. Във форума съм от 2005 година.

Пиша и издавам поезия и разкази, като допълнение на фотографията.

Сега Даниела трябва да ме поздрави за петльов ден за тримата ми сина и с особена гордост да ви каже какво означава името ми, щото от моята уста ще излезе нескромно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   02-02-16 16:56

ъхъ. и нямаш целулит.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: uri64   
Дата:   02-02-16 17:01

ииииууу...тъкмо се канех да пиша, ама това с проверката за целулит ме отказа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-02-16 17:02

Маро, ти пък да не видиш една моя гола снимка, нали затова съм я показал ...
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 17:06

..нямаше целулит , обаче имаше операция от апандецит...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   02-02-16 17:07

Здравейте, Аз съм откривателят на най-пивкото и вкусно мезе за плодова ракия.

Повече не мога да кажа, защото не съм го патентовал още [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-02-16 17:10

шдфдшд
Дата: 02-02-16 17:06

..нямаше целулит , обаче имаше операция от апандецит...





тц, нямам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 17:13

...не ти бе..[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...мара...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-02-16 17:14

ми тя щото за мен говори, пък и ме е виждала почти гол ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   02-02-16 17:16

...не ви знам..разбирайте се..[smilie7]

редакция:...вярно , че станала малка обърквация , кой с кого говори...ма то в груповия секс - тъй става...[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-02-16 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: sherbit   
Дата:   02-02-16 17:18

What I am

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: klun4o   
Дата:   02-02-16 19:02

Снимах сватба и не ме биха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nsirakov   
Дата:   02-02-16 19:44

аз съм си аз... просто човек...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Evolve   
Дата:   02-02-16 20:10

Здравейте,казвам се Денис и съм на 23г и 1/2 [smilie21]
Снимам,защото е модерно и май жените харесват такива работи,но май не ми се отдава особено.
Спортувам,играя компютърни игри,тролвам в мрежата и слушам всякаква музика,но най-вече брутални жици директно от 9-тият кръг на Ада.Не съм религиозен,хомофоб,опитвам се да не бъда и расист,но ми е трудно.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: ishootraw   
Дата:   02-02-16 20:29

Аз съм Пламен, зодия Лъв, роден в София преди 34 години. Семейството ми до голяма степен са артистични натури занимаващи се с театрално изкусвто (балет, грим), но за мен съдбата бе определила не толкова вълнуваща професия (но никога не е късно за ново начало). Скоро разбрах, че дядо ми, който е бил гримьор в телевизията и операта, всъщност доста е снимал любитеслки. Старият му Зенит стои в момента вкъщи на почитно място.

Живял съм към 8 години в Германия, където завърших медии и журналистика. Незнам защо се върнах (всеки ден се питам), но за добро или за зло съм тук сега.

Първия апарат си купих преди 5 години, когато се роди дъщеря ми, за да си я снимам от чисто любителски подбуди. Започнах да се уча в интернет от където съм научил почти всичко. В началото за основните неща гледах доста Jared Polin , от където идва и никът ми. Отдавна него гледам вече. Провокирам се от много автори, всеки ден.

Снимам предимно хора, като разбира се основно дъщеря ми Далия, която доста трудно навивам да стои пред обектива напоследък. Обичам да снимам портрети навън, особено когато е по-тъмно. Харесвам и постобработката, и хубавия ретуш, който само да подчертае красивите черти. Мога да прекарам часове пред един кадър в обработка и за мен времето тогава спира.

От скоро посещавам курсове по съвременна и концептуална фотография, защото искам да влагам повече идея зад кадрите, повече съвременна естетика и да избягам от клишето, догматизма и "пудрата захар" във фотографиите си. Незнам дали се получава все още :)

Та това е накратко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: sherbit   
Дата:   02-02-16 20:38

Днес може да се представят левите бегачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: acho_gaga   
Дата:   02-02-16 20:50

Здравейте,

Казвам се Ангел, повечето ми викат Ачо, а приятелите – Ейнджъл.
Живея в град Сливен, на 44 г. съм, зодия Скорпион, женен с две деца – момче и момиче и доколкото знам, нямам други [smile]

Абсолютен любител съм, дори не мога да си позволя да се нарека фотограф. За разлика от повечето от вас, като малък не се интересувах от фотография, а предимно от музика и рисуване. Обичам да пътувам и покрай това мое увлечение открих емоция и във фотографията. За мое съжаление това стана много, много късно – осъзнах колко много съм пропуснал…

Активно снимам от една година, когато всъщност си купих DSLR, но продължавам в джоба си да държа една сапунерка Сони за всеки случай [smile]

Нямам намерение да се занимавам професионално с фотография – имам достатъчно интересна за мен и сравнително добре платена професия. Фотографията за мен е хоби – нещо което освобождава мислите ми от професията, зарежда ме със сили и страст. В момента чета жадно и гледам снимки, снимам това което ми се струва интересно и се опитвам да наваксам загубеното време…

Качвам снимки от време на време и търся оценка, но не под формата на точки, а на градивна критика - и относно техническите параметри, и относно композиция, осветеност и т.н., защото аз нямам опит и тепърва се уча. Поради тази причина не участвам в дискусиите във форума, макар да ги следя – не се чувствам достатъчно компетентен.

Е, това е сега от мен ... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Харалампи   
Дата:   02-02-16 21:04

Аз съм Харалампи от село Червени връх! Но всъщност се наричам - Паскал Пастиров. Все още съм студент, а любимият ми камък е сапфира.



Публикацията е редактирана (02-02-16 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chukov   
Дата:   02-02-16 21:08

Искам да ви кажа, пичове, че навремето тия запознанства ги правехме във фотографските срещи, които правехме по региони.

Аз, живеещ в Дряново, ходех на такива в Горна Оряховица и в Търново. Родиха се много приятелства, които ни сплотяват и до днес. Не е същото като виртуалното представяне.

Например, с Gecata и Canon се бяхме "изяли" тук, във форума, да се дъвчем и дразним. Седнахме на една маса и всичко това остана мигновено в миналото. Сега сме приятели.

В София, доколкото си спомням, се събираха форумци в Славянска беседа ???? или се лъжа?

Във Варна беше в "Продадена невеста"
В Бургас ходих в заведението на хотел, собственост на форумец. Имаше тръпка. Много им харесваше

И сега вероятно би я имало
Дано се случва

В Търново е факт всеки четвъртък

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chukov   
Дата:   02-02-16 21:10

Говоря за сбирки с хора, членове на настоящия форум. Затова и толкова ревностно го защитавам като пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Loki_in_disguise   
Дата:   02-02-16 21:41

Здравейте. Приятно ми е, казвам се Георги.
Актьор, на 44 години, телец с асцендент лъв.
Откачен колоездач.

Поздравления за прекрасната тема, Тъма!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: asahi   
Дата:   03-02-16 01:07

Тъмичке, реинкарнация или катарзис? (да ме прощавате за латинския диалект)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Антивик   
Дата:   03-02-16 08:26

Ами да се представя и аз.
Виктор от Кърджали, прякора ми/май се превежда като никнем/ анаграма на имената ми, аватара ми фотошопната снимка от младите ми години,що сега съм на половин век и кусур, зодия Лъв. Ергенин второ издание/сиреч разведен от много години/ без поколение.
Апарат за пръв път хванах през далечните 70-те години на миналия век/даже не помня в кой клас съм бил[smilie11] /, а може би и още по-рано, кога баща ми ми даваше да щракам с един Киев/естествено настройките ги правеше той/. Не обичам да ме снимат/туй кога е за документи си е цяла мъка[smilie2] /и за това хванах първия си апарат Смяна8М, да съм винаги зад апарата, а не пред него[smilie3] и после като други тук - кръжоци самообразование от четене на книжки и списания, но само като прост любител.
Сравнително от скоро във форума, де се намериха арни хора с които може човек да сподели мнения или да попита, кога не знае нещо.



Публикацията е редактирана (03-02-16 08:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Havga   
Дата:   03-02-16 10:07

Аз съм Силвия.
Майка по сърце, адвокат по разум и фотограф поради егоцентризъм.Скорпион, с луна в Рак :))))
Открих фотографията, когато се роди дъщеря ми. После бях като обсебена, сега снимам на ум. Егото ми няма нужда да се показва. За сега. Харесвам всякаква фотография, но откривам себи си в режисираната. Просто не мога да съм наблюдател и само да отразявам.
Сничките ми ми помагат да се разбера.

И се кефя на тези теми във форума, защото ми липсват срещите на живо :))).



Публикацията е редактирана (03-02-16 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: georgioiv   
Дата:   03-02-16 10:13

Чуков, нема невеста вече... иначе си спомням как 2005 ходих от Варна в Бургас вечер на сбирки на форума, после тука с голям зор организирахме четвъртъците и после Кольо зае*а работата.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 10:58

Жоро съм, на 36, от Варна.
Защо хората вярват в зодии, винаги ми е било много смешно това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Havga   
Дата:   03-02-16 11:19

Защото сме научени да категоризираме и подреждаме хаоса и подвеждаме под общи понятия проявленията на живота си. А кои освен хората са най-интересни и важни за категоризиране. Хороскопите са достъпни и забавни, дори несериозни.
Ти не вярваш в зодии, но вярваш в нещо друго. Има ли значение какво след като търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Zyzu   
Дата:   03-02-16 11:35

Привет и от мен. Поздравления, Тъма за чудесната тема и дано остане така - в стилистиката на добрия, приятелски тон.
Аз се казвам Здравка, но отдавна никой почти не ме нарича така. Най-често чувам Зизу, оттам и ник-ът ми.
На 30 години съм и за съжаление живея в София, а не някъде по красивото ни крайбрежие например :)
И не че много разбирам и вярвам в зодии, но съм сигурна, че моята е сред най-кофти представителите. Аз съм риби.
Имам една прекрасна шест годишна дъщеря, която безпощадно експлоатирам като модел. В това няма нищо несправедливо, защото през цялото останало време тя пък експлоатира мен като роб и всяка от нас е щастлива от положението и статута си :) Имам си и една четирикрака дъщеричка, коята въпреки скромните си 8 годинки тежи 40 кг.
Художник съм, но от мързеливите глезльовци, които не си цапат ръцете с бои и терпентин, а само си пукат нервите със слоеве и маски.
Започнах да снимам, защото съпругът ми (подвизаващ се тук като tanovsky) си купи апарат. Общо взето, за да не остана по-назад. Абсолютен лаик съм, но ми харесва от време на време да хващам апарата.
Ежедневно следя Фото форума и го намирам доста приятно и полезно място. Когато имам време обичам да ровя не само в "Албум" и "Нови предложения". Имам си любими автори и често разглеждам всичките им снимки отново.
Единственото, което ми идва в повечко е честото ескалиране на обикновени теми или коментари до нивото на спорове с не много любезен тон. Но може пък честите словесни битки да са някакъв вид съвременно рицарство, знае ли човек :)Аз не ги разбирам много тези неща затова от доста време само чета и разглеждам. За мен виртуалното общуване е начин да се опитам да покажа себе си в различна светлина, а имено като добър, кротък и любезен човек. Всеки от близките и приятелите ми би се смял много, ако чуе тези определения за мен :)В реалния диалог често и мълниеносно се ядосвам, раздвоява ми се езикът за секунди, после обикновено съжалявам, но за толкова години не успях да култивирам гнева и емоциите си.
Още веднъж браво за темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 11:37

За едно съм съгласен -несериозни са. Вярвам в промените, както се казва в онова клише-" единственото постоянно нещо, това са промените"
А зодиите са един анахронизъм, който се нарежда някъде между вярването за плоската земя и швейцарските мармоти, завиващи шоколад.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: cTpaHHo   
Дата:   03-02-16 11:51

Наскоро изнасях лекция в която имаше точки точно относно вярата.
Всички вярват. Ежесекундно, минутно и ежедневно. И за цял живот.
Просто в различни неща вярват хората.
Ето този човек току що с цялата си Вяра в машината, автоматът и банковите институции изтегли пари от банкомата. От там, с цялата си Вяра към лекарското съсловие, отива на лекар, за преглед. От там с цялата си Вяра във фармацевтичните компании и химиите които произвеждат изпълнява рецептата, а аптекарката с цялата си Вяра, че тези хартийки които й дават имат стойност, дава стоката и взема хартийките.
Човекът се прибира у дома и с цялата си Вяра започва да се пие хапчета. Родата му също вярва, че съвременната медицина ще го оправи. От телевизора говорят различни герои, с различни вероизповедания.
С цялата си Вяра, средностатистическия Българин е гласувал за ББ. И му вярва. И на останалите :) Много често се и съмнява и е мнителен, но..

Но това е. Вярваме ежесекундно.

Та защо да не вярваме и на астрологията и хороскопите? Доста по-мъдри хора от нас са провидели, че и в илюзията има знаци за случващото се реално.

Самонаблюдавайте се. Осъзнайте, че всяко ваше желание и действие е продиктувано от вяра.

Оттам нататък, сами забележете в кое вярвате всъщност.

Дали в енергии? Дали в религии? Дали в политика? Дали в реклами? Дали в хороскопи? Дали в парите? Дали в себе си?

Вяра има много. Но къде е насочена? ;)

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 12:03

"От там с цялата си Вяра във фармацевтичните компании и химиите които произвеждат изпълнява рецептата, а аптекарката с цялата си Вяра, че тези хартийки които й дават имат стойност, дава стоката и взема хартийките.
Човекът се прибира у дома и с цялата си Вяра започва да се пие хапчета. Родата му също вярва, че съвременната медицина ще го оправи. От телевизора говорят различни герои, с различни вероизповедания.
С цялата си Вяра, средностатистическия Българин е гласувал за ББ. И му вярва. И на останалите :) Много често се и съмнява и е мнителен, но.."

Да не би да бъркаш "вяра" с "надежда". Защото надеждата започва там, където вярата леко е изневерила.

Сетих се за Дъглас Адамс и притчата за локвата. Та локвата си мислела, как някакъв си там създател бил измислил специално за нея тази дупка в асфалта, за да може тя да я запълни. И въпреки, че всеки ден се изпарявала и изчезвала, тя продължавала да вярва, че светът е създаден специално за нея, докато един ден- О, изненада, изпарила се цялата. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: stzz   
Дата:   03-02-16 12:23

Името ми е Стоян.................провокиран от последните две мнения, казвам за себе си:
-Не вярвам на авторитети!
/ебаси притчата Дъглас Адамс-ова.......[smilie18] [smilie18] [smilie18] !/

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-02-16 12:36

Аз пък не вярвам. Предпочитам да знам. Когато не знам, използвам интуицията си. Понякога помага, друг път - не.
Има разлика между вяра и доверие. Аз не вярвам в банкоматите, но имам доверие, те броят точно парите. Не вярвам във всемогъществото на медицината, но имам доверие на определени лекари. Не вярвам на политиците, но смятам, че е по-добре да се гласува на принципа "по-малкото" зло, отколкото да не се гласува.
А на тези, които вярват в разни религии, мога само да съчувствам. Религиите са (и винаги са били) средство за масова манипулация и инструмент за придобиване на власт.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: h_bio   
Дата:   03-02-16 12:41

Често срещана заблуда е да се слага знак на равенство между вярата и религията.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-02-16 12:54

...ами..с настоящето дередже в квантовата физика е трудно човек да остане верен на Рациото...

...познанието(измерването) е теоретично невъзможно , поради взаимодействието на измервателната система и мерения обект..

...материята се определя , ква ще бъде в момента в , който се появи наблядател...

...всеки път , когато се изправим пред вземане на решение вселената се раздвоява...в едната вземаме едно решение , в дугата друго...

...цялата Вселена е проектарана с някакъв двоичен код...ерго - холографско изображение...

...явно Някой горе ни се подиграва...какво ни остава освен Вярата..[smilie11]


редакция:...Вярата , в смисъл на Религия...



Публикацията е редактирана (09-02-16 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-16 12:57

^^ h_bio : [smilie24]

Но хайде следващия да отговори на въпроса

Кой съм аз?

- и да не отива дисусията оф-топик, а? [smilie11]

(Който иска - да си пусне една поредна тема за религията да видим админ Жоро как ще ѝ реагира [smilie5] )



Публикацията е редактирана (03-02-16 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   03-02-16 13:06

съгласен с nyamago ...само едно последно...от Хайзенберг ( май) :

...След първите глътки познанеи е лесно да си атеист , но на дъното на чашата ни чака Бог..


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 13:12

"...ами..с настоящето дередже в квантовата физика е трудно човек да остане верен на Рациото..."

Дереджето й си е съвсем ок. Но както пък казва Тери Прачет (баси, ко ми става днесКА [smile] ):


„Трудно се говори за кванти на език, с който отначало маймуните са си съобщавали къде има зрели банани.“

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 13:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: cTpaHHo   
Дата:   03-02-16 13:19

offtopic/

fast_eyebrow

Не се надяваш, че хартийките в портфейла ти имат стойност. Възобразяваш си, че го знаеш, но всъщност е чиста вяра.
Когато се надяваме на нещо, когато възлагаме надежди, разочарованията са налице. Когато нещо в което вярваме обаче сдаде багажа - целия ни свят се срива.

Надеждата не е от хубавите неща, сори Джани Родари. Надеждата е за тези що не харесват живота, не участват в него.

Няма да се отклонявам повече :)))

Прекрасни хора виждам тук [smilie24] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   03-02-16 14:40

Надявам се, да не се отклонявате [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: brutallica_bg   
Дата:   03-02-16 15:38

Реших и аз да се представя :) Браво, за темата, тьма-Даниела!

Маня се казвам, (няма такова име! някой ако знае какво значи да казва!) и виждам, че явно има значение за някои - зодия риби съм, но не вярвам в зодии :)

Края на месеца ставам на 26. Учила съм английски в гимназията; като бакалавър съм Художник-сценограф; като магистър - Мултимедиен дизайнер.

За пръв път хванах истински фотоапарат през 2009. Беше за 1 семестър - лентова Практика с 50мм Цайс. Тогава баща ми ми я подари, беше негова преди. Но започнах да снимам по - сериозно едва преди около две години, повод за което стана една скъпа сапунерка, която мои приятели си купиха и размахваха под носа ми и казваха, че с такъв фотоапарат лоши снимки не можеш да направиш. Прещрака ми нещо и почнах да снимам с практиката, за да покажа, че не апаратът, а човека прави снимката. Те не го разбраха и продължават да правят лоши снимки. Аз още го разбирам и също правя лоши снимки, но ги правя, за да станат и хубави след време :)

Тогава не знаех за форума. Разбрах за него като реших да си купя втори обектив и намерих Базара тук. Снимки качвам от около година и нещо, май; сега снимам за удоволствие, а не за кефа на някой друг. Качвам тук с надежда за градивна критика, барем да се понауча да снимам [smilie18]. Май задобрях малко.
Във форума намерих и интересни хора, които по-малко или повече ми станаха дружки.

Обичам котки, кучета, варени картофи и да чета. А, да, обичам тежка жица за слушане [cool] Любими автори са ми Смирненски, Вапцаров, Гео Милев и ТЕРИ ПРАТЧЕТ; в свободното си време чета вицове [smilie18].


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   03-02-16 15:45

ей, отдавна не беше имало толкоз хубава тема с толкоз приятно изложени мнение :)
при това - много често не ми се налага да казвам нищо определено, щото вече е казано. при това - много хубаво казано [smilie21] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Monov   
Дата:   03-02-16 16:14

Здравейте и от мен казвам се Бисер Монов на 42г. от Враца. Фотографията ми е първото хоби в живота правил съм първите си снимки в тъмна стаичка между етажите на входа ни в блока, като за тази цел си бях пригодил едно руско прожекционно апаратче за детски филмчета идеално пасваше на лентата от фотоапарата, проявител, виксаж и чакаш да изсъхне снимката, ама ме заами живота в друга посока но никога не съм оставал без фотоапаратче. И чак сега преди няколко месеца си закупих DSLR, черно голямо нещо с лъскаво стъкалце отпред защото при фотографията ако искаш качествена снимка ти трябва хубав обектив и апарат, а уникални снимки с всичко останало може да ги направиш, както Радостина спечелила конкурса на National Geographic: снимала с телефон. Тук във форума има много красиви снимки и мога да ги разглеждам с часове, за съжаление аз все още си нямам снимки ноо щтракам и оно нищо не излиза аз продължавам да щтракам и оно продължава нищо да не излиза ама аз си щракам. Упорит съм, но се надявам да не съм и тъп че комбинацията е убийствена, за сега съм на фаза четене 5те книжлета на Скот Келби ми помогнаха много поне да навляза малко в терминологията че в началото като четях се чудех хем пише на български а аз нищо не разбирах.
Ако има сродни души от Враца да пишат в доста градове си правят сбирки аз съм любител и ми харесва да си щракам. Щях да забравя, зодия дърт козел[smilie25] .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   03-02-16 16:20

Маро, а помниш ли една подобна тема от далечната 2007 година - на когото му е интересно, може да надникне и да прочете какво са писали *старите муцуни* тогава [smile]


погледни тук, ако ти е интересно


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Lycan   
Дата:   03-02-16 18:20

Името ми е Делян. Занимавам се с вестници и друго. Обичам да се шегувам. И парите ви обичам. Очаквам инфаркт, та затова

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-02-16 18:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: asahi   
Дата:   03-02-16 18:35

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   03-02-16 18:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: rimohit   
Дата:   03-02-16 18:49

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: radomarinov   
Дата:   03-02-16 19:58

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И форумът ли е твой[smilie11]
Дай 50% отстъпка в технопазара за съфорумци[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-02-16 20:14

Оффф, чак сега загрях...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   03-02-16 20:52

6 е дяволското число, да се спрем на него [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-02-16 21:12

" 6 е дяволското число ..."
А 60 е числото, което ме очаква скоро. От тези 60, повече от 40 години съм фотолюбител.
Завършил архитектура, женен веднаж, с две дъщери, .

Горното бе за да не спамя съвсем.


Поводът за включването ми - благодаря, тъма - за темата!
Свърза ме със състудент (1977-1982) - шдфдшд.
60-те наближават за двама ни - без темата, сигурно щяхме да се срещнем чак на "по-доброто място".[smilie5]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   03-02-16 21:17

Иване, не говори небивалици, а давай още много снимки, защото си ми любим автор[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: caspin   
Дата:   03-02-16 21:28

[beer]



Публикацията е редактирана (06-02-16 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   03-02-16 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: piknik   
Дата:   03-02-16 22:02

HTML - кърти, както с чувство за хумор, така и със снимки [cool]

Привет, казвам се Ники. "piknik" ми хареса от Аркадий и Борис
Стругацки новелата: "Пикник край пътя". Гениални фантасти !
Завършва така: "Щастие за всички даром и нека никой не бъде пренебрегнат!"
"пикник" също се превежда като( Picture of Niki )на Монголски [smilie5]
Харесвам всичко, което започва с П - Пи 3/14, Пинк Флойд, пушене, пиене, Canon и др.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: spotter84   
Дата:   03-02-16 22:13

Ето ме и мен. Може би доста от вас си спомнят филма Trainspotting. Та отиваме още по-буквално към заглавието му,поне преди снимах доста активно влакчета, гари и всичко свързано с тях. Всъщност все още ми е тръпка, бил съм и на доста атракционни пътувания с парни влакове - уникално е! Пожелавам ви да присъствате някой път и да се убедите какви чужденци идват и откъде. Та оттам и spotter84 (+ годината на раждане).

П.С За добро или зло после разбрах, че било интересно да се снимат и жени. :D :D Та така до днес.....[smilie25]
[smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: radomarinov   
Дата:   03-02-16 22:23

[smilie18] Павка, мислех че спотер е от това, че снимаш предимно жени [smitten]
Спотер е човек, който при водните спортове стои на катера и гледа назад тези които карат водни ски, уейкборд и т.н. ( а жените са по бански- та за това[smilie25] )
Мисля, че поста ти е за другата тема[smilie3]



Публикацията е редактирана (03-02-16 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: spotter84   
Дата:   03-02-16 22:37

Ох да, объркал съм сееее :D :D Иначе спотър реално е този, който следи, наблюдава влаковете закъсняват ли, в колко трябва да са в еди си кое междугарие и т.н :D[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-02-16 22:41

Казвам се Петър, на 25 години съм, от Варна. Към момента живея във Виена и уча за висше. Наш'те понякога ме наричат "Пешкин", та затова съм с този псевдоним. Впоследствие научих, че руснаците имат такава фамилия :) По фотографията се запалих преди има-няма 10 години, когато хванах DSLR-а на един роднина. След като щраках няколко години с един турбосапунер и с D90+18-105,сега съм в период на смяна на оборудването според нуждите и желанията ми, а именно нощни пейзажи, портрети и макро (в последната област съм като прасе в тръстика, заек в каруца и пр. [smilie5] ).

Едит: Сега видях, че никът ми не е Peshkin. От толкова много форуми... :D



Публикацията е редактирана (04-02-16 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Bess_bg   
Дата:   04-02-16 08:10

Цял живот и аз това се питам. Мислех, че с времето ще си отговоря, а то по-неясно стана.
Иначе съм обикновена Дева, обичам да се забавлявам, да не се вземам на сериозно. Обичам семейството си, да снимам и още разни неща, дето не ми се изброяват.
Не харесвам хората които се приемат твърде на сериозно, не мислещите хора и още разни неща, които ме мързи да изброявам.
Снимам от 2004-та с променлив (надявам се нарастващ) успех. Харесвам фотографията като цяло, не само определен жанр, тъй като смятам, че създаването на изображение, независимо от жанра, се подчинява на едни и същи правила и закони.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   04-02-16 10:04

Стана ми интересно как ще отговорят *новите муцуни* във ФФ на тези същите въпроси, за които някога съм насочила лампата към лицата на *старите муцуни*

не е задължително - само на когото му е интересно[smile]



1.Знаете ли значението на името си?

2.Защо родителите ви са избрали точно това
име?

3.С кое бихте го заменили?


4.Какви имена избрахте/или бихте избрали/ на децата си?



Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   04-02-16 10:07

А ако си кажете и рождената дата - ще имаме повод да ви поздравяваме за ЧРД музикално или кой както желае според това, което научаваме за вас от снимките ви, от любимите ви чужди снимки, от коментарите ви ...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: geokar   
Дата:   04-02-16 10:19

Ами да си кажа и аз (в случай,че на някой му е интересно). Георги Караджов от Бургас (но роден в Брацигово). От 30 години живея в Германия,където дойдох на времето с договор като певец. Кротко дочаквам пенсията в хора на един провинциален немски театър. На 57, женен, с две големи момчета. Снимам от малък, дядо ми беше "фото" и той ме научи. Много съм щракал и щракам, може да има и милион пъти. Сред тях има-няма десетина попадения, които (понякога) сам си харесвам. Понякога не - зодия Близнак, кво ши прайш! Освен това се занимавам с купчина други глупости, за които не ми се приказва сега,не му е и мястото тук, явно имам повече свободно време и го прахосвам по най-неподходящ начин. Вероятно защото съм мързелив. Това е в общи линии.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-02-16 10:53

С последните допълнения съвсем ме отказа да пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: r_iva   
Дата:   04-02-16 11:15

Хубава тема... Аз съм Райна, а приятелите ме наричат Рени. Живея в Габрово. Имам пораснали дъщеря и син, и внук на 3 годинки - голям сладур...
Започнах да снимам след като се омъжих - съпругът ми имаше Зенит, Киев и Фед 5. Двамата снимахме сватбите на приятелите ни и затова те имаха снимки от сватбите си, а ние почти не (освен онези 10-15 снимки от платения фотограф).
Години наред снимах децата си. Правехме лаборатория в банята и там проявявахме и копирахме снимките. Още някъде на тавана имаме проектор Крокус, ванички, печка, ножове...
Откакто си взех първия цифров апарат, вече снимам природа и пълня компютъра си със снимки. Установих колко много неща научавам, забелязвам детайли и се възхищавам на красотата около нас.
А от снимките на другите опознавам света, за което благодаря.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-02-16 11:55

тьма написа:

> А ако си кажете и рождената дата -
> ще имаме повод да ви поздравяваме
> за ЧРД музикално или кой както
> желае според това, което научаваме
> за вас от снимките ви, от любимите
> ви чужди снимки, от коментарите ви
> ...
>

Лелее, какъв съм заплес! Писах още на втора страница, как съм на 33год, обичам числото ТРИ, телефонните ми номера съдържат предимно тройки, но съвсем изключих да кажа, че съм роден и на 3-ти Март (03.03 отново), така че стягайте се с поздравленията скоро [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-02-16 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Tuborg   
Дата:   04-02-16 13:21

Привет,

Страхотна тема от тьма :)

Григор, 35г., овен, женен, дете

1. Буден, бърз,
2. На дядо си съм кръстен
3. Добре че не са ме кръстили Григори :), не бих го сменил
4. Вяра

Поздрави на всички споделили кой са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: swqaz   
Дата:   04-02-16 13:29

Веселин...родом от и живущ в Казанлък...мякам...снимам от скоро...жена ми вече е в термин...чакам...безработен от 7-8 години

Приятно ми е!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: SLR   
Дата:   04-02-16 13:29

Леле, как си върви живота. От старата тема чак някои форумци се ожениха, па и разведоха, и пак се ожениха. Други изчезнаха, трети мигрираха /по други форуми де.../.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   04-02-16 14:02

аспа познавам един внук на григор, дето са го кръстили григорИ...горкият. и аз не знам що...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Tuborg   
Дата:   04-02-16 14:07

Нема лошо ... по вкус и цвет тавариш нет :) Григори звучи руско, може да обичат Русия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   04-02-16 14:36

...тая тема , който иска може да си я ползва за Ху*йс ху...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-02-16 14:49

Петър се казвам

На 44 години,зодия Близнаци.

Домосед от София.

Ерген.....[smilie3]

Не шофирам - мразя смръднята на изгорели газове и трафика.

Не харесвам нетактични хора и грандомани.[smilie23]

Фотографирам от 1994-то лето,предимно улична фотография,хора,събития и репортаж.

Снимам света около себе си,много рядко имам визия за някой кадър,преди да се е случил спонтанно.

Не се възприемам като човек на изкуството - всъщност малко люде са такива и рядко са по форумите.

Дано някога свикна да пътешествам за хубави пейзажи.....

С интереси съм в различни области,особено историята,политиката,оръжията и авиацията.



Публикацията е редактирана (04-02-16 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   04-02-16 14:55

Автор: Tuborg
Дата: 04-02-16 14:07

Нема лошо ... по вкус и цвет тавариш нет :) Григори звучи руско, може да обичат Русия ...


не бе...не е таков случаят...ма и аз не знам къф е :) написа:

>

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-02-16 15:00

Григори/Григорий не е ли първо черковно от византийски,после руско?



Публикацията е редактирана (04-02-16 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   04-02-16 15:07

...Автор: colorphoto
Дата: 04-02-16 14:49

...Не шофирам - мразя смръднята на изгорели газове и трафика...



..colorphoto ..грешиш!...стъпваш на газта...прозореца пуснат...вятър в косите...не знаеш , къде отиваш...ма отиваш дето се искаш....нямо по-хубаво нещо измислено ...[smile]
...хората са го казали...човекът е човек , когато е на път...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-02-16 15:09

Мдааа,това ми липсва пътуването,но не и газта.....

А,и не обичам да съм на течение от малък.

Не е до грешене,понеже го осъзнавам,до манталитет е ,човек трудно се променя на 44.



Публикацията е редактирана (04-02-16 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Tuborg   
Дата:   04-02-16 15:15

Автор: colorphoto
Дата: 04-02-16 15:00

Има светия с името Григорий, чества се на 25ти .... това не пречи на мен Григори да ми звучи руско, факт е че в Русия е по разпространено това име. Дали идва от гръцкото gregoreo или пък е руско както те самите твърдят това не знам

https://en.wikipedia.org/wiki/Grigory#Grigori

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-02-16 15:22

Да,така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: geokar   
Дата:   04-02-16 15:22

Папа Грегориус, с когото се свързват грегорианския календар в летоброенето и грегорианския хорал в песнопението с положителност не е бил руснак. А и като име на папа, става явно въпрос за старозаветно име. Мързи ме сега да се ровя из Писанията... У нас се среща и името Глигор, което, според мен, има други корени и е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-02-16 15:25

Глигор по трънско и западните покрайнини казват и на григоровците.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: icikonti   
Дата:   04-02-16 20:35

Едно ми казва твоят поглед нежен,
а друго шепнат твоите устни тихо:
Без теб не мога!
Без тебе мога!
Прилича всичко на игра.

Разбирам, че си още малка.
Но малките разбраха даже.
Без теб не мога!
Без теб не мога!
И хич не ми е до игра.

refrain:
Кой съм аз?
Момче от групата с китара в ръка.

Кой съм аз?
Отгатни ти сама...
Кой съм аз?
Момче от групата, комуто с любов
ще кажеш: "ДА!"
Ще кажеш: "ДА!"
Ще кажеш: "ДА! ДА! ДА! ДА!"

Започна всичко с поглед само,
но ще завърши всичко с вечна обич.
Без теб не мога!
Без мен не можеш!
И този кръг света върти.


Без теб не мога!
Без мен не можеш!
И този кръг света върти.

https://www.youtube.com/watch?v=HXgYMrtAl8M



Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: ikoveliko   
Дата:   04-02-16 22:40

Здравейти, казвам се Велико и съм кръстен на дядо, който април месец ще навърши 97г.
Аз още нямам 40, ама таз година ше ги навърша...зодия Стрелец [cool]
Ергенствам за сега, ама ше видим до кога :-)
Фотото ми е хоби от 6-7 години и като си знам акъла, има тенденции доста след пенсионирането ми да си остане все още моя страст.
Продължавам да си гледам с възхита добри автори и тук и в чужди сайтове и май само си ги гледам .... уж да се уча, ама главата твърда и непробиваема за ни една фотографска, визуално и естетически издържана мисъл .... па си викам: Абе важното е да се обичат младите, всичко останало е пластмаса! [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-16 18:46


EmoXide by Tihomir Dimitrov, on Flickr

Емил Ю. Георгиев, роден (9.Октомври.1979г.) и отраснал в „Най-добрият град за живеене в България!!!” Бургас [cool]

Зодия и асцендент Везни, но май съм доста безхарактерен, дори за такъв...

Мързелът ми ме отскубна от творческите ми умения в изобразителните изкуства и ме запрати към фотощракалото.

Посредствен в професията си поради ниския интерес към предмета й, въпреки магистърската ми образователна степен.[smilie8]

Форумен тиквеник, трол и онанист (най-более техноонанист), колекционер на фото-играчки.
Нищо не разбирам от фотография, въпреки, че от 10-ина години шляпам снимки. Постен съм и в реализацията на композиция, светлина и идея в картинките дето тръцкам. Ама кат ма кефи да пълня хардове с ненужни гигабайти, налага са.

Името ми е Емил, значело „съперник” в превод от латинското "aemilus"./ако може мойта заядливост и афинитет към спорове да се асоциира с един вид съперничене.../
Кръстен съм по буквата на дядо ми Ефрем, който трябвало да се казва Тодор, ма попа на кръщенето тъй си го писал. Тва станало в Ломския край, преди повече от 93 години.

Не бих си го заменил имeто с друго, тъй съм си свикнал с него.
А и накратко съм просто Емо, доста благозвучно и непретенциозно, нали [smile]
_______

Още съм неженен, т.е. стар ерген на 36+, хуу, че не ни търсят данък.
Иска ми се да имам хубава на външност и характер жена, да ме обича всеотдайно, да ме обгрижва и роди деца. Аз ще отвърна със същото. Ама това са си само мечти, за жалост.
Като имам деца ако има момчета харесват ми имената Александър, Борис, Никола, Петър... за момичета Габриела, Мария, Мая, Пламена и др. Абе жена ми ще ги избере, нали нейна е честта да ги износи.


Ай, стига толкос, чи станах отекчитилен!

p.s. Православен християнин съм, ма нещо хич не съм набожен и праведен. И много лъжа, близки хора. Далечните пък съвсем безсъвестно.[smilie8]

p.p.s. Не съм отсужвал казарма, не съм бил никога бит мъжката, не са ми насинявали око, не ми е чупен носа, не съм хапан от куче или прасе... не са ме изнасилвали, не са ме ръгали с нож, не са ме мазали с лайна* публично. Страх мъй, а ми е време...


*обичайна практика за унижение в Най-Добрият Град, за живеене в България!



Публикацията е редактирана (05-02-16 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: n960   
Дата:   05-02-16 19:11


Emoxide,изтепа рибата! И то в петък... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: iliyanb   
Дата:   05-02-16 19:19

Emoxide[smilie24] [smilie5] Даде ми настроение, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: sherbit   
Дата:   05-02-16 19:40

Това съм аз

https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1454524209__DSC0014_05web1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-16 19:48

...радвам се, на тези, които приЕмат самоиронията ми и се забавляват.
Ако трябва да съм честен, все още не съм се намерил.
Разбира се имам си и рационален живот, връзка, живея самостоятлено и т.н. ама в главата ми е айран с грозде и туршия. [smilie8]

[beer]



Публикацията е редактирана (06-02-16 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: marinata   
Дата:   05-02-16 19:55

Емо, евала за самоиронията и хумора, човече [smilie5]
А щом се търсиш, ще се намериш, всичко си идва с времето, колкото и клиширано да звучи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: h_bio   
Дата:   05-02-16 19:55

Емо, приятелю, силен текст! ... а самоиронията е признак за емоционална интелигентност и зрялост. Човек цял живот се търси и открива. В този смисъл никой от нас, търсещите, не е изключение. [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-02-16 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: camelasign   
Дата:   05-02-16 20:20

...с китара в ръка https://www.flickr.com/photos/139639436@N05/24743542471/in/dateposted-public/




Публикацията е редактирана (05-02-16 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   05-02-16 20:50

емо [smilie24] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: radomarinov   
Дата:   05-02-16 20:55

Емо[cool]
Супер ентусиастно представяне[smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Как, Кой съм аз? Емо! ;)
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-16 21:03

аслъ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   05-02-16 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: hrup   
Дата:   05-02-16 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: rimohit   
Дата:   05-02-16 22:15

Емо , твърде несвързано... скоро ще трябва да почерпиш , да те разбере човек човешки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 00:24

Римо, аз не със сигурен, че се познавам, та ти ли... [smilie8]
За почерпката, подозирам , че ти имаш по-Широк светоглед... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: uri64   
Дата:   06-02-16 01:06

Emoxide написа:

> Иска ми се да имам хубава на
> външност и характер жена, да ме
> обича всеотдайно, да ме обгрижва и
> роди деца. Аз ще отвърна със
> същото.


Т.е. ти също смяташ да родиш деца????? Дали ти хрумна случайно, че като видят от теб ще почнат да го искат и от другите??? Алоуууу, мисли бе Макфлай (както казваха във филма "Back to the future") [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-02-16 01:19

Emoxide, може би трябва да зарежеш за малко християнството, да се отдадеш на източни любовни изкуства, да тренираш за барман и когато успееш да съчетаеш всичко да предадеш опита си. Сега като си поел щафетата, мога да те подкрепя с мезето.

Мезето за плодова ракия е: (записвайте)

Маслини с Орехи и кисели краставички по желание [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 01:49

uri64 струва ми се, малко прекаляваш с буквалния прочит. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-02-16 13:08

...тоя..Emoxide се казва Орлин...
...обикаля клубонете за запознанства , на лов за запознаства , с цел секс , като се представя за Емил и се прави на нещастен...
...тука излиза със същия номер...
...сега, ако не бях се обадил , щеше да инициира като следваща стъпка, Национална дарителска кампния "Моля помогнете!Събирам пари за сватба - Помогнете на неродените ми деца да видят Дневна светлина!"...[smilie23]

редакция:...пълното му име е Орлин Манов (Булгура)..



Публикацията е редактирана (06-02-16 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Tang   
Дата:   06-02-16 13:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: антивик   
Дата:   06-02-16 14:53

написа:

> Аз съм Теню от Радилово. В този
> форум съм, защото на село не ми
> дават възможност за изява. Малко
> сме си ограничени тама. За
> съжаление и тук не винаги срещам
> разбиране. Може би има много
> радиловци във форума и за това...

Бива бе Теню, ма да беше дал малко повече подробности като другите години, зодия, никнейма от какво, па и някоя снимка в профила да сложиш....те така да се види какво снимаш.[smilie8]



Публикацията е редактирана (07-02-16 05:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   06-02-16 14:57

^ Е как да сложи снимки в профила, като Радиловците не му дават? Лоши хора са това Радиловците! [smilie22] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   06-02-16 16:01

теню, тЕню!
не таню!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Tang   
Дата:   06-02-16 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   06-02-16 16:38

Добре, нищо повече лично не е нужно. Но тук е сайт за фотографи: защо си се регистрирал? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: petial   
Дата:   06-02-16 19:18

Здравейте и от мен - Петя Лазарова. Тук съм още от както имах сапунерка! И така после си взех нещо по-така и до скоро бях със същия апарат! Оставила съм си старите снимки в профила щото ми е мило да си спомням как снимах,не че сега съм нещо кой знае какво ,но мене си ме радва! По едно време почти се отказах да качвам защото изпаднах пак в представяне ама се стегнах и ей така на инат - пак съм тука :)
Водолей на 20 евро/24.01/, омъжена с две дъщери! С едната се надявам да не съм ви досадила, ама това ми е модела с който не ме е страх да споря и да навиквам :) Използвам, че в тая възраст й трябват снимки за фейса та ми съдейства! Малката е щура за три момчета и рядко я хващам, но имам тук и някоя нейна снимка!

Обичам много да пътувам, но понеже съм и на работа в много от случаите - снимам бързо. И каквото стане!
Сигурно ще се сетя и още нещо ама после............

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 20:38

Шдшфд... големи глупости си написал, нещо се припознаваш



Публикацията е редактирана (06-02-16 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: mr_green   
Дата:   06-02-16 20:38

Аз съм Ивелин Николов на 45г. от гр.Троян ,Женен с две прекрасни дъщери,едната вече студентка в УХТ Пловдив.Интересната зодия Овен ,както казва най-добрия ми приятел за мен :Той не е ревнив ,той е верен,мисля ,че това изчерпва всичко за овена,пък да приказва ,кой каквото ще .
Да не пропусна и жената която ми търпи, всички покупки на обективи и т.н.моята съпруга от 22г.Ивелина,да ми е жива и здрава ,че иначе кой ще ми носи статива [smilie5]
Аз съм любител фотограф, още от ученик,но така и не се приех на сериозно айде със здраве и до нови срещи.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 20:50

Шдфдшд , интересно, регистрирал си се тук във ФФ 2012 и обясняваш как видиш ли познаваш задочно, някой си който се представя с името Емил и търси секс виртуално. Как пък те осени мисълта, това да е съвпадение с член на ФФорума от 2008-ма [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: geokar   
Дата:   06-02-16 21:00

Имейла му бил Имил.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-02-16 21:01

...Emoxide ...беше замислено , като шега ...смешна поради своята абсурднаст...тука в духа на цялата смехория...
...мислех , че е ясно...
...сори, сори...извинявам се...
...извинавам се...официално!..

...[beer]...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 21:35

[beer] OK

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-16 21:36

geokar на мен наистина имейла ми е имил ( emil_ug@abv.bg )

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   06-02-16 22:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] шаомраааааа!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fotograf123   
Дата:   06-02-16 22:30

Изглежда сте си завъдили местен фолклор над общата картинка ...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-02-16 22:49

..а тая Мара , дето много се смее...всъщност е Сийка(по паспорт - Сия)..
..представяше се за Мариелла , понеже не си харесваше името , ма те пък почнаха да и викат Мара...то се тая...
..навремето ходеше със Искренов (Гибона)...после с други футболисти...
..разправяше , че учила литература три сесместъра в СУ Климент Охридски , а всъщност рисуваше иконки на конвейр и ги продаваше пред катедралата..пък сега стана "художничка"...ма пак рисува на дърво...
...изглежда обаче нещо бизнеса с картини нещо не върви , щото гледам сега , с тоз , сегашния й , вадят пари от калайдисване на бакърени съдове..
...мъжът и работи в една тенекеджийска работилница , но чука и частно..
...купиха си кемпер и лятно време ходят да калайдисват по турските села из Делиормана , да не ги види някой , пък после разправят , че били на море в Гърция...
...един път ги засякох на Стара Речка ..бяха се разположили под върбите след моста...по пътя за село Мечка..преди Булкин вир и Кървавия вир , дето са непосредственно един след друг...
...баща и беше македонец..много хубав човек ...тя външно прилича на него , обаче иначе е пюршан и фарфара , като майка си...


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   06-02-16 23:13

[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: fotograf123   
Дата:   06-02-16 23:16

Няма майтап посред шеги и закачки не виждам истинска фотография във ФФ ..... само поза , подправена с познания как се снима по света и жалки за съжаление опити за интерпретация на една основна тема .....


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: шдфдшд   
Дата:   06-02-16 23:18

...апък с AndreyIst , ко са праили не ме интересува , щото е било след мен...[smilie5]

..[smitten] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-16 00:52

> Няма майтап посред шеги и закачки не виждам истинска
> фотография във ФФ ... само поза, подправена с познания как се
> снима по света и жалки за съжаление опити за
> интерпретация на една основна тема...

Темата е 'Кой съм аз' - явно това е отговор на въпроса? [smilie11]

Следващия, моля -

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: colorphoto   
Дата:   07-02-16 01:24

fotograf123:[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: sherbit   
Дата:   07-02-16 10:46

Аз не съм толерантен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-02-16 14:59

Хайде и от мен:

Казвам се Кнстантин, демек "твърд" [smilie18]
На години съм колкото Мара, ако нЕкой смее да я пита колко точно [smilie5]
Имам дъщеря на 25. Занимавам се с икономика и финанси.
Фотографията ми е хоби от дете, чисто удоволствие,магия, потапяне в друг свят.
Това да се опитваш да правиш нещо красиво, независимо дали се получава, често помага в чисто житейски план, човек да се съхрани като личност и да оцелее в тези тежки времена.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: мара   
Дата:   11-02-16 11:07

на 48, бе...да се изявя и аз кат отправна точка [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Aleksandr   
Дата:   12-02-16 15:20

Здравейте!
Аз съм Александър Пейчев. Почти на 55, зодия Лъв. Съдбата ми е низ от криви пътечки. От неуспял художник и неуспял химик станах неуспял фотограф. Щракам си от дете, но първия си Зенит хванах през 1982-ра.Ако съм ядосал някой бивш студент на фотото в 4-ти стол в Студ. град в София, моля да не ми води гарес!Смятам цифровата фотография за велика революция и себе си за активен участник в нея. Понякога снимам и за пари далече на Северозапад и затова съм беден. Разведен съм, имам голяма дъщеря която съвсем скоро ще се дипломира в СУ....Имам и голяма любов...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: madn3ss   
Дата:   12-02-16 19:23

:)
Да се включа и тук с едно кратко представяне.
Според зодията си спадам към мнозинството тук - с такова впечатление останах от изчетените коментари - овен.
Казвам се Юлиан, отскоро семеен.
Снимам за удоволствие с 2 сапунерки (по-малката барабар с телефона си ги нося винаги с мен :) ) и по-рядко с телефона. Както е видно от творбите ми още се уча и ще се уча още дълго.
Да спомена, че интереса ми към фотографията се разпали през последните около (може би) година и половина - две. До преди това снимах пак за удоволствие, но идея си нямах от светлина, композиция и т.н. - всичко в центъра и настройките на авто. Сега като имам свободно време прекадрирам и коригирам по някоя стара снимка. Привърженик съм на обработката с фотошоп (може би заради това, че пуцам с по-любителска техника и за да компенсирам ограниченията, които ми поставя).
Всъщност в свободното си време се опитвам да се занимавам с доста неща, а и филми обичам да гледам и в общи линии не съм сигурен кое време реално ми е свободно - предполагам това, в което гледам филми, снимам, обработвам снимки или шофирам (да, обичам да шофирам и ми доставя голямо удоволствие - особенно лятото с пуснати стъкла към далечни дестинации).
..ааа да, от Русе съм и за това болшинството от снимките ми са от Русе и околностите.
Отскоро и страничка у фейса си направих, където също си качвам "творбите."
За протокола - мисля, че спадам към националистите. :)
За сега това.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Стоев   
Дата:   15-02-16 22:27

Чуков, кога ще пийнем по едно ве? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: diandimov   
Дата:   16-02-16 06:13

Баси тъпата тема.

Не съм влизал тук от 5 или повече години, и сега виждам че не съм изпуснал нищо хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   16-02-16 11:22

Е, Диане, теб те знаем, но има много нови хора в този форум, на тях може би им интересно да се опознаят дори и виртуално.

да не си се върнал в родината?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-02-16 13:52

На мен пък темата много ми допада, понаучих за много хора по нещо. При тива без да нахалствам и да задавам лични въпроси на интересни за мен участници и автори във ФФ.
На койти не му е интересни, въобще не е нужно да си хаби клавиатурата и да съобщава, колко му е тъпо тук или изобщо във форума. Безинтересни прифили без интереси колкото щеш тук [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: geokar   
Дата:   16-02-16 15:09

Е, всеки се представя както намери за добре. Този Диан не го знаех, за разлика от тьма, представи се човекът и сега го знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-02-16 18:12

[smilie10] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: krist   
Дата:   16-02-16 18:20

Ето ме:


https://photo-forum.net/static/site_pics/157/3_1321539821.jpg



Деянски, мараба! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: landstar   
Дата:   16-02-16 19:05

Кой съм аз? - пита доктор Собъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: khan--tengri   
Дата:   24-02-16 15:56

Казвам се Никифор. Творческата шизофрения започна да ме работи от ранна детска възраст, когато какичките в квартала ме поздравяваха със "Здрасти Тома". Това доведе до сериозно объркване моята незряла кратуна. После разбрах, че просто дядо ми е напил целия квартал в чест на внучето, което очаква и ще бъде кръстено с неговото име. Разбира се накрая се стигнало до спор и Майка ми взела неутралното политическо решение да се казвам Никифор, а защо точно Никифор и до днес не знам.
Първите си снимки направих със Смена 8, която задигнах от шкафа на баба за едно екскурзионно на Рила. Този фотоапарат още виси мухлясал с изтръгнати лещи и разглобен затвор в стаята й, като най-ценна реликва и богатство донесено от далечните руски земи(Баба продължава да го пази от мен, да не го разваля [smilie8] ). После в кръжока по астрономия снимах с различни руски и немски машини. Опитвах се да шлайфам и полирам сам огледала и лещи, загубих години, но научух интересни неща.
Така и не успях да завърша физиката, която започнах. За сметка на това имам прекрасна дъщеря, която е велико вдъхновение в живота ми(Има я на някой от първите ми сними във форума). Тук трябва да благодаря на бившата ми съпруга, която смело реши, че не съм нейният човек и дълго време се опитваше да ни отдели един от друг. Това заздрави връзката ни и създаде много творчески заряд в мен. Повечето ми снимки са провокирани от светлината в несгодните моменти, светлината, която всеки човек носи и създава. Тя е тази която прави видими слънчевите лъчи, огрява и създава всичко красиво в живота ни. Обичам непринудените моменти и не умея да режисирам. Ако го правя понякога, то е само естествена изява на моите емоции (звучи много незряло, но така ми харесва)
Използвам различна аналогова техника. Красотата на старите апаратчета ме вдъхновява преди да тръгна да снимам.
Ако някой се интересува, на 34 съм зодия водолей. Мога да ви дам ефемериди, но хороскопа си бих ползвал само ако нямам тоалетна хартия и след сериозно намачкване.
Благодаря на Дани за темата и ви желая да продължавате да сте "крастави магарета", за да се радваме един друг! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-16 16:39

Никифор, много силно и интересно представяне! Хубави кадри и в профила ти има! Продължавай да си все така духовит, забавен и свеж, и не спирай да правиш това, което най-обичаш! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: geokar   
Дата:   24-02-16 16:49

khan--tengri [smilie24]
Силна мотивация - силен профил!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   24-02-16 21:22

Ники, чудесно представяне[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: pumabg   
Дата:   24-02-16 21:35

Браво Никифоре, звучиш много по зряло от 34....
Опитах се да гласувам за някои твои кадри но ми изписа, "вече сте гласували"...
Продължавай, ти знаеш защо!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: tyunkata   
Дата:   24-02-16 22:20

Язе се казвам Тюнчер (Тунчер) - от турски ще рече "бронзов човек" - демек силен кат бронз. Абе металяга [cool] Но много приятели и познати ми викат Тюнка, та оттам и прякора - tyunkata. Скоро чукнах 30, Стрелец - дано стрелям добре и с фотоапарата. Общо взето щракам последните 5 години, а дали снимам - това вие ще кажете.
Кефя се на всичко живо и природно - висини и низини, вода и земя, животнки и тревички. Не мога без тях - дет се вика оттам сме дошли, там ще идем [smile] :) Компютърджия по професия, щракач по мечта. Не остава много време за мечтите, но се опитвам да ги гоня безотказно [smile][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: khan--tengri   
Дата:   24-02-16 22:30

Тюнка, много пътувания ти желая, сбъдвай мечтите и винаги нови да се появяват на мястото на вече постигнатите!
Благодаря за отношението на останалите! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: itcome   
Дата:   24-02-16 23:33

Аз съм Иван.
Роден в Родопите, натежал в София.
40 без малко.
Носенето на фотоапарат ме запознава с прекрасни места. Местата с хора. Хората с истории. Историите - винаги хем същите, хем нови :)
Имам син на 6 месеца. Опитвам се да не го ваксинирам към любопитството :)
Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: studiopetrov88   
Дата:   25-02-16 02:02

Дойде и моя ред! Казвам се Цветомир, роден в далечната 1988 година, от Ловеч съм. Може би датата ми на раждане 07.06.1988 съвпада с датата на полета на вторият български космонавт - Александър Александров или просто той ме е изчакал, за да отлети за космоса - не знам. Аз съм си близнаци - единия ме бута към щуротии, другият ме укротява и се получава хармонията. Професионалната си кариера започнах през 2008 година в Булфото, през 2013 година се преместих в БТА, и в двете медии на позиция фоторепортер. От февруари 2012 година съм клубен фотограф на Литекс. От ученик съм запален по фотография, дотук снимам все с Никон от D70 до D3s и обективи от 18-105 до 300 на 2.8 бленда. Харесвам работата си, защото по този начин съм "очите" на хиляди хора. Занимавам се и с фотозаснемане на семейни събития - сватби, кръщенета, абитуриентски балове. Не на последно място неженен (към дамите във форума). На разположение съм винаги да помогна с каквото мога [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-02-16 02:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   25-02-16 07:32

радвам се, момчета, че темата се развива с положителни емоции - благодаря ви[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: vili_anastasova   
Дата:   25-02-16 08:28

Хайде и аз![cool] [cool]
Величка се казвам, от там и съкратеното vili, а anastasova дойде от името на баща ми.
На 51 години съм, омъжена, имам една прекрасна дъщеря, живея в град Смолян. Един колега фотограф от форумите ми каза веднъж: Ако живея в Родопите, ще ги изснимам надлъж и нашир. За съжаление не ме бива много в пейзажите, пък и камерата ми не става за пейзажи, затова снимам други работи. Обичам да снимам, нещо в щракането и момента на снимане ме омагьосва, още повече обичам да качвам [smile] [smile] "Снимам" от около 8-9 години, май ще продължавам, защото това е голяма краста![cool]
Тъма, поздравления за темата, много е хубава!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: bo6o   
Дата:   25-02-16 09:35

Айде и аз - Борис Преславски(кръстен съм да стана аристократ [smilie18] ), другарите си ми викат Бошо(тъй ми викаше чичо ми като малък и ми остана от университета насам). На колкото е останал Христос съм в момента, атеист по природа, най-чаровната зодия иначе - краб. Столичанин в по-малко, инДженер по професия. Щракам от 3 години(с фотоапарат) и си имам мое виждане за нещата, но възприемам и критика(умерено и обосновано [smilie21] ). Обичам да пътувам и да си щракам, докато цоцкам бира с приятели. Туй то [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   25-02-16 09:39

Аз пък няма да кажа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: тьма   
Дата:   25-02-16 10:22

Тюнка, чудесен профил - завиждам за снимките и още повече за местата, където си бил, за да ги направиш.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: philip   
Дата:   25-02-16 13:10

Щастлив дядо /пожелавам го на всеки, голям кеф е/ на 58, за любителите на зодии - стрелец. Влюбен в киното от 1972 /виновен е Стенли Крамър[smile]/, а 2-3 години по късно се запалих по фотографията, покрай един приятел. Студентските години участвах в правене на любителски филми (8 и 16мм) в столичен кино клуб /един от тях излъчен по БНТ, с връзки[smilie3]/. Включих се във форума през 2005, след като подарих една сапунерка на дъщеря си. Харесвам си инкогнито присъствието тук, от професионални съображения, а името ми познавате от профила, кой точно знае само авторът на темата[smilie25]

Ако дразня някой от Вас с досадни коментари под снимките му, само дайте знак, нЕма да сЪ повтори[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой съм аз?
Автор: tyunkata   
Дата:   25-02-16 13:33

тъма, благодаря! А всъщност още колко места искам да посетя ако знаеешш! :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »