Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на статив и светкавица
Автор: nikex   
Дата:   21-01-16 14:44

Здравейте, първо се извинявам за поредната подобна тема. Та имам отделен бюджет (около 200лв) за допълнителна техника и обмислях да си взема обектив втора ръка, но няма оферти за желания от мен обектив 18-105. Та реших да инвестирам в статив и допълнителна светкавица. Та въпросите ми са няколко. 1. Има ли изобщо смисъл да мисля за вариянт статив и светкавица (предвид малкия бюджет) или е по-добре да инвестирам в качествен статив и светкавицата да почака? 2. Тъй като не разбирам изобщо от светкавици и до колкото знам им трябва трансмитери и радио приемници има ли възможност, това да се избегне като се използва кабел между тялото и светкавицата? 3 Има ли вариянт в който връзката да се осъществява без подобна техника или просто тялото няма подготвена такава възможност. 4. Какво мислите за стативите, които се продават из ebay и aliexpress? Някой имат ябълковидни глави, куки за допълнително тегло, огъване на краката на до 90 градуса, обръщане на централната пръчка с цел постигане на максимално ниска височина над земята. 5. Освен втора ръка (тъй ката не знам кои са и кои не добри), къде мога да погледна за добри (спрямо бюджета ми) стативи било то български сайт или чужд? Благодаря на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив и светкавица
Автор: jingov   
Дата:   21-01-16 16:57

nikex-
В поставеният от Вас ценови таван е по добре да се съберат още стотинки.
1. Статива е дългосрочна инвестиция, има много изписано по темата. Ако заниманията с фотография са сериозни трябва да сте наясно за какво ще ползвате статива, от там и ценовия диапазон. Ако ще се разнася по гори и планини- по лек и по здрав , съответно с по висока цена.
2.Светкавицата също е относително дългосрочна инвестиция- логиката е същата, има модели втора у потреба или на втори , трети производители съизмерими с оригиналните , но винаги с някакви поорязани технически данни.
3. И двете неща- статива и светката се купуват с оглед техните техн данни и нужда на потребителя.
Първоначалната сума за двете неща е къде 250-450 статив и горе толкова и нагоре за светка. Не бих съветвал да се купува аджамийската от али или бей , в познатите ни фото магазини има достатъчно мостри за пипване, оглед и преценка .


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив и светкавица
Автор: yakumo   
Дата:   22-01-16 20:09

С по около 200 лв. за всяко, ще стане, с известни компромиси, разбира се. С 200 лв. за двете смисъл няма никакъв, освен ако не се намери нещо много евтино и читаво на старо.
Аз бих предложил Velbon Sherpa 200R - с добри впечатления съм от него и
Metz Mecablitz 36 AF-5 - сравнително лесна за употреба и сравнително евтина.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив и светкавица
Автор: fotorafi   
Дата:   23-01-16 09:48

Съвет от мен, стар никонаджия. Ако ще си купуваш светкавица, купи си само оригинална никонска. Сравнително евтина и много добра е SB 800

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на статив и светкавица
Автор: nikex   
Дата:   23-01-16 22:56

Благодаря за конкретния отговор, че не е разумно да се копуват и двете за подобен бюджет. Бих се радвал ако изкочат някакви оферти на старо, но може би не уцелвам точния момент. Тъй като гледам предложения статив е с трипозиционна глава и веднага ми изкача въпроса. Тъй като нямам голям опит със стативи и снимам предимно така да го нарека пейзажи, но рядко и предмети (коли) като ми се налага бързо да сменям ъгъла. Може ли да ме ориентирате накратко тук или с читиво, кое за кое е предимство: теглото; главата (ябълковидна, трипозиционна); краката (щипки и twist заключване)?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »