Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Omnia   
Дата:   16-01-16 02:03

Предстои ми покупка на компютър. Винаги като съм гледал "големите" имена в бранша обработват на ябълката. Чудя се оправдани ли са средствата и дали "работи по-бързо" от колкото настолен компютър с подобни параметри. За 4300 лв. може да се сглоби страхотна машина + някакъв монитор Dell ultra sharp. Преди почти година бях ограбен, разпродадох каквото ми остана + лаптопа на който обработвах. Почвам от А-Б и няма да допускам стари грешки, като да обработвам на лаптоп :)) Ако е от значение, почти на 100% ще се снима с nikon d810.. където файловете не са за подценяване!

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: goldstar   
Дата:   16-01-16 02:26

Интересна тема! Ще я следя.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: bpavlov   
Дата:   16-01-16 04:48



Сам си си дал отговора във въпроса - Мак или компютър

За работа - компютър, за избиване на комплекси - Мак

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   16-01-16 08:47

може да видиш и монитори NEC. Важни са и навиците, не че неможе да ги промениш... но обикновено ще трябва време за това

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Dalt   
Дата:   16-01-16 08:52

Ще си взема пуканки...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   16-01-16 09:56

Дълги години ползвах Уиндолс и Андроид, като сис-ми за компютъра ми и телефона...
Преди година и половина реших да се прехвърля изцяло на Мак...
Първо си взех един Мак бук про... Преди месец го продадох и си взех Имак 27 5к. ретина с хибридна памет... Сложих му допълнително и 32Gb рам от най новите...
Мнението ми е че Мака в никакъв случай не е по-добър от Уиндолса за обикновения потребител... Но има много неща които кефят и за сега твърдо оставам при IOS!
Помни, че всичко е въпрос на избор, все пак някои карат и френски коли... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: demiman   
Дата:   16-01-16 10:14

монитори NEC [smilie24] Разбира се, че настолно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: NNT   
Дата:   16-01-16 11:13

Macintosh, ако ще работиш с епълски приложения, заради по-добрата оптимизация, като например Final Cut Pro.
Уиндоус за всичко останало :)
Имал съм макбук про, аймак и макмини - нищо не може да бие грозноватия уиндоус по удобства и гладкост на работа. Оценката е комплексна: клавиатура, мишка, мощност, цена, про-монитор, про-видеоконтролер и т.н.
Никой не обича уиндоус, но е страхотен като контейнер.
Плюс това, от 2011 в iMac-овете слагат лаптопски видео-карти, които са орязани версии, заради по-тънкия корпус, което е пълна простотия, предвид на цената, която ти искат.

Монитор - Dell U3014, 30bit, 100% Adobe RGB! - страхотия. Няма опрашване, няма блийд, нито грее като калорифер, защото е с LED подсветка. 30", хибриден формат 16:10. Не се изхвърляй с NEC или EIZO - много са скъпи и само за фотография са overkill.
Видео-карта: geforce, ако искаш мощност и 8bit+dithering; quadro, ако искаш 10bit color. Ако ще ти е компютър за всичко + Lightroom/Photoshop - GeForce, ако е стриктно само за фотография/гр.дизайн - Quadro.


Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Джъмбо   
Дата:   16-01-16 11:41

за работа мак
за геймърчета комплексари РС
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-16 13:17

Еми виж колко струва хубав 5К монитор на ДЕЛ и си реши сам. Мака в случая май е безплатен бонус към дисплея......


Иначе има и по-евтини Делове като онзи 30" дето ти предлагат и са хубави. Аз съм с 24" вариант с подобни цветове и екстри. Хубав е за моите любителски цели, дори сигурно е по-хубав от това дето ми трябва и мога да оценя. 27" e може би най-добре от евтините - 2560 пиксела по хоризонтала е все пак и пиксела не е ужасно едър като на 24" или 30"

ПП Пумата както виждаш още дори не знае каква е операционната система на Мака, но видно му върши работа....



Публикацията е редактирана (16-01-16 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   16-01-16 14:59


Профитата бачкат на каквото има, другите си чешат езиците по форумите...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-01-16 16:31

моя мак не бих го сменил за нито един ПК... имам и двете системи.. определено мака е по-добрата система.. а и излиза в крайна сметка по евтиния вариант..



Публикацията е редактирана (16-01-16 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Twingo   
Дата:   16-01-16 16:34

Apple ще съществуват, докато има идиоти, които да купуват надценените им продукти :)

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: DigitriX   
Дата:   16-01-16 16:59

Сядам до Dalt с пуканките... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: IshootPeople   
Дата:   16-01-16 17:06

Реално HTML го е казал
"Еми виж колко струва хубав 5К монитор на ДЕЛ и си реши сам. Мака в случая май е безплатен бонус към дисплея......"
ОТ три години съм МАК потребител и мнението ми че нещата не са по бързи а са по гладки .На година купувам за приятели по 2-3 лаптопа с уин и ми късат нервите .Вероятността при МАК да ти се случи нещо бърващо е много по малка .Другото което е не забравяй няколко неща .
ФРЕЕ софтуер обновяван всяка година
нямаш нужда от антивирусни програми .
Колкото и да им е трудно на хейтърите Ябълката винаги е диктувала тенденциите.Преди години когато излезе ай дон Стив Блъмър мисля ,че се казваше лудия шеф на майкрософт каза ,че хората са луди да купуват телефон без клавиатура .Отделно всички злобееха как ай фона бил с с вградена памет и не му се сменяла батерията а последните Самсунзи са така .Ама както и да е да не разводняваме .

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: compur   
Дата:   16-01-16 18:51

За ползващи ябълки-те поздрав за теб! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-01-16 19:23

Compur :D [smilie5] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Jebediah   
Дата:   16-01-16 19:54

Вземи това което е най-удобно за теб и на което ще се "кефиш" да работиш.
Apple се взима основно заради MacOS и iOS-а, и тяхната оптимизация и стабилност спрямо хардуера, за която MS феновете могат само да си мечтаят, но това за обикновения потребител който мисли, че интернета му е браузър иконката не мисля, че има някакво значение...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: imitev   
Дата:   16-01-16 20:42


Като вземете да редите лакърдии...

Мога да работя и с мак и пц еднакво добре със софтуера.

Домашната ми работна машина не е изключвана от поне 2 години. Рестартирам веднъж месечно. С вин7.

И маковете забиват.

Така че, на който са му леви ръцете - където и да седне ще се посере..

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: gbdesign   
Дата:   16-01-16 22:02

Аз си подменям компютъра на 1-2 години. Монитора на доста по-дълги интервали от време. Компютрите "All in one" се подменят изцяло. Също така МАС-овете при повреда излизат мнооого солени. А се повреждат и то не-малко. Гаранцията им за частни лица е 2 години, а за фирми само 1. Ъпгрейдите при МАС са доста проблематични и обикновено частите, които са съвместими са на двойни цени. И на последно място... Няма инсталиране на ViewNX 2 под El Capitan.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-16 22:29

Темата не е за Мак срещу Уиндоуз, но отново се обърна на 'Левски срещу ЦСКА' или 'Путин срещу Лошите' [smilie2]

Авторът пита за съвсем конкретен избор между специфични решения, а не за марки срещу екосистеми, нито за това вие на какво се радвате в къщи [smilie6]

Въпросът не е добре формулиран, между другото, защото освен споменаването на D810 (не особено важно за случая), нищо не се казва ЗА КАКВО е нужен компютърът или КАК се планира да се ползва:

1. За печелене на пари ли ще се ползва, или за 'кеф цена няма' ?

2. Фото-обработките ли ще са главното му предназначение? Ако има друго - какво е то? (Изключително важен въпрос - вж по-долу)

3. Единствен компютър ли ще бъде на потребителя, или ще се запазят/придобият и други компютри?

4. Какво значение има преносимостта? Има ли някакъв процент (поне 5%) от времето, когато е желателно да се ползва на друго място освен фиксираното работно място?

5. Какъв е приоритетът на линейния размер на екрана? (В инчове или милиметри, не в пиксели). Т.е. как е потребителят със зрението, сам ли ще го ползва, или ще споделя/показва и на други хора от същия екран?

6. Планира ли се ползване с 2 екрана (разделен екран)? За кои приложеня и каква част от времето?..
= = = = = = =

Не е изчерпателен списък, но от такива (примерно) въпроси ще се стигне до желани СПЕЦИФИКАЦИИ без още да намесваме марки и системи. От голямо значение ще са отговорите на (2), защото само фотообработки са изискване, но не хвърлят веднага спецификациите във върха на възможностите. Ако ще се играят игри, продуцира видео, или работят някои научни/инженерни приложения - това би довело до по-високи изисквания, отолкото са достатъчни за фотография. Ако пък другото ще е писане на документи, счетоводство или Фейсбук - фоографията ще е летвата и умерено напреднал компютър по-лесно ще я удовлетвори. (Има и едно приложение, наречено "Аз имам най-бързия и най-мощния компютър" - нищо не правя с него, ама моя е по- от твоя! Приемам и това за напълно легитимно изискване, ако е налице).

Има известно значение и техническата грамотност и нагласа на ползувателя. Цял свят знае, че всеки българин е компютърен гений, но все пак някои са по- 'в час' от други...
= = = = = =

Та - ако може да научим малко повече за целите и предназначението и да се спрем на разумни технически параметри. И едва тогава да погледнем коя марка или система ги удовлетворява - и на каква цена.

Иначе всички (дори съфорумници, които уважавам за компетентност) мелим ПРАЗНИ приказки. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: Jebediah   
Дата:   16-01-16 22:29

Никак не мога да се съглася с това с "поврежданията". В текущата фирма в която работя има около 50-на човека които работят на смесица между iMac и МаcBook (Pro и Air), като най-старият ни е iMac (Мid-2010), до днешна дата няма нито един дефектирал или проблемен.

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-01-16 11:00

и аз съм на същото мнение. моя макбук е на 7 години. беше залят преди 4 години с кола голяма чаша от колега (цялата чаша отгоре през клавиатурата), два пъти съм го разглобявал да го чистя, клавиатурата бе прана под течаща водя. До ден днешен не е спирал нито за миг - без засечка, почти ежедневно е ползван с малки спирания. Батерията е на 730 цикъла и състоянието и варира около 60-65% от макс капацитета. Оригиналния хард все още е на макс здраве! ССД-то което сложих преди 3 години е на averige  :D
Все още за фотообработка го бива добре, за домашни цели. За видеото пускам и излизам на работа :D. imovie на айфон 6s ми го бие 30:1 като бързина на процесване на едно и също 5 min видео с минимална разлика в битрейта...

Имам питане за 5к ретината - имате ли представа качеството на монитора дали отговаря на висок клас друг монитор? rgb и тн. защото епъл не пишат спецификациите на мониторите си.

Преди години при приятел гледах един брутален дел, показа ми една птица на фон от цветя с цвят червено-лилав. После видях на домашния "добър" дел същата снимка и я познах само по птицата на нея...

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: victory13   
Дата:   17-01-16 11:21

Ники, има тестове и сравнения в разни сайтове, другото е да се види производителя на конкретния панел... има разлика в предствянето на един и същ модел, но там идва от ъпгрейда на модела, и т.н.
Това дето си гледал не идва ли от калибровката по-скоро [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: IMAC 5K RETINA ИЛИ НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР
Автор: pumabg   
Дата:   17-01-16 11:56

Шоти, за теб кое е по важно? Какво пишат тестовете или какво виждат очите ти...
Аз съм изгледал бая монитори и до сега не съм видял по-добра и наситена картинка от ретината... За това всъщност направих и тази покупка...
Допълнително калибрирах монитора със спайдер 4 про, но оригиналните настройки са доволно добри!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »