Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: Nako   
Дата:   15-01-16 12:45

Имам Nikon Speedlithg SB-700 (закачена Nikon D7200). Въпросът ми е ще може ли SB-700 да активира Yongnuo YN560-III Speedlite? Ако няма да може какви са ми опциите да снимам така че SB-700 да е закачена на камерата и да активирам Yongnuo YN560-III?

Благодаря,
Атанас

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: iliyanb   
Дата:   15-01-16 13:24

Може да активира, не препоръчвам за сериозно ползване поради ограничените възможности на оптичната връзка.
Потърси си обикновен радио тригер с един приемник, който да е на камерата, да има възможност /обувка/ за светкавица върху него - никонската. Приемника слагаш на отдалечената светкавица. Ще имаш безотказно палене, на което може да се разчита.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: Nako   
Дата:   15-01-16 15:09

Все още не съм купил Yongnuo YN560-III , но след като не може да бъде активирана само с радио сигнал - изобщо няма и да я взимам.

Следващият ми вариант е YONGNUO TTL Speedlite YN-565EX GN 58

В описанието на светкавицата пише:
"The yn565ex can be triggered by 580ex ii, sb-900/800/700, 7d/60d/600d, nikon c-command and st-e2, and flashes as ttl mode as well as m/multi mode."

Да се надявам ли че SB-700 ще може да си говори с YN-565EX ?
А обратното, ако поставя YN-565EX на камерата, YN-565EX дали ще може да пали безпроблемно SB-700?

Благодаря,
Атанас

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 15:21

Атанасе, човека ти обяснява, но ти си знаеш твоето.
Може да се активира "на книга", но е реални условия не е точно така. Навън, при смущения от GSM-и и радиостанции и прочие, и задължително пряка видимост между светкавиците е доста ограничаващо.
1000 пъти по - добре е, да имаш синхронизатор, който струва никакви пари и работи безотказно. И на 100м без пряка видимост, зад ъгъл, през прозорец и т.н. - винаги ще запали.
Но, след като си решил да караш без...успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 15:51

Разбира се! Може да си го държиш в джоба. Само не снимай на тих режим!Той като чуе затвора на апарата - сам ще се активира.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 15:56

Аз на въпроса на човека съм отговорил.[smilie24]

Ти и тази ли тема ще осереш?[smilie9]
Ако си купиш нови гуми за колата, можеш ли да караш с тях, без да ги сложиш на джантите? Олигофрен!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: tonyboy79   
Дата:   15-01-16 15:57

Можеш да запалиш тези светкавици само по оптичен път.
Другия ти вариант е нещо от този род ако искаш да имаш и светкавица на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-16 16:03

Трябва ти Yongnuo RF-603 за Никон. Yongnuo YN560-III има вграден приемник. Тригера прехвърля сигналите от апарата към светкавицата, така че няма причина да не работи и ако закачаш SB-700 отгоре, макар че аз лично не виждам сми от подобна конфигурация.


http://ecx.images-amazon.com/images/I/71h4IMtq2gL._SY355_.jpg



виж и тука


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-16 16:04

ПС: бонд пак почва да става нагъл [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: pavka331   
Дата:   15-01-16 16:06

За Yongnuo RF-603 за Никон казах на потребителя още преди 2часа и половина.Той обаче не иска да ползва синхронизатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 16:07

какво лошо попитах за синхронизатора.

Ако си направиш поне малко труд да погледнеш снимка на синхронизатор, ще видиш че той също има hot shoe, така че може да си стои на тялото и върху него да се сложи светкавица!
Това е лошото - че осираш всички теми в този форум с безмислени постове и се правиш на неразбрал!

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: jivkojj   
Дата:   15-01-16 16:11

За Yongnuo RF-603 за Никон казах на потребителя още преди 2часа и половина.Той обаче не иска да ползва синхронизатор.

Сори, не видях никъде да пише, за 603 та затова уточних.

Иначе Yongnuo YN560-III се пали спокойно и по 1-ви и 2-ри импулс. Аз я пробвах в началото със вградената на Д90, после и с вградената на Никон j1 (там така или иначе не мога да закачам тригер) и нямаше ядове, но винаги е било на закрито.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: iliyanb   
Дата:   15-01-16 16:14

ЛъФче, още ли не са те деактивирали?

Потребителят като не иска да ползва синхронизатор, да си пали лампите оптично и да хвърля боб кога ще светват и кога не.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: pavka331   
Дата:   15-01-16 16:19

Писах му на л.с. - не в темата.Аз използвам Yongnuo RF-603/втората версия/и YN560-III когато снимам в голямо помещение и разполагам още 2-3 светкавици на ток с прикачени към тях по един Yongnuo RF-603 - така мога да запаля няколко светкавици едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 16:19

Автор: бонд
АКО СЪМ РАЗБРАЛ МИЛСИШ ЧЕ ЩЕ ПИТАМ.

Точно това ти написах - питай ако не ти е ясно. Но само след като САМ си отделил поне 10 секунди, за да търсиш решение на въпроса си. Никой не е длъжен да ти отговаря на откровено безмислените въпроси във всяка една ЧУЖДА ТЕМА!
Ако искаш някой да ти забърше и дупето като се наакаш?[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: pavka331   
Дата:   15-01-16 16:33

Факт е , че доста от хората питат това , което ги интересува , без въобще да потърсят сами информация , преди да зададат въпроса си.Логично MixMike изказа последното мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: MixMike   
Дата:   15-01-16 16:36

Бонд специално за твоя случай, хората отвъд океана имат един израз...
"Kill it, before it lays eggs!"



Публикацията е редактирана (15-01-16 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Yongnuo YN560-III Speedlite
Автор: бонд   
Дата:   15-01-16 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »