Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: Frenchev   
Дата:   24-01-16 23:18

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: Frenchev   
Дата:   24-01-16 23:20

Някой може ли да помогне с инфо как да свържа win10 със смарт телевизор. Таблетчето по принцип има миракаст, но не мога да се оправя нещо.

Телевизора е самсунг с интернет. Освен това имам google chromecast 2.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: pumabg   
Дата:   25-01-16 07:32

Plex, намираш го в телевизора, като приложение. Настройваш го с Wifi-то
На таблета го сваляш от сайта и шерваш папка...
При най високо качество 12 може да накъсва ако ти е слаба връзката. Но най често е достатъчно да свалиш на 11 или 10 и всичко заспива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: georgioiv   
Дата:   25-01-16 07:51

от последната версия на windows 10 когато плейва нещо на компютъра - излиза икона на телевизора и плейва директно там (от нейтивния плейър на Windows)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-01-16 08:22

При мен по LAN (като са в една мрежа) от Windows 10 си давам на филма Cast tо Device (Телевизора ти) аз имам LG Smart TV.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-01-16 08:53

По принцип въпросът за връзка между таблет с Win 10 и смарт телевизор ли е, или между компютър /лаптоп или десктоп/ с Win 10 и смарт телевизор?
При мен преносимите смарт устройства /смартфони и таблети/ са на Андроид. За връзка с телевизор ползвам Гугъл Хромкаст - първата версия.
За десктоп машината и лаптопите отново ползвам Хромкаст. А за десктопа съм прекарал допълнително и един 10 метров HDMI кабел заради едно приложение - VLC player, за който имам плейлист за кабелна телевизия с всички възможни канали. А картинката на VLC player-а не мога я прехвърля на телевизора с Хромкаста. И затова - и HDMI.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: Frenchev   
Дата:   25-01-16 09:05

За андроид устройствата имам google chromecast 2. Става въпрос за едно Windows 10 лаптоп-таблет устройство.

Доколкото четох ми трябва един Microsoft Wireless Display Adapter, който струва 45 ерво. Не ми е за парите, но мисля, че има начини и бе това устройство.

pumabg - ще пробвам по-късно с това Plex. То показва само отделни устройства или директно показва изображението на екрана?

gorbi - на теб къде ти излиза тази икона, че аз не я виждам никъде. То май има значение и с какъв телевизор си. Аз съм със Samsung.

mihajlov2 как свързваш десктопа с TV чрез chromcast? Аз доколкото знам може да се свърже само Chrom на компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-01-16 09:16

Хромкаста го ползвам основно да си пусна някой филм /по-точно сериал/, записан на хард диск на десктопа, към телевизора. Имаше някакво приложение за Хромкаст, което се инсталира под Уиндоус. Сега не го помня, но довечера ще погледна и ако те интересува, ще го напиша. Или примерно нещо от Ютуб към телевизора /телевизорът ми не е достатъчно "смарт" и затова ползвам Хромкаст/.
А иначе за филми с многоканален звук и т.н. ползвам HD медиа плейър с USB вход, който "чете" всякакви медийни формати и външен хард, който "разхождам" между компютъра и плейъра. Плейърът е свързан по HDMI към телевизора и с цифров оптичен кабел към ресивър 6.1. А оттам - 6 големи колони плюс активен събуфър. Само събуфърът е 200 вата...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: Gamma   
Дата:   25-01-16 09:25

Инсталиташ "Домашний медиа-сервер", шерваш и гледаш каквото си поискаш на телевизора.
У нас съм със същата комбинация - Win 10 и смарт телевизор Самсунг.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за връзка на Win10 със SmartTV
Автор: penco   
Дата:   25-01-16 09:54

А телевизора има ли миракаст? Ако има, трябва да се разреши. Иначе на плеера на Вин10 има икона за каст към телевизор, но субтитри най вероятно няма да има. Друг вариант е да се разреши от настройките на WMP, който така или иначе го има в 10- поточното предаване, и реално той става мултимедиен сървър и от менюто на телевизора може да си виждаш папките, но и тук има вероятност субтитри да няма. Ако видеокартата на лаптопа е вградена и е интел, с опция- прожектиране, ще видиш ТВ-то и съответно дублиране, разширяване или само на ТВ, 1:1 ще се вижда това , което се иска. С хромкаст също става, има опция, за стриим на раздел от хром или целия екран. След дългогодишна борба с този проблем, въпроса за мен е решим с външен хард диск най-безболезнено.Е, съответно и кабел, ако не те дразнят кабели.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »