Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-16 23:03

http://briansmith.com/phottix-announces-odin-ii-ttl-flash-triggers/


Обявиха го преди година и половина на фотокина, но се забавиха яко. Важното е, че скоро ще го има наличен за Канон, Никон и малко по-натам за Сони. Доста обновявания има спрямо предния модел и изглежда ще е от най-смислените TTL тригери ....

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-16 23:32

С доста светки трябва да го накачулиш, че да стане смислен. При мен китайчетата 622c вършат чудеса, а цената е... направо им се радвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-16 23:43

Одина има и ръчен режим и можеш да контролираш групи светкавици.

Хубавото е, че имат и индра т.е. мощна светкавица с ТТЛ - това е доста рядко и май само ПроФото имат подобни. А за Сони никой няма ТТЛ с мощна светкавица - има някакви хакове с едни екзотични китайски моноблокове, но друго си е да работи съвсем по-книга.

Предвид цената на приемника от 125 лири трудно ще вземеш много светки. Тригера ще е 160 лири

DPreview

Има и други подобни неща де - Нисин Di700 например е готино доста, но си работи с техни светкавици само. Отделно нисин нямат мощна светкавица с ТТЛ-а

Иначе тези в динафос, дето предлагат, май са читави, но са само ръчни.



Публикацията е редактирана (01-02-16 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: colorphoto   
Дата:   01-02-16 23:53

Кире,ти редовно ли ползваш такива джаджи?

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-16 23:55

Е, аз имам и контролер - пак си има ръчен и групи, макар и "само" четери. И при положение, че една светка TTL/58 + тригер правят около 220-230 лв - можеш да си позволиш експерименти с много по-интересна конфигурация.

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-16 00:02

ами не ТТЛ рядко да не кажа хич. Ръчните малко повече имам 2х YN-560 IV и YN-560 TX. Много са готини. Ама не ме депресирай, че от както е по-хладно, не съм ги ползвал. Лятото исках нещо да направя с тях навън, но пък не им стигна мощ....когато има ярко слънце все едно ги няма, затуй се чудя тия HSS-та дали няма да са полезни. Аз имам ТТЛ-ка за Сони много готина и нещо от типа на тоя один би ми свършило работа, ама е доста скъп и вероятно ...няма да го пробвам

ПП В интерес на истината в 1-вата статия не видях цена....



Публикацията е редактирана (02-02-16 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Odin 2 TTL Tigger идва
Автор: lamerko   
Дата:   02-02-16 00:12

О, аз взимам YN-568 не заради TTL-а, ами заради общата им изработка. Някак си по-стабилни ми изглеждат, имат HSS, а цената през Ибей е достатъчно приятна. В комбинация с китайските тригерчета - нещата направо се услаждат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »