Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   17-01-16 12:00

Охлюв, много ниско ме атакуваш... В тая позиция заслужаваш само коляно...
Виж там прочети някое друго ръководство и осмисли деня си...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   17-01-16 14:46

и разговора върви съвсем логично към въпроса за разделителната способност на монитора.

знае ли някой каква е разделителната способност на неговия монитор?

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-01-16 15:47

Марти, прав си, тая неговата снимка я има онлайн, като я видя в някой магазин на 5к ретината ще разбера :)
Но все пак е добре да се знае че тия монитори са във високия клас, иначе по-добрата алтернатива си остава мощен макбук про + външен монитор. Просто от едно време съм останал с впечатление че маковските екрани отстъпват на другите като цяло. Говоря преди 5 години, сега може да са се променили нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   17-01-16 16:35

Прав си за макбук про-то и външният монитор... Но аз бая години така го играх и на края ми писна...
Това което най много харесвам при Imac-a е че е завършена сис-ма. А освен всичко е и предмет на изкуството... Всеки път, като се прибера в нас и го видя усмивката ми е на лицето...
Няма просто такъв дизайн... Дори ми говори..[smilie5]
Има само един кабел за тока, всичко останало е безжично... Мина вече повече от месец и нито мишката, нито клавиатурата съм зареждал...
С Iphona-a ми споделя цялата информация... Някой ми звъни по мобилни той намалява звука на музиката на компа а като свърша да говоря го усилва...
Някой ще каже, че това са глупости но на мен ми харесват...
Това е моята философия на живот ! Мен не ме интересуват толкова много спецификации и други подробности а усещането и крайният резултат, който постигам...
Всичко трябва да ми служи добре, да работи за мен а не аз за него...
Иначе отиди и виж снимката в някой Istyle и сам ще се убедиш...
Аз точно така направих с няколко мои снимки и Делл-а който боготворях вече отдавна е в кашона... Разликата е точно, като между трабант-че и Ауди А8 [cool]
Та нали разбираш колко ме интересуват тестове и др. али бали...
На времето Сони къде отидеше там печелеше всички награди за телевизорите си...
А аз всеки път, като правих сравнения виждах как картинката на Панасониците в пъти повече ми харесва...
Въпрос на вкус...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-01-16 16:53

Да и мен интеграцията много ми е ценна. Двоен клик на телефон в браузера и ти дава опция да ти набере номера през телефона и от тоя тип интеграции много ме радват вкл и фото библиотеката. За всичко в едно е именно причината да мисля за мак а не лаптоп понеже мястото е кът и тия кабели и простотии мноого ме дразнят от години. В бг предлагат ли рязширена 5 години гаранция, заслужава си за подобна инвестиция. Аз още годинки ще си търкалям прото но някой ден и мен може да ме огрее...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: chill   
Дата:   17-01-16 20:05

All-in-one desktop си е набутвация отсекъде.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Lycan   
Дата:   17-01-16 20:34

- Манго, баницата е много вкусна!
- Ти ял ли си?
- Аз не, ама бате е гледал!

@chill, хайде сега поясни защо "All-in-one desktop си е набутвация отсекъде"?
iMac винаги е била система предлагаща най-много за стойността си :)

По мои скромни наблюдения, който си събере назобен десктоп дава повече пари за същата или по-ниска производителност.
Не ъпгрейдва никога защото му "държи топло" от първоначалната покупка.
Когато времето наложи ъпгрейд това се оказва вече технически невъзможно или финансово безсмислено.

Да не говорим за онова нещо дето му казват UX.


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   17-01-16 21:38

За какво е тая цялата философия. Да види човека ревю на мака, да си направи сметката за дел, да сметне upgrade-а до 32гб, да сметне ссд, най-нов i7 и да си прецени. Нещата опират до пари и удобство и възможности. Човека най-добре си знае състоянието на банковите сметки.

Аз имам и виндозе и мак и Линукси. За фотографията мак или виндозе е все тая. Линукс е мъка. Дяловете имат адоби ргб и това е полезно за обработка ама не е задължително, мак про с какъвто съм е сргб обаче ретината кефи.

ПП пума добронамерено беше. Просто няма нужда с мака да ровиш технически бози. машината си работи и върши работа, факт. OS X май се казва операционната система.



Публикацията е редактирана (17-01-16 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: kvakioh   
Дата:   17-01-16 21:54

Ползвам и двете системи, не са последни модели, но съм доволен и от двете. Ползвам професионално за кадри РС (към 42-50Мпикс директни TIFF, но не са снимки) и там съм предоволен, защото всичко е оригинално и подкрепено хардуерно.
Като лична статистика- PC и лаптопи са ми забивали преди като бях с някакви "неизвестни" операционни системи и пиратски програми. Същото беше като ползвах и антивирусни. Сега на личните не ползвам нищо нелегално и съм ок. Така се получи, че можах да си наглася програмите. Сега ми се налагат само повечко операции с 2 програми, за да обработя 36Мпикс вкъщи.
ЗА Apple, имам лаптоп, предпоследен модел, но след като ми заби един път жестоко (не беше ползван 1 месец само, с една незатворена програма), че се наложи да се преинсталира всичко, тогава го оправих само и го прехвърлих на една жена да го ползва, знам че при нея няма да забие. С голям 27 инчов работих около 3 месеца на заместващ микроскоп, винаги трябваше да премятам към РС...
PC e малко по-гъвкаво откъм хардуер, Мак си е с малко по-стабилен софтуер и операционна система.
Kaто екран, монитор, изображение Мак-а може да не се налага нищо да се пипа, достатъчно добър е. За екран за PC е друго, понякога доста сложно.



Публикацията е редактирана (17-01-16 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: chill   
Дата:   17-01-16 22:33

Обущари, не по-горе от обущата.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Omnia   
Дата:   18-01-16 01:28

За печелене на пари, обработките ща са главното нещо което ще правя. Само за снимки, не се занимавам с видео. Единственият ще бъде на първо време, след това обмислям и лаптоп.. Ще си работя в нас.. нямам намерение да го пренасям никъде. Не се планира ползване на два екрана, споделяне евентуално с колегата, където ще снимаме заедно :))

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-16 01:47

> За печелене на пари, обработките ща са главното нещо
> което ще правя. Само за снимки, не се занимавам с видео. Единственият
> ще бъде на първо време, след това обмислям и лаптоп.. Ще си работя в
> нас.. нямам намерение да го пренасям никъде. Не се планира
> ползване на два екрана, споделяне евентуално с колегата, където ще
> снимаме заедно :))


Това е вече нещо - при това положение: iMac, без да се замисляш! (Каза човекът с Windows пред себе си; знам какво говоря). Не съм сигурен доколко е оправдан 27-инчовият вариант (освен за фукня), на мен лично 21.5 ми е предостатъчно за повечето приложения. Вместо големия екран бих ивестирал разликата във вътрешности (процесор, памет, диск) към по-високи от базовите спецификации (макар за описаните цели да не са нужни най-върховите).

Успех![smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   18-01-16 08:03

И какво включват думите: "За печелене на пари"?
Ако си с Макинтош ще печелиш ли повече пари? [smilie5]
Или с Уин парите ще са по-малко? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-16 12:52

съветвам Ви да изгледате някое филмче от типа на това интервю

https://www.youtube.com/watch?v=IccLF8lVq0A


Правенето на пари от фотография явно си има специфики.....

и да специално при фотографията Мака може да е инструмент за увеличаване на продажбите - Пумата много добре е описал защо.

Преди години гледах едно интервю със Зак Ариас и той каза че предпочита Лайтрум пред другите РОУ софтуери, защото логото на продукта може да се замени с логото на ателието. Докато поакзва снимки на компютъра клиента му вижда логото на ателието и си мисли, че фотографа е инвестирал във някакъв специализиран уникален софтуер. Демек увеличава си с малко шанса за продажба...

В крайна сметка фотографа продава естетика, красота. Когато отидеп като клиент в нечие ателие, ако то прилича на кочиня е малко трудно да повярваш, че фотографя ще те направи да приличаш на холивудска звезда.

ПП Малко като темата за г-н Кънев - иска се елементарно усещане за красиво и грозно....само че в случая ако фотографа има някакво ПЦ в разпаднала се китайска кутия с хиляди кабели и тонове прахоляк по тях, разумните клиенти сами ще избягат преди да видят труда на въпросния щракач.



Публикацията е редактирана (18-01-16 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: uri64   
Дата:   18-01-16 13:56

Ми значи ако си направиш една яка Уин машина за работа, със спецификации еквивалентни или по-добри от тези на настолен мак, ще можеш да спестиш толкова пари, че да можеш да си купиш един ултра тънък гъзарски мак ноутбук, който да ти е само за показване на снимки и портфолио пред клиенти. С един куршум - два заека [smilie5]
Иначе съм фен и на Мак и на РС.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: victory13   
Дата:   18-01-16 13:57

Ясно... "... и по дрехите изпращат" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   18-01-16 14:42

За неграмотните снобари клиенти винаги може да залепиш една ябълка на видно място на монитора, клавиатурата, кутията и те никога, ама никога няма да се усетят, че не е мак.

Който не вярва - да пробва.

Едно време им бяха дали на фенбойчетата самсунг галакси някой си със залепена ябълка и те не можаха да познаят че пипат TouchWiz[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hrup   
Дата:   18-01-16 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Omnia   
Дата:   18-01-16 14:49

А бе хора 2016, какви лепенки, какво говорите.. Няма смисъл да продължаваме с темата, везната яко накланя към Мак-а... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: roumen6   
Дата:   18-01-16 14:57

пък аз си мисля, че няма никакво значение "с каква лопата си вършиш работата".

виж, пред клиента може и некоя маркова дрешка, в кафенето на синтезиса... леко, пинизчийско... нали?

важни са снимките, а не с каква техника са снимани, обработвани и презентирани!

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Rand   
Дата:   18-01-16 15:22

Който има Мак му е чисто, спретнато и подредено. Останалите явно имат "някакво ПЦ в разпаднала се китайска кутия с хиляди кабели и тонове прахоляк по тях". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   18-01-16 16:39

Компютърът, с който съм изкарал най-много паре даже нямаше кутия[smilie18] [smilie18]

Само като се замисля колко ненужни причини си намира човек, за да си купи нещо...

А е толкова лесно - отиваш в магазина, вадиш кинтите/картата/кредита и си тръгваш със стоката. Щом си решил - то си е твоя работа.



Публикацията е редактирана (18-01-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-16 16:51

Върпоса не е за марката, а за това че външния вид продава.

Воденето на клиент за официална част от срещата Ви в кафене е лоша идея, особено ако ще му искате пари.

Прочетете някоя книжка как се прави бизнес. Не знам.... после се пускат теми как българите не щели да плащат, били трикати и измекяри, ама замислете се как опаковате продукта си, дори да приемем че е качествен.....

[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-01-16 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: realnoncho   
Дата:   18-01-16 17:10

Направи фотографски бизнес в България с голямо лъскаво собствено студио с място за среща с клиенти и Mac-ове. Започни да се издържаш от това, ама не само месец за месец, ами и да печелиш стабилно - тогава вече може да приемем съветите за книжките и бизнеса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: tvk75   
Дата:   18-01-16 18:43

добре де,в крайна сметка какво се реши [smile]

мързи ме да чета всичко под заглавието

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »