Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: haemoglobin   
Дата:   21-01-16 12:02

Ето какъв е проблемът: експортирам от Лайтрум raw файл в TIFF, без компресия в ProPhoto и след това го отварям във Фотошоп (пак ProPhoto working space) /и двете програми са СС версия/ и имам загуба на огромно количество детайл в сенките - просто полутоновете изчезват и стои насечено. Същия този експортиран файл го отварям в Лайтрум и изглежда нормално. Положението е същото и като експортирам в JPEG.Кадрите са снимани в студио на син фон и разликата в сенките е много осезаема.

Къде бъркам? Мисля,че Фотошопа нещо не ми възпроизвежда полутоновете както трябва. Като отворя експорта във Фотошоп но конвертиран в sRGB - изглежда пак нормално добре. Тъй като sRGB е по-ограничено цветно простраство, не трябва ли ситуацията да е обратната?

[smilie11][smilie11]

Мерси!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: georgioiv   
Дата:   21-01-16 12:05

за да може някой да ти даде адекватен отговор, покажи си всички настройки при експорт

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: haemoglobin   
Дата:   21-01-16 12:28

това са ми настройките при експорт от лайтрум


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1453372011_10.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 12:34

Снапшот на текущия активен прозорец (не на екрана) се прави с Alt+PrntScr.

Дай настройките на фотошопа - Ctrl+K

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 12:37

Проблема ти е в монитора. Когато отвориш профото файл, той има много повече цветове, от тези, които може да покаже монитора ти. Там където ти се губи детайла има номера на цветове, които не се поддържат от монитора ти и той ги показва както му дойде или като един цвят и детайла изчезва. Ако монитота поддържа само sRGB дори АdobeRGB файл да отвориш ще имаш същия проблем, какво остава за профото. Ако разпечаташ същите файлове на принтер поддържащ съответното цветово пространство ще си изглежда добре. Не съм запознат да е изработен монитор, който да поддържа профото цветово пространство все още

ПП: от значение са и битовете цвят поддържани от видеото



Публикацията е редактирана (21-01-16 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: roumen6   
Дата:   21-01-16 12:40

swqaz темата е за друго

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 12:42

"Ето какъв е проблемът: експортирам от Лайтрум raw файл в TIFF, без компресия в ProPhoto и след това го отварям във Фотошоп (пак ProPhoto working space) /и двете програми са СС версия/ и имам загуба на огромно количество детайл в сенките - просто полутоновете изчезват и стои насечено."

roumen6, точно за това става въпрос(което съм написал по-горе), мисля

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: haemoglobin   
Дата:   21-01-16 12:43




https://photo-forum.net/static/site_pics/165/1453372746_Untitled-1.jpg



сега ми прави впечатление,че тоя принт скрийн, като го отворих във фотошоп като изображение,го виждам в доста по-светла синя рамка, отколкото акто е активен прозорец..

swqaz, ми тогава защо лайтрум всичко си изглежда наред, дори като отворя експортирания TIFF?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 12:44

защото в лайтрум ти се конвертира в sRGB

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: kcoool   
Дата:   21-01-16 12:50

Нещо, което на мен ми хрумна е да провериш, дали без да искаш не си включил Proof colors(под View менюто). Шорткътът му е ctrl+Y, което може лесно да се натисне по погрешка, тогава цветовете които виждаш, ще се разминават. :)



Публикацията е редактирана (21-01-16 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: kcoool   
Дата:   21-01-16 12:50





Публикацията е редактирана (21-01-16 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: haemoglobin   
Дата:   21-01-16 12:53

ме не, проверих го - друго е..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 12:55

haemoglobin, казах ти какво е, но ти пък можеш да си мислищ, че техниката ти поддържа профото и да се вайкаш. Опитвай, може след много опити да успееш да видиш профото цветове на твоя монитор :)

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: asahi   
Дата:   21-01-16 13:10

Proof color Ctrl+Y включен ли е?
Proof setup как е настроен?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: haemoglobin   
Дата:   21-01-16 13:19

изключен е. Инак е настроен на Working CMYK

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: iliyanb   
Дата:   21-01-16 13:29

Swgaz, техниката и да не поддържа профото, фш и лайтруум са цветово профилирани и управлявяни приложения, които ще покажат акуратни цветове в зависимост от устройството, на което се работи :) единственото пространство, в което се работи в лайтруум, без значение от техниката, е профото. Нещата се променят чак при експорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 13:46

iliyanb, ясно ми е това, операционната му система ги конвертира според профила на монитора му, но той ги екстрактва в профото и се опитва да ги насилва да му се показват в профото, което е невъзможно

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: roumen6   
Дата:   21-01-16 14:33

ProPhoto и CMYK са много различни пространства.
муш едно описание на цветовите пространства

swaqz "Проблема ти е в монитора." - това не е вярно! На един и същи монитор се наблюдава разлика при визуализиране на 2 програми - следователно проблема не е в монитора. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-16 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: roumen6   
Дата:   21-01-16 14:34

ето още по-подробно

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 14:59

roumen6, не би трябвало да има проблем. Предполагам си е настроил някак си фотошопа да заобикаля профила на монитора му в оперативната система и да не конвертира цветовете според него, а да ги показва както ги чете от файла, защото описанието на проблема му е точно такъв(липса на детайл и бандинг в тъмните части, което си е чиста проба на невъзможност на монитора да покаже всички зададени му цветове), а лайтрума му си работи съвсем добре с цветовия профил на монитора му. Затова казвам, че проблема му е в монитора. Ако той си оправи настройките на фотошоп да сработват с цветовия профил на монитора няма как да има този проблем. Ако чрез пипане по настройките по някакъв начин е насилил фотошоп да показва всички цветове несъобразено с възможностите на монитора му би се получило точно това - бандинг и прецакан детайл

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: roumen6   
Дата:   21-01-16 19:06

swqaz прочети за CMS.

"Предполагам си е настроил някак си фотошопа да заобикаля профила на монитора му в оперативната система и да не конвертира цветовете според него, а да ги показва както ги чете от файла" - тц! не става така - виж 1-вото изречение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   21-01-16 19:51

roumen6, добре, не разбирам толкова от софт. Ако ти разбираш помогни на човека, защото аз си помислих, че в желанието си да получи профото цветове си е прецакал ицц профила нарочно, или някоя подобна щуротия [smile] На моя лаптоп като сложа в колор менаджмента профото.ицц профил(има си стандартен такъв в ОС) и направя точно това, което описва той във фотошоп ми се получава същата картинка. Когато направя това на уайд гамут монитора на настолката изглежда много по-добре. Правих си тези експерименти преди да си калибрирам настолния и затова казвам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: compur   
Дата:   23-01-16 08:54

нещо темата потъна... реши ли се задачката?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: batsali   
Дата:   23-01-16 10:54

http://www.steves-digicams.com/knowledge-center/understanding-rendering-intents.html

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при настройка на цветни простраства Фотошоп и Лайтрум
Автор: swqaz   
Дата:   23-01-16 11:19

compur, не е решена. На лично автора ми е написал, че е направил точно каквото мислех. Сложил си е профото.ицц профил на монитора. Казах му да си сложи сргб и той ме попита "защо?". Опитва се да насилва монитора и операционната си да му показава цветове, които никой монитор не може да покаже, така че задачата няма да се реши, освен ако не си купи монитор и карта поддържащи профото цветово пространство.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »